Przeczytaj oficjalny opis

Co to jest IAAC?

Instytut Zaawansowanej Architektury Katalonii (IAAC) jest ośrodkiem badań, edukacji, produkcji i kontaktów zewnętrznych, którego misją jest wyobrażenie sobie przyszłego siedliska naszego społeczeństwa i budowanie go w teraźniejszości.

112537_iaac111.jpg

IAAC śledzi rewolucję cyfrową we wszystkich skalach (od bitów do geografii, od mikrokontrolerów po miasta, od materiałów po terytorium), aby poszerzyć granice architektury i projektowania oraz sprostać wyzwaniom, przed którymi stoi ludzkość. IAAC jest eksperymentalnym i eksperymentalnym ośrodkiem, w którym uczy się poprzez działanie dzięki metodologii testowania, która promuje prawdziwe rozwiązania.

IAAC jest otwartą, niezależną i radykalną fundacją non-profit, z 17-letnią działalnością; zainspirowany wartościami Barcelony , stolicy architektury i designu, gdzie wynaleziono urbanistę i gdzie lokalna, wysokiej jakości i zorientowana na innowacje działalność badawcza jest połączona z międzynarodową siecią doskonałości w dziedzinie technologii, architektury i społeczeństwa.

IAAC, poza swoimi działaniami edukacyjnymi i popularyzatorskimi, jest interdyscyplinarną i wielokulturową stabilną społecznością, która dąży do stałego kontaktu i współpracy pomiędzy setkami nauczycieli, badaczy, instytucji i firm, które pracowały z nami lub które dążą do celu, jakim jest dostarczanie rozwiązań wielkie wyzwania ludzkości.

Wizja

IAAC to Edukacja z Mistrzem Zaawansowanej Architektury, Mistrzem w Mieście

Jest to również możliwe dzięki Fab Academy, rozproszonemu modelowi edukacyjnemu, którego celem jest wprowadzenie do Digital Fabrication. Nie wspominając o warsztatach i krótkich programach, wdrażając globalne programy opracowane za pomocą lokalnych rozwiązań, takich jak Global Summer School .

IAAC to Fabryka, z Fab Lab Barcelona, pierwszym i najbardziej zaawansowanym cyfrowym laboratorium produkcyjnym w UE, oraz Green Fab Lab, pierwsze cyfrowe laboratorium produkcyjne ukierunkowane na samowystarczalność: dwa miejsca, w których można zbudować prawie wszystko. Po organizacji FAB10 w 2014 r., 10. dorocznej światowej konferencji Fab Lab, Fab Lab Barcelona umocniła swoją rolę w sieci Fab Lab jako jeden ze światowych liderów rewolucji cyfrowej fabrykacji, a także koordynator programu Fab Academy.

IAAC to badania, dzięki serii projektów finansowanych przez Unię Europejską i opracowanych we współpracy z publicznymi i prywatnymi partnerami europejskimi, zorientowanymi na badanie roli technologii w naszym społeczeństwie i miastach.

IAAC jest samowystarczalny, z Valldaura Labs, samowystarczalnym centrum badawczym znajdującym się w parku miejskim Collserola, 20 minut od centrum Barcelony i otoczonym przez 140 hektarów lasu, gdzie realizowana jest seria laboratoriów do produkcji i testowanie energii, żywności i rzeczy.

IAAC to Outreach, poprzez wykłady, publikacje, wystawy i konkursy. Dzięki inicjatywom takim jak IAAC Lecture Series lub Advanced Architecture Contest, IAAC promuje swoje wartości w dyskusji na temat architektury, miast, społeczeństwa i technologii, stojąc w obliczu dzisiejszych światowych wyzwań.

112538_14711306_10154628257993824_8031058357072038494_o1.jpg

Misja

Podkreślenie i wzmocnienie pozycji IAAC jako światowego punktu odniesienia dla edukacji i badań , a także dla samowystarczalności i cyfrowego wytwarzania , poprzez konsolidację i rozwój projektów badawczych, a także oferowanie aktualnych i rozwijających się programów akademickich.

Aby rozszerzyć naszą współpracę ze strategicznymi partnerstwami publicznymi i prywatnymi, zarówno w kraju, jak i za granicą.

Aby wzmocnić naszą rolę doradczą, tworząc konkretne sojusze z branżami promującymi i wspierającymi badania stosowane.

Aktywnie realizować program działań związanych z zieloną architekturą, zrównoważonym rozwojem i energią odnawialną poprzez rozwój Green Fab Lab, Food Lab i Energy Lab.

Wzmocnienie naszej obecnej pracy i profilu jako wyspecjalizowanego think-tanku w zakresie innowacyjnych strategii w dziedzinie planowania urbanistycznego i urbanistyki ze zwróceniem uwagi na wyzwanie Smart Cities.

Departamenty

Aby zrealizować tę misję, IAAC jest zorganizowany w czterech departamentach, z których wszystkie zajmują się badaniami, edukacją, produkcją i zasięgiem , z misją wyobrażenia sobie przyszłego siedliska naszego społeczeństwa i zbudowania go w teraźniejszości.

Te działy to:

 • The Advanced Architecture Group, reżyseria: Areti Markopoulou
 • Fab Lab Barcelona, w reżyserii Tomása Dieza
 • The Urban Sciences Lab, reżyseria: Willy Müller
 • Laboratoria samowystarczalne Valldaura, reżyseria Vicente Guallart

IAAC ma zamiar wprowadzić RD do architektury i urbanistyki i stworzyć multidyscyplinarne sieci wiedzy.

W tym celu instytut współpracuje z kilkoma miastami i regionami, grupami przemysłowymi i ośrodkami badawczymi , w tym z Urzędem Miasta Barcelony, Parkiem Naturalnym Collserola, Massachusetts Institute of Technology (MIT), Centrum Informatyki i Architektury (CITA). ), Southern California Institute of Architecture (Sci-Arc), a także różnych firm, wśród których CISCO, Endesa, Kuka Robotics i wiele innych.

Wraz z nimi Instytut opracowuje różne programy badawcze i projekty skupiające ekspertów z różnych dziedzin, takich jak architektura, inżynieria, biologia, socjologia, antropologia i inne dziedziny badań.

112541_ALTO-Technology2_0268.jpg

Wartości

Instytut Zaawansowanej Architektury Katalonii to:

Społeczne: Ważna baza społeczna, od interakcji z osobami, firmami i organizacjami z całego świata, promująca innowacje w budowie siedlisk ludzkich.

Independent: Prywatna fundacja non-profit, która współpracuje z osobami fizycznymi, uniwersytetami, firmami i organizacjami publicznymi, promując innowacyjne podejścia.

Globalny: w myślach i działaniach, w źródłach kapitału ludzkiego, ucząc się od różnorodności świata, promując budowę lokalnych realiów o bardzo konkretnej tożsamości.

Kompaktowy: organizacja elastyczna, sprawna, szybka, zdolna do przewidywania nowych wyzwań naszych czasów.

Informacyjne: Rozpoznanie systemów cyfrowych jako bazy technologicznej, która przekształca nasz dzisiejszy świat, integrację technologii i procesów związanych ze wszystkimi obszarami ich działania.

Naturalne: Promowanie połączonych systemów samowystarczalności, zgodnie z zasadami ekosystemów biologicznych, w celu budowania bardziej ekologicznie i społecznie zrównoważonego świata.

Holistyczny: Szeroki przegląd koncepcji, projektu i konstrukcji siedliska ludzkiego, wszechstronny ze wszystkimi skalami (bitów do geografii), w interakcji z wieloma dyscyplinami.

Dlaczego warto studiować w IAAC?

 • Będziesz dzielić się tym zmieniającym życie doświadczeniem ze społecznością niezwykłych studentów i pracowników z ponad 70 różnych krajów.
 • Będziesz opanował najnowsze narzędzia i technologie uczące się z najlepszymi naukowcami, badaczami i profesjonalistami w swoich sektorach.
 • 70% absolwentów IAAC znajduje pracę po zaledwie 6 miesiącach od ukończenia naszych programów magisterskich i 90% w ciągu jednego roku.
 • Poznasz Barcelonę, jedno z najlepszych miast na świecie i tego, który wyznacza trendy w projektowaniu, architekturze i naukach miejskich.
 • Staniesz się częścią skonsolidowanej sieci ludzi - Absolwentów, Badaczy i Wydziałów - którzy będą twoją rodziną, partnerami biznesowymi i będą kształtować przyszłość razem z tobą.
 • Będziesz miał dostęp do jednego z najlepiej wyposażonych laboratoriów produkcji cyfrowej w UE, Fab Lab Barcelona, a dowiesz się, jak pracować z cyfrową fabryką w środowisku akademickim o najwyższym stosunku studentów na maszynę (5 do 1) .

Programy prowadzone przez:
 • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

MSc

Institute for Advanced Architecture of Catalonia - IAAC

Mistrz w mieście ... [+]

Mistrz w mieście

Odbywający się w Barcelonie, stolicy urbanistyki, MaCT na nowo definiuje praktykę planowania miejskiego

MaCT przygotowuje nowych specjalistów i technologów miejskich do tworzenia stosowanych wizji i rozwiązań urbanistycznych odpowiadających na bieżące wyzwania środowiskowe, gospodarcze i społeczne. Korzystając z prawdziwych studiów przypadku i we współpracy z przemysłem, administracją miejską i Komisją Europejską, program działa na miastach poprzez stworzenie elastycznych, zdecentralizowanych, wydajnych, cyfrowych i hiperłączonych systemów.

Kontekst i porządek obrad

W celu zrozumienia znaczącej roli technologii w kształtowaniu przyszłych środowisk miejskich, Master in City... [-]

Hiszpania Barcelona
Październik 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
9 - 18 miesiące
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

Studia menedżerskie

Institute for Advanced Architecture of Catalonia - IAAC

Mistrz Zaawansowanych Budynków Ekologicznych to 11-miesięczny, wciągający program akademicki z naciskiem na stosowanie praktycznego podejścia do szkolenia specjalistów z ... [+]

Master in Advanced Ecological Buildings to 11-miesięczny wciągający program akademicki z naciskiem na stosowanie zorientowanego na praktykę podejścia do szkolenia profesjonalistów z zaawansowanym doświadczeniem w projektowaniu i budowie ekologicznych budynków. Program odbywa się w Valldaura Labs w Barcelonie, Hiszpania.

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy w Barcelonie uczniowie rozpoczynają serię intensywnych i kumulujących się modułów i warsztatów, które zajmą się wszystkimi dziedzinami powiązanymi z projektowaniem i budową zaawansowanych budynków ekologicznych, w tym systemów materiałów, termicznych i metabolicznych budynków.

Po opracowaniu wyżej wymienionych umiejętności uczniowie wspólnie opracują koncepcję projektu, strategie, techniki wytwarzania i plany dla ekologicznego prototypu budynku, które będą budować w ciągu ostatnich trzech miesięcy programu.... [-]

Hiszpania Barcelona
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
11 miesiące
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Institute for Advanced Architecture of Catalonia - IAAC

Master in Design for Emergent Futures (MDEF) to dziewięciomiesięczne doświadczenie dla studentów, którzy chcą poszerzyć swoje zainteresowania i zdobyć umiejętności przeks ... [+]

Wprowadzenie

Master in Design for Emergent Futures (MDEF) organizowany jest przez Instytut Architektury Zaawansowanej Katalonii i ELISAVA Barcelona School of Design and Engineering , we współpracy z Fab Academy.

Mistrz to dziewięciomiesięczne doświadczenie (obecnie opracowywany jest drugi rok) dla studentów, którzy chcą poszerzyć swoje zainteresowania i zdobyć umiejętności przekształcania protestów w prototypy, pomysły w działania i którzy są zaangażowani w misję przekształcania aktualny stan spraw w społeczeństwie. Program składa się z czterech kluczowych kroków: eksploracji, oprzyrządowania, refleksji i zastosowania. Poprzez te cztery kroki mistrz dąży do zapewnienia strategicznej wizji i narzędzi dla projektantów, socjologów, ekonomistów i informatyków, aby stać się agentami zmian w wielu środowiskach zawodowych. Program koncentruje się na projektowaniu interwencji w postaci produktów, platform i wdrożeń, których celem jest tworzenie nowych wschodzących kontraktów terminowych, poprzez uprzednie przeanalizowanie obecnych wyzwań w społeczeństwie i przemyśle.... [-]

Hiszpania Barcelona
Październik 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
9 miesiące
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Institute for Advanced Architecture of Catalonia - IAAC

Mistrz w zakresie robotyki i zaawansowanej budowy (MRAC) dąży do szkolenia nowej generacji interdyscyplinarnych specjalistów, którzy są w stanie stawić czoła rosnącym pot ... [+]

Master in Robotics and Advanced Construction (MRAC) stara się wyszkolić nowe pokolenie interdyscyplinarnych specjalistów, którzy są w stanie sprostać naszej rosnącej potrzebie bardziej zrównoważonego i zoptymalizowanego ekosystemu budowlanego. Mistrz koncentruje się na pojawiających się projektach i możliwościach rynkowych wynikających z nowatorskich robotycznych i zaawansowanych systemów produkcyjnych.

Poprzez kombinację seminariów, warsztatów i projektów studyjnych program główny rzuca wyzwanie tradycyjnym procesom w sektorze budowlanym. Analizuje, w jaki sposób postępy w robotyzacji i narzędziach do cyfrowej obróbki zmieniają sposób, w jaki budujemy i rozwijamy procesy i narzędzia projektowe dla takich nowych metod produkcji.... [-]

Hiszpania Barcelona
Październik 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
9 - 18 miesiące
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Institute for Advanced Architecture of Catalonia - IAAC

W Barcelonie IAAC oferuje międzynarodowy program Master w Advanced Architecture (MAA). MAA jest zorientowany na architektów, inżynierów i projektantów z całego świata, ch ... [+]

Wprowadzenie

W Barcelonie IAAC oferuje międzynarodowy program Master w Advanced Architecture (MAA). MAA jest zorientowany na architektów, inżynierów i projektantów z całego świata, chętnych do wyobrażenia sobie przyszłości naszych miast i społeczeństw i zobowiązanych do budowania go w teraźniejszości.

Jako pierwszy Master w Zaawansowanej Architekturze na świecie, MAA IAAC osiągnęła swoją dziewiętnastą edycję. W tym czasie IAAC otrzymał i był domem dla ponad 1000 studentów z ponad 70 krajów , co czyni go wyjątkowo międzynarodowym i wielokulturowym miejscem .

W wersji 9 miesięcy (MAA01) lub 18 miesięcy (MAA02) Master in Advanced Architecture jest akredytowany przez Universidad Politècnica de Catalunya (UPC) z odpowiednio 75 ECTS i 130 ECTS . MAA jest kierowany przez architekta i badacza Areti Markopoulou.... [-]

Hiszpania Barcelona
Wrzesień 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
9 - 18 miesiące
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku