ISBA - Institut Supérieur des Beaux Arts de Besançon

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

ISBA - Institut Supérieur des Beaux-Arts de Besançon / Franche Comté jest jedyną wyższą szkołą artystyczną we Franche-Comté. Spadkobierca długiej historii, która rozpoczęła się w XVIII wieku z Królewską Akademią zlokalizowaną w centrum miasta, długowieczność szkoły trwała do momentu jej zainstalowania w Bouloie (siedzibie Wydziału Nauk Uniwersytetu Franche-Comté) w pomieszczeniach zaprojektowany przez katalońskiego architekta Josepa Lluisa Serta, któremu zawdzięczamy również budynki fundacji MAEGHT. To część dziedzictwa architektonicznego XX wieku. Instytut, nadal znajdujący się w tym samym miejscu, kontynuuje rozwój w ramach sieci francuskich uczelni artystycznych.

Nasza placówka ma tę zaletę, że mieści się w lokalu przeznaczonym specjalnie na szkołę artystyczną. Powierzchnia tych instalacji wynosi około 7 000 m2 jest podzielona na warsztaty techniczne, warsztaty do pracy osobistej, warsztaty konserwacyjne, sale lekcyjne, bibliotekę, salę konferencyjną, galerie, sale wystawowe, rezydencje artystów i pomieszczenia administracyjne.

Każdy rok kursu ma salę lub warsztat do lekcji lub pracy osobistej. Studenci mają do dyspozycji następujące wspólne warsztaty techniczne: rysunek, malowanie, grawerowanie, sitodruk, typografia, tom, laboratorium fotograficzne, wideo, dźwięk, grafika komputerowa, drewno, metal, lakiernia. Odpowiedzialni są za nich asystenci i wykwalifikowani technicy, którzy towarzyszą studentom w trakcie zajęć, przy realizacji projektów, na zleconych ćwiczeniach oraz przy przygotowywaniu ocen i dyplomów.

Lokalizacje

Besançon

Address
Rue Denis Papin,12
25000 Besançon, Bourgogne-Franche-Comté, Francja

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Programy

Obecnie nie ma programów do wyświetlenia

Proszę udoskonalenie powyżej, sprawdź nasze popularne kategorie poniżej lub przeprowadzić wyszukiwanie słów kluczowych.


... or simply by choosing your degree: