Université de Lorraine

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Witamy na Université de Lorraine !

Université de Lorraine to francuski uniwersytet publiczny

Oferuje prawie 52 000 studentów pełny zakres studiów, we wszystkich dziedzinach i zgodnie z modelem bolońskim (licencjat / magister / doktorat).

Proponuje również specjalne francuskie dyplomy, takie jak DUT w różnych dziedzinach (2-letni dyplom zawodowy, po którym często następuje dodatkowy rok w celu uzyskania tytułu zawodowego licencjata) lub diplôme d'ingénieur, tytuł magistra inżyniera i przemysłu zarządzanie.

Studia są powiązane z wysokopoziomowymi badaniami w różnych dziedzinach i w razie potrzeby wykorzystują specjalistyczne umiejętności na wysokim poziomie oraz zaawansowane technologicznie obiekty i infrastrukturę. Zachęcamy do dokładniejszego zapoznania się z organizacją i działaniem francuskiego systemu edukacji.

Studenci zagraniczni mają możliwość spędzenia jednego lub więcej semestrów na Université de Lorraine poprzez szereg programów wymiany. Są również zaproszeni do ubiegania się o jeden z naszych międzynarodowych programów nauczania, w których wszystkie lub niektóre kursy są prowadzone w języku angielskim. I oczywiście bardzo dobrym pomysłem jest skorzystanie z okazji pobytu u nas, aby uczyć się francuskiego; w tym celu mamy pełną ofertę szkoleń językowych w języku francuskim.

114641_pexels-photo-1462630.jpegAnastasiya Gepp / Pexels

Dialog wiedzy

Université de Lorraine promuje innowacje poprzez dialog wiedzy , wykorzystując różnorodność i siłę swoich dziedzin naukowych, a także promowanie transferu wiedzy w celu nawodnienia innowacji i wzrostu gospodarczego, a także postępu w dziedzinie nauk podstawowych.

Będąc uniwersytetem całego regionu, Université de Lorraine jest głównym czynnikiem jego rozwoju gospodarczego i społecznego, opierając się na powiązaniach międzykulturowych i międzypokoleniowych, koordynując regionalną politykę badawczą i zapewniając dostęp do szkolnictwa wyższego jak największej liczbie mieszkańców.

Université de Lorraine oferuje programy nauczania we wszystkich dziedzinach wiedzy: nauki ścisłe, zdrowie, technologia, nauki inżynieryjne, nauki humanistyczne i społeczne, prawo, gospodarka, zarządzanie, sztuka, literatura i język. Szczególny nacisk kładzie się na krzyżowanie między polami i umiejętnościami, aby pomóc uczniom rozwinąć własną Pathway .

Université de Lorraine proponuje szerokie spektrum działań międzynarodowych

 • Wyjazdowe i zagraniczne wymiany studenckie (około 1.500 naszych studentów spędza co najmniej jeden semestr za granicą w trakcie studiów, 15% naszych studentów rozpoczęło studia w jednym z około 100 krajów).
 • Dyplomy dzielone z innymi uniwersytetami: około 60 wspólnych dyplomów, w tym 7 programów magisterskich Erasmus Mundus.
 • Współpraca badawcza:
  • Liczne wspólne doktoraty: 11% naszych doktorów jest dzielonych z zagraniczną uczelnią;
  • Wspólne grupy lub laboratoria z zagranicznymi uniwersytetami;
  • Blisko 30% naszych publikacji jest podpisanych z naukowcami z innych krajów.
 • Mobilność studentów, doktorantów studenci i doktorzy, członkowie wydziałów i pracownicy administracyjni, aby skonsolidować naszą międzynarodową integrację. Uniwersytet prowadzi aktywną politykę zachęcającą do mobilności wychodzącej oraz ułatwia i ułatwia przyjmowanie osób przyjeżdżających.

Poza ogólną otwartością nasza strategia międzynarodowa opiera się na 3 stopniowych poziomach

 • Mając granicę z 3 innymi krajami, jest całkiem naturalne, że Lorraine jest zaangażowana w budowanie transgranicznych relacji w obrębie Wielkiego Regionu (Luksemburg, francusko- i niemieckojęzyczna część Belgii, Lotaryngia, niemieckie landy Nadrenii-Palatynatu i Saara) ). Université de Lorraine jest ważnym graczem w tej konstrukcji, dzięki licznym dwustronnym współpracom z uniwersytetami z tych regionów, ale także dzięki jej aktywnej roli w rozwoju Uniwersytetu w Wielkim Regionie , gdzie jest powiązany z uniwersytetami w Saarland, Trier, Kaiserslautern , Luksemburg i Liège.
 • Université de Lorraine zamierza stopniowo budować więzi z siecią europejskich uniwersytetów dzielących główne kierunki: interdyscyplinarność i dialog dziedzin wiedzy , na uniwersytetach obejmujących szerokie spektrum naukowe, ale z orientacją strukturalną wokół inżynierii, podjętą w szerokim znaczeniu.
 • Podczas gdy mamy wiele międzynarodowych partnerstw na całym świecie , niektóre strony mogą potencjalnie skupić się na współpracy, badaniach i nauczaniu, na szerokim zakresie dyscyplin. Université de Lorraine pragnie podkreślić swoje partnerstwo z tymi stronami , organizując współpracę w ramach uznanych i silnie wspieranych podmiotów. Dotyczy to przede wszystkim współpracy francusko-niemieckiej, dla której Université de Lorraine utworzyło specjalne francusko-niemieckie centrum Lorraine (CFALOR). Tego rodzaju partnerstwo nawiązano również w Maroku , w Kazachstanie iw Chinach (zwłaszcza w Wuhan), a celem jest skupienie się na około 10 miejscach lub regionach na świecie.

Strategiczne partnerstwa

Université de Lorraine towarzyszy Ci w umiędzynarodowieniu Twoich badań, jeśli jesteś naukowcem, który dołącza do nas z zagranicy lub jesteś już we Francji i szukasz międzynarodowego rozwoju / wymiany w kontekście swoich badań.

Partnerstwa europejskie

Na obszarze przygranicznym Wielkiego Regionu Uczelnia prowadzi liczne współpracę z partnerami akademickimi z Karty Wielkiego Regionu i Uniwersytetu Wielkiego Regionu .

Współpraca francusko-niemiecka jest szczególnie silna w Lotaryngii, która jest drugim regionem we Francji po Ile-de-France (region paryski) pod względem stopni wspieranych przez Uniwersytet francusko-niemiecki . Aby ożywić tę dynamikę, Université de Lorraine stworzył strukturę koordynacyjną, francusko-niemieckie centrum Lotaryngii .

Université de Lorraine jest członkiem sieci Campus Europae , której celem jest wzmacnianie europejskich doświadczeń zdobytych podczas wymian studenckich.

Międzynarodowe partnerstwa

Laboratoria, wydziały, wydziały i szkoły Université de Lorraine z setkami międzynarodowych partnerów na całym świecie. Niemniej jednak niektóre witryny mają szczególny potencjał do skupienia się na wielu rodzajach współpracy w zakresie szkoleń i badań w wielu różnych dyscyplinach. Université de Lorraine chce umocnić swoje partnerstwo z tymi witrynami, organizując współpracę w ramach silnie wspieranych i uznanych podmiotów.

Ta konsolidacja powinna ostatecznie objąć kilkanaście lokalizacji lub regionów priorytetowych na świecie. Można w szczególności wymienić:

 • Ważne partnerstwo z kilkoma uniwersytetami w Kazachstanie
 • Duże, wieloletnie partnerstwo strategiczne z Uniwersytetem Technologicznym w Wuhan i Uniwersytetem w Wuhan (Chiny)

główne partnerstwo strategiczne z kilkoma marokańskimi instytucjami, zwłaszcza Université Internationale de Rabat, Universiapolis Agadir i kilkoma uniwersytetami publicznymi pierwszego stopnia, takimi jak Université Hassan II Mohammedia w Casablance, Université Sidi Mohammed Ben Abdallah w Fezie, Université Cadi Ayyad w Marrakeszu

Partnerstwa EURAXESS

Université de Lorraine jest członkiem europejskiej sieci EURAXESS, inicjatywy kierowanej przez Komisję Europejską, oraz aktywnym członkiem sieci Euraxess-France koordynowanej przez Francuską Konferencję Rektorów Uniwersytetów (CPU) .

Inicjatywa Euraxess ma na celu zwiększenie atrakcyjności europejskiej przestrzeni badawczej (EPB) na 3 sposoby :

 • Euraxess Jobs: naukowe oferty pracy i możliwości finansowania w Europie
 • Usługi Euraxess: bezpłatna i zindywidualizowana pomoc dla wizytujących lub przyjeżdżających naukowców i ich rodzin (2 biura powitalne na Université de Lorraine )
 • Euraxess Rights: informacje o prawach i obowiązkach związanych z rekrutacją międzynarodowych naukowców

Partnerstwa ze środowiskiem społeczno-gospodarczym

Université de Lorraine aktywnie uczestniczy w życiu klastrów konkurencyjności obecnych w regionie Lorraine:

 • Materalia na temat materiałów i procesów,
 • Włókna na materiałach na bazie włókien (na przykład drewno i tekstylia),
 • Hydreos o jakości i gospodarowaniu wodą.

Université de Lorraine tworzy również bramy dla firm, dzięki wsparciu 3 instytutów Carnot wszczepionych w regionie: Institut Carnot Énergie et Environnement in Lorraine (pierwszy instytut Carnot w Lotaryngii pod względem liczby reprezentowanych naukowców, czyli ponad 1400), Institut Carnot ARTS i Institut Carnot INRIA.

Znak Carnot to znak doskonałości naukowej, który przynosi korzyści laboratoriom i infrastrukturom badawczym na Université de Lorraine ; odzwierciedla również ich zdolność do prowadzenia badań naukowych i technologicznych w odpowiedzi na krótko- i średniookresowe potrzeby przemysłu. W celu uzupełnienia finansowania działalności badawczej przez UL, CNRS i Region Lorraine, fundusze Carnot umożliwiają rozwój projektów multidyscyplinarnych, ukierunkowanych regionalnie i ponadnarodowo w kierunku innowacji przemysłowych.

Lokalizacje

Nancy

Address
Cours Léopold,34
54000 Nancy, Grand Est, Francja

Metz

Address
Metz, Grand Est, Francja

Marsylia

Address
Jardin du Pharo, 58 Boulevard Charles Livon, 13007 Marseille, France
13007 Marsylia, Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, Francja

Praga 6

Address
Zikova,1903/4
166 36 Praga 6, Hlavní město Praha, Czechy

Saclay

Address
Centre CEA Saclay D36, Institut national des sciences et techniques nucléaires, 91190 Saclay, France
91190 Saclay, Île-de-France, Francja

Leganés

Address
Avenida de la Universidad,30
28911 Leganés, Wspólnota Madrytu, Hiszpania

Stuttgart

Address
Pfaffenwaldring,61
70569 Stuttgart, Badenia-Wirtembergia, Niemcy

Gandawa

Address
Faculty of Sciences: Krijgslaan 281 - S2, 9000 Ghent, Belgium
9000 Gandawa, Flandria, Belgia

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium