IPAG Business School

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Zlokalizowana w samym sercu Paryża, IPAG Business School oferuje zagranicznym studentom ekscytującą okazję do przeżycia żywego środowiska miejskiego wraz z ich akademickimi studiami. Kampus znajduje się w szóstej dzielnicy, która ma popularną kulturę kawiarnianą; otwarta kawiarnia i restauracja wzdłuż Boulevard Saint-Germain i Saint-Michel, bary i puby w Dzielnicy Łacińskiej, zabytki, a także sklepy z butikami i różnorodna scena artystyczna. Z naukowego punktu widzenia IPAG jest instytucją, która jest jedną z czołowych francuskich szkół wyższych, które najbardziej zaspokajają swoich absolwentów (l'Etudiant 2013 i 2014). Są one po części powodem, dla którego IPAG Business School jest doskonałym miejscem docelowym.

Międzynarodowy w IPAG

Integracja międzynarodowa jest częścią naszej historii. Ponad 2400 studentów uczęszcza każdego roku na różnorodne kursy prowadzone w języku francuskim i angielskim z możliwością nauki na całym świecie.
Dzięki 118 instytucjom partnerskim w 35 krajach uczniowie mają szeroki wachlarz krajów i kultur do zbadania na naszych programach wymiany, podwójnych dyplomach, potrójnych dyplomach, programach MBA i stażach. Nasze programy są zaprojektowane, aby wyposażyć uczniów w umiejętności społeczne i zawodowe potrzebne do rozwoju w dzisiejszym wymagającym i szybko zmieniającym się środowisku biznesowym. Ponadto obecność miasta IPAG Business School zapewnia także doskonałe możliwości dla naszych studentów w zakresie integracji studiów z praktykami zawodowymi.

Innowacja

IPAG Business School poświęca swoje wysiłki na rzecz wysokiej jakości badań w dziedzinie zarządzania, a nasze największe osiągnięcia są jednym z najlepszych laboratoriów badawczych we Francji. Zajmujemy pozycję 2 najbardziej uznanych szkół post-bac w badaniach nad zarządzaniem. Laboratorium IPAG było od samego początku podstawową inwestycją; koncentruje się na rozwoju wiedzy teoretycznej i stosowanej w zakresie ekonomii i zarządzania. Z ponad 70 profesorami lub członkami stowarzyszonymi, Lab wydało co roku 150 publikacji w przeglądach ekonomicznych i dotyczących zarządzania. Ponadto, Lab ma członków rad wydawniczych niektórych czołowych międzynarodowych czasopism i jest gospodarzem wizytujących profesorów z jednych z największych międzynarodowych uniwersytetów.

Kariera

Ponad 85% młodych absolwentów IPAG znajduje pracę w czasie krótszym niż 3 miesiące, 54% studentów rozpoczyna karierę zawodową w dużych firmach lub staje się przedsiębiorcami.
Studenci otrzymują szeroki zakres wsparcia, który obejmuje stronę roboczą IPAG, która łączy zarówno pracodawców, jak i studentów, ta ekskluzywna usługa pozwala na możliwości w naszych firmach partnerskich.
Dodatkowo wielu studentów IPAG Business School oferuje stałą umowę na zakończenie ostatniego stażu.

Programy

Programy prowadzone w języku angielskim obejmują:

  • Bachelor of International Management
  • Licencjat w Administracji Biznesowej
  • Międzynarodowy program biznesowy i zarządzania
  • MBA Handel międzynarodowy
  • Zarządzanie luksusową marką MBA
  • MBA Energia i zrównoważony rozwój
  • MBA European Management
  • MBA Food Business Management

Lokalizacje

Paryż

IPAG Business School - Paris Campus

Address
184, bd Saint-Germain
75006 Paryż, Île-de-France, Francja
Telefon
+33 1 53 63 36 24

Miły

Address
4, bd Carabacel
06000 Miły, Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, Francja