Institute for Advanced Architecture of Catalonia - IAAC

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Co to jest IAAC?

Instytut Zaawansowanej Architektury Katalonii (IAAC) jest ośrodkiem badań, edukacji, produkcji i kontaktów zewnętrznych, którego misją jest wyobrażenie sobie przyszłego siedliska naszego społeczeństwa i budowanie go w teraźniejszości.

112537_iaac111.jpg

IAAC śledzi rewolucję cyfrową we wszystkich skalach (od bitów do geografii, od mikrokontrolerów po miasta, od materiałów po terytorium), aby poszerzyć granice architektury i projektowania oraz sprostać wyzwaniom, przed którymi stoi ludzkość. IAAC jest eksperymentalnym i eksperymentalnym ośrodkiem, w którym uczy się poprzez działanie dzięki metodologii testowania, która promuje prawdziwe rozwiązania.

IAAC jest otwartą, niezależną i radykalną fundacją non-profit, z 17-letnią działalnością; zainspirowany wartościami Barcelony , stolicy architektury i designu, gdzie wynaleziono urbanistę i gdzie lokalna, wysokiej jakości i zorientowana na innowacje działalność badawcza jest połączona z międzynarodową siecią doskonałości w dziedzinie technologii, architektury i społeczeństwa.

IAAC, poza swoimi działaniami edukacyjnymi i popularyzatorskimi, jest interdyscyplinarną i wielokulturową stabilną społecznością, która dąży do stałego kontaktu i współpracy pomiędzy setkami nauczycieli, badaczy, instytucji i firm, które pracowały z nami lub które dążą do celu, jakim jest dostarczanie rozwiązań wielkie wyzwania ludzkości.

Wizja

IAAC to Edukacja z Mistrzem Zaawansowanej Architektury, Mistrzem w Mieście

Jest to również możliwe dzięki Fab Academy, rozproszonemu modelowi edukacyjnemu, którego celem jest wprowadzenie do Digital Fabrication. Nie wspominając o warsztatach i krótkich programach, wdrażając globalne programy opracowane za pomocą lokalnych rozwiązań, takich jak Global Summer School .

IAAC to Fabryka, z Fab Lab Barcelona, pierwszym i najbardziej zaawansowanym cyfrowym laboratorium produkcyjnym w UE, oraz Green Fab Lab, pierwsze cyfrowe laboratorium produkcyjne ukierunkowane na samowystarczalność: dwa miejsca, w których można zbudować prawie wszystko. Po organizacji FAB10 w 2014 r., 10. dorocznej światowej konferencji Fab Lab, Fab Lab Barcelona umocniła swoją rolę w sieci Fab Lab jako jeden ze światowych liderów rewolucji cyfrowej fabrykacji, a także koordynator programu Fab Academy.

IAAC to badania, dzięki serii projektów finansowanych przez Unię Europejską i opracowanych we współpracy z publicznymi i prywatnymi partnerami europejskimi, zorientowanymi na badanie roli technologii w naszym społeczeństwie i miastach.

IAAC jest samowystarczalny, z Valldaura Labs, samowystarczalnym centrum badawczym znajdującym się w parku miejskim Collserola, 20 minut od centrum Barcelony i otoczonym przez 140 hektarów lasu, gdzie realizowana jest seria laboratoriów do produkcji i testowanie energii, żywności i rzeczy.

IAAC to Outreach, poprzez wykłady, publikacje, wystawy i konkursy. Dzięki inicjatywom takim jak IAAC Lecture Series lub Advanced Architecture Contest, IAAC promuje swoje wartości w dyskusji na temat architektury, miast, społeczeństwa i technologii, stojąc w obliczu dzisiejszych światowych wyzwań.

112538_14711306_10154628257993824_8031058357072038494_o1.jpg

Misja

Podkreślenie i wzmocnienie pozycji IAAC jako światowego punktu odniesienia dla edukacji i badań , a także dla samowystarczalności i cyfrowego wytwarzania , poprzez konsolidację i rozwój projektów badawczych, a także oferowanie aktualnych i rozwijających się programów akademickich.

Aby rozszerzyć naszą współpracę ze strategicznymi partnerstwami publicznymi i prywatnymi, zarówno w kraju, jak i za granicą.

Aby wzmocnić naszą rolę doradczą, tworząc konkretne sojusze z branżami promującymi i wspierającymi badania stosowane.

Aktywnie realizować program działań związanych z zieloną architekturą, zrównoważonym rozwojem i energią odnawialną poprzez rozwój Green Fab Lab, Food Lab i Energy Lab.

