Université de Nantes

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Université de Nantes nigdy nie przestał działać. W obliczu dzisiejszych wyzwań nieustannie odkrywamy siebie na nowo.

W ciągu ostatnich 50 lat Université de Nantes przeszedł szkolenia i badania na najwyższym poziomie, aw 2015 roku zdobył miejsce w rankingu światowych uniwersytetów Times Higher Education . Université de Nantes jest jednym z 25 najlepszych francuskich uniwersytetów . Przez te 50 lat znacznie się rozwinęliśmy.

W kierunku nowego modelu Uniwersytetu

Université de Nantes wzbudza entuzjazm, odwagę, hojność i odwagę. Te zasady, zwykle związane z młodzieżą, są naszym znakiem firmowym. Ta filozofia prowadzi nas do osiągnięcia wyższych standardów. Popycha nas, w szybko zmieniającym się świecie, do wynalezienia nowego modelu uniwersytetu. Model ten jest otwarty na otoczenie i skupia się na zmianach społecznych. Jest gotów stawić czoła wyzwaniom naszych społeczeństw w zakresie badań, szkoleń, innowacji, promocji kultury naukowej, integracji studentów w strukturze społeczno-ekonomicznej i prestiżu międzynarodowego.

Ten model stawia ucznia w centrum jego uwagi i, bardziej niż kiedykolwiek, człowieka w sercu jego dynamiki i ambicji. Siła uniwersytetu leży w inwestycjach i jakości jego naukowców, profesorów, wykładowców, nauczycieli i pracowników bibliotek, inżynierów, pracowników administracji, techników, działu usług i zdrowia.

To do nas należy pielęgnowanie tej różnicy i łączenie talentów.

shallow focus photography of person in white and black striped top writing on white paperLonely Planet / Unsplash

Twórczy i zuchwały uniwersytet

Université de Nantes ułatwia współpracę i czyni badanie interdyscyplinarne czynnikiem innowacji i sukcesu.

Université de Nantes znajduje się w pięknej, naturalnej okolicy, w sercu Nantes, miasta znanego z witalności, kultury, rozwoju gospodarczego i jakości życia. Dzięki dwóm kampusom Saint-Nazaire i La-Roche-sur-Yon, Université de Nantes utrzymuje silną pozycję na terenie.

W obrębie kampusów różne dyscypliny spotykają się, aby wzajemnie się wzbogacić. Université de Nantes jest jednym z niewielu francuskich uniwersytetów, który promuje interdyscyplinarność. 38 000 studentów miesza się w 20 wydziałach i tamtejszych szkołach. 295 specjalności są reprezentowane, 44 laboratoriów działa we wszystkich dziedzinach wiedzy.

Zostać jednym z najlepszych interdyscyplinarnych uniwersytetów francuskich.

To środowisko pozwala na nowe doświadczenia, tworzenie bogatych interakcji, które zachęcamy. Université de Nantes postawił sobie za cel stanie się jednym z najlepszych interdyscyplinarnych francuskich uniwersytetów w ciągu najbliższych 10 lat. Przykłady rozczłonkowanych praktyk, zarówno w badaniach, jak i szkoleniach, są liczne. Naszym celem jest poprawienie ich w odpowiedzi na złożone zmiany społeczne, które nas czekają.

Ten tygiel, ta różnorodność sprawia, że Université de Nantes to tętniące życiem miejsce, zarówno przyjazne, jak i twórcze. To uniwersytet, w którym ruch jest widzialną i stymulującą rzeczywistością.

Otwarty i nastawiony na obywatela uniwersytet

Université de Nantes aktywnie uczestniczy w rozwoju regionu, zwiększając jego wiedzę, bogactwa i potencjał, dzięki czemu przyszłość ma tu miejsce!

Université de Nantes chce być wiodącym graczem w rozwoju społeczeństwa: szkolenia na wysokim poziomie, rozpowszechnianie wiedzy, tworzenie wartości poprzez badania i transfer technologii.

three people sitting in front of table laughing togetherBrooke Cagle / Unsplash

Siły napędowe innowacji

W kontekście zmian społecznych i gospodarczych zdolność do innowacji jest bardziej niż kiedykolwiek podstawą jakiejkolwiek konkurencji. Université de Nantes aktywnie przyczynia się do innowacyjności składu społeczno-ekonomicznego za pośrednictwem swoich badaczy, laboratoriów, sprzętu i najnowocześniejszych platform technologicznych, których absolwenci stanowią ogromną pulę umiejętności i talentów.

Kluczowy gracz w społeczności

Prawdziwy kulturysta, sport i społeczeństwo, nasz uniwersytet zachęca również do rewitalizacji regionu poprzez wzbogacanie debaty publicznej i stymulowanie kreatywności: konferencje, aktualny sprzęt medialny, programy rezydencyjne dla artystów, sporty na wysokim poziomie, zaangażowanie studentów poprzez 150 organizacji studenckich.

Angażując się w sprawy lokalne, a także wpływając na świat, Université de Nantes pokazuje swoją zdolność do gry z nową skalą terytorium. Jest to niezbędne dla każdego rozwoju.

Lokalizacje

Nantes

Address
Rue Christian Pauc
44035 Nantes, Kraj Loary, Francja

Hanoi

Address
Hanoi, Hanoi, Wietnam

Bruksela

Address
Bruksela, Bruksela, Belgia

Saint-Nazaire

Address
Boulevard de l'Université
44600 Saint-Nazaire, Kraj Loary, Francja