SDS - The Sustainable Design School

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

ECO VALLEE

Szkoła Zrównoważonego Projektowania mieści się w budynku "The Crown", emblematycznym miejscu Eco-Campus w Dolinie Eko na równinie Var w Nicei. Nasza szkoła dzieli swoją siedzibę z kultowymi firmami, takimi jak IBM i startupami znanymi z innowacji.

NASIONA - UNIWERSYTET STUDENCKI

Założona po utworzeniu szkoły projektowania SDS w Nicei (Francja) w 2013 roku, głównym celem naszego związku studenckiego SEEDS jest stworzenie aktywnej sieci studentów i profesjonalistów, którzy pracują w różnych kwestiach: stowarzyszeniowej, eventowej, zawodowej i międzynarodowej .

FABLAB

Sąsiadujące ze szkołą Fablab FAB'AZUR (drukarki 3D, wycinarki laserowe, skaner 3D ...) pozwala uczniom tworzyć obiekty do ich projektów.

MIĘDZYNARODOWE MYŚLENIE - NASZA WIZJA INTERNACJONALIZACJI

Spotkanie ludzi ze wszystkich części świata podzielających tę samą pasję

Budowa międzynarodowych programów wymiany jest odpowiedzią na jeden główny cel: nauczenie się szacunku. Ludzie, kultury, przyroda, życie na tej planecie, ty i wiele innych. Jest wiele aspektów tego stwierdzenia. Niektóre z nich są powiązane z wkładem zawodowym i procesem uczenia się poprzez nauczanie, które uczniowie otrzymują w instytucjach partnerskich. Inne odżywiają indywidualne umiejętności miękkie, takie jak uczenie się języków, zdobywanie pewności siebie, zdolności adaptacyjne, stawanie się bardziej proaktywnymi i otwartość. W naszym globalnym świecie projektant nieustannie staje przed wyzwaniem polegającym na opracowywaniu produktów i usług, w odniesieniu do środowiska, dla ludzi z różnych środowisk i krajów.

Osobiste międzynarodowe doświadczenie odgrywa ważną rolę, biorąc pod uwagę fakt, że pomaga on uwzględniać różne scenariusze użytkowników i uwzględnia je w szerokim podejściu do projektowania. Specyficzne sytuacje dnia codziennego nie są opisane w przewodnikach turystycznych i można je zaobserwować tylko w pamięci podróżnika. To głębokie zrozumienie, jak ludzie w innych krajach pracują, żyją, komunikują się i zachowują. Jak całe środowisko reaguje na reguły kulturowe, które ewoluowały przez wieki. Pomyślne projektowanie rozwija się, gdy złożoność świata staje się kluczową inspiracją dla innowacji.

Widząc, że studenci poszerzają swój portfel zdolności i stają się pewnymi profesjonalistami, jest naszym celem dla wszystkich, dla tych, którzy do nas przyjeżdżają i dla tych, którzy wyjeżdżają za granicę.

NASZE WARTOŚCI

Ważne pytania, na które musimy dziś odpowiedzieć, wymagają rozwiązań kompatybilnych z przyszłością naszej planety. Konieczne są nowe podejścia, aby umożliwić wszystkim akceptowalne środowisko. Odpowiedzi będą musiały być zarówno pomysłowe, jak i innowacyjne. To fantastyczne możliwości czekające na naszych studentów.

Aby jak najlepiej sprostać złożoności współczesnego świata, Szkoła Zrównoważonego Projektowania jest międzynarodowa, interdyscyplinarna i wielodyscyplinarna. Praktyka opiera się na konkretnych przykładach firm, które podzielają naszą filozofię.

NASI STUDENCI

Przyszli studenci pierwszego roku muszą mieć maturę lub równoważne międzynarodowe kwalifikacje na studia uniwersyteckie. Wstęp jest również możliwy w drugim, trzecim i czwartym roku programu. Różnorodne pochodzenie uczniów znacznie wzbogaca środowisko uczenia się.

Na początku kursu, w zależności od poziomu umiejętności danej osoby, SDS oferuje kursy rysunkowe, które przybliżą wszystkich uczniów do wymaganego poziomu, zarówno pod względem ekspresji, jak i technicznej realizacji.

DOŚWIADCZENIE KORPORACYJNE

Od samego początku studiów będziesz się uczyć w kontekście projektów przemysłowych, w towarzystwie profesjonalistów z naszych firm partnerskich. To wyjątkowa okazja, aby doświadczyć realiów branży projektowej i "uczyć się przez działanie". To także Twoja szansa na zbudowanie własnej sieci i uzyskanie dostępu do staży i możliwości zatrudnienia.

NIESAMOWITE MIEJSCE - POMIĘDZY GÓRAMI I MORZEM

Lokalizacje

Miły

SDS - The Sustainable Design School