Przeczytaj oficjalny opis

O UG

Wizja Uniwersytetu Ghany jest rozwój światowej klasy zasobów ludzkich i zdolności do spełnienia krajowych potrzeb w zakresie rozwoju i globalnych wyzwań poprzez jakość nauczania, kształcenia, badań naukowych i upowszechniania wiedzy. Założona w 1948 roku jako University College of Gold Coast, instytucja została upoważniona do zapewnienia i promowania Uniwersytetowi nauki, edukacji i badań. Stało się University College of Ghana w sprawie osiągnięcia niepodległości Ghany marca 1957. Jednak przez ustawy z dnia 1 października 1961 roku University College of Ghana osiągnięty suwerenny status uniwersytecki z władzy do własnych dyplomów. Jest to najstarszy i największy z sześciu uczelni publicznych w Ghanie. Z aktualnej liczby studentów z ponad 36.000 z czego około 1100 to studenci, Uniwersytet operacji Ghany podlegają najwyższym poziomie integralności, norm etycznych i uczciwości, otwartości, i są oparte o system rozpoznawania nagroda wydajności napędzany. To jest centrum doskonałości naukowej uznawane na całym świecie ze swoich doskonałych wykładowców i studentów ciała i dla sukcesu zawodowego swoich absolwentów. To wyszkolił ponad 50.000 absolwentów, którzy czynią wkład w rozwój Ghany, a także na szczeblu międzynarodowym.

Kampusy Charakterystyczny i przekonujące nauczanie wyspecjalizowane badania Uczelni prowadzi na trzech kampusów społeczności - Legon Campus, Korle Bu Campus i Accra City Campus.

Legon Campus: Legon Campus leży około 13 kilometrów na północny-wschód od Akrze, stolicy Ghany. To jest, gdy większość nauczania i badań naukowych Uczelni są prowadzone. Legon Campus mieści się także administracji centralnej Uniwersytetu.

Istnieje 16 na terenie kampusu obiektów mieszkalnych dla studentów. Przyjęci doktoranci są tradycyjnie oferowane zakwaterowanie w koedukacyjnej VALCO Fundusz powierniczy Hostel. Jednak studenci mają możliwość pobytu w każdym innym hostelu na terenie kampusu lub poza kampusem, jeśli zechcą.

Od roku akademickiego 2014/2015 Uniwersytet będzie wdrożenie kolegialny system, który między innymi będzie poprawy wydajności administracji i funkcjonowania Uniwersytetu. Cztery uczelnie zostaną ustanowione; Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu, Wyższa Szkoła Humanistyczna, Wyższa Szkoła Nauk Stosowanych w Basic i oraz Kolegium Edukacji. Trzy z tych czterech szkół zostanie położony na Kampusie Legon. University of Ghana oferuje aż 90 programów licencjackich i 150 absolwentów w różnych dziedzinach sztuki, nauk społecznych, biznesu, nauki fizyczne i biologiczne, medycyna, stomatologia, pokrewnych nauk medycznych, rolniczych, nauk technicznych i prawnych. Programy specjalne są oferowane w Performing Arts, African Studies i spraw międzynarodowych.

Korle-Bu Campus: Korle-Bu Campus, kierowany przez Provost, domy Kolegium Nauk o Zdrowiu, który składa się z Medical School, Dental School, School of Public Health i Noguchi Memorial Institute for Medical Research, School of Allied Health Sciences i Szkoła Pielęgniarstwa.

Accra City Campus: Accra City Campus to nowa nazwa dla restrukturyzacji Zewnętrznych Stopień Center Uniwersytetu w Ghanie, który prowadził w College Akra pracowników. Jest on położony w samym sercu Akrze, stolicy Ghany.

Możliwości dostępne dla studentów międzynarodowych

• Uczniowie z ECOWAS podregion otrzyma specjalny rabat na czesne w wysokości do 50% podczas gdy studenci z innych Kraje afrykańskie otrzymają specjalny rabat na czesne w wysokości do 30%.

