Akrofi-Christaller Institute Of Theology, Mission And Culture

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Akrofi-Christaller Instytut Teologii Misji i KulturyInstytucja naukowa powołana przez Presbyterian Church Ghany służyć szerszej społeczności chrześcijańskiej w Ghanie i Afryce. Instytut posiada akredytację Państwowej Komisji Akredytacyjnej Ministerstwa Edukacji (Ghana) jako podyplomowego instytucji badawczej w Karcie Prezydenckiego do udzielania własnych stopni.

Test Akrofi-Christaller Instytut Teologii Misji i Kultury jest podyplomowe Instytut Kształcenia i Badań w pełni akredytowany przez Krajową Radę Akredytacji Ministerstwa Edukacji jako instytucji szkolnictwa wyższego z Kartą Prezydenckiego do udzielania własnych stopni. Jest to uniwersytet badawczy promowanie innowacji i doskonałości afrykańskiej i dedykowany do badania i dokumentowania chrześcijańskiej historii, myśli i życia w Ghanie w Afryce i jako całość, w stosunku do ich otoczeniu afrykańskich i światowego chrześcijaństwa. ACI ma na celu wzmocnienie chrześcijańskiego świadectwa we współczesnym kontekście Afryki i świata poprzez stypendium chrześcijańskiej.

ACI

Nazwany po dwóch ostatnich wielkich uczonych języku Twi i figur pionierskich w świadectwie kulturowego Kościoła w Ghanie Clement Anderson Akrofi i Johannes Gottlieb ChristallerThe Akrofi-Christaller Instytut Teologii Misji i Kultury (ACI) (dawniej Akrofi-Christaller Memorial Centre for Mission Badań i Stosowanej Teologicznego ACMC) stara się być na krawędzi tnącej misji Kościoła i spotkać się ze społeczeństwem i kulturą w Ghanie Afryka i szerszy świat.

Instytut stoi w tradycji, która łączy w sobie pobożność, kreatywności i doskonałości akademickiej w dążeniu do świadectwa Ewangelii w Ghanie i całej Afryki.

To był znakiem rozpoznawczym danego szkolenia w historycznym Akropong Seminarium, którego budynki (Basel House w Akropong-Akuapem), zbudowanego w 1840 i 1860, ale odnowiony w 1992 roku i rozbudowany w latach 1996-1998, Instytut teraz zajmuje.

Instytut posiada nowoczesne i dobrze utrzymane mieszkalnych i gastronomicznych, znacząca i up-to-date specjalistyczna biblioteka i wykładowych i badania obiektów w historycznym otoczeniu, gdzie kwestie Ewangelii i kultury są problemem z dnia na dzień.

W 40 pracownicy starają się modelować wspólnotę chrześcijańską, spotkanie do codziennego kultu jako towarzyszeniem działań naukowych i duszpasterskich.

Instytut został oficjalnie ustanowiony w 1987 roku jako niezależny organ, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, zarejestrowaną zgodnie z Kodeksem spółek jako cele charytatywne.

Struktury prawne i administracyjne Instytutu zostały zaprojektowane z myślą o stworzeniu instytucji, które byłyby zrównoważone finansowo samonośne i na tyle otwarty, aby służyć także potrzebom szerszej chrześcijańskiej i środowisk akademickich.

Wizja

Być akademicki i duszpasterska instytucja tempo ustalania, szkolenia pracowników i liderów chrześcijańskich dla skutecznej misji w afrykańskim kontekście.

Misja

Instytut ma na celu: 1. Opracowanie programów akademickich, które zapewniają odpowiednie narzędzia do poważnego i twórczych poszukiwań w afrykańskiej chrześcijaństwa i afrykańskiego wkład do światowego chrześcijaństwa, jak również nowe możliwości w zakresie znaczących i odpowiednich badań teologicznych i publikacji.

  1. Służyć szerszej społeczności chrześcijańskiej w Ghanie, w Afryce i na świecie, koncentrując swoje badania i kształcenie w zakresie misji chrześcijańskiej w kontekście afrykańskim, w celu bardziej skutecznej pomocy wspólnoty chrześcijańskiej w Afryce lepiej zrozumieć swoje zadanie i świadectwo o Królestwie Boża w Afryce i w szerszym świecie.
ACI Ghana

Nasze cele

ja. Aby zapewnić szkolenie w zakresie metod badawczych misji, nagrywanie z lokalnej historii, kontekstualizacja i innych istotnych tematów dla osób zainteresowanych i zaangażowanych w sytuacjach misji, ewangelizacji i transformacji społeczno-politycznej i kulturowej.

ii. Współpracować z innymi akademickich, kościołów i misji instytucji, agencji i departamentów wewnątrz i na zewnątrz Ghany, związanych z identyfikacji ważnych missiological problemy dla nauki, badań i dokumentacji, szkoleń i działań w misji.

iii. Aby ułatwić naukę i kształcenie ustawiczne dla ministrów i innych pracowników kościelnych, studentów i naukowców w dziedzinach związanych z misji zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz Ghanie.

iv. Aby zebrać odpowiedniej literatury, dokumentacji i informacji dla refleksji teologicznej na temat życia i misji Kościoła, rozwijać biblioteka, mikroforma i urządzeń komputerowych, rozpowszechnianie idei i informacji poprzez dźwiękowych-wizualne, publikacje i czasopisma.

v. Do utrzymania życia społecznego oznaczone kultu chrześcijańskiego i zaangażowania na rzecz misji i służby chrześcijańskiej.

vi. Aby mieć jak najwięcej żywym laboratorium w misję i współpracować z innymi instytucjami, agencjami, centra i komitetów, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz Ghana, zaangażowanego w refleksji i działania w misji Kościoła, poprzez wzajemne

Lokalizacje

Akropong

Address
P.O. Box 76
Akropong-Akuapem

Akropong, Region Wschodni, Ghana

Programy

Obecnie nie ma programów do wyświetlenia

Proszę udoskonalenie powyżej, sprawdź nasze popularne kategorie poniżej lub przeprowadzić wyszukiwanie słów kluczowych.


... or simply by choosing your degree: