Université de Pau et des Pays de l'Adour

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Multidyscyplinarny uniwersytet

University of Pau i Pays de l'Adour (UPPA) to multidyscyplinarny uniwersytet, który obejmuje trzy główne obszary studiów:

 • Prawo, ekonomia, biznes, zarządzanie
 • Nauka i technologia
 • literatura, języki, sztuka, nauki społeczne i humanistyczne oraz sport

UPPA oferuje swoim studentom kształcenie początkowe lub ustawiczne, programy pracy / studiów lub praktyki zawodowe w celu uzyskania stopni licencjackich, magisterskich i zawodowych oraz doktoratów poprzez swoje 3 kolegia i 2 szkoły doktoranckie.

Uczelnia obejmuje również dwie IUT (University Institute of Technology), jedną IAE (University School of Management), dwie szkoły inżynierskie (ENSGTI, obejmujące inżynierię technologii przemysłowej i ISA BTP obejmujące budowę), dział kształcenia ustawicznego i centrum szkoleniowe.

Idealne środowisko pracy

Jedną z cech UPPA jest jej położenie w pobliżu granicy z Hiszpanią, między górami a oceanem, na 5 kampusach w bardzo ludzkiej skali: Anglet, Bayonne, Pau, Mont-de-Marsan i Tarbes.

Każdy kampus oferuje studentom nowoczesne i wydajne środki komunikacji, bibliotekę uniwersytecką, zajęcia sportowe, program kulturalny i szereg stowarzyszeń studenckich.

Zespoły dydaktyczne UPPA przygotowują 11 500 studentów, aby ukończyć kurs, ale są oni również uważni na potrzeby uczniów i są zawsze dostępni i zaangażowani w nasz proces jakości.

Doradztwo zawodowe i profesjonalne porady są również centralnym punktem każdego programu studiów: profesjonalny projekt studencki, spotkania z byłymi studentami, targi pracy, pomoc w znalezieniu stażu i pracy.

Już drugi rok z rzędu Ministerstwo uplasowało UPPA na 12. miejscu w kraju (na 80 uczelni), aby uzyskać wsparcie studentów i ich sukcesy na studiach dyplomowych, a także 18 miejsce dla ich mistrzów.

Badania naukowe na poziomie międzynarodowym

Dzięki 24 jednostkom badawczym związanym z jednostkami badawczymi, takimi jak CNRS, INRA i INRIA, badania w UPPA obejmują:

 • 5 strategicznych tematów:
  • Środowisko i materiały
  • Geo-zasoby
  • Środowiska i zasoby wodne
  • Sprawiedliwość i terytoria
  • Obszary, granice i mieszanie
 • oraz jeden przekrojowy i multidyscyplinarny temat: przejścia energetyczne, środowiskowe i społeczne.
 • Institut Carnot ISIFoR (Instytut zrównoważonej inżynierii zasobów kopalnych).
 • Equipex MARSSEquipex MARSS (centrum spektrometrii mas dla reaktywności i nauk specjacyjnych).
 • Equipex w sieci XYLOFORESTXyloforest Program (rozwój sektora drzewnego).
 • Labex w sieci STORE-EX (elektrochemiczne magazynowanie energii).
 • LabCom, wspólne laboratorium z URGO.

Uniwersytet mocno zakorzeniony w swoim regionie

Od momentu założenia w 1970 r. UPPA nawiązała kontakty z lokalnymi partnerami instytucjonalnymi i przemysłowymi, czyniąc z niego istotną część rozwoju gospodarczego południowej Akwitanii.

Stworzyło bardzo silne powiązania z głównymi kontrahentami, takimi jak Total, Turboméca, Arkema, Toyal, Messier-Dowty i wspiera SME / SMI poprzez sto umów o współpracy.

UPPA jest również wspierana przez władze lokalne i jest częścią ComUEA, Wspólnoty Uniwersytetów i Szkolnictwa Wyższego w Akwitanii. Jest także członkiem SATT Aquitaine (Aquitaine Sciences Transfer)

Uniwersytet otwarty na świat

Ze względu na swoją sytuację geograficzną UPPA jest szczególnie dobrze przygotowana do rozwijania oryginalnej współpracy transgranicznej z Hiszpanią poprzez:

 • projekt PYREN: IDEFI (inicjatywa na rzecz doskonałości w innowacyjnych szkoleniach) finansowana przez "inwestycje na przyszłość" od rządu,
 • specjalne stypendia,
 • staże w firmach,
 • 10 podwójnych dyplomów i wspólnych dyplomów pracy dyplomowej (34 w 2015 r.).

UPPA jest gospodarzem 1 700 międzynarodowych studentów i oferuje swoim studentom możliwość międzynarodowej mobilności poprzez swoje liczne partnerstwa:

 • 51 krajów partnerskich na całym świecie,
 • 80 międzyuniwersyteckich porozumień o współpracy,
 • 179 Uniwersytety partnerskie Erasmus.

Energia i środowisko, słowa kluczowe dla projektu I-SITE prowadzonego przez UPPA

W ramach uruchomionego przez rząd programu „Future Investments” UPPA złożyła propozycję projektu I-SITE (Inicjatywy - Nauka - Innowacje - Terytoria - Gospodarka) wraz z projektem E2S - Energy Environment Solutions. Wstępnie wybrany w czerwcu 2016 r. Projekt opiera się na konsorcjum z INRA i lnria związanym z silnym potencjałem B + R w sektorze prywatnym i publicznym.

Konsorcjum zrealizuje projekt w zakresie transformacji energetycznej i środowiskowej , w synergii z firmami (Total, Arkema, TIGF i Silran Helicopter Engines) oraz partnerami akademickimi (CEA, CNRS, Uniwersytet Kraju Basków i Uniwersytet w Saragossie). E2S jest również wspierany przez samorządy lokalne: Akwitańsko-Limousin-Poitou-Charentes Région, Pyrénées-Atlantiques i Landes Départements , Pau Béarn Pyrénées Communauté d'agglomération , Agglomération Mont-de-Marsan oraz Lacq-Orthez i Basque Communautés de communes .

Zespoły E2S zmierzą się z wyzwaniami związanymi z transformacją energii, zasobami geologicznymi, siedliskami wodnymi oraz skutkami środowiskowymi zmian naturalnych i antropogenicznych, zgodnie z rozwojem badań i innowacji głównych partnerów przemysłowych. Celem jest przełamanie ukierunkowanych barier naukowych (magazynowanie CO2, produkcja biogazu, nowe akumulatory, rozwój samolotu w pełni elektrycznego itp.).

Specjaliści nauk ścisłych, humanistycznych, socjologii i prawa zwiększą zatem międzynarodową atrakcyjność UPPA w najnowocześniejszych dziedzinach z najlepszymi instytucjami na świecie (Stanford, Berkeley, MIT itp.), W szczególności poprzez wspólne katedry; wciąż wyższa polityka jakości, studia podyplomowe prowadzone w języku angielskim w dziedzinie E2S.

Projekt obejmuje także zmiany w zarządzaniu i organizacji uniwersytetu, które zmienią się w kierunku struktury opartej na trzech głównych wydziałach, z których każdy obejmuje nauczanie, badania i innowacje. Szczególne wysiłki zostaną podjęte w zakresie zasobów ludzkich, aby zwiększyć liczbę naukowców akademickich zajmujących się tematami E2S. Lokalne partnerstwa przemysłowe uzupełnią mocne strony konsorcjum, zapewniając znaczący wpływ na badania i innowacje w tych dziedzinach.

Lokalizacje

Anglet

Address
Allée du Parc Montaury
64600 ANGLET

64600 Anglet, Nouvelle-Aquitaine, Francja
Telefon
00 33 5 59 40 70 00

Bayonne

Address
8 allées des platanes
64100 BAYONNE Cedex

Bayonne, Nouvelle-Aquitaine, Francja

Mont-de-Marsan

Address
371, rue du Ruisseau - BP 201
40004 MONT-DE-MARSAN

40000 Mont-de-Marsan, Nouvelle-Aquitaine, Francja

Pau

Address
Université de Pau et des Pays de l'Adour
Avenue de l'Université
BP 576
64012 PAU cedex

Pau, Nouvelle-Aquitaine, Francja

Tarbes

Address
11 Rue Morane-Saulnier, 65000 Tarbes, France
65000 Tarbes, Occitanie, Francja

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium