IAE Grenoble

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Jako Graduate School of Management na Université Grenoble Alpes (UGA), misją Grenoble IAE jest szkolenie i rozwój zarówno wyspecjalizowanych menedżerów, jak i menedżerów o podwójnych kompetencjach. Aby wypełnić swoją misję, IAE czerpie z praktycznej wiedzy praktycznej i światowej klasy naukowców zajmujących się zarządzaniem.

Grenoble IAE rozwija talent:

 • Na studiach licencjackich (3 rok) i magisterskich (M1
 • W programach studiów stacjonarnych, programach studiów pracy i programach kształcenia dla kadry kierowniczej;
 • W marketingu, zarządzaniu, finansach, zarządzaniu systemem informatycznym, zarządzaniu innowacjami i technologią.

Innowacja i postęp w praktykach zarządzania w centrum wizji IAE

Podejście Grenoble IAE opiera się na ciągłych badaniach stosowanych , w połączeniu z nieustającą chęcią nawiązywania kontaktów ze światem biznesu . Ogromna energia naukowców w dziedzinie nauk o zarządzaniu, silne partnerstwo, które utrzymuje ze szkołami inżynierskimi, praktyczne inicjatywy, które sponsoruje w celu wspierania przedsiębiorczości oraz (nie zapominajmy) wysoko wykwalifikowanych absolwentów, których produkuje rok po roku - wszystkie te czynniki przyczyniają się w celu zwiększenia innowacji dla wszystkich graczy w ekosystemie. Niezależnie od tego, czy jest to perspektywa finansowa, czy ekonomiczna, dobrobyt społeczny i innowacje, Grenoble IAE już wywarło znaczący wpływ na swój ekosystem, rozpowszechniając międzynarodowe uznanie . W centrum światowej sławy ekosystemu, wizją IAE jest bycie liderem innowacji i wyznacznikiem standardów postępu w praktykach zarządzania .

60 lat sukcesu

Zlokalizowane tam, gdzie badania naukowe krzyżują się z innowacjami biznesowymi, Grenoble IAE zajmuje wyjątkową pozycję w sieci szkół biznesu we Francji. Dzięki tej uprzywilejowanej pozycji szkoła zbudowała swoją reputację na swoich programach studiów, w tym Master in Management of Strategic Purchasing (DESMA), Master of Quantitative Marketing (le Quanti) oraz Master in Finance, Accounting and Auditing (CCA) ).128370_caisse_savon_alternantsdeGrenobleIAECPIERREJAYET151.jpg

Dlaczego warto wybrać Grenoble IAE?

Wybierz studia w Grenoble IAE, a będziesz korzystać ze wszystkich funkcji szkoły zarządzania jakością, w tym z wygodnych udogodnień, spersonalizowanego wsparcia i profesjonalnej sieci. Jednocześnie będziesz mieć dostęp do wielu usług dużej publicznej uczelni na wyjątkowym kampusie. Dostajesz to, co najlepsze z obu światów!

Praktyczne podejście pedagogiczne zgodne z biznesem

Grenoble IAE dostosowuje swoje programy do potrzeb przedsiębiorstw, kładąc szczególny nacisk na uczenie się stosowane . Dzięki powiązaniom biznesowym, dużej puli profesorów stowarzyszonych i sieci absolwentów IAE utrzymuje stałe relacje z wiodącymi przedsiębiorstwami poprzez grupy badawcze, komitety doskonalące, krzesła uniwersytecko-biznesowe, warsztaty branżowe (na przykład dotyczące negocjacji, przedsiębiorczości lub zakupów ), fora stażowe i konferencje: przez cały rok w Grenoble IAE działa stymulująco!

Spersonalizowane podejście do badania

Grenoble IAE, której głównym celem jest zdolność do zatrudnienia, oferuje spersonalizowane profesjonalne wsparcie . Doradzanie i ukierunkowywanie uczniów w celu maksymalizacji potencjału ucznia jest jedną z głównych trosk szkolnego zespołu pedagogicznego. Dzięki wielodyscyplinarnemu podejściu i powiązaniu ze światem zawodowym Grenoble IAE łączy szereg kompetencji, zachęcając do przedsiębiorczości i innowacji.

Silny międzynarodowy nacisk

Grenoble IAE ma długą tradycję współpracy ze szkołami biznesu na całym świecie; zwłaszcza w Brazylii, Chinach, Indonezji i Rosji . Każdego roku w Grenoble IAE zapisuje się ponad 500 studentów z 70 różnych krajów . Ponadto studenci Grenoble IAE mogą skorzystać z jednego z wielu międzynarodowych programów wymiany, aby spędzić semestr lub rok na studiach lub stażu poza Francją. Lub zdecyduj się na bardziej międzynarodową koncentrację tutaj w Grenoble, rejestrując się w jednym z czterech programów M2 oferowanych w całości w języku angielskim.

Przyjazne środowisko i fantastyczne udogodnienia

Grenoble IAE wita Państwa nowoczesnymi iw pełni wyposażonymi budynkami , zarówno w Grenoble, jak i w Valence. Wyjątkowe życie studenckie na terenie kampusu, w zachowanym środowisku naturalnym , pozwala uczniom uprawiać różne sporty - w niektórych przypadkach nawet na poziomie światowej klasy . W IAE istnieje wiele klubów studenckich, które ożywiają i wzbogacają codzienne życie studenckie. Należą do nich AIESEC, Junior Enterprise oraz kluby promujące projekty humanitarne .

Marka IAE - ważna sieć!

Grenoble IAE należy do sieci IAE FRANCE, University Schools of Management. Ta sieć 35 szkół obejmuje ponad 30 studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich. programy zarządzania i jednoczy 49 500 studentów. IAE France to ważna sieć specjalistów i znak jakości.

Kluczowe dane

 • 60 narodowości
 • 350 specjalistów przyczyniających się do kadry nauczycielskiej
 • 110 partnerów międzynarodowych
 • 800 absolwentów rocznie; ponad 23 000 od 1956 r
 • 2000 studentów
 • 250 staży i kursów kanapkowych rocznie
 • 1700 kontaktów firmowych
 • Wskaźnik zatrudnienia 93% w ciągu 8 miesięcy od ukończenia studiów

Lokalizacje

Saint-Martin-d'Hères

Address
Avenue Centrale,525
38040 Saint-Martin-d'Hères, Owernia-Rodan-Alpy, Francja

Wartościowość

Address
51 rue Barthélémy de Laffemas
26901 Wartościowość, Owernia-Rodan-Alpy, Francja

Programy

Ta szkoła oferuje również: