Przeczytaj oficjalny opis

Isara-Lyon jest francuskim "Grande Ecole" (po studiach) specjalizuje się w rolnictwie, żywności i nauk o środowisku. Jest on uznawany przez francuskie Ministerstwo Rolnictwa. Isara oferuje szeroką gamę Bachelor i Master Level programów nauczania w dziedzinie agronomii, żywności i nauk o środowisku.

Rozwijamy także działania badawcze i usług doradczych, głównie w dwóch obszarach:

Agroekologia Zrównoważone systemy żywnościowe

Nasza misja:

Kształcić przyszłych menedżerów z wysokiego poziomu wiedzy naukowej i etycznej odpowiedzialności, którzy są w stanie przewidywać i wspierać zmiany społeczne w celu spełnienia krajowych i międzynarodowych wyzwań w żywności, rolnictwa i środowiska. Opracowanie międzynarodowej doskonałości w Agroekologia i zrównoważonych systemów żywnościowych Udziału w rozwoju korzystny dla większości populacji, wsparcia rozwoju projektu i innowacji, rozwoju wiedzy naukowej i technicznej. Weź udział w debacie publicznej i wspierać powstawanie nowych pomysłów odnoszących się do nauki i społeczeństwa, ekonomii i polityki.

Isara-Lyon oferuje kilka programów studiów, wśród których:

Isara-Lyon Inżynieria magisterskie, może być stosowana jako student w pełnym wymiarze godzin lub praktykanta po pomyślnym ukończeniu szkoły średniej, a może być również realizowana poprzez kształcenia ustawicznego lub, w przypadku osób bez kwalifikacji klasy wymagań, poprzez walidację wcześniejszego doświadczenia zawodowego. Europejski mgr (CGE) w Agroekologia koordynowane w połączeniu z Norweskiego Uniwersytetu Przyrodniczego (Norwegia) i we współpracy z innymi uczelniami europejskimi i amerykańskimi. Magisterium (CGE) w Agroekologia i Rolnictwa Ekologicznego z Wageningen University (Holandia). Zrównoważone Systemy europejskie magisterskie Żywność w partnerstwie z kilku europejskich uniwersytetów.

Isara-Lyon przeniósł się w 2007 roku na nowym kampusie oferuje doskonałe udogodnienia, w tym:

9 laboratoria technologiczne i naukowe 1 Platforma technologiczna żywności 1 inkubator towarzysząca innowacyjnych przedsiębiorców z sektora rolno-spożywczego

Profesjonalne środowisko i szans zatrudnienia studentów:

Isara-Lyon ma siedzibę w Lyonie, w południowo-wschodniej Francji, w bardzo dynamicznym środowisku blisko do firm, ośrodków badawczych i specjalistów pracujących w rolnictwie, przemyśle spożywczym, rozwoju obszarów wiejskich i sektora ochrony środowiska.

Jest on położony na terenie AGRAPOLE, klaster doskonałości specjalizujących się w rolnictwie i żywności, która zawiera ponad 50 organizacji zawodowych o tych sektorach.

Studia w Lyonie, tętniące życiem miasto:

Lyon jest 2. Ranking miasto we Francji w odniesieniu do populacji studentów. Lyon jest wyposażony w bogatych tradycjach kulturalnych i gastronomicznych i jego Stare Miasto jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nasz urozmaicony miasto oferuje wyjątkową jakość życia.

Lyonu 130000 studenci mają wiele możliwości, aby cieszyć fascynujących miejsc i wydarzeń, na przykład imprezy wieczorne organizowanych na barkach rzecznych, słynne "Lights" (Fête des Lumieres), Festiwal Tańca (Biennale de la Danse), muzyka Nuits de Fourviere, tańca i festiwal teatralny, wycieczki kolejką ostrze odkryć Lyon w nocy ... Lyon posiada wszystkie udogodnienia wielkiego miasta, będąc równocześnie łatwy do negocjacji na piechotę. Na zewnątrz, wypoczynek obfitują dzięki korzystnemu położeniu w Lyonie blisko gór i morza.

Isara-Lyon w liczbach:

900 studentów 100 stałych pracowników 200 głośniki zewnętrzne ze świata akademickiego i zawodowego

Programy prowadzone przez:
  • Język angielski
  • Francuski

Ta szkoła oferuje również:


ISARA Lyon

Europejski mgr Agroekologia to europejski program koordynowany przez Isara-Lyon i prowadzi do podwójnego stopnia pomiędzy Isara-Lyon oraz Norweskiego Uniwersytetu Przyrod ... [+]

Mgr Agroekologia jest Europejski Program Europejski dyplom za koordynowany przez Isara-Lyon i prowadzi do podwójnego stopnia pomiędzy Isara-Lyon i Norweskiego Uniwersytetu Przyrodniczego (NMBU).

Europejski mgr Agroekologia jest dwuletni program (120 ECTS), profesjonalnie zorientowanych, do badania oddziaływań między rolnictwa, żywności i nauk o środowisku w społecznie zorientowanych i działania napędzanej perspektywy.

Celem programu jest przygotowanie absolwentów do produkcji innowacji w Agroekologia, kreowanie i wspieranie zrównoważonego rozwoju w systemach rolniczych i spożywczych. Program zapewnia ekologicznych zasad studiowania, projektowania i zarządzania agroekosystemów, które są zarówno wydajne i naturalne zasoby zachowania, społecznie i ekonomicznie opłacalne. To przygotowuje studentów do łączenia teorii do praktyki i do radzenia sobie z trudnej sytuacji, w różnych skalach, łącząc naukę naukowego o kwalifikacjach zawodowych i praktycznych doświadczeń.... [-]

Francja Lyon
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
ISARA Lyon

Mgr Agroekologia-Rolnictwo ekologiczne jest wspólnie oferowanych przez Isara-Lyon (Francja) i Uniwersytetu w Wageningen (Holandia). Skierowany jest do studentów z dużym z ... [+]

Mgr Agroekologia-Rolnictwo ekologiczne jest wspólnie oferowanych przez Isara-Lyon (Francja) i Uniwersytetu w Wageningen (Holandia). Skierowany jest do studentów z dużym zainteresowaniem w zrównoważonym rolnictwie i gospodarce agroekosystem.

Studenci będą mieli okazję do poznania struktury i funkcji złożonych agroekosystemów. Nauczą się stosować systemy podejścia w badaniu, projektowaniu i ocenie (rolnych) systemy i łańcuchy produkcji żywności i rozwijanie twórczych rozwiązań dla zrównoważonego rolnictwa i marketingu produktów ekologicznych. Program uczy interdyscyplinarnego podejścia, w których naturalna nauka połączona z nauk społecznych i ekonomii.

... [-]
Francja Lyon
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
ISARA Lyon

Czy jesteś zainteresowany zrównoważonej produkcji żywności "od pola do stołu" oraz jak zarządzać przetwórstwa spożywczego i innych działań związanych z produkcją żywności ... [+]

Czy jesteś zainteresowany zrównoważonej produkcji żywności "od pola do stołu" oraz jak zarządzać przetwórstwa spożywczego i innych działań związanych z produkcją żywności w sposób zrównoważony? Chcesz studiować w kontekście międzynarodowym? Następnie program Europejskiej mgr Sustainable Food Systems jest właściwym wyborem dla Ciebie!

Sektor spożywczy stoi przed nowymi wyzwaniami w kierunku bardziej zrównoważonego rozwoju, w tym jakości i bezpieczeństwa żywności, zdrowia publicznego, warunków pracy, wpływu na środowisko. Globalizacja rynków "wpływa również na przyszłe miejsca pracy w tym sektorze i prowadzi do większego umiędzynarodowienia firm spożywczych i organizacji. Przyszli menedżerowie z sektora spożywczego muszą radzić sobie z tymi wyzwaniami, przyczyniając się do rozwoju i wdrażania zrównoważonych procesów spożywczych i działań pokrewnych, oraz do rozwoju ekologicznie i społecznie odpowiedzialnych organizacji. Muszą także mieć zdolności do integracji w środowiskach międzynarodowych i wielokulturowych.... [-]

Francja Lyon
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
ISARA Lyon

Ten program jest w języku francuskim. Dyplom Master-poziom uznawany przez państwo francuskie, Program Inżynieria przygotowuje studentów do zajmować różne stanowiska kiero ... [+]

Ten program jest w języku francuskim.

Przeczytaj oficjalny francuski opis i zastosowanie tutaj: Mistrz Ingénieur Agronomie, Wyżywienie, Environnement

[-]
Francja Lyon
Skontaktuj się ze szkołą
Francuski
W pełnym wymiarze godzin
2 - 5 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

Study at ISARA-Lyon!

Gizachew's testimony : ethiopian student in the MSc agroecology at ISARA-Lyon

Découvrez la ville de Lyon !

ISARA Lyon
Address
23 Rue Jean Baldassini
69364 Lyon, Owernia-Rodan-Alpy, Francja
Witryna
Telefon
+33 4 27 85 85 10
Wageningen University & Research
Address
Wageningen, Gelderland, Niderlandy
Witryna
Telefon
+31 317 480 100