West Catholic University - Université Catholique de l’Ouest

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Université Catholique de l'Ouest jest 140 lat: pierwotnie średniowieczny uniwersytet założony w 1373, później ponownie otwarty w 1875 roku i posiada aktualną populacji studentów w 9000. Na terenie kampusu znajduje się w centrum miasta Angers, zaledwie pięć minut spacerem od dworca, a najbliższy przystanek autobusowy; leży zaledwie kilka minut od głównej dzielnicy handlowej, restauracje, ogrody, banki i biura administracyjne. Kampusu uniwersyteckiego oferuje niezwykłą mieszankę architektury dawnych i współczesnych budynków, stojących w parku o powierzchni 5 hektarów.

Założona w 1875 roku, Université Catholique de l'Ouest jest jednym z najstarszych uniwersytetów w zachodniej Francji i jest jednym z najważniejszych aktorów w szkolnictwie wyższym i dziś badawczego.

Interdyscyplinarne uniwersytet z światopoglądu, oferuje ponad stu programów w 5 wydziałów:

Edukacja Humanistyczne Nauki Nauki ludzkiego i społecznego Teologia i Nauki religijne

Uniwersytet w rysunkach

9000 studentów, w tym 1700 zagranicznych studentów i nauczycieli, którzy przychodzą do Angers każdego roku na studia. 187 pełny etat wykładowcy i 1500 specjalistów świadczących wykłady jako eksperci. 12 języków obcych nauczanych. 10 multimedialne laboratoria językowe. 10 laboratoria badawcze. 170 uczelni partnerskich na całym świecie. 3 biblioteki uniwersyteckie obejmujące kilka 200.000 książek. 1 Centrum audiowizualny, sale multimedialne, dostęp do sieci WIFI. 17 Obszary badawcze.

Nasze wartości

Francuski stopni krajowe. Gwarantowana indywidualną obserwacji, małych grupach z indywidualnego nadzoru. Wysoka stopa procentowa zakończenia studiów: stopa procentowa zakończenia studiów licencjackich dla trzech latach 67% (w porównaniu do uczelni publicznych, 27%). Wysoka stopa staże. 170 uczelni partnerskich na całym świecie: przelewu i zatwierdzenie ocen. Życie duchowe: różnorodne zajęcia oferowane przez katolickiego Campus Ministerstwa. Student usługi zakwaterowania: szeroki wybór kawalerek, pobyt w domu lub zakwaterowanie w rodzinie, akademiki lub mieszkań. 2 restauracje w odległości spaceru od uniwersytetu, żywności i napojów dostępnych na terenie kampusu. Imprez kulturalnych i sportowych: społeczeństwo dramat, chór międzynarodowa, klub filmowy, a także tenis stołowy, siatkówka, koszykówka i inne.

Kluby i stowarzyszenia

Na UCO, życie kampusu jest wielkim atutem. Strony, kino i debaty, sport (dostępne) 50 różnych sportów, muzyki, teatru, wieczory międzykulturowe, projekty humanitarne ... wiele możliwości, aby się zaangażować, zanurzyć się w kulturę francuską, i baw się dobrze.

Obudowa

Możesz wybrać:

Akademik (przedpokój), z pół emerytury lub pełnej emerytury. Zakwaterowanie u rodziny (z lub bez posiłków).

Posiłki

Na terenie kampusu UCO, kawiarnia jest do Państwa dyspozycji. W ciągu roku akademickiego, masz również dostęp do restauracji położonej w uniwersyteckim centrum miasta (obiad i kolację, 3,20 € za posiłek).

Zdrowie i dostępność

Kampus UCO wyposażony jest w ambulatorium, usług doradczych i usług dla studentów niepełnosprawnych. Kampus jest dostępny dla uczniów niepełnosprawnych.

Wymóg Wstęp

Program podane w języku francuskim:

DELF: poziom C1 do szkoleń językowych, B2 poziom dla wszystkich innych programów lub poziomu 4 TCF (z wyjątkiem uczniów francuskojęzycznych).

Program w języku angielskim (Biznesu i Ekonomii): wynik egzaminu TOEFL 79 lub wyższej / wynik IELTS 6.0 lub wyższej.

Visa

Co do zasady, o ile nie są zwolnione, jesteś zobowiązany do posiadania wizy na studia we Francji. To musi być stosowane do właściwego francuskiego z ambasady lub konsulatu w kraju wnioskodawcy zamieszkania.

Ubezpieczenia

Ubezpieczenie zdrowotne jest obowiązkowe we Francji. Rejestracja z francuskiego ubezpieczenia zdrowotnego i jego wypłatę (około 208 euro) należy zrobić po przyjeździe na uniwersytecie we Francji.

Lokalizacje

Gniew

UCO Angers - Catholic University of the West

Address
3, place André Leroy
49000 Gniew, Kraj Loary, Francja

Laval

UCO Laval - Catholic University of the West

Address
25 Rue du Mans, 53000 Laval, France
Laval, Kraj Loary, Francja
Telefon
+33 2 43 64 36 64

Nantes

Address
2 rue Saint-Stanislas 44000 Nantes, France
Nantes, Kraj Loary, Francja

Guingamp

UCO Bretagne Nord - Catholic University of the West

Address
Campus de la Tour d'Auvergne BP 90431 - 22204 - GUINGAMP, France
Guingamp, Bretania, Francja
Telefon
+33 2 96 44 46 46

Vannes

UCO Bretagne Sud - Catholic University of the West

Address
Le Vincin, 56610 Arradon, France
56610 Vannes, Bretania, Francja
Telefon
+33 2 97 46 33 60

Papite

Address
Quartier de la mission Rue du Bon Pasteur Papeete
Papite, Wyspy Na Wietrze, Francja

Saint-Denis

Address
46 boulevard de la Trinité 97400 Saint-Denis (La Réunion)
Saint-Denis, Saint-Denis, Reunion