SDS - The Sustainable Design School

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Międzynarodowa Szkoła Projektowania w zakresie Zrównoważonych Innowacji dla Rozwiązań Ludzkich

The Sustainable Design School - The Design School in Sustainable Innovation

The Sustainable Design School to międzynarodowy ośrodek szkolnictwa wyższego poświęcony zrównoważonemu projektowaniu i innowacjom dla ludzi.

Słowo od założycieli:

«Silne wspólne przekonanie doprowadziło naszą pracę do założenia Szkoły Zrównoważonego Projektowania: głębokie zmiany zachodzące w dzisiejszym świecie wymagają od nas podejścia do innowacji w zupełnie inny, radykalny sposób. Dzieląc się naszymi wzajemnymi doświadczeniami pedagogicznymi i zawodowymi, jesteśmy przekonani, że: Design, jako sposób myślenia, odgrywa istotną rolę w nowych, zrównoważonych innowacjach dla wszystkich.

Cele zrównoważonego rozwoju

Karta charakterystyki jest zgodna z 17 celami zrównoważonego rozwoju jako kreatywnym narzędziem.

128577_0B2A6009.jpg

Wstęp - dołącz do nas

Różnorodność studentów z różnych środowisk i kierunków studiów przyczynia się do zrównoważonej innowacji i jej praktyk.

Dziś stajemy przed ważnymi pytaniami dotyczącymi realnej ewolucji naszej planety. Zmiany są nie tylko konieczne, ale nieuniknione, aby umożliwić nam wszystkim życie w akceptowalnych warunkach. Aby odpowiedzieć na te pytania, należy podkreślić wyobraźnię i innowacje. Nasi uczniowie mogą wykorzystać te niesamowite możliwości.

Aby jak najlepiej rozwiązać złożoność bieżących problemów światowych, Szkoła Wzornictwa Zrównoważonego oferuje program przekrojowy, międzynarodowy i interdyscyplinarny. Pedagogika jest realizowana poprzez konkretne projekty zgłaszane przez przedsiębiorstwa podzielające nasze wartości.

128579_IMG_1598.jpg

Obóz

Karta SDS, położona na uprzywilejowanej stronie w Cagnes-sur-Mer w sercu Lazurowego Wybrzeża, zapewnia kampus o powierzchni 2000m wyposażony w: laboratorium komputerowe, warsztaty modelarskie, studio muzyczne, studio fotograficzne, pokój kreatywności, ogród komunalny , tarasy.

Współpraca z FabLab ECOLAB Côte d'Azur (drukarki 3D, wycinarki laserowe, skaner 3D) pozwala uczniom tworzyć obiekty do swoich projektów.

 • Uniwersytet: Członek Université Côte d'Azur (UCA), nasi studenci mają dostęp do badań i programu doktoranckiego, a także do wymiany naukowej z innymi członkami UCA.
 • Rekrutacja: po złożeniu wniosku (dokument rejestracyjny, dowód tożsamości, wyniki w szkole, portfolio) i indywidualna rozmowa kwalifikacyjna.
 • Finansowanie: Pomoc finansowa jest dostępna za pośrednictwem funduszu na życie „The SDS Friends”.

Program przekrojowy z wieloma pozycjami interdyscyplinarnymi

Uprzywilejowujemy proces integracji oparty na wymianie i umiejętnościach osobistych. Nasz priorytet: poznać cię i docenić swoje talenty.

Międzynarodowe - wymiany międzynarodowe

SDS jest członkiem Cumulus Association, międzynarodowej sieci skupiającej 280 szkół projektowych i uniwersytetów na całym świecie.

 • Université de Buenos Aires, Faculté de l'Architecture, du Design et de l'Urbanisme (UBA - FADU) - Argentyna
 • Universidad de Ciencias y Artes de América Latina (UCAL) - Peru
 • Srishti Institute of Art, Design
 • Ringling College of Art
 • Uniwersytet Ozyegin - Turcja
 • Tbilissi State Academy - Georgia
 • Universita degli studi della campania luigi vanvitelli - Włochy
 • Uniwersytet Jiangnan - Chiny
 • Universidad del desarrollo (UDD) - Chili
 • HIT Holon Institute of Technology - Izrael

Doświadczenie zawodowe - projekty partnerskie

Od pierwszego roku studiów „uczysz się przez działanie” w kontekście partnerstwa zawodowego.

«Te duże firmy przychodzą do pracy z naszymi studentami, ponieważ mają intuicyjną wizję jutra, już żyją dzięki wiedzy i dzieleniu się gospodarkami jutra, rodzą się w cyfrowym świecie i starają się pomagać innym w odpowiedzialnym droga! » Maurille Larivière128580_0B2A0125.jpg

Projekty - czym one są?

Profesjonalne projekty realizowane każdego roku umożliwiają spotkanie nowej generacji kreatywnych, ciekawych studentów, którzy są zaniepokojeni światem.

FAZA 1 - Krótki i problematyczny

Kluczowym punktem jest spotkanie z przedstawicielami spółki partnerskiej. Podczas tej wymiany studenci zapoznają się z projektem, identyfikują potrzeby, dostosowują krótkie i opracowują strategie perspektywiczne.

FAZA 2 - Analiza

Sekwencje badań i sesji zanurzeniowych pozwalają uczniom z jednej strony zintegrować potrzeby firmy, az drugiej określić kluczowe osoby do strategicznej refleksji. Uwzględnienie celów zrównoważonego rozwoju związanych z projektem.

FAZA 3 - Ideacja

Ta faza pozwala na wygenerowanie szerokiej gamy innowacyjnych pomysłów, od najbardziej utopicznych po najbardziej konkretne. Ideacja doprowadzi uczniów do znalezienia pojęciowych odpowiedzi.

FAZA 4 - Realizacja Wybrane pomysły są analizowane, przerabiane i opracowywane przez studentów w celu potwierdzenia ich przydatności dla przyszłych użytkowników.

Korzystając z modeli (cyfrowa reprezentacja wizualna 3D) i prototypowania (makieta funkcjonalna i dynamiczna), uczniowie nadają prawdziwy, wizualny aspekt sprawdzonym rozwiązaniom.

FAZA 5 - Prototypowanie

Wszystkie fazy pracy są sformalizowane i zilustrowane przez różne media fizyczne i cyfrowe. Celem jest wyjaśnienie firmie przeprowadzonej refleksji, zajmowanych stanowisk i wyników projektu.

Dzięki nowym innowacyjnym metodom:

 • "Myślenie projektowe"
 • Oszczędne innowacje
 • Analiza cyklu życia, koncepcja ekologiczna, wiedza biometryczna dotycząca projektowania ®
 • 17 celów zrównoważonego rozwoju

128578_IMG_1628.jpg

Alumni - gdzie oni teraz są?

«Wczoraj byłem studentem, dziś jestem projektantem! »Dzięki dyplomowi SDS nasi studenci mają możliwość integracji dużych firm lub stworzenia własnego start-upu.

«Moja wizja projektowania nie polega wyłącznie na stworzeniu obiektu estetycznego. Projektowanie jest przede wszystkim filozofią: tworzenie w celu poprawy codziennego życia każdej osoby. Wybrałem SDS ze względu na podejście do projektowania i ekoprojektu »

Antoine Trouvé, Diplômé 2017

Świadectwa studentów - mówią nam

Każde doświadczenie jest inne; którzy lepiej niż uczniowie opowiadają o swoich.

«Zawsze pociągało mnie rysowanie, nawet jeśli nigdy nie brałem lekcji. Interesuję się również środowiskiem, które jest przedmiotem troski mojego pokolenia. SDS łączy design i koncepcję zrównoważonych innowacji. To miejsce, w którym wierzę, że mogę się rozwijać. » Laura Jovene - pierwszy rok

«Postanowiłem zintegrować SDS ze względu na nacisk na eko-koncepcję i ponieważ oferuje on studentom możliwość uczestniczenia w profesjonalnych projektach z dużymi firmami, takimi jak Toyota, Decathlon i Accenture ..» Paul Sossouhounto - 2. rok

«Zdecydowałem się zostać projektantem w SDS, ponieważ muszę pracować dla innych i czuć się przydatny dla potrzebujących. Długo zastanawiałem się nad karierą w sektorze humanitarnym, dopóki nie odkryłem designu. » Julian Coiffard - 2. rok

«Wybrałem kartę charakterystyki ze względu na jej wartości i interesujący program (szkoła międzynarodowa, projekty partnerskie). Projektowanie to zawód kreatywny, w którym można ulepszać, tworząc bardziej estetyczne, ergonomiczne i zrównoważone rozwiązania. » Rosa Hämäläinen - 3. rok

«Zadałem sobie pytanie:« czym jest zrównoważony rozwój? ”Czy jest to podejście zaangażowane w ochronę środowiska czy nas samych? Nie. Po refleksji postanowiłem zorientować się, gdzie mogę znaleźć odpowiedzi i gdzie możemy tworzyć rozwiązania, ponieważ nie chodzi tylko o wiedzę, ale działanie. » Jérémie Polese - Absolwent Master 2 2017

«Zawsze interesowałem się projektowaniem i ogólnie dziedzinami artystycznymi, więc po moim Bac SDT2A był to dla mnie naturalny wybór. Wybrałem tę szkołę, ponieważ bardzo interesuje mnie jej położenie. Myślę, że ważne jest tworzenie rozwiązań, które bardziej szanują nasze środowisko. » Corentine Masson - magister 2 roku 2018

128576_Capturedecran2018-04-16a10.45.14.png

Lokalizacje

Miły

Address
Miły, Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, Francja