Przeczytaj oficjalny opis

Akrofi-Christaller Instytut Teologii Misji i KulturyInstytucja naukowa powołana przez Presbyterian Church Ghany służyć szerszej społeczności chrześcijańskiej w Ghanie i Afryce. Instytut posiada akredytację Państwowej Komisji Akredytacyjnej Ministerstwa Edukacji (Ghana) jako podyplomowego instytucji badawczej w Karcie Prezydenckiego do udzielania własnych stopni.

Test Akrofi-Christaller Instytut Teologii Misji i Kultury jest podyplomowe Instytut Kształcenia i Badań w pełni akredytowany przez Krajową Radę Akredytacji Ministerstwa Edukacji jako instytucji szkolnictwa wyższego z Kartą Prezydenckiego do udzielania własnych stopni. Jest to uniwersytet badawczy promowanie innowacji i doskonałości afrykańskiej i dedykowany do badania i dokumentowania chrześcijańskiej historii, myśli i życia w Ghanie w Afryce i jako całość, w stosunku do ich otoczeniu afrykańskich i światowego chrześcijaństwa. ACI ma na celu wzmocnienie chrześcijańskiego świadectwa we współczesnym kontekście Afryki i świata poprzez stypendium chrześcijańskiej.

ACI

Nazwany po dwóch ostatnich wielkich uczonych języku Twi i figur pionierskich w świadectwie kulturowego Kościoła w Ghanie Clement Anderson Akrofi i Johannes Gottlieb ChristallerThe Akrofi-Christaller Instytut Teologii Misji i Kultury (ACI) (dawniej Akrofi-Christaller Memorial Centre for Mission Badań i Stosowanej Teologicznego ACMC) stara się być na krawędzi tnącej misji Kościoła i spotkać się ze społeczeństwem i kulturą w Ghanie Afryka i szerszy świat.

Instytut stoi w tradycji, która łączy w sobie pobożność, kreatywności i doskonałości akademickiej w dążeniu do świadectwa Ewangelii w Ghanie i całej Afryki.

To był znakiem rozpoznawczym danego szkolenia w historycznym Akropong Seminarium, którego budynki (Basel House w Akropong-Akuapem), zbudowanego w 1840 i 1860, ale odnowiony w 1992 roku i rozbudowany w latach 1996-1998, Instytut teraz zajmuje.

Instytut posiada nowoczesne i dobrze utrzymane mieszkalnych i gastronomicznych, znacząca i up-to-date specjalistyczna biblioteka i wykładowych i badania obiektów w historycznym otoczeniu, gdzie kwestie Ewangelii i kultury są problemem z dnia na dzień.

W 40 pracownicy starają się modelować wspólnotę chrześcijańską, spotkanie do codziennego kultu jako towarzyszeniem działań naukowych i duszpasterskich.

Instytut został oficjalnie ustanowiony w 1987 roku jako niezależny organ, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, zarejestrowaną zgodnie z Kodeksem spółek jako cele charytatywne.

Struktury prawne i administracyjne Instytutu zostały zaprojektowane z myślą o stworzeniu instytucji, które byłyby zrównoważone finansowo samonośne i na tyle otwarty, aby służyć także potrzebom szerszej chrześcijańskiej i środowisk akademickich.

Wizja

Być akademicki i duszpasterska instytucja tempo ustalania, szkolenia pracowników i liderów chrześcijańskich dla skutecznej misji w afrykańskim kontekście.

Misja

Instytut ma na celu: 1. Opracowanie programów akademickich, które zapewniają odpowiednie narzędzia do poważnego i twórczych poszukiwań w afrykańskiej chrześcijaństwa i afrykańskiego wkład do światowego chrześcijaństwa, jak również nowe możliwości w zakresie znaczących i odpowiednich badań teologicznych i publikacji.

  1. Służyć szerszej społeczności chrześcijańskiej w Ghanie, w Afryce i na świecie, koncentrując swoje badania i kształcenie w zakresie misji chrześcijańskiej w kontekście afrykańskim, w celu bardziej skutecznej pomocy wspólnoty chrześcijańskiej w Afryce lepiej zrozumieć swoje zadanie i świadectwo o Królestwie Boża w Afryce i w szerszym świecie.
ACI Ghana

Nasze cele

ja. Aby zapewnić szkolenie w zakresie metod badawczych misji, nagrywanie z lokalnej historii, kontekstualizacja i innych istotnych tematów dla osób zainteresowanych i zaangażowanych w sytuacjach misji, ewangelizacji i transformacji społeczno-politycznej i kulturowej.

ii. Współpracować z innymi akademickich, kościołów i misji instytucji, agencji i departamentów wewnątrz i na zewnątrz Ghany, związanych z identyfikacji ważnych missiological problemy dla nauki, badań i dokumentacji, szkoleń i działań w misji.

iii. Aby ułatwić naukę i kształcenie ustawiczne dla ministrów i innych pracowników kościelnych, studentów i naukowców w dziedzinach związanych z misji zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz Ghanie.

iv. Aby zebrać odpowiedniej literatury, dokumentacji i informacji dla refleksji teologicznej na temat życia i misji Kościoła, rozwijać biblioteka, mikroforma i urządzeń komputerowych, rozpowszechnianie idei i informacji poprzez dźwiękowych-wizualne, publikacje i czasopisma.

v. Do utrzymania życia społecznego oznaczone kultu chrześcijańskiego i zaangażowania na rzecz misji i służby chrześcijańskiej.

vi. Aby mieć jak najwięcej żywym laboratorium w misję i współpracować z innymi instytucjami, agencjami, centra i komitetów, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz Ghana, zaangażowanego w refleksji i działania w misji Kościoła, poprzez wzajemne

Programy prowadzone przez:
  • Język angielski
Obecnie nie ma programów do wyświetlenia

Proszę udoskonalenie powyżej, sprawdź nasze popularne kategorie poniżej lub przeprowadzić wyszukiwanie słów kluczowych.


... or simply by choosing your degree:

Akrofi-Christaller Institute_History and Opportunities