• Uniwersytet jest dobrze zaopatrzony w placówkach oświatowych, takich jak biblioteki, czytelni, Wi-Fi hot spotów, pracownie komputerowe oraz wiele innych • różnorodność programów dostępnych zanurzeniowych • międzykulturowa - Ponad 70 narodowości przedstawia corocznie • Biuro poświęcony zarządzanie międzynarodowymi programami i dobro studentów • Ekscytujące możliwości nauki empiryczne • Bardzo bezpieczny kampus

Programy prowadzone przez:
  • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

MA

University of Ghana

Program jest otwarty dla wszystkich kandydatów z dobrą pierwszego stopnia (tj. co najmniej drugiej klasy niższej ligi) we wszelkich stosownych nauk społecznych i fizyczny ... [+]

WARUNKI PRZYJĘĆ

MA Badania migracji

Program jest otwarty dla wszystkich kandydatów z dobrą pierwszego stopnia (tj. co najmniej drugiej klasy niższej ligi) we wszelkich stosownych nauk społecznych i fizycznych, ale wnioskodawcy będą zobowiązane do podjęcia określonych kursów w zależności od ich tła i wcześniejszych kierunków studiów.

M.Phil Badania migracji

Kandydaci, którzy posiadają już tytuł magistra w badaniach migracji lub innych związanych z obszarem tematycznym z innej uczelni może być uznane za wstęp do programu M.Phil bezpośrednio.

Kandydaci, którzy uzyskali średnią ocen z B + lub wyższe na poziomie magisterskim mogą być uznane za uaktualnienie do programu M.Phil.... [-]

Ghana Accra
Wrzesień 2019
W pełnym wymiarze godzin
1 - 3 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Ghana

Instytut oferuje kierunki studiów prowadzących do przyznania MA, M.Phil i doktorat w demograficznej. Kandydaci do programu MA muszą mieć dobry dyplom z wyróżnieniem z zat ... [+]

WYMAGANIA WSTĘPNE

Instytut oferuje kierunki studiów prowadzących do przyznania MA, M.Phil i doktorat w demograficznej.

Kandydaci do programu MA muszą mieć dobry dyplom z wyróżnieniem z zatwierdzonym Społecznych Uniwersytetu w naukach przyrodniczych, ani statystyki, matematyki i geografii.

Struktura kursu i jednostka WYMAGANIA za 12 miesięcy MA (populacja studiów) PROGRAM ZESTAWIENIE KREDYTÓW

Praca Oczywiście - 28 kredytów Seminarium - 3 kredyty Rozprawa - 12 kredytów Łącznie - 43 kredytów

Kursów podstawowych i podziękowania

POPS 600 Rozprawa 12 Pops 601 Źródła i ocena danych demograficznych 2 POPS 602 Podstawowe mieszkańców Analiza II 3 POPS 603 Teorie Ludności i Rozwoju 2 POPS 604 Ludność Polityka i programy 2 POPS 605 Podstawowe mieszkańców Analiza I 3 Pops 606 Zmienne Ludności i Planowania Rozwoju 2 POPS Dynamika populacji 2 607 POPS 608 Społeczne Demografia 2 POPS 609 Metody oszacowania ludności i prognozy 2 Seminarium POPS 3 610 POPS 611 Metody Badań Społecznych i technik statystycznych 2 POPS 612 Zaawansowane mieszkańców Analiza 2 ... [-]
Ghana Accra
Wrzesień 2019
W pełnym wymiarze godzin
12 miesiące
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Ghana

Wszyscy uczniowie najpierw będą dopuszczone do programu MA. Wymagania przyjęć będzie obejmować dobrą pierwszego stopnia w każdy temat i doświadczenie zawodowe minimum 2 l ... [+]

WARUNKI PRZYJĘĆ

Wszyscy uczniowie najpierw będą dopuszczone do programu MA. Wymagania przyjęć będzie obejmować dobrą pierwszego stopnia w każdy temat i doświadczenie zawodowe minimum 2 lata w każdej instytucji związanych z planowaniem rozwoju. Być dopuszczone do programu M. Phil, wnioskodawcy muszą pomyślnie ukończyli program MA z co najmniej średniej klasy B + i muszą wykazywać odpowiednią badań Doświadczenie / potencjał. W obu przypadkach, wywiady prowadzone będą do osiągnięcia ostatecznych wyborów.

CZAS TRWANIA PROGRAMÓW

Program MA będzie działać przez 12 miesięcy w każdym roku, a program M. Phil będzie działać przez kolejne 12 miesięcy po programie MA.... [-]

Ghana Accra
Wrzesień 2019
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Ghana

Program Absolwent Studiów Afrykańskich ma na celu wspieranie krytycznego myślenia wśród studentów i wyposażyć je w środki, narzędzia i metody na lepsze zrozumienie i uzna ... [+]

Program Absolwent Studiów Afrykańskich ma na celu wspieranie krytycznego myślenia wśród studentów i wyposażyć je w środki, narzędzia i metody na lepsze zrozumienie i uznanie kwestii istotnych dla kultur i społeczeństw afrykańskich i ich rozwoju, i być w stanie inicjować i zachowanie Badania w różnych dziedzinach studiów afrykańskich.

Wszyscy studenci są dopuszczone na podstawie MA i tych, którzy przodują w pracy Pierwszy rok kursu kontynuować M.Phil Studentów.

MA i M.Phil studentów oferuje te same programy, z wyjątkiem seminarium II (AFST 650), które są oferowane przez studentów M.Phil w drugim roku.

Magister Studiów Afrykańskich

Praca kurs Seminarium Rozprawa ... [-]
Ghana Accra
Wrzesień 2019
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Ghana

W zgodzie ze swoim mandatem, Szkoła Studiów Komunikacyjnych oferuje 15 miesięcy magistra Studiów Komunikacyjnych i dwuletni M.Phil. w badaniach komunikacji. Zarówno ... [+]

W zgodzie ze swoim mandatem, Szkoła Studiów Komunikacyjnych oferuje 15 miesięcy magistra Studiów Komunikacyjnych i dwuletni M.Phil. w badaniach komunikacji. Oba programy studiów mają jako podstawowych kursów teoretycznych, jak również kursy oparte zawód.

Warunki przyjęcia

Pierwszego stopnia z renomowanego uniwersytetu na minimum II klasie niższej lub wybitnymi osiągnięciami Szkoły Graduate Diploma in programu Studiów Komunikacja. Proces selekcji kandydatów na wniosek złożony do Szkoły składa się z egzaminów wstępnych i rozmowy kwalifikacyjnej.

Czas trwania kursu: 15 miesięcy

Wymagania dla Graduation (godzin kredytowych)

Praca kurs: ... [-]
Ghana Accra
Wrzesień 2019
W pełnym wymiarze godzin
15 - 24 miesiące
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Ghana

Kursy do tego stopnia, obejmuje okres 12 miesięcy od daty rejestracji. Studenci są zobowiązani do podjęcia co najmniej czterech pól, z których każdy z nich przewozi 3 pun ... [+]

KURS MA w stosunkach międzynarodowych

Czas trwania: Program jest w pełnym wymiarze czasu przez okres 2 semestry (12 miesięcy)

Wymagania: dobra pierwszego stopnia. Kandydaci będą przedkładać wywiadzie wyboru.

Kursy

Kursy do tego stopnia, obejmuje okres 12 miesięcy od daty rejestracji. Studenci są zobowiązani do podjęcia co najmniej czterech pól, z których każdy z nich przewozi 3 punktów w każdym z dwóch semestrów. Studenci mają również dwadzieścia tygodniowy kurs w Metodologia badań.

Studentów zaocznych odbędą kurs w okresie 24 miesięcy od daty rejestracji.

Kursy podstawowe

INTA 601 Stosunki międzynarodowe 3 INTA 641 Prawo międzynarodowe 3 INTA 661 Międzynarodowe stosunki gospodarcze 3 ... [-]
Ghana Accra
Wrzesień 2019
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
1 - 2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Ghana

Kursy do tego stopnia, obejmuje okres 12 miesięcy od daty rejestracji. Studenci są zobowiązani do podjęcia co najmniej czterech pól, z których każdy z nich przewozi 3 pun ... [+]

KURS MA w stosunkach międzynarodowych

Czas trwania: Program jest w pełnym wymiarze godzin przez okres 2 semestry (12 miesięcy)

Wymagania wstępne: dobra pierwszego stopnia. Kandydaci będą przedkładać wywiadzie wyboru.

Kursy

Kursy do tego stopnia, obejmuje okres 12 miesięcy od daty rejestracji. Studenci są zobowiązani do podjęcia co najmniej czterech pól, z których każdy z nich przewozi 3 punktów w każdym z dwóch semestrów. Studenci mają również dwadzieścia tygodniowy kurs w Metodologia badań. Studentów zaocznych odbędą kurs w okresie 24 miesięcy od daty rejestracji.

MIĘDZYNARODOWE STOSUNKI M.Phil KURS

Stopień M.Phil w Spraw Międzynarodowych wymaga dwóch lat akademickich badań, podczas których kandydaci na co najmniej cztery kursy. Dla studentów zaocznych, jednak program M.Phil trwa cztery lata akademickie lub maksymalnie ośmiu kolejnych semestrach. M.Phil kandydaci są zobowiązani do podjęcia INTA 610, badania Metodologia i INTA 620; przyłożonego pola Metody, 5 podstawowych kursów oprócz co najmniej dwóch zajęć w pierwszym semestrze. W drugim semestrze, studenci są zobowiązani do podjęcia czterech obieralnych tym INTA 604 i Analiz Polityki Publicznej na Wydziale Nauk Politycznych.... [-]

Ghana Accra
Wrzesień 2019
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
1 - 2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Ghana

Prace zostaną zakończone oczywiście podczas dwóch długich okresów wypoczynku. Każdy z pracy dwa lata kurs będzie trwał przez sześć tygodni, co w sumie 12 tygodni, podczas ... [+]

Master of Arts (MA) w sprawach publicznych

Prace zostaną zakończone oczywiście podczas dwóch długich okresów wypoczynku. Każdy z pracy dwa lata kurs będzie trwał przez sześć tygodni, co w sumie 12 tygodni, podczas gdy dwa tygodnie (jeden tydzień każda) zostanie przeznaczona na rewizji i badań, co daje w sumie cztery tygodnie. Oczekuje się, że studenci do ukończenia i przedstawić swoje specjalne tematy października drugiego roku programu.

Wymagania kwalifikacyjne

i) dobre pierwszego stopnia w dziedzinie nauk społecznych z uznanych uczelni.

ii) minimum trzy lata doświadczenia w pracy w sektorze prywatnym lub publicznym.

iii) zdać egzaminu wstępnego i rozmowy kwalifikacyjnej.... [-]

Ghana Accra
Wrzesień 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Ghana

Program EPM w Ghanie ma na celu wzmocnienie potencjału instytucjonalnego i ludzkiego Wydziału Ekonomii na Uniwersytecie w Ghanie do zaoferowania szkolenia absolwent pozio ... [+]

Program EPM w Ghanie ma na celu wzmocnienie potencjału instytucjonalnego i ludzkiego Wydziału Ekonomii na Uniwersytecie w Ghanie do zaoferowania szkolenia absolwent poziomu Zarządzania Polityki Gospodarczej (EPM) dla doradców politycznych w połowie kariery. Oczekuje się przede wszystkim szkolenia w celu poprawy i zwiększenia efektywności sektora publicznego, analityków politycznych i kierowników gospodarczych w krajach anglojęzycznych Ghany i Afryki Zachodniej. W ograniczonym stopniu, organizacje pozarządowe (NGO) i osoby prywatne są również uprawnieni do podjęcia programu. Na podstawie oceny potrzeb, ograniczona liczba kandydatów spoza anglojęzycznych Afryce Zachodniej mogą być oferowane wstęp.... [-]

Ghana Accra
Wrzesień 2019
W pełnym wymiarze godzin
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

MSc

University of Ghana

Potencjalni studenci muszą mieć: dobry pierwszy stopień (co najmniej drugiej klasy Division Dolna) w finansach ... [+]

Wymagania kwalifikacyjne

Potencjalni studenci muszą mieć:

Dobre pierwszego stopnia (co najmniej drugiej klasy Division Dolna) w finansach, ekonomii, handlu, księgowości, finansów lub inne pokrewne stopni lub; Dobry pierwszy stopień w innych niż finanse pokrewnych dyscypliny (np. inżynieria, IT, nauki i nauki społeczne) z uznanych uczelni z doświadczeniem minimum 3 lata pracy w pracy, finansów związanych.

Struktura kursu

Oczekuje się, że studenci śledzić program jednego roku kalendarzowego, prowadzące do udzielenia Magister. w Rozwoju Finansów po pomyślnym ukończeniu. Rok akademicki rozpocznie się w sierpniu każdego roku, a kończy się w lipcu każdego roku. Będą dwa semestry i studenci będą musiały podjąć sześć kursów w semestrze. Uczestnicy muszą również wypełnić długi esej.... [-]

Ghana Accra
Wrzesień 2019
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Ghana

Program Magister Geologii Inżynierskiej kierować profesjonalistów pracujących, które chcą zaktualizować swoją wiedzę i zdobyć nowe umiejętności w dziedzinie geologii inży ... [+]

Program Magister Geologii Inżynierskiej kierować profesjonalistów pracujących, które chcą zaktualizować swoją wiedzę i zdobyć nowe umiejętności w dziedzinie geologii inżynierskiej. Program ma na celu narażać studentów docenić i zrozumieć interakcje między projekty inżynierii lądowej i górotworze. Ten program Magister jest w pełnym wymiarze godzin na jeden rok uczył kurs, który obejmuje rozprawę. Podejście oparte na szerokim także absolwenci pozwala realizować swoje możliwości kariery w tym doradztwa i badań, a także przygotować się do dalszych studiów na wyższych poziomach.

Program obejmuje wykłady, ćwiczenia, ćwiczenia praktyczne, praktycznych ćwiczeń laboratoryjnych, seminariów, ćwiczeń w terenie, wycieczek i przygotowania pracy dyplomowej. Praktyczne programy szkoleniowe zostały zaprojektowane tak, aby to samouczek wizyty budowlanych i drogowych stron projektowych, konstrukcyjnych i materiałowych dam nory stron, projektów budowlanych, górniczych, inżynierii podmokłych terenów nadmorskich i konserwatorskich oraz laboratoria instytucji, takich jak AESL, autostrady i kopalnie, aby wymienić tylko kilka , Magister Geologii Inżynierskiej Polecany jest również do inżynierów, którzy chcą uaktualnić swoją wiedzę w stosowaniu nauk geologicznych do praktyki inżynierskiej.... [-]

Ghana Accra
Wrzesień 2019
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Ghana

Program Magister jest w pełnym wymiarze godzin 12-miesięcy nauczył kurs, który obejmuje rozprawę. Celem programu jest zapewnienie zaawansowanego szkolenia w zakresie Petr ... [+]

Program Magister jest w pełnym wymiarze godzin 12-miesięcy nauczył kurs, który obejmuje rozprawę. Celem programu jest zapewnienie zaawansowanego szkolenia w zakresie Petroleum Geoscience. Cel ten jest realizowany poprzez wykładów, ćwiczeń, ćwiczenia praktyczne, praktycznych ćwiczeń laboratoryjnych, seminariów, ćwiczeń w terenie, wycieczek i przygotowania pracy dyplomowej. Oczywiście jest zorientowane na karierę i jest zalecana do profesjonalnego ziemi i nauk przyrodniczych, którzy chcą albo ustanowić lub skonsolidować kariery w geologii naftowej. Podejście oparte na szerokim także absolwenci pozwala realizować swoje możliwości kariery, i że obejmuje doradztwo, badania i rozwój osobisty poprzez stosownie do studiów wyższych. Program zakłada, że ​​uczeń ma dobrą pierwszego stopnia w zakresie nauk ziemnych lub pokrewnej dziedzinie.... [-]

Ghana Accra
Wrzesień 2019
W pełnym wymiarze godzin
12 znajdź program juris doctor
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

Studia menedżerskie

University of Ghana

Celem Programu M.Phil w Environmental Science jest zapewnienie kształcenia akademickiego w przyczyn, skutków i kontroli problemów środowiskowych, szczególnie w Ghanie, dl ... [+]

M.Phil nauk o środowisku

Celem Programu M.Phil w Environmental Science jest zapewnienie kształcenia akademickiego w przyczyn, skutków i kontroli problemów środowiskowych, szczególnie w Ghanie, dla absolwentów w dziedzinie nauk podstawowych i ściśle powiązanych dziedzin. Rolą naukowca środowiska jest postrzegana jako odpowiedzialności za monitorial, badanych i doradcze funkcje w zakresie zarządzania środowiskiem. Program składa się z dwóch semestrów kursów dydaktycznych, a następnie rocznych badań z dziedziny specjalizacji. Program nauczania jest podzielony na dwie części. Kandydaci są zobowiązani do wybrania co najmniej dwóch spośród kursów w sekcji B, które są wybieralne.... [-]

Ghana Accra
Wrzesień 2019
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Ghana

ROK 1 (co najmniej 24 kredytów, a 36 kredytów maksymalnie na 1 rok). Kody oczywiście. OCFS 603 Coastal Zone Zarządzanie 2. OCFS 605 Statystyka i informatyka 2 ... [+]

M.Phil RYBOŁÓWSTWA NAUKA

ROK 1 (co najmniej 24 kredytów, a 36 kredytów maksymalnie na rok 1)

Kody golfowe

OCFS 603 Coastal Zone Zarządzanie 2 OCFS 605 Statystyka i informatyka 2 OCFS 610 Seminarium I 3 RYBY 611 Ekologia ryb 3 RYBY 612 Akwakultura 3 RYBY 613 Rybołówstwo i ocena zasobów 3. Dynamika Techniki FISH 617 Rybołówstwo 2 RYBY 618 Fish Physiology

ELEKTRYCZNE

(Co najmniej 5 kredytów do wyboru w porozumieniu z wykładowcą nadzoru i może zależeć od obszaru badawczego ucznia)

Kody golfowe

OCFS 601 wodne Badania środowiska 2 OCNO 611 3 Oceanografii Biologicznej OCNO 613 chemiczna Oceanografia 3 OCNO Oceanografii Fizycznej 3 615 OCNO Techniki 2 617 oceanograficzne OCNO 619 Marine Geoscience 3 OCNO 622 prawa morza 1 OCNO 624 Ekologia w ujściach rzek 2 OCNO 626 Ekologia i Ochrona Szkolnictwa Morskiego kręgowców 2 OCNO 632 Marine Botanika 2 RYBY 614 Ochrona i zachowanie Rybołówstwa ... [-]
Ghana Accra
Wrzesień 2019
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku