Przeczytaj oficjalny opis

Université de Nantes nigdy nie przestał działać. W obliczu dzisiejszych wyzwań nieustannie odkrywamy siebie na nowo.

W ciągu ostatnich 50 lat Université de Nantes przeszedł szkolenia i badania na najwyższym poziomie, aw 2015 roku zdobył miejsce w rankingu światowych uniwersytetów Times Higher Education . Université de Nantes jest jednym z 25 najlepszych francuskich uniwersytetów . Przez te 50 lat znacznie się rozwinęliśmy.

W kierunku nowego modelu Uniwersytetu

Université de Nantes wzbudza entuzjazm, odwagę, hojność i odwagę. Te zasady, zwykle związane z młodzieżą, są naszym znakiem firmowym. Ta filozofia prowadzi nas do osiągnięcia wyższych standardów. Popycha nas, w szybko zmieniającym się świecie, do wynalezienia nowego modelu uniwersytetu. Model ten jest otwarty na otoczenie i skupia się na zmianach społecznych. Jest gotów stawić czoła wyzwaniom naszych społeczeństw w zakresie badań, szkoleń, innowacji, promocji kultury naukowej, integracji studentów w strukturze społeczno-ekonomicznej i prestiżu międzynarodowego.

Ten model stawia ucznia w centrum jego uwagi i, bardziej niż kiedykolwiek, człowieka w sercu jego dynamiki i ambicji. Siła uniwersytetu leży w inwestycjach i jakości jego naukowców, profesorów, wykładowców, nauczycieli i pracowników bibliotek, inżynierów, pracowników administracji, techników, działu usług i zdrowia.

To do nas należy pielęgnowanie tej różnicy i łączenie talentów.

shallow focus photography of person in white and black striped top writing on white paperLonely Planet / Unsplash

Twórczy i zuchwały uniwersytet

Université de Nantes ułatwia współpracę i czyni badanie interdyscyplinarne czynnikiem innowacji i sukcesu.

Université de Nantes znajduje się w pięknej, naturalnej okolicy, w sercu Nantes, miasta znanego z witalności, kultury, rozwoju gospodarczego i jakości życia. Dzięki dwóm kampusom Saint-Nazaire i La-Roche-sur-Yon, Université de Nantes utrzymuje silną pozycję na terenie.

W obrębie kampusów różne dyscypliny spotykają się, aby wzajemnie się wzbogacić. Université de Nantes jest jednym z niewielu francuskich uniwersytetów, który promuje interdyscyplinarność. 38 000 studentów miesza się w 20 wydziałach i tamtejszych szkołach. 295 specjalności są reprezentowane, 44 laboratoriów działa we wszystkich dziedzinach wiedzy.

Zostać jednym z najlepszych interdyscyplinarnych uniwersytetów francuskich.

To środowisko pozwala na nowe doświadczenia, tworzenie bogatych interakcji, które zachęcamy. Université de Nantes postawił sobie za cel stanie się jednym z najlepszych interdyscyplinarnych francuskich uniwersytetów w ciągu najbliższych 10 lat. Przykłady rozczłonkowanych praktyk, zarówno w badaniach, jak i szkoleniach, są liczne. Naszym celem jest poprawienie ich w odpowiedzi na złożone zmiany społeczne, które nas czekają.

Ten tygiel, ta różnorodność sprawia, że Université de Nantes to tętniące życiem miejsce, zarówno przyjazne, jak i twórcze. To uniwersytet, w którym ruch jest widzialną i stymulującą rzeczywistością.

Otwarty i nastawiony na obywatela uniwersytet

Université de Nantes aktywnie uczestniczy w rozwoju regionu, zwiększając jego wiedzę, bogactwa i potencjał, dzięki czemu przyszłość ma tu miejsce!

Université de Nantes chce być wiodącym graczem w rozwoju społeczeństwa: szkolenia na wysokim poziomie, rozpowszechnianie wiedzy, tworzenie wartości poprzez badania i transfer technologii.

three people sitting in front of table laughing togetherBrooke Cagle / Unsplash

Siły napędowe innowacji

W kontekście zmian społecznych i gospodarczych zdolność do innowacji jest bardziej niż kiedykolwiek podstawą jakiejkolwiek konkurencji. Université de Nantes aktywnie przyczynia się do innowacyjności składu społeczno-ekonomicznego za pośrednictwem swoich badaczy, laboratoriów, sprzętu i najnowocześniejszych platform technologicznych, których absolwenci stanowią ogromną pulę umiejętności i talentów.

Kluczowy gracz w społeczności

Prawdziwy kulturysta, sport i społeczeństwo, nasz uniwersytet zachęca również do rewitalizacji regionu poprzez wzbogacanie debaty publicznej i stymulowanie kreatywności: konferencje, aktualny sprzęt medialny, programy rezydencyjne dla artystów, sporty na wysokim poziomie, zaangażowanie studentów poprzez 150 organizacji studenckich.

Angażując się w sprawy lokalne, a także wpływając na świat, Université de Nantes pokazuje swoją zdolność do gry z nową skalą terytorium. Jest to niezbędne dla każdego rozwoju.

Programy prowadzone przez:
  • Język angielski
  • Francuski

Ta szkoła oferuje również:


Université de Nantes

Dzięki temu programowi studenci zdobędą umiejętności naukowe i technologiczne w kierunku profilu danych naukowca w zakresie informatyki. ... [+]

Dzięki temu programowi studenci zdobędą umiejętności naukowe i technologiczne w kierunku profilu danych naukowca w zakresie informatyki. Dzięki studiom przypadków i stażowi zdobędą również praktyczne i metodyczne doświadczenie w prowadzeniu innowacyjnego procesu na wysokim poziomie w dziedzinie nauki o danych.

Cele

Nauka o danych to ważna dziedzina naukowa i technologiczna informatyki, oparta na analizie danych, uczeniu maszynowym i bazach danych. Prowadzi to do opracowania metod i technologii umożliwiających postępy oparte na danych w tych działaniach społecznych, naukowych i gospodarczych.

Umiejętności:

rozwijanie podstawowych kompetencji naukowych, praktycznych i metodologicznych umiejętności korzystania z danychzrozumieć, w jaki sposób wiedza o danych ma zastosowanie do przemysłu i być świadomym jego wpływu społecznego, gospodarczego i naukowegoprzeprowadzić projekt badawczo-rozwojowy w domenie analizy danychWstęp... [-]
Francja Nantes
Wrzesień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Université de Nantes

Poprzez ten tytuł magistra, studenci zdobędą doskonałe umiejętności w zakresie zarządzania energią elektryczną. W oparciu o kursy inżynierii elektrycznej uczniowie będą m ... [+]

Poprzez ten tytuł magistra, studenci zdobędą doskonałe umiejętności w zakresie zarządzania energią elektryczną. W oparciu o kursy inżynierii elektrycznej uczniowie będą mogli zaprojektować, rozwinąć i udoskonalić złożone systemy elektryczne (innowacyjna maszyna, zaawansowana elektronika mocy, inteligentna sieć i systemy z wieloma źródłami) oraz przygotować doktorat.

Koncentrując się na zarządzaniu energią elektryczną, program Master obejmuje różne tematy związane z elektrotechniką: zaawansowane modelowanie urządzeń elektromagnetycznych, sterowanie sterowaniem energią elektryczną. Dziedzina zastosowań dotyczy w szczególności konwersji energii, transportu (łodzie, samoloty, motoryzacja itp.), Zrównoważonego rozwoju (energia wiatru i energii morskiej oraz ich integracja w sieci) i systemów z wieloma źródłami.... [-]

Francja Saint-Nazaire
Wrzesień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Université de Nantes

Międzynarodowe studia magisterskie na temat mikroalg bioprocesowych są zintegrowane z dwuletnim programem inżynierii procesowej i bioprocesowej, z trzema akademickimi sem ... [+]

Międzynarodowe studia magisterskie na temat mikroorganizmów bioprocesowych są zintegrowane w dwuletnim programie inżynierii procesowej i bioprocesowej, z trzema akademickimi semestrami (wykłady w języku angielskim) i sześciomiesięcznym stażem w przemyśle lub laboratorium badawczym.

Cele

Umiejętności:

opracowanie procesu przemysłowego waloryzacji mikroalg, aby móc przeprowadzić projekt badawczy dotyczący mikroglonów, aby móc zarządzać projektem przemysłowym związanym z polem mikroalg, aby zapoznać się z multidyscyplinarnym podejściem potrzebnym w dziedzinie mikroalg (biologia, inżynieria).

Wstęp

Microalgae Bioprocess Engineering jest akademickim programem studiów magisterskich z zakresu Procesu i Bioprocesu. Jest to dwuletni stopień (M1 M2), ale tylko drugi rok (M2 Microalgae Bioprocess Engineering) jest dostępny w Polytech Nantes.... [-]

Francja Saint-Nazaire
Wrzesień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Université de Nantes

Dzięki temu programowi studenci zdobędą wiedzę naukową i technologiczną, a także podstawowe doświadczenie, aby zrozumieć i wesprzeć innowacyjne procesy badawczo-rozwojowe ... [+]

Dzięki temu programowi studenci zdobędą wiedzę naukową i technologiczną, a także podstawowe doświadczenie, aby zrozumieć i wesprzeć innowacyjne procesy badawczo-rozwojowe w dziedzinie energii.

Cele

Umiejętności:

Wykonaj projekt inżynierski projektów przemysłowych, przeprowadź badania eksperymentalne i analizy numeryczne oraz analizy wyników.

Wstęp

Thermal Science and Energy jest akademickim programem studiów magisterskich z mechaniki. Jest to dwuletni stopień (M1 M2), ale tylko drugi rok (M2 Thermal Science and Energy) jest dostępny w Polytech Nantes.

Wymagania wstępne dotyczące rejestracji

Kandydaci powinni posiadać dyplom potwierdzający co najmniej 4-letni okres studiów wyższych (równoważny z Bac 4 we Francji) w jednej z następujących dziedzin: fizyka stosowana, inżynieria mechaniczna, inżynieria chemiczna.... [-]

Francja Nantes
Wrzesień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Université de Nantes

Dzięki temu programowi uczniowie zdobędą wiedzę naukową i technologiczną, a także praktyczne doświadczenie, aby zrozumieć i wnieść wkład w innowacyjne innowacje na wysoki ... [+]

Dzięki temu programowi uczniowie zdobędą wiedzę naukową i technologiczną, a także praktyczne doświadczenie, aby zrozumieć i wnieść wkład w innowacyjne innowacje na wysokim poziomie

Cele

Umiejętności:

Modelowanie i rozwiązywanie problemów przetwarzania i analizy obrazów i wideo.Wykorzystanie wiedzy na wysokim poziomie o ludzkiej percepcji wzrokowej w celu dostarczenia najnowocześniejszych rozwiązań dla aplikacji multimedialnych.Wykorzystanie algorytmów uczenia maszynowego do budowy aplikacji do wizji komputerowej.Zrozumienie i wdrożenie łańcucha przetwarzania danych 3D (od akwizycji do reprezentacji)Wstęp

Visual Computing jest akademickim programem studiów magisterskich informatyki. Jest to dwuletni stopień (M1 M2), ale tylko drugi rok (M2 Visual Computing) jest dostępny w Polytech Nantes.... [-]

Francja Nantes
Wrzesień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Université de Nantes

Ten międzynarodowy tytuł magistra jest skierowany do przyszłych ekspertów w zakresie projektowania, kontroli i wdrażania wysokowydajnych systemów komunikacyjnych wbudowan ... [+]

Ten międzynarodowy tytuł magistra ma na celu przyszłych ekspertów w zakresie projektowania, kontroli i wdrażania wysokowydajnych systemów komunikacyjnych wbudowanych jako podstawę paradygmatu IoT. Wymaga to szerokiej wiedzy, w tym bezprzewodowych, systemów transmisji, projektowania anten, a także niektórych aspektów informatyki.

Cele

Program Wireless Embedded Technologies Master Degree proponuje nowy, interdyscyplinarny paradygmat edukacyjny, opracowany w celu zapewnienia szkolenia na wysokim poziomie dla profesjonalnych inżynierów, którzy planują zostać liderami technicznymi w tej rozrastającej się dziedzinie. Celem tego programu studiów magisterskich jest zapewnienie szerokiej edukacji w zakresie komunikacji systemów wbudowanych z możliwością specjalizacji w dziedzinach obejmujących zarówno teoretyczne, jak i praktyczne aspekty rozwoju systemów wbudowanych.... [-]

Francja Nantes
Wrzesień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Université de Nantes

Międzynarodowa opcja Biomeasurement, Biomonitoring, Biosensors (3B) znajduje się na styku kilku dyscyplin (biologia, chemia, fizyka, materiały, inżynieria, statystyka, el ... [+]

Międzynarodowa opcja Biomeasurement, Biomonitoring, Biosensors (3B) znajduje się na styku kilku dyscyplin (biologia, chemia, fizyka, materiały, inżynieria, statystyka, elektronika) i jest przeznaczona dla studentów o bardzo różnych początkowych środowiskach.

