Aristotle University Thessaloniki

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Uniwersytet Arystotelesa w Salonikach

Uniwersytet Arystotelesa w Salonikach Uniwersytet Arystotelesa w Salonikach został założony w 1925 roku i jest największym kompleksowe uniwersytet w Grecji. Główny kampus znajduje się w centrum miasta Thessaloniki, i zajmuje powierzchnię 33,4 ha ok. Składa się on z 10 wydziałów, które składają się z 40 szkół i 1 pojedynczym szkolnego wydziału. Niektóre obiekty edukacyjne i administracyjne znajdują się poza kampusem ze względów praktycznych i operacyjnych. Liczba tych obiektów znajduje się poza miastem w Salonikach, a nawet w innych miastach. Społeczność Uniwersytet Arystotelesa obejmuje około 75.000 studentów (65,000 studentów studiów podyplomowych oraz 9,000 studentów i doktorantów), 2,024 pracowników naukowych, ponad 800 pracowników naukowych i laboratoryjnych oraz prawie 900 pracowników administracyjnych.

Szkoła Dziennikarstwa i Komunikacji Masowej

Szkoła Dziennikarstwa i Komunikacji Masowej (http://www.jour.auth.gr/en/~~HEAD=pobj) Uniwersytetu Arystotelesa w Salonikach został założony w 1991 roku w celu zapewnienia studentom szkolenia teoretycznego i praktycznego w dziennikarstwie, wspierania badań naukowych w dziennikarstwo i komunikacja masowe, a także ochrona praw i obowiązków greckich dziennikarzy. Zajmuje sześć-piętrowego budynku przy neoklasyczną 46 Egnatias Street, w centrum Salonik. Sekretariat mieści się na pierwszym piętrze. Mediów i informatyki laboratoria Uczelni znajdują się w innym budynku, nieopodal kampusu. Szkoła Dziennikarstwa i Komunikacji Masowej oferuje cztery lata stopni BA wyróżnieniem (odpowiednik 240 ECTS) w) Dziennikarstwa i b) Mass Communications. Prowadzenie pełnoprawnym i finansowanego programu stażu, studenci obu specjalności mają możliwość zdobycia cennych umiejętności w miejscu, w trakcie semestru długim stażu w różnych organizacji medialnych (stacji telewizyjnych i radiowych, gazet i czasopism, mediów, reklamy i stron internetowych Agencje public relations), jak również w postach naciśnij / komunikacyjne w prywatnych i sektora publicznego. Studia podyplomowe szkoły został otwarty w 2008 roku, a obecnie obejmuje magistra dziennikarstwa i nowych mediów i magistra Komunikacji i Kultury (zarówno trwających 2 lata i odpowiada 120 punktów), a także studia doktoranckie (3 lata / 180 ECTS). Obecna populacja uczeń szkoły obejmuje prawie 700 studentom, 64 doktorantów i 57 doktorantów. Ponadto, co roku Szkoła otrzymuje średnio 15 studentów Erasmusa, podczas gdy w tym samym czasie, to wyniki profesjonalistów trenuje połowie kariery za pośrednictwem szerokiej gamy specjalnie zaprojektowanych programów kształcenia ustawicznego.

Saloniki Historycznie jedną z najstarszych i najbardziej wieloetnicznych miast Europy, Thessaloniki liczy około miliona ludzi, a ze względu na jego czterech uniwersytetów i wielu innych instytucji szkolnictwa wyższego, oferuje student-osobowa populacja ponad 150.000. Obdarzony jej tysiące-letniego wielokulturowego dziedzictwa, przywiązany do swojej historii greckiej, rzymskiej, bizantyjskiej, tureckiej sefardyjskich Żyd, Thessaloniki jest w centrum tętniącego życiem ruchu kultury-twórczy, który zawiera jedne z najbardziej cenionych zespołów w kraju, artystów wizualnych i projektantów, a także międzynarodowym uznaniem festiwale takie jak Międzynarodowy Festiwal Filmowy zimą i wiosną Saloniki Documentary Festival.

Czy muszę mieć IELTS / TOEFL / Cambridge etc egzamin dla mojej aplikacji? Jesteś zobowiązany do złożenia egzaminu wynik języka angielskiego, czy też ci, których pierwszym językiem nie jest angielski cała licencjat nie było prowadzone w języku angielskim Dalsze szczegóły patrz Wymagania języka angielskiego. Należy pamiętać, że nie masz do złożenia testu językowego z aplikacją jako selektory nie weźmie to pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, czy polecić ofertę przyjęcia. Jeśli nie otrzyma ofertę przyjęcia, zostanie dodany odpowiedni stan języka. Musisz przedstawić dowód swojej znajomości języka zanim wynikają z zarejestrowania programu.

Czy muszę przesłać wszelkie inne dokumenty?

Administracja poprosi o wysłanie żadnych wyników egzaminów, które nie były zawarte w formularzu zgłoszeniowym, a także wszelkie inne dodatkowe informacje, które mogą być uznane za niezbędne.

Czego potrzebuję dla mojej rejestracji?

Po zostały zaakceptowane będziemy w kontakcie z wami na temat dokumentów, które trzeba złożyć przy rejestracji. Te zazwyczaj zawierają poświadczone kopie swojej stopnia i swojej angielskiej Wyniki egzaminu kserokopię strony tożsamości paszportu dwóch kart tożsamości kolor zdjęciami

Nie pochodzę z kraju Unii Europejskiej. Czy potrzebuję wizy? Wszyscy studenci, którzy nie pochodzą z krajów UE muszą skontaktować się z greckiej ambasady ich krajów przepisami dotyczącymi wiz studenckich dla Grecji. Muszą złożyć wniosek o wizę studencką w swoim kraju jak najwcześniej, ponieważ czas przetwarzania takich wiz może być dość długi.

Co należy zrobić, aby przygotować się do programu?

Po zostały zaakceptowane będziemy w kontakcie z tobą o szczegóły i wymagania programu. Jest to dobry pomysł, aby popracować prep przed uruchomieniem programu, tj odświeżyć swoje umiejętności z języka angielskiego lub specjalnej wiedzy terminologicznej czytając książkę związaną ze szlaku wybrałeś (patrz np. bibliografii podstawowej oczywiście).

Czy mogę odwiedzić Szkołę Dziennikarstwa i Komunikacji Masowej?

Tak, możesz. Proszę skontaktować Administration Officer programu (patrz wyżej) i umówić się na wizytę w dowolnym momencie do końca okresu badania letnim (30 czerwca), albo po rozpoczęciu okresu badania Spadek (1 września).

Lokalizacje

Saloniki

Aristotle University of Thessaloni

Address
egnatias 46
54625 Saloniki, Saloniki, Grecja
Telefon
+30 231 099 6000