Université de Nantes

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Université de Nantes nigdy nie przestał działać. W obliczu dzisiejszych wyzwań nieustannie odkrywamy siebie na nowo.

W ciągu ostatnich 50 lat Université de Nantes przeszedł szkolenia i badania na najwyższym poziomie, aw 2015 roku zdobył miejsce w rankingu światowych uniwersytetów Times Higher Education . Université de Nantes jest jednym z 25 najlepszych francuskich uniwersytetów . Przez te 50 lat znacznie się rozwinęliśmy.

W kierunku nowego modelu Uniwersytetu

Université de Nantes wzbudza entuzjazm, odwagę, hojność i odwagę. Te zasady, zwykle związane z młodzieżą, są naszym znakiem firmowym. Ta filozofia prowadzi nas do osiągnięcia wyższych standardów. Popycha nas, w szybko zmieniającym się świecie, do wynalezienia nowego modelu uniwersytetu. Model ten jest otwarty na otoczenie i skupia się na zmianach społecznych. Jest gotów stawić czoła wyzwaniom naszych społeczeństw w zakresie badań, szkoleń, innowacji, promocji kultury naukowej, integracji studentów w strukturze społeczno-ekonomicznej i prestiżu międzynarodowego.

Ten model stawia ucznia w centrum jego uwagi i, bardziej niż kiedykolwiek, człowieka w sercu jego dynamiki i ambicji. Siła uniwersytetu leży w inwestycjach i jakości jego naukowców, profesorów, wykładowców, nauczycieli i pracowników bibliotek, inżynierów, pracowników administracji, techników, działu usług i zdrowia.

To do nas należy pielęgnowanie tej różnicy i łączenie talentów.

shallow focus photography of person in white and black striped top writing on white paperLonely Planet / Unsplash

Twórczy i zuchwały uniwersytet

Université de Nantes ułatwia współpracę i czyni badanie interdyscyplinarne czynnikiem innowacji i sukcesu.

Université de Nantes znajduje się w pięknej, naturalnej okolicy, w sercu Nantes, miasta znanego z witalności, kultury, rozwoju gospodarczego i jakości życia. Dzięki dwóm kampusom Saint-Nazaire i La-Roche-sur-Yon, Université de Nantes utrzymuje silną pozycję na terenie.

W obrębie kampusów różne dyscypliny spotykają się, aby wzajemnie się wzbogacić. Université de Nantes jest jednym z niewielu francuskich uniwersytetów, który promuje interdyscyplinarność. 38 000 studentów miesza się w 20 wydziałach i tamtejszych szkołach. 295 specjalności są reprezentowane, 44 laboratoriów działa we wszystkich dziedzinach wiedzy.

Zostać jednym z najlepszych interdyscyplinarnych uniwersytetów francuskich.

To środowisko pozwala na nowe doświadczenia, tworzenie bogatych interakcji, które zachęcamy. Université de Nantes postawił sobie za cel stanie się jednym z najlepszych interdyscyplinarnych francuskich uniwersytetów w ciągu najbliższych 10 lat. Przykłady rozczłonkowanych praktyk, zarówno w badaniach, jak i szkoleniach, są liczne. Naszym celem jest poprawienie ich w odpowiedzi na złożone zmiany społeczne, które nas czekają.

Ten tygiel, ta różnorodność sprawia, że Université de Nantes to tętniące życiem miejsce, zarówno przyjazne, jak i twórcze. To uniwersytet, w którym ruch jest widzialną i stymulującą rzeczywistością.

Otwarty i nastawiony na obywatela uniwersytet

Université de Nantes aktywnie uczestniczy w rozwoju regionu, zwiększając jego wiedzę, bogactwa i potencjał, dzięki czemu przyszłość ma tu miejsce!

Université de Nantes chce być wiodącym graczem w rozwoju społeczeństwa: szkolenia na wysokim poziomie, rozpowszechnianie wiedzy, tworzenie wartości poprzez badania i transfer technologii.

three people sitting in front of table laughing togetherBrooke Cagle / Unsplash

Siły napędowe innowacji

W kontekście zmian społecznych i gospodarczych zdolność do innowacji jest bardziej niż kiedykolwiek podstawą jakiejkolwiek konkurencji. Université de Nantes aktywnie przyczynia się do innowacyjności składu społeczno-ekonomicznego za pośrednictwem swoich badaczy, laboratoriów, sprzętu i najnowocześniejszych platform technologicznych, których absolwenci stanowią ogromną pulę umiejętności i talentów.

Kluczowy gracz w społeczności

Prawdziwy kulturysta, sport i społeczeństwo, nasz uniwersytet zachęca również do rewitalizacji regionu poprzez wzbogacanie debaty publicznej i stymulowanie kreatywności: konferencje, aktualny sprzęt medialny, programy rezydencyjne dla artystów, sporty na wysokim poziomie, zaangażowanie studentów poprzez 150 organizacji studenckich.

Angażując się w sprawy lokalne, a także wpływając na świat, Université de Nantes pokazuje swoją zdolność do gry z nową skalą terytorium. Jest to niezbędne dla każdego rozwoju.

Lokalizacje

Nantes

Address
Rue Christian Pauc
44035 Nantes, Kraj Loary, Francja

Saint-Nazaire

Address
Boulevard de l'Université
44600 Saint-Nazaire, Kraj Loary, Francja