IPSA

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Witamy w IPSA , unikalnej szkole inżynierskiej!

Magister inżynierii lotniczej

"Stopień inżynierii" wydany przez IPSA jest francuskim tytułem magistra akredytowanym przez CTI *. Ustawia posiadacza jako zdolny do zajęcia się każdą sprawą związaną z powietrzem i przestrzenią. Absolwenci będą rozwijać szeroką wiedzę ogólną inżynierii, a także wysoce wyspecjalizowane umiejętności w dziedzinie aeronautyki i kosmosu. Szkolenie w IPSA umożliwia także absolwentom pracę w innych zaawansowanych technicznie dziedzinach, podobnych do lotnictwa, takich jak transport samochodowy i morski, gdzie stosowane techniki i technologie są zbliżone do stosowanych w aeronautyce.

Trening

Celem szkolenia jest zapewnienie zdobycia wiedzy niezbędnej do specjalistycznej wiedzy na wysokim poziomie i potwierdzanie wiedzy niezbędnej do wykonywania różnorodnych obowiązków pojawiających się w karierze. W oparciu o równowagę pomiędzy nauczaniem a pracą projektową (związaną z typowymi problemami przemysłowymi), program IPSA obejmuje silny wymiar lotniczy od samego początku szkolenia, ewoluując przez lata. Student kształtuje szkolenie, dobierając określone "kierunki technologiczne" w trakcie cyklu inżynieryjnego, umożliwiając mu indywidualizację kursów i zdobycie doświadczenia w wybranej dziedzinie.

Konferencje korporacyjne i świadomość międzynarodowa mają dostarczyć dodatkowych umiejętności, które budują krytyczne myślenie i zdolność ucznia do podejmowania decyzji

* "CTI" (Commission des Titres d'Ingénieur) to francuski niezależny organ odpowiedzialny za ocenę i akredytację instytucji szkolnictwa wyższego w dziedzinie inżynierii

130000_slide-actu-1.jpg

Jedna uczelnia, trzy kampusy

Kampus IPSA w Ivry-sur-seine

Instytut zapewnia uprzywilejowane środowisko dla studentów. Programy prowadzone w języku angielskim są oferowane tylko w paryskim kampusie.

Kampus wielojedzieciowy w pobliżu Paryża:

Kolegia kampusowe Paris-South mają ponad 4000 m2 klas, sal komputerowych, biur administracyjnych ...

Te przesłanki składają się z:

  • Sale lekcyjne
  • Laboratoria i warsztaty praktycznej pracy z mechaniki, elektroniki i fizyki.
  • 1 laboratorium badawcze
  • 300 sieciowych stacji roboczych
  • 1 wyposażona stołówka
  • Kilka pokoi poświęconych około dwudziestu stowarzyszeniom studenckim.

Życie studenckie w kampusie Paryż-Południe.

Kampus umożliwia studentom IPSA i ESME Sudria dzielenie się wydarzeniami związanymi ze stowarzyszeniami studentów. Kampus znajduje się w pobliżu restauracji i kawiarni fast food, a także licznych uniwersyteckich rezydencji.

Kampus IPSA w Tuluzie

Witryna IPSA w Tuluzie (gdzie tylko francuskie szkolenie inżynierskie odbywa się w języku francuskim) cieszy się wyjątkowym otoczeniem tej wielkiej stolicy lotniczej.

Kampus wieloraniowy

Kampus w Tuluzie zapewnia studentom przyjemne warunki życia, miejsca do współpracy oraz dedykowany inkubator dla przedsiębiorstw rozpoczynających działalność, umożliwiając studentom i młodym absolwentom rozwój w chronionym środowisku.

Tuluza, stolica lotnictwa

Toulouse jest bez wątpienia idealnym miastem dla miłośników aeronautyki:

  • W kategoriach przemysłowych, takich jak Airbus, Alcatel, Astrium, Thales i Latécoère itp.
  • W zakresie szkolnictwa wyższego z wiodących francuskich szkół aeronautyki i kosmosu i jednym z największych ośrodków uniwersyteckich we Francji
  • W badaniach z CNES, ONERA i licznymi laboratoriami CNRS.
Kampusy IPSA w Lyonie

Tylko dwa pierwsze lata studiów licencjackich odbywają się w Lyonie, a wszystkie kursy prowadzone są w języku francuskim.

Absolwent Szkoły Inżynierii blisko branży

W ciągu ponad 50 lat istnienia IPSA nawiązywała kontakty i trwałą współpracę z głównymi graczami w branży lotniczej. Partnerzy ci dobrowolnie spotykają się z uczniami i omawiają różne aspekty (naukowe, techniczne, kulturalne i ekonomiczne) zawodu inżyniera. Ta bliskość przemysłu pozwala IPSA , poprzez swoją Radę Rozwoju, dostosować szkolenia do potrzeb branży. Absolwenci, pracując w dużych firmach sektora, chętnie wracają do swojej szkoły, aby podzielić się swoimi doświadczeniami z przyszłymi inżynierami w IPSA .

Podstawową motywacją jest pasja

Jeśli jest szkoła, w której obecna jest pasja, to IPSA . Projekty stowarzyszeń, ze względu na swoją złożoność, ujawniają namiętną stronę Ipsaliens. IPSA organizuje również różne wydarzenia, aby umożliwić swoim uczniom przeżycie ich pasji, takie jak konferencja aktorów lotniczych we Francji, symulatory lotów, obecność na różnych pokazach lotniczych i spotkaniach.

Lokalizacje

Paryż

Address
63 boulevard de Brandebourg

94200 IVRY-SUR-SEINE

FRANCE

94200 Paryż, Île-de-France, Francja

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium