Przeczytaj oficjalny opis

Istnieją dwa rodzaje szkół: ci, którzy przygotowują się do kariery i ci, którzy tworzą losy. Instytut studiów stosunków międzynarodowych jest miejscem, w którym pojawiają się nie tylko wyjątkowe ścieżki kariery, ale przede wszystkim miejsce, w którym młodzi ludzie zmieniają bieg swojego życia: w ILERI wybierają stać się zaangażowanymi obywatelami świata.

ILERI jest miejscem, w którym wartości humanizmu rozkwitają od 1948 r. I jako taki Instytut nadaje swoim absolwentom najcenniejszy viaticum: obsesję szacunku dla innych i chęć do nich uczęszczania połączyć się z nimi, zrozumieć ich kulturę, budować z nimi, organizować świat, tworzyć bogactwo, pokonać nienawiść, walczyć i wojny. I wtedy oczywiście ILERI musi mieć najlepszy poziom akademicki, aby zapewnić najbardziej wiarygodną wiedzę tych, którzy odejdą i wezmą udział w międzynarodowych instytucjach, w firmach, w organizacjach pozarządowych w biegu świata. Jej prestiżowy wydział jest niezaprzeczalną gwarancją jakości nauczania w szkole.

Pod koniec dnia uczniowie ILERI szybko sprawdzają specyfikę tego domu: nigdy go nie opuszczamy. Jest noszony w sobie przez całe życie jako kobieta i mężczyzna.115128_45956501_2135753859788656_7642633697501380608_n.jpg

18 punktów za doskonałość

Aby zostać studentem w ILERI należy zdobyć umiejętności niezbędne do rozwoju w kręgach międzynarodowych.

Od 1948 r. ILERI kształci studentów w zakresie organizacji międzynarodowych, organizacji pozarządowych, firm międzynarodowych, instytucji europejskich, francuskiej służby cywilnej, dyplomacji, władz lokalnych, think tanków, dziennikarstwa, firmy lobbingowe, firmy konsultingowe ds. ryzyka kraju i międzynarodowe firmy rekrutacyjne.

Ten kompleksowy, zrównoważony program nauczania zapewnia studentom solidną i zrównoważoną edukację.

Unikalna szkoła

Wybór przy wejściu: ILERI to szkoła wielkości człowieka, złożona z błyskotliwych, ciekawych, ILERI pasji i zaangażowanych uczniów, nadzorowanych przez nauczyciela referencji rocznie.

Wymagający i kompleksowy program: prawo międzynarodowe, nauki polityczne, geopolityka, ekonomia międzynarodowa, trzy języki obce. Kursy w języku francuskim i angielskim.

Wydział: składa się z naukowców i uznanych specjalistów, dedykowanych i związanych z ILERI .

Przekrojowe projekty zastosowań i kultura ogólna: rozwój ducha krytycznego, akcent na badania i kulturę debaty, poprzez projekty grup.

Niezwykle bogate i aktywne życie społeczności z ponad dziesięcioma stowarzyszeniami: obrona, humanitarna, klimatyczna, debata, symulacja ONZ, UNICEF, Trust Africa, BDE, Azja itd.

Kultura ogólna: opcjonalne seminaria tematyczne, warsztaty mapowania, wizyty kulturalne.

Konferencje: cotygodniowe, otwarte dla publiczności ze specjalistami IR i webcastem.

Alternatywa w Master 2: umowa o staż, umowa o profesjonalizację lub naprzemienny staż.

Zakład uznany przez państwo: Crous stypendia i stypendia naukowe ILERI .

Praktyki we Francji i za granicą: przygotowanie do zatrudnienia przez cały okres nauki szkolnej, a następnie doradca i wsparcie dla stażu.

Karta Erasmusa: prawie 30 prestiżowych wymian międzynarodowych wybranych w dziedzinie stosunków międzynarodowych.

Sieć 9000 starych: regularne referencje, dostęp do dedykowanej platformy, katalog, staże, praca.

Centrum zasobów: ponad 1600 książek, czasopism specjalistycznych, dostęp do bazy dokumentów CAIRN z tytułem magistra i wsparcie dedykowanych dokumentalistów.

Historia i wartości: twierdzone i przekazywane przez pokolenia przez uczniów ILERI .

Trzy obowiązkowe języki obce: z wyboru 11 języków nauczanych i platformy e-learningowej.

Prestiżowe partnerstwa: MAE, DRM, DGSI, CESA, CESM itp.

Dyplom magistra: międzynarodowe bezpieczeństwo i obrona, wywiad gospodarczy lub tytuł RNCP poziom 1: współpraca międzynarodowa z zagranicy.

Integracja zawodowa: 50% po sześciu miesiącach, 80% po jednym roku, z pierwszą średnią roczną pensją w wysokości 30 tys. €.

Programy prowadzone przez:
  • Francuski
  • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

MSc

ILERI

Specjalizacja Bac 5, aby poznać zagadnienia międzynarodowego biznesu. ... [+]

Specjalizacja Bac 5, aby poznać zagadnienia międzynarodowego biznesu.

Opcja International Business and Marketing w International Relations Higher Diploma of ILERI jest oferowana we współpracy z ISC (Conférence des Grandes Ecoles), jest usankcjonowana przez magistra i zarezerwowana dla studentów, którzy zatwierdzili swój pierwszy rok drugiego cyklu w ILERI .

Cele szkoleniaPoznaj międzynarodowy marketing i uzyskaj dostęp do globalnego i systemowego obrazu organizacji w swoim środowisku.Być w czołówce w dziedzinie marketingu cyfrowego i pozwolić firmie dostosować się do ciągle zmieniającej się konsumpcji.Opracuj strategie marki w dużych międzynarodowych grupach, aby zwiększyć trwałość produktów i lojalność konsumentów.Zostań analitykiem marketingu międzynarodowego i pozwól firmie otworzyć nowe rynki, jednocześnie kontrolując ryzyko.Zostań menedżerem produktu z prawdziwą wiedzą na temat rynków i kwestii międzynarodowych.Pracuj na eksport w dużej grupie sektora farmaceutycznego lub luksusowego, motoryzacyjnego itp.Połącz silne umiejętności zarządzania strategicznego, umiejętności marketingowe i biznesowe nabyte przed ILERI , aby uzyskać dostęp do stanowisk o wysokiej odpowiedzialności w międzynarodowym sektorze prywatnym.nauki... [-]
Francja Puteaux
Październik 2019
Język angielski,Francuski
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

Studia menedżerskie

ILERI

Szkolenie specjalistów wysokiego szczebla zdolnych do opracowania globalnej wizji problemów bezpieczeństwa międzynarodowego. Opcja Międzynarodowe bezpieczeństwo i obrona ... [+]

Szkolenie specjalistów wysokiego szczebla zdolnych do opracowania globalnej wizji problemów bezpieczeństwa międzynarodowego.

Opcja Międzynarodowe bezpieczeństwo i obrona wyższego dyplomu w stosunkach międzynarodowych ILERI jest usankcjonowana przez dyplom państwowy Uniwersytetu Grenoble-Alpes: Master 2 International and European Studies, specjalność International Security and Defense (tytuł magistra) ,

Specjalizacja International Security and Defense koncentruje się na szkoleniu specjalistów wysokiego szczebla zdolnych do opracowania globalnej wizji międzynarodowych problemów bezpieczeństwa i obrony, łącząc z podejściem większościowym podejście gospodarcze i polityczne w odnowionej wizji bezpieczeństwa. bezpieczeństwo, w tym pozamilitarne bezpieczeństwo spółdzielcze.... [-]

Francja Puteaux
Październik 2019
Język angielski,Francuski
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
ILERI

Kluczową kwestią dla firm w wysoce konkurencyjnym środowisku międzynarodowym, Strategic Intelligence International ma na celu uczynienie informacji strategicznym atutem. ... [+]

Kluczową kwestią dla firm w wysoce konkurencyjnym środowisku międzynarodowym, Strategic Intelligence International ma na celu uczynienie informacji strategicznym atutem.

Opcja Międzynarodowa strategiczna inteligencja wyższego dyplomu w stosunkach międzynarodowych ILERI jest usankcjonowana przez mistrza IAE w Poitiers w dziedzinie wywiadu gospodarczego, dyplom państwowy (tytuł magistra). Ma on na celu szkolenie studentów w zakresie najlepszych praktyk i kwalifikacji w obszarach gromadzenia, analizy, zarządzania, przetwarzania, rozpowszechniania, ochrony i wykorzystywania informacji w dużych grupach międzynarodowy.

Szkolenie to daje umiejętności stosowane we wszystkich formach przedsiębiorstw lub władz publicznych, chcących prowadzić politykę funkcjonalnej inteligencji gospodarczej w kontekście międzynarodowym, niezależnie od tego, czy jest ona odpowiedzialna za badania, obserwację i analiza, lobbysta, specjalista ds. zarządzania informacjami.... [-]

Francja Puteaux
Październik 2019
Język angielski,Francuski
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
ILERI

Wyjątkowe szkolenie BAC 5 we Francji w zakresie szkolenia specjalistów wysokiego szczebla zdolnych do inicjowania i wspierania międzynarodowego i ekologicznego rozwoju te ... [+]

Wyjątkowe szkolenie BAC 5 we Francji w zakresie szkolenia specjalistów wysokiego szczebla zdolnych do inicjowania i wspierania międzynarodowego i ekologicznego rozwoju terytoriów zamorskich.

Dzięki terytoriom zamorskim Francja jest jedynym krajem na świecie, który jest obecny we wszystkich głównych basenach geostrategicznych, od subarktycznych po antarktyczne, od Pacyfiku po Atlantyk, od polarnych po tropikalne. Za granicą jest to 2,7 miliona francuskich strażników rozległych terenów i obszarów morskich, a także 80% krajowej różnorodności biologicznej.

Celem tego BAC 5, niepublikowanego we Francji, jest przeszkolenie przyszłych przywódców gospodarczych, przemysłowych, stowarzyszeniowych i dyplomatycznych terytoriów zamorskich, aby pomóc państwu, władzom lokalnym i lokalnym przedsiębiorstwom w wyjeździe za granicę. prezentuje przemiany ekologiczne i solidarnościowe, a także strategiczne platformy projekcyjne Francji na świecie.... [-]

Francja Puteaux
Październik 2019
Język angielski,Francuski
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Ośrodek kształcenia
Online
Czytaj więcej po polsku

L'ILERI en 1 minute

Address
Jardins Boieldieu,20bis
92071 Puteaux, Île-de-France, Francja