Przeczytaj oficjalny opis

Laboratorium Geologii, Petrologii i Mineralogii oraz Laboratorium Meteorologii i Klimatologii są częścią Wydziału Fizyki i Matematyki i otworzyły swoje drzwi jesienią 1928 roku.

Laboratorium Geologii, Petrologii i Mineralogii zostało następnie podzielone na Laboratorium Geologii i Paleontologii oraz Laboratorium Mineralogii i Petrologii, które zostały włączone do Szkoły Nauk Przyrodniczych, założonej jesienią 1943 roku. Laboratorium Meteorologii i Klimatologii zostało po raz pierwszy włączone do Szkoła Fizyki, a następnie Szkoła Geologii.

Szkoła Przyrodnicza kształciła studentów w dyscyplinach związanych z geologią i biologią. Nowe laboratoria powstały w ciągu trzydziestu lat, takie jak Laboratorium Geografii Fizycznej, Laboratorium Geofizyczne i Systematyczne Laboratorium Mineralogiczno-Petrologiczne. W 1973 r. Szkoła Przyrodnicza została podzielona na Szkołę Geologii i Szkołę Biologii.


Szkoła Geologii została założona w 1973 roku, na mocy Dekretu Królewskiego 290 / 5-4-1973, i była obsadzona przez absolwentów Szkoły Przyrodniczej. W 1983 r. Szkoła Geologii została podzielona na wydziały koordynujące nauczanie i badania, oferujące programy, które kształcą studentów w szerokim zakresie dyscyplin związanych z ich głównym kierunkiem studiów. Liczba oferowanych kursów wzrosła jeszcze bardziej po utworzeniu nowych laboratoriów. Muzeum Paleontologii i Muzeum Mineralogii i Petrologii, Stacja Sejsmologiczna i Centrum Meteorologiczne Olimpu są częścią Szkoły Geologii.


Szkoła zapewnia studentom pełne i wszechstronne szkolenia z zakresu różnych dziedzin w naukach o Ziemi, takich jak: minerały przemysłowe i skały, systemy informacji geograficznej, geotermia, geofizyka, geochemia, geologia stosowana, sedymentologia, klimatologia i meteorologia, geologia złóż rud, Geologia gospodarcza, paliwa kopalne, mineralogia, paleomagnetyzm, paleontologia, geologia środowiska, geochemia środowiska, petrologia, sejsmologia, stratyfikacja, geologia strukturalna, geologia techniczna, hydrogeologia, geografia fizyczna, oceanografia. Kursy komputerowe i kursy związane z technologiami cyfrowymi są również oferowane studentom. Personel dydaktyczny i badawczy Szkoły jest doświadczony, wysoko wykwalifikowany i mocno zaangażowany w nauczanie i badania.

Szkoła Geologii jest jedną z pierwszych dziesięciu szkół Uniwersytetu Arystotelesa w Salonikach, aby przyciągnąć fundusze badawcze z szerokiej gamy źródeł. Z biegiem lat Szkoła Geologii zdołała osiągnąć swoje cele, oferując wysokiej jakości edukację, wzmacniając badania i przyczyniając się do społeczności i społeczeństwa w każdy możliwy sposób.

Programy prowadzone przez:
  • Język angielski
  • Grecki

Ta szkoła oferuje również:

MSc

Aristotle University of Thessaloniki - School of Geology

Ten podyplomowy kurs to dwuletni, pełny, wielodyscyplinarny kurs obejmujący szereg nauk o ziemi, inżynierii, ekonomii i pokrewnych przedmiotów oraz ich zastosowanie do po ... [+]

Ten kurs jest dwuletni, w pełnym wymiarze czasu multidyscyplinarny program obejmujący szeroki zakres przedmiotów nauki o ziemi, inżynierii i ekonomii stosowanych do poszukiwania i wydobycia węglowodorów. Prowadzi do uzyskania tytułu magistra w zakresie poszukiwań i eksploatacji węglowodorów .

Program cieszy się bliskimi kontaktami z Hellenic Petroleum Industry, który dostarcza danych do wykorzystania w kursach, prezentacji uzupełniających materiały szkoleniowe i pomaga studentom w prowadzeniu staży i indywidualnych projektów badawczych z gospodarzem branży.

Zaangażowane są cztery helleńskie uniwersytety:

School of Geology, Arystoteles University of Thessaloniki (Koordynacja),Szkoła Górnictwa i Metalurgii, Narodowy Uniwersytet Techniczny w Atenach,Wydział Geologii i Geo-Środowiska, KrajowySchool of Economics, Democritus University of Thrace.... [-]
Grecja Thessaloniki
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku