Przeczytaj oficjalny opis

Multidyscyplinarny uniwersytet

University of Pau i Pays de l'Adour (UPPA) to multidyscyplinarny uniwersytet, który obejmuje trzy główne obszary studiów:

 • Prawo, ekonomia, biznes, zarządzanie
 • Nauka i technologia
 • literatura, języki, sztuka, nauki społeczne i humanistyczne oraz sport

UPPA oferuje swoim studentom wstępne lub ustawiczne kształcenie, programy pracy lub staże, w celu uzyskania tytułów licencjackich, magisterskich i zawodowych oraz doktoratów poprzez swoje 5 UFR (jednostki nauczania i badań) oraz dwie szkoły doktoranckie.

Uczelnia obejmuje również dwa IUT (University Institute of Technology), jedno IAE (University School of Management), dwie szkoły inżynierskie (ENSGTI, obejmujące inżynierię technologii przemysłowych i ISA BTP obejmujące budowę), dział kształcenia ustawicznego i ośrodek szkoleniowy dla stażystów.

Idealne środowisko pracy

Jedną z cech UPPA jest jej położenie w pobliżu granicy z Hiszpanią, między górami a oceanem, na 5 kampusach w bardzo ludzkiej skali: Anglet, Bayonne, Pau, Mont-de-Marsan i Tarbes.

Każdy kampus oferuje uczniom nowoczesne i wydajne środki komunikacji, bibliotekę uniwersytecką, zajęcia sportowe, program kulturalny i szereg stowarzyszeń studenckich.

Zespoły dydaktyczne UPPA przygotowują 11 500 studentów, aby ukończyć kurs, ale są oni również uważni na potrzeby uczniów i są zawsze dostępni i zaangażowani w nasz proces jakości.

Poradnictwo zawodowe i profesjonalne porady są również podstawą każdego programu studiów: projekt dla studentów, spotkania z byłymi studentami, targi pracy, pomoc w znalezieniu staży i miejsc pracy.

Już drugi rok z rzędu Ministerstwo uplasowało UPPA na 12. miejscu w kraju (na 80 uczelni), aby uzyskać wsparcie studentów i ich sukcesy na studiach dyplomowych, a także 18 miejsce dla ich mistrzów.

Badania naukowe na poziomie międzynarodowym

Dzięki 24 jednostkom badawczym powiązanym z jednostkami badawczymi, takimi jak CNRS, INRA i INRIA, badania w UPPA obejmują:

 • 5 strategicznych tematów:
  • Środowisko i materiały
  • Geo-zasoby
  • Środowiska i zasoby wodne
  • Sprawiedliwość i terytoria
  • Obszary, granice i mieszanie
 • oraz jeden przekrojowy i multidyscyplinarny temat: przejścia energetyczne, środowiskowe i społeczne.
 • Institut Carnot ISIFoR (Instytut zrównoważonej inżynierii zasobów kopalnych)
 • Equipex MARSSEquipex MARSS (Centrum Spektrometrii Masowej dla Nauk Reaktywności i Specjacji)
 • Equipex w sieci programu XYLOFORESTXyloforest (rozwój sektora drzewnego)
 • Labex w sieci STORE-EX (elektrochemiczne magazynowanie energii)
 • LabCom, wspólne laboratorium z URGO

Uniwersytet mocno zakorzeniony w swoim regionie

Od momentu założenia w 1970 r. UPPA nawiązała kontakty z lokalnymi partnerami instytucjonalnymi i przemysłowymi, czyniąc z niego istotną część rozwoju gospodarczego południowej Akwitanii.

Stworzyło bardzo silne powiązania z głównymi kontrahentami, takimi jak Total, Turboméca, Arkema, Toyal, Messier-Dowty i wspiera SME / SMI poprzez sto umów o współpracy.

UPPA jest również wspierana przez władze lokalne i jest częścią ComUEA, Wspólnoty Uniwersytetów i Szkolnictwa Wyższego w Akwitanii. Jest także członkiem SATT Aquitaine (Aquitaine Sciences Transfer)

Uniwersytet otwarty na świat

Ze względu na swoją sytuację geograficzną UPPA jest szczególnie dobrze przygotowana do rozwijania oryginalnej współpracy transgranicznej z Hiszpanią poprzez:

 • projekt PYREN: IDEFI (inicjatywa na rzecz doskonałości w innowacyjnych szkoleniach) finansowana przez "inwestycje na przyszłość" od rządu,
 • specjalne stypendia,
 • staże w firmach,
 • 10 podwójnych dyplomów i wspólnych dyplomów pracy dyplomowej (34 w 2015 r.).

UPPA jest gospodarzem 1 700 międzynarodowych studentów i oferuje swoim studentom możliwość międzynarodowej mobilności poprzez swoje liczne partnerstwa:

 • 51 krajów partnerskich na całym świecie,
 • 80 międzyuniwersyteckich porozumień o współpracy,
 • 179 Uniwersytety partnerskie Erasmus.

Energia i środowisko, słowa kluczowe dla projektu I-SITE prowadzonego przez UPPA

W ramach rozpoczętego przez rząd programu "Inwestycje przyszłościowe" UPPA przedstawiła projekt projektu I-SITE (Inicjatywy - Nauka - Innowacje - Terytoria - Gospodarka) z projektem E2S - Energy Environment Solutions. Wstępnie wybrany w czerwcu 2016 r. Projekt opiera się na konsorcjum z INRA i lnria związanym z silnym prywatnym i publicznym R regionu

Konsorcjum zrealizuje projekt w zakresie transformacji energetycznej i środowiskowej , w synergii z firmami (Total, Arkema, TIGF i Silran Helicopter Engines) oraz partnerami akademickimi (CEA, CNRS, Uniwersytet Kraju Basków i Uniwersytet w Saragossie). E2S jest również wspierany przez samorządy lokalne: Akwitańsko-Limousin-Poitou-Charentes Région, Pyrénées-Atlantiques i Landes Départements , Pau Béarn Pyrénées Communauté d'agglomération , Agglomération Mont-de-Marsan oraz Lacq-Orthez i Basque Communautés de communes .

Zespoły E2S będą stawiały czoła wyzwaniom związanym z transformacją energetyczną, geo-zasobami, siedliskami wodnymi oraz wpływem zmian naturalnych i antropogenicznych na środowisko, zgodnie z rozwojem badań i innowacji prowadzonych przez głównych partnerów przemysłowych. Celem jest przełamanie ukierunkowanych barier naukowych (magazynowanie CO2, produkcja biogazu, nowe baterie, opracowanie w pełni elektrycznej płaszczyzny ...).

Specjaliści w dziedzinie nauk ścisłych, humanistycznych, socjologicznych i prawnych zwiększą międzynarodową atrakcyjność UPPA w nowatorskich dziedzinach z najlepszymi instytucjami na świecie (Stanford, Berkeley, MIT ...), w szczególności za pośrednictwem wspólnych katedr; polityka o jeszcze wyższej jakości, studia podyplomowe prowadzone w języku angielskim w dziedzinie E2S.

Projekt obejmuje również zmiany w zarządzaniu i organizacji uniwersytetu, które zmienią się w kierunku struktury opartej na trzech głównych kierunkach, z których każdy obejmuje nauczanie, badania i innowacje. Szczególny wysiłek zostanie podjęty w odniesieniu do zasobów ludzkich w celu zwiększenia liczby naukowców akademickich w tematach E2S. Lokalne partnerstwa przemysłowe uzupełnią mocne strony konsorcjum, zapewniając znaczny wpływ na badania i innowacje w tych dziedzinach.

Programy prowadzone przez:
 • Język angielski
 • Francuski

Ta szkoła oferuje również:

Studia menedżerskie

Université de Pau et des Pays de l'Adour

Zdecydowanie rosnący popyt społeczny w dziedzinie środowiska, zrównoważonego rozwoju i zdrowia zakłada synergię zaawansowanych umiejętności w dziedzinie chemii i biologii ... [+]

Przegląd

Zdecydowanie rosnący popyt społeczny w dziedzinie środowiska, zrównoważonego rozwoju i zdrowia zakłada synergię zaawansowanych umiejętności w dziedzinie chemii i biologii. Aby móc skutecznie reagować na to zapotrzebowanie i wdrażać innowacyjne rozwiązania zapewniające skuteczne odpowiedzi na te prośby, niezbędne jest doskonale zrozumieć interakcję zanieczyszczeń z żywymi organizmami, a zwłaszcza ich struktury, właściwości, reaktywności / aktywności w naturalnych ekosystemach. Kurs drugiego roku "Chemii i charakterystyki mikrobiologicznej dla zagadnień środowiskowych" (CMCEI) Master in Chemistry and Life Sciences ma na celu wyszkolenie specjalistów posiadających wiedzę na temat najnowszych osiągnięć w chemii analitycznej, fizyczno-chemicznej, biologii molekularnej i mikrobiologii środowiskowej.... [-]

Francja Pau
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Université de Pau et des Pays de l'Adour

Celem programu "Ekologia ewolucyjna w środowisku wodnym" jest szkolenie ekspertów naukowych zdolnych do projektowania eksperymentów i modeli w celu tworzenia wiedzy w zak ... [+]

Przegląd

Celem programu "Ekologia ewolucyjna w środowisku wodnym" jest szkolenie ekspertów naukowych zdolnych do projektowania eksperymentów i modeli w celu tworzenia wiedzy w zakresie ewolucyjnej ekologii związanej z zarządzaniem ekosystemami wodnymi. Wspiera ją Federacja ds. Badań w zakresie zasobów wodnych i ekosystemów wodnych (MIRA), która obejmuje ekspertów w dziedzinie badań i umiejętności w zakresie ewolucyjnej reakcji gatunków wodnych na presję antropiczną i modelowania populacji wodnych i ekosystemów.

Mistrz jest w pełni nauczany w języku angielskim i jest prowadzony w College of Sciences and Technologies for Energy and Environment (STEE) na Université de Pau et des Pays de l'Adour (UPPA) w Anglet (Francja).... [-]

Francja Anglet
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Université de Pau et des Pays de l'Adour

Celem tego mistrza jest przeszkolenie ekspertów z dziedziny informatyki i technologii informatycznych, aby móc sprostać nowym wyzwaniom obecnych i przyszłych generacji sp ... [+]

Przegląd

Celem tego mistrza jest przeszkolenie ekspertów z dziedziny informatyki i technologii informatycznych, aby móc sprostać nowym wyzwaniom obecnych i przyszłych generacji społeczeństw cyfrowych. Obecne trendy w technologiach cyfrowych reprezentowane przez Internet rzeczy, systemy cyber-fizyczne, sieci społecznościowe, przetwarzanie w chmurze, duże zbiory danych i obliczenia kognitywne dały podstawę do nowej rewolucji przemysłowej o nazwie Przemysł 4.0.

Nasz Industry 4.0 Computer Sciences Magister oferuje 1-letni, stacjonarny program studiów podyplomowych, którego celem jest zapewnienie solidnych podstaw naukowych i technologicznych w celu wprowadzania innowacji, projektowania i rozwijania przyszłych organizacji cyfrowych w oparciu o nowy paradygmat Internetu Wszystko (IoE). Jest przeznaczony dla studentów planujących karierę akademicką lub zawodową oraz zapewnia podstawy teoretyczne i praktyczną wiedzę niezbędną do prowadzenia badań lub R... [-]

Francja Anglet
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Université de Pau et des Pays de l'Adour

Program nauczania, obejmujący wykłady, nadzorowane i praktyczne prace oraz studia przypadku, jest prowadzony przez wykładowców uniwersyteckich i badaczy, ale także przez ... [+]

Przegląd

Wybór i właściwe wykorzystanie materiału wymaga specjalistycznej wiedzy chemicznej, która czerpie wiedzę z sektorów przygotowania i charakteryzacji materiałów oraz szkolenia w zakresie interpretacji i modelowania właściwości strukturalnych i funkcjonalnych materiałów. Zaprojektowany specjalnie dla studentów biorących udział w kursach, w których chemia jest dominującym przedmiotem, program nauczania CPCM oferuje kursy szkoleniowe w każdym z tych różnych sektorów. Treść programu nauczania jest wynikiem ogólnej syntezy dotyczącej zrównoważonego rozwoju i wykorzystania innowacyjnych materiałów, które stanowią potencjalną odpowiedź na nowe wymagania i wyzwania związane z energią i środowiskiem.... [-]

Francja Pau
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Université de Pau et des Pays de l'Adour

Program zapewnia doskonałe szkolenia z wielu różnych dziedzin matematyki stosowanej w zakresie modelowania z równań różniczkowych cząstkowych, z zastosowaniem w mechanice ... [+]

Przegląd

Ten stopień jest dostarczany po 12 miesiącach.

Program zapewnia doskonałe szkolenia z wielu różnych dziedzin matematyki stosowanej w zakresie modelowania z równań różniczkowych cząstkowych, z zastosowaniem w mechanice płynów, propagacji fal, porowatych mediów itp.

Program ten zapewnia dostęp do studiów doktoranckich w kontekście akademickim lub w kontekście przemysłowym (współpraca między przemysłem a UPPA).

Cele programuProgram ten ma na celu dostarczenie silnych umiejętności w zakresie matematyki stosowanej (analizy równań różniczkowych cząstkowych, analizy numeryczne, obliczenia naukowe i obliczenia o wysokiej wydajności, optymalizacja).Kursy koncentrują się na aplikacjach z zakresu problemów przemysłowych, mechaniki płynów, propagacji fal, optymalnego projektu ...Ten program przygotowuje studentów do wiodących stanowisk w prywatnych i publicznych organizacjach w działach badań i rozwoju.... [-]
Francja Pau
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Université de Pau et des Pays de l'Adour

Ten program oferuje zaawansowane kursy z zakresu analizy statystycznej, analizy biznesowej, modelowania komputerowego i powiązanych narzędzi komputerowych. ... [+]

Przegląd

Ten stopień jest dostarczany po 12 miesiącach.

Ten program oferuje zaawansowane kursy z zakresu analizy statystycznej, analizy biznesowej, modelowania komputerowego i powiązanych narzędzi komputerowych.

Ten program umożliwia kontynuowanie studiów doktoranckich, zarówno w kontekście akademickim, jak i przemysłowym (współpraca między przemysłem a UPPA).

Cele programuCelem tego programu jest dostarczenie silnych umiejętności w zakresie modelowania stochastycznego i metod statystycznych do analizy danych, wraz z powiązanymi narzędziami komputerowymi.Kursy koncentrują się zarówno na zastosowaniach w przemyśle, zwłaszcza w dziedzinie kontroli jakości i analizy bezpieczeństwa, jak i na aplikacjach w zakresie eksploracji danych i uczenia maszynowego.Kursy prowadzone są przez nauczycieli akademickich, ale także przez inżynierówZgodnie z doskonałością uczniów i ich chęcią kontynuowania studiów doktoranckich, mogą być oferowane kursy dotyczące "zaawansowanych statystyk" i "zaawansowanych stosowanych prawdopodobieństw".... [-]
Francja Pau
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Université de Pau et des Pays de l'Adour

Kurs MPPM koncentruje się na mechanice i fizyce w Porous Media. Obejmuje ich charakterystykę eksperymentalną poprzez porozymetrię pośrednią i bezpośrednie obrazowanie, mo ... [+]

Przegląd

Zrozumienie mechaniki, fizyki i ich połączeń pojawiających się w porowatych mediach wypełnionych płynem jest kluczem do rozwiązania nadchodzących wyzwań w dziedzinie energii i środowiska. Rzeczywiście, porowate media są wszechobecne w wielu naturalnych i przemysłowych systemach będących przedmiotem zainteresowania w różnych dziedzinach inżynierii, takich jak: budownictwo, inżynieria mechaniczna, inżynieria chemiczna, inżynieria materiałowa, inżynieria naftowa lub przemysł spożywczy, by wymienić tylko kilka.

Kurs MPPM koncentruje się na mechanice i fizyce w Porous Media. Obejmuje ich charakterystykę eksperymentalną poprzez porozymetrię pośrednią i bezpośrednie obrazowanie, modelowanie zachowań poromechanicznych, oszacowanie właściwości transportowych, sprzężenia ciecz-ciało stałe i właściwości cieczy zamkniętych w ośrodkach porowatych.... [-]

Francja Anglet
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Université de Pau et des Pays de l'Adour

Tor CCCE koncentruje się na modelowaniu i symulacji procesów związanych z inżynierią przybrzeżną. Obszernie badane tematy obejmują modelowanie fal, interakcje fal ze stru ... [+]

Przegląd

Tor CCCE koncentruje się na modelowaniu i symulacji procesów związanych z inżynierią przybrzeżną. Obszernie badane tematy obejmują modelowanie fal, interakcje fal ze strukturami, zachowanie złożonych struktur gleby i struktury. Szczególny nacisk kładziony jest na metody numeryczne i narzędzia obliczeniowe Open Source powszechnie stosowane w tej dziedzinie, w tym: Telemac 2D, Artemis, OpenFOAM, BOSZ (model fali Boussinesqa), XBEACH, Cast3M (model struktury elementów skończonych).

Ten utwór należy do międzynarodowego tytułu magistra fizyki i symulacji w inżynierii lądowej, który oferuje multidyscyplinarne kursy kluczowe w celu osiągnięcia zaawansowanego poziomu specjalistycznego w wyżej wymienionych dziedzinach. Jest przeznaczony dla studentów planujących karierę akademicką lub zawodową oraz zapewnia podstawy teoretyczne i praktyczną wiedzę niezbędną do prowadzenia badań lub R... [-]

Francja Anglet
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Université de Pau et des Pays de l'Adour

Międzynarodowy SIMOS (Symulacja i optymalizacja systemów energetycznych) oferuje specjalistyczne szkolenia z zakresu energii, a dokładniej optymalizacji systemów energety ... [+]

Cele

Ze względu na złożoność obecnych procesów przemysłowych, rozwój i poprawa działania tych obiektów są możliwe tylko przy zastosowaniu rygorystycznych metod optymalizacji. Międzynarodowy SIMOS (Symulacja i optymalizacja systemów energetycznych) oferuje specjalistyczne szkolenia z zakresu energii, a dokładniej optymalizacji systemów energetycznych. Szkolenie to cieszy się dużym zainteresowaniem studentów z całego świata.

Kursy

Program jest podzielony na cztery semestry (120 punktów ECTS). Student spędzi co najmniej 3 semestry we Francji, pierwszy semestr S1 (30 punktów ECTS) można uzyskać poprzez nabytą akredytację wiedzy.

Możliwości zawodowe

Badania i rozwój lub produkcja, Specjalizacja w optymalizacji systemów energetycznych.... [-]

Francja Pau
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 semestry
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Université de Pau et des Pays de l'Adour

Master of Petroleum Engineering, oferowany w Pau (Francja), jest jedynym szkoleniem akademickim we Francji w zakresie ropy i gazu, które obejmuje kariery przemysłowe w za ... [+]

PrzeglądMaster of Petroleum Engineering oferuje klasyczne dwuletnie szkolenie w języku francuskim oraz roczny kurs języka angielskiego dla studentów. Jednoroczna klasa "Wzmocnienie Inżynierii Naftowej" (~ 350 h wykładu i 5-6 miesięczny staż) zostanie szczególnie doceniona przez zagranicznych studentów, którzy chcą wzmocnić swoje doświadczenie w różnych dziedzinach Inżynierii Naftowej.Mistrz jest oferowany na Uniwersytecie w Pau i Pays de l'Adour (UPPA). Ten mistrz korzysta z wyjątkowo bogatego środowiska w naukach o Ziemi, energii i środowiska. Master jest częścią Wydziału Nauk i Technologii dla Energii i Środowiska (STEE).Wydział STEE powstał w ramach prestiżowej... [-]
Francja Pau
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski,Francuski
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Address
Allée du Parc Montaury 64600 ANGLET
64600 Anglet, Nouvelle-Aquitaine, Francja
Witryna
Telefon
00 33 5 59 40 70 00
Address
8 allées des platanes 64100 BAYONNE Cedex
Bayonne, Nouvelle-Aquitaine, Francja
Address
371, rue du Ruisseau - BP 201 40004 MONT-DE-MARSAN
40000 Mont-de-Marsan, Nouvelle-Aquitaine, Francja
Address
Université de Pau et des Pays de l'Adour Avenue de l'Université BP 576 64012 PAU cedex
64000 Pau, Nouvelle-Aquitaine, Francja
Address
11 Rue Morane-Saulnier, 65000 Tarbes, France
Tarbes, Occitanie, Francja