Przeczytaj oficjalny opis

Integracja instytucji członkiem Ionis Education Group jest dołączyć do pierwszej grupy prywatnego szkolnictwa wyższego we Francji.

Jest to świadczenie, które wykracza poza realiami strukturalnych, jest to stan umysłu wspólną wokół wspólnej wizji i silnych wartości:

Znaczenie uwagę praktyk przejęć człowieka, a nie tylko w przyswajaniu wiedzy, ponieważ szkoła jest również miejsce na konsolidację jego osobowość. Nadrzędnym nacisk na uczenie modyfikacje do analizy zmian do opanowania nowych sytuacji. Stała na otwarcie Międzynarodowego, dynamiki biznesu, innowacyjność i kreatywność, zmysł inicjatywy i przedsiębiorczości.

Ionis Grupa ucieleśnia obecną naukę, bo słucha światy i transformacje, które go otaczają. Lepsze zrozumienie rodzin uczniów, młodzież i lepszej integracji zmiany w naszym społeczeństwie, pojawia się jako obowiązek IONIS Education Group potrzebuje ćwiczeń, aby były nadal aktualne i skuteczne.

Pojedyncze sieci

Utworzony 35 lat temu przez Marc Sellam, IONIS Education Group jest obecnie największą grupą uczelni prywatnych we Francji. Dwadzieścia szkół i podmioty * zebrać w 12 miastach we Francji ponad 23.500 studentów biznesu, marketingu i komunikacji, zarządzania, IT, aeronautyki, energetyki, transportu, biologii i tworzenie ...

Grupa dała Ionis ma na celu przeszkolenie nowego Intelligence Przedsiębiorczości. Silne otwarcie na szczeblu międzynarodowym, wysoka czułość do innowacji i przedsiębiorczości, prawdziwa "kultura adaptacji i zmian", to główne wartości, uczy się przyszłych absolwentów szkół grupy , Staną się więc kluczową rolę w gospodarce jutra, łączenie sieci Absolwentów naszych instytucji, które łącznie przekraczają 65.000 członków.

Synergia między szkołami jest wzmocniona przez wdrożenie sieci cyfrowej przez światłowodu, unikalnej w zakresie szkolnictwa wyższego we Francji: Ionis systemie cyfrowym (Internet 1.5Gbps, łącza światłowodowego 1Gbps między lokacjami).

Wielka wrażliwość na innowacyjność, skłonność do przedsiębiorczości, prawdziwa "kultura adaptacji i zmiany" są głównymi wartościami uczy przyszłych absolwentów szkół Ionis Education Group, do tych, który będzie kluczową rolę w gospodarce i świat jutra.

Są to filary swojego powołania do tworzenia nowych Intelligence Enterprise.

Fakty i liczby

1 campus cyfrowej we Francji poświęcony ICT i Internetu. Prawie 6000 studentów. Witryna otwarta 7/7, 24h / 24, aby pomóc uczniom przeżyć swoje projekty we własnym tempie. Jeden klaster łącząc szkoły inżynierii i wiedzy cyfrowej, laboratoria badawcze, inkubatory i startupów. 4 szkoły: EPITA, Epitech Web @ cademie, Ionis Szkoła Technologii i Zarządzania meltyNetwork, rozruch założona przez Aleksandra Malsh (Epitech Promo 2009), Wiceprezesa Rady Narodowej cyfrowej. Inkubatory: Dolina Kreatywna, partnerstwo i Epitech Push'Pull i StartUp42 EPITA przez akcelerator rozruchu. Dziesięć stosowane laboratoria badawcze i podstawowych we wszystkich obszarach cyfrowego i komputera. Ponad 60 stowarzyszeń studenckich zaangażowanych w wielu dziedzinach: sport, gry, japońskiej animacji, kultury, badań, przedsiębiorczości, robotyki, zdjęcie, video ... Unikalny sprzęt we Francji Ionis systemu cyfrowego: właściciel włókna 1Gbps 1,5 Gbps przepustowości, która łączy 12 miast we Francji, gdzie IONIS Education Group działa.

Programy prowadzone przez:
Francuski

IONISx : la formation professionnelle 100% en ligne