Przeczytaj oficjalny opis

45510_Photo_2016_-USMB_red1

Witamy na Uniwersytecie Savoie Mont Blanc!

Dzięki 14 000 studentom, bogatej ofercie edukacji interdyscyplinarnej i 19 laboratoriom badawczym o międzynarodowej renomie, Uniwersytet Savoie Mont Blanc jest instytucją na skalę ludzką, która łączy bliskość z jej terytoriami, współpracę z Université Grenoble Alpes COMU i szeroki perspektywa Europy i świata. Oferuje krótkie kursy (wyższe wykształcenie w dziedzinie technologii, wyższe wykształcenie) i długie kursy (ogólne, specjalistyczne lub zawodowe licencjackie, magisterskie, inżynierskie i doktoranckie), zarówno na pierwszym poziomie, jak i na kształceniu ustawicznym. Na trzech kampusach uniwersyteckich w Annecy, Le Bourget-du-Lac i Jacob-Bellecombette, oferuje szczególnie atrakcyjne warunki życia i nauki, w sercu wyjątkowego środowiska, pomiędzy jeziorami i górami. Wspierając badania i edukację, aspekt międzynarodowy przyczynia się do tożsamości, atrakcyjności, dynamiki i ogólnego rozwoju naszego zakładu. Uniwersytet Savoie Mont Blanc skupia się z jednej strony na rozwijaniu międzynarodowych projektów, wspólnych dyplomów i programów realizowanych w języku angielskim, az drugiej strony, w miarę możliwości, na zachęcaniu studentów, wykładowców i badaczy do mobilności a także dla personelu administracyjnego. Obecny na 5 kontynentach, z 240 dwustronnymi umowami, mógł w pełni wykorzystać swoją wyjątkową lokalizację na granicy Szwajcarii i Włoch, aby rozwinąć silne, szczególne stosunki z uczelniami wyższymi tych dwóch krajów.

Nasi studenci z pewnością znajdą na Savoie Mont Blanc University silną dynamikę, osobistą jakość w ich nadzorze, wsparcie w wyborze i rozwoju ich osobistych planów, a także wymagane urządzenia do integracji w zaangażowanie w życie zawodowe. Wybór Université Savoie Mont Blanc oznacza gromadzenie każdej możliwej opcji osobistego sukcesu i spełnienia.

Kampusy wielkości człowieka

Savoie Mont Blanc University jest położonym między Grenoble i Lyonem, blisko granicy szwajcarskiej i włoskiej, jest finansowanym przez państwo multidyscyplinarnym ośrodkiem szkolnictwa wyższego, uznawanym na poziomie regionalnym, krajowym i międzynarodowym. 14000 studentów w sumie na kampusach Jacob-Bellecom - lepiej, Annecy-le-Vieux i Le Bourget-du-Lac, studiując 200 proponowanych kursów.

Badania dla uznanej jakości

19 laboratoriów utrzymuje bliskie kontakty z krajowymi instytutami badawczymi (CNRS, INRA, CERN, CEA, IRSTEA). Wyróżniają się one w szczególności przez organizację na interdyscyplinarne osie tematyczne: badania górskie, energia słoneczna, fizyka i mechatronika. Jakość tego środowiska naukowego jest dodatkowo wzmacniana przez bliskość CERN w Genewie, największego akceleratora cząstek na świecie i klastra badawczego nano-technologii w Grenoble.

Wymiar międzynarodowy

Jako jeden z najlepszych uniwersytetów francuskich ze względu na stosunki międzynarodowe, Savoie Mont Blanc University zajmuje pierwsze miejsce w głównych sieciach wymiany zagranicznej.

Programy prowadzone przez:
  • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

Studia menedżerskie

Université Savoie Mont Blanc

Master in Energy & budynków słonecznych szkoli naukowców zdolnych do rozwiązywania złożonych problemów dotyczących zarządzania, projektowania i optymalizacji Multiple ... [+]

Cele Naukowcy kolejowe umożliwiające rozwiązywanie złożonych problemów dotyczących zarządzania, projektowania i optymalizacji Multiple-Input systemów technologicznych. Rozwijanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do przeprowadzenia badań w gospodarce energetycznej, ochrony środowiska, korzystanie z innowacyjnych materiałów i produkcji innowacyjnych struktur w ramach globalnej polityki zrównoważonego rozwoju. Umiejętności i wiedza Opracowanie i wdrożenie kompleksowych systemów technologicznych, które są samoregulujące (lub autonomiczne) i że ochrona środowiska poprzez poprawę efektywności energetycznej oraz wykorzystanie konkretnych metod, procesów i materiałów. Doświadczenie w zakresie narzędzi powiązane (modelowania, symulacji, pomiar, zarządzanie informacją). Wielodyscyplinarne Degree magisterska ... [-]
Francja Le Bourget-du-Lac
Wrzesień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Université Savoie Mont Blanc

Mechatronika jest synergicznym i zintegrowanym procesem wielu nauk i umiejętności (w tym kontroli i nauk komputerowych, elektroniki, mechaniki), który pozwala na projekto ... [+]

CEL

Mechatronika jest synergicznym i zintegrowanym procesem wielu nauk i umiejętności (w tym kontroli i nauk komputerowych, elektroniki, mechaniki), który pozwala na projektowanie i projektowanie produktów i systemów o ulepszonej lub ulepszonej funkcjonalności i który wymaga rozważenia koncepcji produktu lub system w całym cyklu życia w ramach współpracy opartej na podejściu interdyscyplinarnym.

Po ukończeniu tego programu studenci są przygotowywani na doktorat. studia. Mogą również pracować jako inżynierowie lub zajmować wysokie stanowiska techniczne i naukowe w ośrodkach badawczych, działach badań i rozwoju oraz w wyspecjalizowanych firmach konsultingowych.

KOMPETENCJE I KNOW-HOW... [-]
Francja Annecy
Wrzesień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 semestry
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Location address
Université Savoie Mont Blanc/Polytech Annecy-Chambéry
5 Chemin de Bellevue
Annecy-le-Vieux

Annecy, Owernia-Rodan-Alpy, 74940 FR
Social Media
Location address
Université Savoie Mont Blanc
Annecy Campus
5 chemin de Bellevue

Argonay, Owernia-Rodan-Alpy, 74940 FR
Location address
Domaine Universitaire
"Chartreuse" Building
Le Bourget-du-Lac

Le Bourget-du-Lac, Owernia-Rodan-Alpy, 73376 FR