Ta 6-tygodniowa formacja przeszkoli Cię w projektowaniu instrumentów dedykowanych do pomiarów biologicznych stosowanych w środowisku, rolno-spożywczym i zdrowotnym: będziesz mieć powołanie do stworzenia i opracowania urządzeń do charakteryzowania matrycy organicznej, biologicznej, żywności lub pomiarów poprzez organizmy żywe (bioczujniki). Nawiązano współpracę z Azją Południowo-Wschodnią, a interesariusze są uznanymi międzynarodowymi specjalistami w swojej dziedzinie. Lekcje są w całości prowadzone w języku angielskim.... [-]

Francja Nantes Saint-Nazaire
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
6 tyg.
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Université de Nantes

Kursy obejmują szkolenia zawodowe i badawcze. Ambicją programu jest dostarczenie studentom niezbędnej wiedzy w celu określenia, zaprojektowania, wdrożenia i integracji ro ... [+]

Program jest otwarty od września 2009 r. Dla studentów mówiących po angielsku. Wszystkie wykłady zaplanowane w Master 2 (semestr 3) są podane w języku angielskim.

Nagroda przyznana: magister informatyki Czas trwania programu: 2 lata (M1 i M2) Data rozpoczęcia: wrzesień (semestry 1 i 3) i Febr. (semestry 2 i 4) Tryb studiów: stacjonarny Język: francuski w M1, angielski w M2 Czesne: 462 euro (2012-2013)

Cele

Celem jest wyszkolenie wysokiej jakości specjalistów z dziedziny informatyki w zakresie badań operacyjnych, w szczególności w zakresie algorytmów i optymalizacji, a także ich zastosowań w systemach bioinformatycznych, robotyce, produkcji i logistyce.

Kursy obejmują szkolenia zawodowe i badawcze. Ambicją programu jest dostarczenie studentom niezbędnej wiedzy w celu określenia, zaprojektowania, wdrożenia i integracji rozwiązań programowych w zakresie optymalizacji, spełniających określone potrzeby i wyzwania naszego społeczeństwa w szerokim zakresie sektorów, takich jak zdrowie, transport, zrównoważony rozwój , komunikacja, energia itd.... [-]

Belgia Bruksela Francja Saint-Nazaire
Wrzesień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Université de Nantes

Program ten ma na celu szkolenie specjalistów w dziedzinie niezawodności, monitorowania i konserwacji strukturalnej w dziedzinie morskiej energii odnawialnej (MRE). Pod k ... [+]

Program ten ma na celu szkolenie specjalistów w dziedzinie niezawodności, monitorowania i konserwacji strukturalnej w dziedzinie morskiej energii odnawialnej (MRE). Pod koniec tego programu będziesz mógł używać i kwantyfikować wartość dodaną nieniszczących technik testowania i metod SHM stosowanych w strukturach offshore.

Więcej informacji naukowych o tym polu jest dostępnych na stronie: https://www.researchgate.net/project/Structural-Health-Monitoring-of-Coastal-and-Offshore-Structures

Będziesz uczyć się na Uniwersytecie w Nantes w pierwszym semestrze. W trakcie tego semestru zdobędziesz wiedzę naukową i technologiczną niezbędną do przygotowania do drugiego semestru. Realizacja programu będzie łączyć uczelnie i kształcenie na odległość, aby skorzystać z wiedzy fachowej czterech uniwersytetów partnerskich: Université de Nantes (UN), Uniwersytetu Aalborg (AAU), Norweskiego Uniwersytetu Nauki i Technologii (NTNU) i Szkoły Mechanicznej... [-]

Francja Nantes Saint-Nazaire
Wrzesień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Ośrodek kształcenia i studia online
Czytaj więcej po polsku
Université de Nantes

