Instituto Universitario de Investigación Ortega y Gasset

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Założony w 1986 r. Instituto Universitario de Investigación Ortega y Gasset (IUIOG) jest ośrodkiem studiów podyplomowych i badawczych, równoważnym w zasadzie szkołom wyższym uniwersytetów w Ameryce Północnej. Był to pierwszy instytut uniwersytecki promowany i zarządzany w Hiszpanii przez podmiot prywatny, Fundację José Ortega y Gasset i związany z uniwersytetem publicznym, Uniwersytetem Complutense w Madrycie. Jej patronat jest zintegrowany z Fundacją José Ortega y Gasset-Gregorio Marañón , Autonomiczną Wspólnotą Madrytu, Ministerstwem Edukacji, Kultury i Sportu, Ministerstwem Spraw Zagranicznych i Współpracy oraz Uniwersytetem Complutense w Madrycie, a także wyborem grupa naukowców wybieranych w drodze konsensusu.

misja

Rozwijanie i promowanie talentów uczniów w tworzeniu synergii między światami akademickie, zawodowe, sieci naukowych i biznesowych w celu szkolenia studentów świadomych i wrażliwych problemów w przestrzeni środowiska społecznego.

widok

Przyczyniają się do tworzenia doskonałości akademickiej, z silnym charakterze multidyscyplinarnym i poprzecznej, aby sprostać wymaganiom coraz bardziej globalnym i konkurencyjnym świecie, za pośrednictwem modelu nauczania, które stawia spersonalizowane uwagę studenta na wartości, współistnienia w klasie, krytycznego myślenia i wykorzystania nowych technologii.

wartości

  • Odpowiedzialność społeczna i wrażliwość
  • rygor naukowy
  • innowacja akademicki
  • Wielość i różnorodność myśli i poglądów
  • Zaangażowanie na rzecz integracji społecznej i równości

Nasz kampus

Kampus znajduje się w centrum Madrytu, w charakterystycznym budynku, starym Residencia de Señoritas, położonym u zbiegu ulic Fortuny i General Martínez Campos. Instytucja ta odegrała ważną rolę w włączaniu hiszpańskich kobiet w dziedziny zawodowe. Wśród nauczycieli podkreślali takie postacie, jak María Zambrano, Zenobia Camprubí, Gabriela Mistral, Victoria Ocampo, María Martínez Sierra i Clara Campoamor. Z ich klas przyszli pedagodzy, tacy jak Juana Moreno, obozy Marii Comas, Carmen Castilla, Margarita de Mayo Izarra i Carmen Isern; naukowcy tacy jak María García Escalera czy Cecilia García de Cosa; polisy takie jak Victoria Kent lub specjaliści od prawa, tacy jak Matilde Huici.

Po przekształceniu w siedzibę Fundacji Ortega y Gasset w 1978 r. Biblioteka wyróżnia się na podstawie 13 000 woluminów należących do José Ortega y Gasset, do których dodano zbiory bibliograficzne wybitnych intelektualistów, instytucji krajowych i międzynarodowych. ; aw 2011 r., dzięki połączeniu z Fundacją Gregorio Marañón, biblioteki Gregorio Marañón.

Kampus posiada wszystkie niezbędne udogodnienia, aby zapewnić szkolenia, i jest wyposażony w najbardziej zaawansowane technologie, aby ułatwić, zarówno nauczycielom, jak i uczniom, ukończenie ich odpowiednich zadań.

Połączenie środowiska z obecnością wiodących ekspertów zawodowych i intelektualnych, którzy wykonują swoje nauczanie, przyczynia się do zapewnienia IUIOG odpowiedniego środowiska do zdobycia doskonałej edukacji, rozwijania pasji do badań i stworzenia krytycznego ducha, który Pozwoli to naszym uczniom stawić czoła osobistym i zawodowym wyzwaniom.

Społeczność FOM

Wirtualna przestrzeń, w której nauczyciele i uczniowie mają swoje miejsce spotkań. Najlepszy program działań kulturalnych organizowany przez Fundację Ortega Marañón oraz wszystkie marki i instytucje, które organizuje: IUIOG , Instituto Marañón , Goberna i International Programs.

Najbardziej aktualne informacje na temat oferty szkoleniowej i brama do wirtualnego kampusu, gdzie uczniowie będą mieli dostęp do treści akademickich, forów, zajęć i wszystkich niezbędnych narzędzi do rozwoju wirtualnych sesji.

Uczniowie muszą uzyskać dostęp do wirtualnego kampusu za pośrednictwem strony społeczności FOM . Koordynacja akademicka programu zapewni im nazwę użytkownika i hasło, aby mogli mieć dostęp. Aby zapoznać się z działaniem tej platformy, zostaną dostarczone podstawowe instrukcje użytkowania.

Lokalizacje

Madryt

Instituto Universitario de Investigación Ortega y Gasset

Address
Instituto Universitario Ortega y Gasset c/ Fortuny, 53 -
28010 Madryt, Wspólnota Madrytu, Hiszpania
Telefon
+34 917 00 41 00