Wzmocnienie naszej obecnej pracy i profilu jako wyspecjalizowanego think-tanku w zakresie innowacyjnych strategii w dziedzinie planowania urbanistycznego i urbanistyki ze zwróceniem uwagi na wyzwanie Smart Cities.

Departamenty

Aby zrealizować tę misję, IAAC jest zorganizowany w czterech departamentach, z których wszystkie zajmują się badaniami, edukacją, produkcją i zasięgiem , z misją wyobrażenia sobie przyszłego siedliska naszego społeczeństwa i zbudowania go w teraźniejszości.

Te działy to:

  • The Advanced Architecture Group, reżyseria: Areti Markopoulou
  • Fab Lab Barcelona, w reżyserii Tomása Dieza
  • The Urban Sciences Lab, reżyseria: Willy Müller
  • Laboratoria samowystarczalne Valldaura, reżyseria Vicente Guallart

IAAC ma zamiar wprowadzić RD do architektury i urbanistyki i stworzyć multidyscyplinarne sieci wiedzy.

W tym celu instytut współpracuje z kilkoma miastami i regionami, grupami przemysłowymi i ośrodkami badawczymi , w tym z Urzędem Miasta Barcelony, Parkiem Naturalnym Collserola, Massachusetts Institute of Technology (MIT), Centrum Informatyki i Architektury (CITA). ), Southern California Institute of Architecture (Sci-Arc), a także różnych firm, wśród których CISCO, Endesa, Kuka Robotics i wiele innych.

Wraz z nimi Instytut opracowuje różne programy badawcze i projekty skupiające ekspertów z różnych dziedzin, takich jak architektura, inżynieria, biologia, socjologia, antropologia i inne dziedziny badań.

112541_ALTO-Technology2_0268.jpg

Wartości

Instytut Zaawansowanej Architektury Katalonii to:

Społeczne: Ważna baza społeczna, od interakcji z osobami, firmami i organizacjami z całego świata, promująca innowacje w budowie siedlisk ludzkich.

Independent: Prywatna fundacja non-profit, która współpracuje z osobami fizycznymi, uniwersytetami, firmami i organizacjami publicznymi, promując innowacyjne podejścia.

Globalny: w myślach i działaniach, w źródłach kapitału ludzkiego, ucząc się od różnorodności świata, promując budowę lokalnych realiów o bardzo konkretnej tożsamości.

Kompaktowy: organizacja elastyczna, sprawna, szybka, zdolna do przewidywania nowych wyzwań naszych czasów.

Informacyjne: Rozpoznanie systemów cyfrowych jako bazy technologicznej, która przekształca nasz dzisiejszy świat, integrację technologii i procesów związanych ze wszystkimi obszarami ich działania.

Naturalne: Promowanie połączonych systemów samowystarczalności, zgodnie z zasadami ekosystemów biologicznych, w celu budowania bardziej ekologicznie i społecznie zrównoważonego świata.

Holistyczny: Szeroki przegląd koncepcji, projektu i konstrukcji siedliska ludzkiego, wszechstronny ze wszystkimi skalami (bitów do geografii), w interakcji z wieloma dyscyplinami.

Dlaczego warto studiować w IAAC?

  • Będziesz dzielić się tym zmieniającym życie doświadczeniem ze społecznością niezwykłych studentów i pracowników z ponad 70 różnych krajów.
  • Będziesz opanował najnowsze narzędzia i technologie uczące się z najlepszymi naukowcami, badaczami i profesjonalistami w swoich sektorach.
  • 70% absolwentów IAAC znajduje pracę po zaledwie 6 miesiącach od ukończenia naszych programów magisterskich i 90% w ciągu jednego roku.
  • Poznasz Barcelonę, jedno z najlepszych miast na świecie i tego, który wyznacza trendy w projektowaniu, architekturze i naukach miejskich.
  • Staniesz się częścią skonsolidowanej sieci ludzi - Absolwentów, Badaczy i Wydziałów - którzy będą twoją rodziną, partnerami biznesowymi i będą kształtować przyszłość razem z tobą.
  • Będziesz miał dostęp do jednego z najlepiej wyposażonych laboratoriów produkcji cyfrowej w UE, Fab Lab Barcelona, a dowiesz się, jak pracować z cyfrową fabryką w środowisku akademickim o najwyższym stosunku studentów na maszynę (5 do 1) .

Lokalizacje

Barcelona

Address
Pujades 102, Poble Nou, Barcelona
08005 Barcelona, Katalonia, Hiszpania