Program ten zapewnia studentom solidne podstawy teoretyczne w zarządzaniu nauką i zarządzaniu innowacjami w celu zrozumienia zrozumienia innowacji i dynamiki przedsiębior ... [+]

Program ten zapewnia studentom solidne podstawy teoretyczne w zarządzaniu nauką i zarządzaniu innowacjami w celu zrozumienia zrozumienia innowacji i dynamiki przedsiębiorczości. Kursy prowadzone są w języku angielskim przez francuskich i wietnamskich wykładowców. Podczas programu studenci mają możliwość konsultacji z ekspertami, którzy pracują i promują centra innowacji, takie jak Technopark, Izba Handlowa i Przemysłowa, stowarzyszenia zawodowe, banki i stowarzyszenia inwestujące w ryzyko.

Słowa kluczowe: profesjonalny / praktykujący zarządzanie innowacjami przy pomocy projektów / eksplorujący innowacje / ko-koncepcję Hanoi, współpracę studentów, profesorów i profesjonalistów / kreatywność w celu podważenia różnych rodzajów wartości: od dzielenia się ekonomią, wpływem społecznym i środowiskowym po świat gospodarczy. Lokalizacja: Uniwersytet Handlu Zagranicznego, kampus Hanoi, WIETNAM Język wykładowy: angielski Program: Program Université de Nantes , Francja Czas trwania: 1 rok (obowiązkowy staż: 4-6 miesięcy) Organizacja: 22 tygodnie po 18 godzin, od 18:00 do 21:00, od poniedziałku do piątku z egzaminem w sobotę. Kursy odbywają się zwykle od września do kwietnia. Staż trwający co najmniej 4 miesiące.... [-]

Wietnam Hanoi Francja Saint-Nazaire
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Université de Nantes

Zaprojektowany przez zespół pedagogiczny złożony z ponad 80 ekspertów: profesorów naukowych z różnych dyscyplin (agronomia, medycyna, studia weterynaryjne, biologia, farm ... [+]

Zaprojektowany przez zespół pedagogiczny złożony z ponad 80 ekspertów: profesorów naukowych z różnych dyscyplin (agronomia, medycyna, studia weterynaryjne, biologia, farmacja, prawo, ekonomia) i wielu profesjonalistów z tych samych dziedzin, program korzysta ze wsparcia każdego Jednostki badawcze partnera.

Program nauczania zdecydowanie podkreśla pedagogiczne wykorzystanie ICTE *, pozwalając na maksymalną, indywidualną progresję programu i procesów uczenia się. Ze względu na międzynarodowe podejście MAN-IMAL, wszystkie kursy prowadzone są w języku angielskim, a studenci i profesorowie z całego świata są mile widziani.

W związku z tym program oferuje bogatą wymianę między różnymi kulturami i międzynarodową perspektywę dotyczącą zagadnień związanych ze zdrowiem publicznym.... [-]

Francja Nantes Saint-Nazaire
Wrzesień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Université de Nantes

Szkolenie opiera się na doświadczeniach IAE Nantes - Ekonomia ... [+]

Szkolenie opiera się na doświadczeniach IAE Nantes - Ekonomia

cele

Celem Mistrza jest:

spełnienie oczekiwań instytucji w zakresie znalezienia pracowników najwyższego szczebla, których misją jest struktura, animacja i rozwój działalności zarówno w Azji Południowo-Wschodniej, jak i na arenie międzynarodowej. umożliwienie doświadczonym pracownikom lepszego zrozumienia i kontroli zmian w sektorze finansowym: konkurencji, cyfryzacji, zachowań konsumenckich, regulacji międzynarodowych. aby umożliwić młodszym pracownikom o wysokim potencjale uzyskać ogólną wizję wyzwań, przed jakimi stoją ich firmy, w celu uwzględnienia specyfiki lokalnej, ale także w powiązaniu z wymianami międzynarodowymi w celu skonfigurowania skutecznych strategii i narzędzi. oferować absolwentom perspektyw zawodowych w Wietnamie i na całym świecie.... [-]

Wietnam Hanoi Francja Saint-Nazaire
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
Zaoczne
15 miesiące
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Address
Rue Christian Pauc
44035 Nantes, Kraj Loary, Francja
Address
Boulevard de l'Université
44600 Saint-Nazaire, Kraj Loary, Francja