IPSA

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Witamy w IPSA , unikalnej szkole inżynierskiej!

IPSA to kolegium inżynieryjne oferujące 5-letni program studiów magisterskich specjalizujących się w systemach lotniczych i kosmicznych. Studenci zdobywają szeroką wiedzę z różnych dziedzin naukowych i praktyczne podejście do inżynierii.

IPSA "stopień inżynierski"

"Stopień inżynierii" wydany przez IPSA jest francuskim tytułem magistra akredytowanym przez CTI *. Ustawia posiadacza jako zdolny do zajęcia się każdą sprawą związaną z powietrzem i przestrzenią. Absolwenci będą rozwijać szeroką wiedzę ogólną inżynierii, a także wysoce wyspecjalizowane umiejętności w dziedzinie aeronautyki i kosmosu. Szkolenie w IPSA umożliwia także absolwentom pracę w innych zaawansowanych technicznie dziedzinach, podobnych do lotnictwa, takich jak transport samochodowy i morski, gdzie stosowane techniki i technologie są zbliżone do stosowanych w aeronautyce.

Trening

Celem szkolenia jest zapewnienie zdobycia wiedzy niezbędnej do specjalistycznej wiedzy na wysokim poziomie i potwierdzanie wiedzy niezbędnej do wykonywania różnorodnych obowiązków pojawiających się w karierze. W oparciu o równowagę pomiędzy nauczaniem a pracą projektową (związaną z typowymi problemami przemysłowymi), program IPSA obejmuje silny wymiar lotniczy od samego początku szkolenia, ewoluując przez lata. Student kształtuje szkolenie, dobierając określone "kierunki technologiczne" w trakcie cyklu inżynieryjnego, umożliwiając mu indywidualizację kursów i zdobycie doświadczenia w wybranej dziedzinie.

Konferencje korporacyjne i świadomość międzynarodowa mają dostarczyć dodatkowych umiejętności, które budują krytyczne myślenie i zdolność ucznia do podejmowania decyzji

* "CTI" (Commission des Titres d'Ingénieur) to francuski niezależny organ odpowiedzialny za ocenę i akredytację instytucji szkolnictwa wyższego w dziedzinie inżynierii130000_slide-actu-1.jpg

Jeden college, cztery kampusy

Kampus IPSA w Ivry-sur-seine

Instytut zapewnia uprzywilejowane środowisko dla studentów. IPSA Paris znajduje się na kampusie technologicznym grupy IONIS, obejmującym ESME Sudria, ETNA i IPSA .

Kampus wielojedzieciowy w pobliżu Paryża:

Kolegia kampusowe Paris-South mają ponad 4000 m2 klas, sal komputerowych, biur administracyjnych ...

Te przesłanki składają się z:

  • Sale lekcyjne
  • Laboratoria i warsztaty praktycznej pracy z mechaniki, elektroniki i fizyki.
  • 1 laboratorium badawcze
  • 300 sieciowych stacji roboczych
  • 1 wyposażona stołówka
  • Kilka pokoi poświęconych około dwudziestu stowarzyszeniom studenckim.

Życie studenckie w kampusie Paryż-Południe.

Kampus umożliwia studentom IPSA i ESME Sudria dzielenie się wydarzeniami związanymi ze stowarzyszeniami studentów. Kampus znajduje się w pobliżu restauracji i kawiarni fast food, a także licznych uniwersyteckich rezydencji.

Kampus IPSA w Tuluzie

Strona IPSA w Tuluzie (gdzie zapewnione są tylko pierwsze trzy lata szkolenia z inżynierii lotniczej) cieszy się wyjątkowym otoczeniem tej wspaniałej stolicy przemysłu lotniczego.

Kampus wieloraniowy

Kampus w Tuluzie, dzielony przez IPSA , Epitech i ISEG Group, zapewnia uczniom przyjemne warunki życia, wspólne przestrzenie robocze i dedykowany inkubator dla start-upów, umożliwiając studentom i młodym absolwentom rozwój w chronionym środowisku.

Tuluza, stolica lotnictwa

Toulouse jest bez wątpienia idealnym miastem dla miłośników aeronautyki:

  • W kategoriach przemysłowych, takich jak Airbus, Alcatel, Astrium, Thales i Latécoère itp.
  • W zakresie szkolnictwa wyższego z wiodących francuskich szkół aeronautyki i kosmosu i jednym z największych ośrodków uniwersyteckich we Francji
  • W badaniach z CNES, ONERA i licznymi laboratoriami CNRS.

Kampusy IPSA w Lyonie i Marsylii

Tylko pierwsze dwa lata są oferowane w Lyonie i Marsylii, a wszystkie kursy prowadzone są w języku francuskim.

Absolwent Szkoły Inżynierii blisko branży

W ciągu ponad 50 lat istnienia IPSA nawiązywała kontakty i trwałą współpracę z głównymi graczami w branży lotniczej. Partnerzy ci dobrowolnie spotykają się z uczniami i omawiają różne aspekty (naukowe, techniczne, kulturalne i ekonomiczne) zawodu inżyniera. Ta bliskość przemysłu pozwala IPSA , poprzez swoją Radę Rozwoju, dostosować szkolenia do potrzeb branży. Absolwenci, pracując w dużych firmach sektora, chętnie wracają do swojej szkoły, aby podzielić się swoimi doświadczeniami z przyszłymi inżynierami w IPSA .

Międzynarodowy

Wszczepiony w wysoce zinternacjonalizowany sektor przemysłowy, jest całkiem naturalne, że IPSA koncentruje się od samego początku nauki języka angielskiego, a także od potrzeby zdobywania międzynarodowego doświadczenia. Rzeczywiście, nauczanie w 4. i 5. roku życia odbywa się wyłącznie w języku angielskim.

Co więcej, uczelnia stworzyła ambitny program edukacji zagranicznej, który odpowiada realnemu światu i ambicjom swoich studentów.

Dlatego IPSA ma 40 uczelni partnerskich na całym świecie, przyjmujących studentów na semestr lub rok akademicki.

IPSA rozwija również umowy o podwójnym stopniu z kilkoma uniwersytetami.

Podstawową motywacją jest pasja

Jeśli istnieje szkoła, w której jest namiętność, to jest IPSA . Projekty stowarzyszeń, ze względu na swoją złożoność, ujawniają namiętną stronę Ipsaliens. IPSA organizuje również różne wydarzenia, aby umożliwić swoim uczniom przeżycie ich pasji, w przeciwnym razie, np. Tydzień poświęcony lataniu, obecność na różnych pokazach lotniczych i zgromadzeniach, w tym słynny zjazd w "La Ferté Alais" ...

Lokalizacje

Paryż

Address
15 Rue Maurice Grandcoing, 94200 Ivry-sur-Seine, France
Paryż, Île-de-France, Francja