Université de Lorraine

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Witamy na Université de Lorraine !

Region Lotaryngii był już niezależnym księstwem na północnym wschodzie Francji, kiedy utworzył swój uniwersytet w 1572 roku. W całej historii region był kilkakrotnie dzielony na część „francuską” i część „niemiecką”, zanim ponownie się zjednoczył i na pewno zawarł Francja na początku XX wieku. Z powodu tej złożonej i bogatej historii rozwinęły się dwa duże miasta: Metz na północy i Nancy na południu.

W Nancy powstały trzy uniwersytety w XX wieku, wśród których był Narodowy Instytut Politechniczny, który łączył kilka szkół inżynieryjnych. W Metz pierwszy uniwersytet pojawił się w 1970 roku.

1 stycznia 2012 r., Po kilku latach przygotowań, te cztery uniwersytety połączyły się w jeden, tworząc Université de Lorraine . Uniwersytet ma ponad 50 000 studentów, blisko 6 800 pracowników, w tym 3 700 nauczycieli i poszukiwaczy oraz wiele budynków i kampusów rozmieszczonych w całym regionie.

1 godzina 30 minut drogi od Paryża przez TGV, w samym sercu Wielkiego Regionu (Belgia, Luksemburg, Niemcy), region Lotaryngii zapewnia przyjemne otoczenie oraz bardzo bogate życie kulturalne.

W 2013 r. Według francuskiej gazety Le Figaro-étudiant Nancy została oceniona przez studentów jako najlepsze miasto do nauki!

Université de Lorraine to francuski uniwersytet publiczny

Oferuje prawie 52 000 studentów pełny zakres studiów, we wszystkich dziedzinach i zgodnie z modelem bolońskim (licencjat / magister / doktorat).

Proponuje również specjalne francuskie dyplomy, takie jak DUT w różnych dziedzinach (2-letni dyplom zawodowy, po którym często następuje dodatkowy rok w celu uzyskania tytułu zawodowego licencjata) lub diplôme d'ingénieur, tytuł magistra inżyniera i przemysłu zarządzanie.

Badania są powiązane z badaniami na wysokim szczeblu w różnych dziedzinach i korzystają z wyspecjalizowanych umiejętności na wysokim poziomie oraz zaawansowanych technologicznie urządzeń i infrastruktur, gdy jest to konieczne. Zapraszamy do zapoznania się z bardziej szczegółowymi informacjami na temat organizacji i działania francuskiego systemu edukacji.

Studenci zagraniczni mają możliwość spędzenia jednego lub więcej semestrów na Université de Lorraine poprzez szereg programów wymiany. Są również zaproszeni do ubiegania się o jeden z naszych międzynarodowych programów nauczania, w których wszystkie lub niektóre kursy są prowadzone w języku angielskim. I oczywiście bardzo dobrym pomysłem jest skorzystanie z okazji pobytu u nas, aby uczyć się francuskiego; w tym celu mamy pełną ofertę szkoleń językowych w języku francuskim.

114641_pexels-photo-1462630.jpegAnastasiya Gepp / Pexels

Dialog wiedzy

Université de Lorraine promuje innowacje poprzez dialog wiedzy , wykorzystując różnorodność i siłę swoich dziedzin naukowych, a także promowanie transferu wiedzy w celu nawodnienia innowacji i wzrostu gospodarczego, a także postępu w dziedzinie nauk podstawowych.

Będąc Uniwersytetem w całym regionie, Université de Lorraine jest głównym aktorem rozwoju gospodarczego i społecznego, opierając się na powiązaniach międzykulturowych i międzypokoleniowych, koordynując regionalną politykę badawczą i zapewniając dostęp do szkolnictwa wyższego jak największej liczbie mieszkańców.

Université de Lorraine oferuje programy nauczania we wszystkich dziedzinach wiedzy: nauki ścisłe, zdrowie, technologia, nauki inżynieryjne, nauki humanistyczne i społeczne, prawo, gospodarka, zarządzanie, sztuka, literatura i język. Szczególny nacisk kładzie się na krzyżowanie między polami i umiejętnościami, aby pomóc uczniom rozwinąć własną Pathway .

Université de Lorraine proponuje szerokie spektrum działań międzynarodowych

 • Wchodzące i wychodzące wymiany studentów (około 1500 naszych studentów spędza co najmniej jeden semestr za granicą podczas studiów, 15% naszych studentów rozpoczęło studia w jednym z około 100 innych krajów).
 • Wspólne dyplomy z innymi uniwersytetami: około 60 wspólnych dyplomów, w tym 7 programów magisterskich Erasmus Mundus.
 • Współpraca badawcza:
  • Liczne wspólne doktoraty: 11% naszych doktorów jest dzielonych z zagraniczną uczelnią;
  • Wspólne grupy lub laboratoria z zagranicznymi uniwersytetami;
  • Blisko 30% naszych publikacji jest podpisanych z naukowcami z innych krajów.
 • Mobilność studentów, doktorantów studenci i doktorzy, członkowie wydziałów i pracownicy administracyjni, aby skonsolidować naszą międzynarodową integrację. Uniwersytet prowadzi aktywną politykę zachęcającą do mobilności wychodzącej oraz ułatwia i ułatwia przyjmowanie osób przyjeżdżających.

Poza ogólną otwartością nasza strategia międzynarodowa opiera się na 3 stopniowych poziomach

 • Mając granicę z 3 innymi krajami, jest całkiem naturalne, że Lorraine jest zaangażowana w budowanie transgranicznych relacji w obrębie Wielkiego Regionu (Luksemburg, francusko- i niemieckojęzyczna część Belgii, Lotaryngia, niemieckie landy Nadrenii-Palatynatu i Saara) ). Université de Lorraine jest ważnym graczem w tej konstrukcji, dzięki licznym dwustronnym współpracom z uniwersytetami z tych regionów, ale także dzięki jej aktywnej roli w rozwoju Uniwersytetu w Wielkim Regionie , gdzie jest powiązany z uniwersytetami w Saarland, Trier, Kaiserslautern , Luksemburg i Liège.
 • Université de Lorraine zamierza stopniowo budować więzi z siecią europejskich uniwersytetów dzielących główne kierunki: interdyscyplinarność i dialog dziedzin wiedzy , na uniwersytetach obejmujących szerokie spektrum naukowe, ale z orientacją strukturalną wokół inżynierii, podjętą w szerokim znaczeniu.
 • Podczas gdy mamy wiele międzynarodowych partnerstw na całym świecie , niektóre strony mogą potencjalnie skupić się na współpracy, badaniach i nauczaniu, na szerokim zakresie dyscyplin. Université de Lorraine pragnie podkreślić swoje partnerstwo z tymi stronami , organizując współpracę w ramach uznanych i silnie wspieranych podmiotów. Dotyczy to przede wszystkim współpracy francusko-niemieckiej, dla której Université de Lorraine utworzyło specjalne francusko-niemieckie centrum Lorraine (CFALOR). Tego rodzaju partnerstwo nawiązano również w Maroku , w Kazachstanie iw Chinach (zwłaszcza w Wuhan), a celem jest skupienie się na około 10 miejscach lub regionach na świecie.

Lokalizacje

Nancy

Address
Cours Léopold,34
54000 Nancy, Grand Est, Francja

Metz

Address
Metz, Grand Est, Francja

Marsylia

Address
Jardin du Pharo, 58 Boulevard Charles Livon, 13007 Marseille, France
13007 Marsylia, Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, Francja

Praga 6

Address
Zikova,1903/4
166 36 Praga 6, Hlavní město Praha, Czechy

Saclay

Address
Centre CEA Saclay D36, Institut national des sciences et techniques nucléaires, 91190 Saclay, France
91190 Saclay, Île-de-France, Francja

Leganés

Address
Avenida de la Universidad,30
28911 Leganés, Wspólnota Madrytu, Hiszpania

Stuttgart

Address
Pfaffenwaldring,61
70569 Stuttgart, Badenia-Wirtembergia, Niemcy

Gandawa

Address
Faculty of Sciences: Krijgslaan 281 - S2, 9000 Ghent, Belgium
9000 Gandawa, Flandria, Belgia