ILERI

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Istnieją dwa rodzaje szkół: ci, którzy przygotowują się do kariery i ci, którzy tworzą losy. Instytut studiów stosunków międzynarodowych jest miejscem, w którym pojawiają się nie tylko wyjątkowe ścieżki kariery, ale przede wszystkim miejsce, w którym młodzi ludzie zmieniają bieg swojego życia: w ILERI wybierają stać się zaangażowanymi obywatelami świata.

ILERI jest miejscem, w którym wartości humanizmu rozkwitają od 1948 r. I jako taki Instytut nadaje swoim absolwentom najcenniejszy viaticum: obsesję szacunku dla innych i chęć do nich uczęszczania połączyć się z nimi, zrozumieć ich kulturę, budować z nimi, organizować świat, tworzyć bogactwo, pokonać nienawiść, walczyć i wojny. I wtedy oczywiście ILERI musi mieć najlepszy poziom akademicki, aby zapewnić najbardziej wiarygodną wiedzę tych, którzy odejdą i wezmą udział w międzynarodowych instytucjach, w firmach, w organizacjach pozarządowych w biegu świata. Jej prestiżowy wydział jest niezaprzeczalną gwarancją jakości nauczania w szkole.

Pod koniec dnia uczniowie ILERI szybko sprawdzają specyfikę tego domu: nigdy go nie opuszczamy. Jest noszony w sobie przez całe życie jako kobieta i mężczyzna.115128_45956501_2135753859788656_7642633697501380608_n.jpg

18 punktów za doskonałość

Aby zostać studentem w ILERI należy zdobyć umiejętności niezbędne do rozwoju w kręgach międzynarodowych.

Od 1948 r. ILERI kształci studentów w zakresie organizacji międzynarodowych, organizacji pozarządowych, firm międzynarodowych, instytucji europejskich, francuskiej służby cywilnej, dyplomacji, władz lokalnych, think tanków, dziennikarstwa, firmy lobbingowe, firmy konsultingowe ds. ryzyka kraju i międzynarodowe firmy rekrutacyjne.

Ten kompleksowy, zrównoważony program nauczania zapewnia studentom solidną i zrównoważoną edukację.

Unikalna szkoła

Wybór przy wejściu: ILERI to szkoła wielkości człowieka, złożona z błyskotliwych, ciekawych, ILERI pasji i zaangażowanych uczniów, nadzorowanych przez nauczyciela referencji rocznie.

Wymagający i kompleksowy program: prawo międzynarodowe, nauki polityczne, geopolityka, ekonomia międzynarodowa, trzy języki obce. Kursy w języku francuskim i angielskim.

Wydział: składa się z naukowców i uznanych specjalistów, dedykowanych i związanych z ILERI .

Przekrojowe projekty zastosowań i kultura ogólna: rozwój ducha krytycznego, akcent na badania i kulturę debaty, poprzez projekty grup.

Niezwykle bogate i aktywne życie społeczności z ponad dziesięcioma stowarzyszeniami: obrona, humanitarna, klimatyczna, debata, symulacja ONZ, UNICEF, Trust Africa, BDE, Azja itd.

Kultura ogólna: opcjonalne seminaria tematyczne, warsztaty mapowania, wizyty kulturalne.

Konferencje: cotygodniowe, otwarte dla publiczności ze specjalistami IR i webcastem.

Alternatywa w Master 2: umowa o staż, umowa o profesjonalizację lub naprzemienny staż.

Zakład uznany przez państwo: Crous stypendia i stypendia naukowe ILERI .

Praktyki we Francji i za granicą: przygotowanie do zatrudnienia przez cały okres nauki szkolnej, a następnie doradca i wsparcie dla stażu.

Karta Erasmusa: prawie 30 prestiżowych wymian międzynarodowych wybranych w dziedzinie stosunków międzynarodowych.

Sieć 9000 starych: regularne referencje, dostęp do dedykowanej platformy, katalog, staże, praca.

Centrum zasobów: ponad 1600 książek, czasopism specjalistycznych, dostęp do bazy dokumentów CAIRN z tytułem magistra i wsparcie dedykowanych dokumentalistów.

Historia i wartości: twierdzone i przekazywane przez pokolenia przez uczniów ILERI .

Trzy obowiązkowe języki obce: z wyboru 11 języków nauczanych i platformy e-learningowej.

Prestiżowe partnerstwa: MAE, DRM, DGSI, CESA, CESM itp.

Dyplom magistra: międzynarodowe bezpieczeństwo i obrona, wywiad gospodarczy lub tytuł RNCP poziom 1: współpraca międzynarodowa z zagranicy.

Integracja zawodowa: 50% po sześciu miesiącach, 80% po jednym roku, z pierwszą średnią roczną pensją w wysokości 30 tys. €.

Lokalizacje

Puteaux

Address
Jardins Boieldieu,20bis
92071 Puteaux, Île-de-France, Francja

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium