Przeczytaj oficjalny opis

ESPOL, szkoła wielojęzyczna i wielokulturowa

Nauki polityczne to dyscyplina napędzana doskonałością, która oferuje atrakcyjne perspektywy kariery z silnym światowym spojrzeniem. Zgodnie z tą ambicją ESPOL, European School of Political and Social Sciences , oferuje interdyscyplinarną edukację ukierunkowaną na karierę polityczną i Europę. Jako następca Szkoły Nauk Społecznych i Politycznych utworzonej na Katolickim Uniwersytecie w Lille w 1894 r., ESPOL kładzie nacisk na ludzkie wartości i etykę odpowiedzialności - niezbędne cechy, aby znaleźć drogę w dzisiejszym świecie.

Dwujęzyczne kursy francusko-angielskie stanowią oryginalną i innowacyjną platformę do nauczania nauk politycznych.

Stopnie licencjata i magistra dają absolwentom ESPOL klucze do sukcesu na coraz bardziej konkurencyjnym rynku pracy: wiedza teoretyczna i kreatywność, profesjonalizm i intelektualna ciekawość, kompetencje i poczucie inicjatywy.

Europejski, wielojęzyczny i zgodnie ze swoim czasem, ESPOL zapewnia niezbędne umiejętności, aby skutecznie wejść na rynek pracy w Europie i poza nią!

ESPOL opiera się na trzech podstawowych zasadach:

 • Nauczanie
 • Badania
 • Praca społeczna

Katolicki Uniwersytet w Lille

Historia katolickiego uniwersytetu w Lille rozpoczęła się w 1875 r. Dzięki pięciu wydziałom założycielskim, które od tego czasu udzielały wielu pokoleniom studentów wskazówek, jak prowadzić je przez zmiany społeczne, polityczne i gospodarcze na poziomie regionalnym, krajowym i międzynarodowym.

Katolicki Uniwersytet w Lille składa się również z dodatkowych szkół i instytutów, w tym ESPOL (nauki polityczne), ISEA (księgowość), Departament Etyki i Filozofii oraz IU2S (administracja opieki zdrowotnej). Misją przyjętą przez wydziały Katolickiego Uniwersytetu w Lille jest szkolenie naszych studentów, aby stali się wysoko wykwalifikowanymi, kreatywnymi i elastycznymi specjalistami oraz aktywnymi i odpowiedzialnymi obywatelami. W dążeniu do tego celu, poprzez swoje podstawowe działania w zakresie nauczania, badań i służenia społeczeństwu, wydziały pozostają zawsze czujne wobec otaczającego ich świata i gotowe do przystosowania się. Ich podstawową ambicją jest stworzenie idealnego środowiska dla studentów, aby stali się głównymi uczestnikami ich edukacji i bycia odpowiedzialnymi obywatelami, wartościami humanistycznymi i dążeniem do doskonałości. Są to nieocenione zalety, które pozwalają z powodzeniem wejść na rynek pracy.

Korzyści oferowane przez wydziały:

 • Wszystkie kursy są dostosowane do aktualnych trendów na rynku pracy
 • Pomoc w budowie projektu kariery
 • Spersonalizowany nadzór na wyższych studiach
 • Centrum karier i staże, aby pomóc uczniom wejść na rynek pracy
 • Zapoznaj się z możliwościami studiowania za granicą dla wszystkich studentów, aby poznać inne kultury i metody uczenia się (Erasmus, departament stosunków międzynarodowych).
 • Bogate życie studenckie z wieloma stowarzyszeniami (kulturalnymi, sportowymi, charytatywnymi itp.), Które są aktywne od kilku pokoleń na jednym z najlepszych uniwersytetów we Francji
 • Usługi ułatwiające codzienne życie (usługi mieszkaniowe, kafeterie, sport, kluby itp.)
 • Usługi wsparcia (usługi społeczne, dotacje
 • Uważność na potrzeby uczniów i dzielenie się wartościami humanistycznymi
 • Sieci społecznościowe Alumni
 • Badania podstawowe i stosowane poświęcone wspieraniu wiedzy i umiejętności w zakresie tworzenia, innowacji i rozwoju.

Przyjeżdżający studenci

Każdego roku ESPOL otrzymuje około 30% zagranicznych studentów, poprzez program wymiany lub w ramach programu w polityce europejskiej. Ważne jest dla nas, aby każdy uczeń czuł się zintegrowany i cieszył się czasem spędzonym tutaj w ESPOL, a także w tym nowym środowisku. Aby osiągnąć ten cel, nasi międzynarodowi studenci mogą korzystać z kilku usług i urządzeń, takich jak Biuro Spraw Międzynarodowych, stowarzyszenia studenckie i przewodniki.

Po tym linku znajdziesz Międzynarodowy przewodnik dla studentów, który może ci pomóc w nowym życiu tutaj.

Międzynarodowy przewodnik dla studentów

Życie studenckie

"ESPOL zdecydowanie zachęca do innowacyjnych i ukierunkowanych zawodowo inicjatyw studenckich (tworzenie gazetki szkolnej, organizowanie spotkań przy okrągłym stole na temat ostatnich wydarzeń politycznych, szkolenie w zakresie wystąpień publicznych, spotkań i debat na bieżące tematy) poprzez udzielanie uczniom wsparcia w rozwijaniu ich pomysłów i projektowaniu ich projektów . "

OLIWIA BARAN

Kierownik komunikacji i życia studenckiego

Życie społecznośći

BDE

Związek studencki, znany jako "BDE" (francuski w Bureau des Étudiants), reprezentuje studentów w odniesieniu do administracji szkolnej. Rolą BDE jest także udział w życiu szkoły poprzez różne inicjatywy i działania (przyjęcia, wykłady, podróże i wypoczynek, akcje humanitarne itp.).

ESPOMUN-MODEL NATIONAL NATIONS

Delegacja MUN jest stowarzyszeniem założonym przez studentów ESPOL w celu reprezentowania szkoły podczas różnych sesji MUN organizowanych w całej Europie. Delegacja jest oczywiście otwarta dla wszystkich studentów ESPOL zainteresowanych tym projektem!

COSMOPOL

Utworzone w 2015 roku, celem tego stowarzyszenia jest integracja zagranicznych studentów przybywających do ESPOL. W jaki sposób? Organizując "system kumpli", wprowadzając studentów w region i kulturę francuską i pomagając im w procedurach administracyjnych po ich przybyciu do Francji.

Kontakt: cosmopol.asso@gmail.com

ESPOL'ART (biuro sztuki)

ESPOL'art jest szkołą odpowiedzialną za działalność artystyczną. Promuje życie kulturalne w szkole poprzez działania takie jak teatr, malarstwo czy kino.

VOX JUVENIS

Stowarzyszenie "Vox Juvenis" organizuje debaty i dyskusje polityczne wśród studentów, ale także z udziałem osób aktywnych w życiu politycznym, które opowiadają o swoich doświadczeniach i tym, jak funkcjonuje dziś polityka. Wszystko w atmosferze wolnej od ideologii.

REVOLTE-TOI ESPOL

"Révolte-toi Espol" to studenckie stowarzyszenie promujące Art of Oratory we współpracy z "Francuską Federacją Debaty". 30 aktywnych członków "Révolte-toi Espol" co tydzień organizuje ćwiczenia i treningi w celu przygotowania Pucharu Francji i Pucharu Świata.

Otwarte dla wszystkich, "Révolte-toi Espol" popiera motto "FFD": "głośniki są wytwarzane, a nie rodzą się".

The BDS (biuro sportowe)

Biuro Sportu ESPOL odpowiada za sport i aktywność fizyczną. Regularnie organizowane są różne zajęcia, w tym jogging, piłka nożna i jazda na łyżwach. BDS ESPOL współpracuje również z innymi biurami sportowymi oraz z Uniwersytetem w zakresie promocji sportu w każdej instytucji. "Mens Sana in corpore sano" to motto BDS ESPOL.

CENTRUM CAMPUS UNICEF ESPOL

To społeczeństwo jest orędowniczką praw dziecka, oficjalnie startującą na początku roku akademickiego 2015-2016. Jego głównym celem jest dotarcie do jak najszerszego grona odbiorców poprzez rzecznictwo i zbieranie funduszy. Jego inicjatywy przyjmują różne formy w zależności od okoliczności: wykłady, wystawy, pokazy mody i tak dalej. Każdy może przyjść i zaproponować pomysł. Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz do nas dołączyć, lub od czasu do czasu po prostu pożycz pomocną dłoń.

Kontakt: Hélène Odier hel.odier@hotmail.fr

CENTRUM EUROPEJSKIE

Centrum Europejskie zostało założone, aby zwiększyć życie studenckie i wspierać debatę studencką na temat Europy. Prowadzone przez entuzjastyczny zespół, żywo interesujący się wyzwaniami rozwoju UE, Centrum Europejskie stara się być miejscem świadomości, dyskusji i dzielenia się. Wykłady, konkursy plakatowe i konkursowe, debaty studenckie, spotkania z aktorami życia i wydarzeń Unii Europejskiej w szkołach średnich. Jest coś dla każdego!

ALUMNI ESPOL

W czerwcu 2015 r. ESPOL świętował swój pierwszy rok ukończenia. W maju 2015 ci "przyszli absolwenci" podjęli inicjatywę stworzenia Stowarzyszenia Absolwentów "Alumni ESPOL", które zainaugurowali na koniec roku akademickiej gali. Absolwenci Celem ESPOL jest nawiązanie kontaktów z byłymi studentami ESPOL, a zwłaszcza utrzymanie ich kontaktów ze szkołą. Ci pierwsi absolwenci ESPOL pozostają mocno przywiązani do swojej szkoły i troszczą się o jej przyszłość.

Kontakt: alumniespol@univ-catholille.fr

Lille, miasto uczniowskie z definicji

Lille i jego 87 gmin tworzą ponadgraniczne, kosmopolityczne i eklektyczne europejskie miasto liczące ponad milion mieszkańców. Na skrzyżowaniu Europy, Lille znajduje się godzinę drogi od Paryża, 40 minut od Brukseli i 90 minut od Londynu pociągiem.

Lille, młode i dynamiczne miasto

Z ponad 100 000 studentów, Lille jest jednym z najmłodszych miast we Francji: 36% populacji ma mniej niż 25 lat. Co więcej, jeden mieszkaniec z dwóch obszarów wokół Katolickiego Uniwersytetu w Lille, Quartier Vauban, ma mniej niż 25 lat.

Jako kulturalna metropolia, Lille buzuje z działalnością artystyczną: Lille Opera, Lille National Orchestra, teatry, Ballet du Nord i wiele muzeów.

Każdego wieczoru miasto proponuje ponad 100 różnych wydarzeń. Ponadto Lille ma ponad 20 kin!

Metropolia w sercu Europy

Lille jest tylko 1 godzinę drogi od Paryża TGV, 30 minut od Brukseli i 90 minut od Londynu. Zdecydowana międzynarodowa perspektywa miasta znajduje odzwierciedlenie w organizacji licznych wydarzeń o międzynarodowym zasięgu, takich jak Światowe Forum, Lille3000, Liga Europejska UEFA i bardzo znany Braderie de Lille we wrześniu, które każdego roku przyciągają około 3 milionów ludzi z całego świata świat, który bierze początek w XII wieku!

Dziedzictwo architektoniczne

Wymieniony jako miasto sztuki i historii, Lille zachowało wiele budynków z przeszłości, które świadczą o szerokich wpływach artystycznych od średniowiecza po XIX-wieczny rozwój przemysłowy. Począwszy od gotyckiego do klasycznego, flamandzkiego renesansu i secesji, jego nietypowa architektura to prawdziwa rozkosz dla oczu!

Programy prowadzone przez:
 • Francuski
 • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

Studia menedżerskie

European School of Political and Social Sciences

Oprócz tego, że rządy na całym świecie są absolutnym priorytetem, bezpieczeństwo zdaje się skolonizować nasz język tak samo, jak nasze codzienne życie. Nie ma dnia bez po ... [+]

Mistrz w bezpieczeństwie międzynarodowym

Polityka przemocy i niepewności

Oprócz tego, że rządy na całym świecie są absolutnym priorytetem, bezpieczeństwo zdaje się skolonizować nasz język tak samo, jak nasze codzienne życie. Nie ma dnia bez polityków i mediów, które wspominają o jeszcze jednej "kwestii bezpieczeństwa". Program mistrza w Międzynarodowym Bezpieczeństwie pyta, co mówi nam o naszym współczesnym świecie i czy nasz świat stał się bardziej niebezpieczny i niepewny niż wcześniej.

Na skrzyżowaniu studiów stosunków międzynarodowych, studiów bezpieczeństwa i obrony, teorii politycznej, socjologii i historii program ten zapewnia głębokie zrozumienie, jak bezpieczeństwo i bezpieczeństwo międzynarodowe mogą wyglądać w coraz bardziej wzajemnie połączonym i szybko zmieniającym się świecie. Czyni to poprzez analizę roli różnych podmiotów w rozwiązywaniu problemów bezpieczeństwa międzynarodowego, które wykraczają poza ramy działania poszczególnych państw. Program ma również na celu dostarczenie uczniom niezbędnych umiejętności krytycznych dla zrozumienia i zajęcia się mechanizmami społeczno-politycznymi napędzającymi transnarodowe konflikty zbrojne, przemoc i globalną niepewność.... [-]

Francja Lille
Wrzesień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 semestry
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
European School of Political and Social Sciences

Żywność i rolnictwo to dziedziny, w których rodzą się główne globalne wyzwania. W 2050 r. Liczba ludności świata wzrośnie do 10 miliardów ludzi; i wszyscy muszą jeść. Pyt ... [+]

Mistrz w polityce żywnościowej

Polityka jedzenia i produkcji żywności

Żywność i rolnictwo to dziedziny, w których rodzą się główne globalne wyzwania. W 2050 r. Liczba ludności świata wzrośnie do 10 miliardów ludzi; i wszyscy muszą jeść. Pytania związane z organizacją i regulacją naszego systemu rolno-spożywczego są z natury polityczne. Obejmują one produkcję, dystrybucję, dostępność i konsumpcję żywności, a także kwestie związane ze zdrowiem publicznym, zrównoważonym rozwojem, dobrostanem zwierząt, ubóstwem, nauką i technologią oraz handlem.

Stopień magistra w zakresie polityki żywnościowej analizuje, w jaki sposób kształtują się i kształtują organy publiczne (organy regionalne, państwa narodowe, instytucje europejskie, agencje ONZ) oraz podmioty prywatne (osoby fizyczne, społeczności i organizacje rolnicze, przedsiębiorstwa ponadnarodowe, naukowcy, organizacje pozarządowe itp.). przekształcić system rolno-spożywczy. Podczas gdy produkcja żywności jest inicjowana na poziomie lokalnym, jej dystrybucja i konsumpcja często mają globalne implikacje. Zrozumienie, analiza i działanie na te implikacje jest kluczem do sterowania, rządzenia i transformacji naszego systemu żywnościowego w przyszłości.... [-]

Francja Lille
Wrzesień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 semestry
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

Remise des diplômes ESPOL - Promotion Anna Lindh