European School of Political and Social Sciences

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

ESPOL, szkoła wielojęzyczna i wielokulturowa

Nauki polityczne to dyscyplina napędzana doskonałością, która oferuje atrakcyjne perspektywy kariery z silnym światowym spojrzeniem. Zgodnie z tą ambicją ESPOL, European School of Political and Social Sciences , oferuje interdyscyplinarną edukację ukierunkowaną na karierę polityczną i Europę. Jako następca Szkoły Nauk Społecznych i Politycznych utworzonej na Katolickim Uniwersytecie w Lille w 1894 r., ESPOL kładzie nacisk na ludzkie wartości i etykę odpowiedzialności - niezbędne cechy, aby znaleźć drogę w dzisiejszym świecie.

Dwujęzyczne kursy francusko-angielskie stanowią oryginalną i innowacyjną platformę do nauczania nauk politycznych.

Stopnie licencjata i magistra dają absolwentom ESPOL klucze do sukcesu na coraz bardziej konkurencyjnym rynku pracy: wiedza teoretyczna i kreatywność, profesjonalizm i intelektualna ciekawość, kompetencje i poczucie inicjatywy.

Europejski, wielojęzyczny i zgodnie ze swoim czasem, ESPOL zapewnia niezbędne umiejętności, aby skutecznie wejść na rynek pracy w Europie i poza nią!

ESPOL opiera się na trzech podstawowych zasadach:

 • Nauczanie
 • Badania
 • Praca społeczna

Katolicki Uniwersytet w Lille

Historia katolickiego uniwersytetu w Lille rozpoczęła się w 1875 r. Dzięki pięciu wydziałom założycielskim, które od tego czasu udzielały wielu pokoleniom studentów wskazówek, jak prowadzić je przez zmiany społeczne, polityczne i gospodarcze na poziomie regionalnym, krajowym i międzynarodowym.

Katolicki Uniwersytet w Lille składa się również z dodatkowych szkół i instytutów, w tym ESPOL (nauki polityczne), ISEA (księgowość), Departament Etyki i Filozofii oraz IU2S (administracja opieki zdrowotnej). Misją przyjętą przez wydziały Katolickiego Uniwersytetu w Lille jest szkolenie naszych studentów, aby stali się wysoko wykwalifikowanymi, kreatywnymi i elastycznymi specjalistami oraz aktywnymi i odpowiedzialnymi obywatelami. W dążeniu do tego celu, poprzez swoje podstawowe działania w zakresie nauczania, badań i służenia społeczeństwu, wydziały pozostają zawsze czujne wobec otaczającego ich świata i gotowe do przystosowania się. Ich podstawową ambicją jest stworzenie idealnego środowiska dla studentów, aby stali się głównymi uczestnikami ich edukacji i bycia odpowiedzialnymi obywatelami, wartościami humanistycznymi i dążeniem do doskonałości. Są to nieocenione zalety, które pozwalają z powodzeniem wejść na rynek pracy.

Korzyści oferowane przez wydziały:

 • Wszystkie kursy są dostosowane do aktualnych trendów na rynku pracy
 • Pomoc w budowie projektu kariery
 • Spersonalizowany nadzór na wyższych studiach
 • Centrum karier i staże, aby pomóc uczniom wejść na rynek pracy
 • Zapoznaj się z możliwościami studiowania za granicą dla wszystkich studentów, aby poznać inne kultury i metody uczenia się (Erasmus, departament stosunków międzynarodowych).
 • Bogate życie studenckie z wieloma stowarzyszeniami (kulturalnymi, sportowymi, charytatywnymi itp.), Które są aktywne od kilku pokoleń na jednym z najlepszych uniwersytetów we Francji
 • Usługi ułatwiające codzienne życie (usługi mieszkaniowe, kafeterie, sport, kluby itp.)
 • Usługi wsparcia (usługi społeczne, dotacje
 • Uważność na potrzeby uczniów i dzielenie się wartościami humanistycznymi
 • Sieci społecznościowe Alumni
 • Badania podstawowe i stosowane poświęcone wspieraniu wiedzy i umiejętności w zakresie tworzenia, innowacji i rozwoju.

Przyjeżdżający studenci

Każdego roku ESPOL otrzymuje około 30% zagranicznych studentów, poprzez program wymiany lub w ramach programu w polityce europejskiej. Ważne jest dla nas, aby każdy uczeń czuł się zintegrowany i cieszył się czasem spędzonym tutaj w ESPOL, a także w tym nowym środowisku. Aby osiągnąć ten cel, nasi międzynarodowi studenci mogą korzystać z kilku usług i urządzeń, takich jak Biuro Spraw Międzynarodowych, stowarzyszenia studenckie i przewodniki.

Po tym linku znajdziesz Międzynarodowy przewodnik dla studentów, który może ci pomóc w nowym życiu tutaj.

Międzynarodowy przewodnik dla studentów

Życie studenckie

"ESPOL zdecydowanie zachęca do innowacyjnych i ukierunkowanych zawodowo inicjatyw studenckich (tworzenie gazetki szkolnej, organizowanie spotkań przy okrągłym stole na temat ostatnich wydarzeń politycznych, szkolenie w zakresie wystąpień publicznych, spotkań i debat na bieżące tematy) poprzez udzielanie uczniom wsparcia w rozwijaniu ich pomysłów i projektowaniu ich projektów . "

OLIWIA BARAN

Kierownik komunikacji i życia studenckiego

Życie społecznośći

BDE

Związek studencki, znany jako "BDE" (francuski w Bureau des Étudiants), reprezentuje studentów w odniesieniu do administracji szkolnej. Rolą BDE jest także udział w życiu szkoły poprzez różne inicjatywy i działania (przyjęcia, wykłady, podróże i wypoczynek, akcje humanitarne itp.).

ESPOMUN-MODEL NATIONAL NATIONS

Delegacja MUN jest stowarzyszeniem założonym przez studentów ESPOL w celu reprezentowania szkoły podczas różnych sesji MUN organizowanych w całej Europie. Delegacja jest oczywiście otwarta dla wszystkich studentów ESPOL zainteresowanych tym projektem!

COSMOPOL

Utworzone w 2015 roku, celem tego stowarzyszenia jest integracja zagranicznych studentów przybywających do ESPOL. W jaki sposób? Organizując "system kumpli", wprowadzając studentów w region i kulturę francuską i pomagając im w procedurach administracyjnych po ich przybyciu do Francji.

Kontakt: cosmopol.asso@gmail.com

ESPOL'ART (biuro sztuki)

ESPOL'art jest szkołą odpowiedzialną za działalność artystyczną. Promuje życie kulturalne w szkole poprzez działania takie jak teatr, malarstwo czy kino.

VOX JUVENIS

Stowarzyszenie "Vox Juvenis" organizuje debaty i dyskusje polityczne wśród studentów, ale także z udziałem osób aktywnych w życiu politycznym, które opowiadają o swoich doświadczeniach i tym, jak funkcjonuje dziś polityka. Wszystko w atmosferze wolnej od ideologii.

REVOLTE-TOI ESPOL

"Révolte-toi Espol" to studenckie stowarzyszenie promujące Art of Oratory we współpracy z "Francuską Federacją Debaty". 30 aktywnych członków "Révolte-toi Espol" co tydzień organizuje ćwiczenia i treningi w celu przygotowania Pucharu Francji i Pucharu Świata.

Otwarte dla wszystkich, "Révolte-toi Espol" popiera motto "FFD": "głośniki są wytwarzane, a nie rodzą się".

The BDS (biuro sportowe)

Biuro Sportu ESPOL odpowiada za sport i aktywność fizyczną. Regularnie organizowane są różne zajęcia, w tym jogging, piłka nożna i jazda na łyżwach. BDS ESPOL współpracuje również z innymi biurami sportowymi oraz z Uniwersytetem w zakresie promocji sportu w każdej instytucji. "Mens Sana in corpore sano" to motto BDS ESPOL.

CENTRUM CAMPUS UNICEF ESPOL

To społeczeństwo jest orędowniczką praw dziecka, oficjalnie startującą na początku roku akademickiego 2015-2016. Jego głównym celem jest dotarcie do jak najszerszego grona odbiorców poprzez rzecznictwo i zbieranie funduszy. Jego inicjatywy przyjmują różne formy w zależności od okoliczności: wykłady, wystawy, pokazy mody i tak dalej. Każdy może przyjść i zaproponować pomysł. Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz do nas dołączyć, lub od czasu do czasu po prostu pożycz pomocną dłoń.

Kontakt: Hélène Odier hel.odier@hotmail.fr

CENTRUM EUROPEJSKIE

Centrum Europejskie zostało założone, aby zwiększyć życie studenckie i wspierać debatę studencką na temat Europy. Prowadzone przez entuzjastyczny zespół, żywo interesujący się wyzwaniami rozwoju UE, Centrum Europejskie stara się być miejscem świadomości, dyskusji i dzielenia się. Wykłady, konkursy plakatowe i konkursowe, debaty studenckie, spotkania z aktorami życia i wydarzeń Unii Europejskiej w szkołach średnich. Jest coś dla każdego!

ALUMNI ESPOL

W czerwcu 2015 r. ESPOL świętował swój pierwszy rok ukończenia. W maju 2015 ci "przyszli absolwenci" podjęli inicjatywę stworzenia Stowarzyszenia Absolwentów "Alumni ESPOL", które zainaugurowali na koniec roku akademickiej gali. Absolwenci Celem ESPOL jest nawiązanie kontaktów z byłymi studentami ESPOL, a zwłaszcza utrzymanie ich kontaktów ze szkołą. Ci pierwsi absolwenci ESPOL pozostają mocno przywiązani do swojej szkoły i troszczą się o jej przyszłość.

Kontakt: alumniespol@univ-catholille.fr

Lille, miasto uczniowskie z definicji

Lille i jego 87 gmin tworzą ponadgraniczne, kosmopolityczne i eklektyczne europejskie miasto liczące ponad milion mieszkańców. Na skrzyżowaniu Europy, Lille znajduje się godzinę drogi od Paryża, 40 minut od Brukseli i 90 minut od Londynu pociągiem.

Lille, młode i dynamiczne miasto

Z ponad 100 000 studentów, Lille jest jednym z najmłodszych miast we Francji: 36% populacji ma mniej niż 25 lat. Co więcej, jeden mieszkaniec z dwóch obszarów wokół Katolickiego Uniwersytetu w Lille, Quartier Vauban, ma mniej niż 25 lat.

Jako kulturalna metropolia, Lille buzuje z działalnością artystyczną: Lille Opera, Lille National Orchestra, teatry, Ballet du Nord i wiele muzeów.

Każdego wieczoru miasto proponuje ponad 100 różnych wydarzeń. Ponadto Lille ma ponad 20 kin!

Metropolia w sercu Europy

Lille jest tylko 1 godzinę drogi od Paryża TGV, 30 minut od Brukseli i 90 minut od Londynu. Zdecydowana międzynarodowa perspektywa miasta znajduje odzwierciedlenie w organizacji licznych wydarzeń o międzynarodowym zasięgu, takich jak Światowe Forum, Lille3000, Liga Europejska UEFA i bardzo znany Braderie de Lille we wrześniu, które każdego roku przyciągają około 3 milionów ludzi z całego świata świat, który bierze początek w XII wieku!

Dziedzictwo architektoniczne

Wymieniony jako miasto sztuki i historii, Lille zachowało wiele budynków z przeszłości, które świadczą o szerokich wpływach artystycznych od średniowiecza po XIX-wieczny rozwój przemysłowy. Począwszy od gotyckiego do klasycznego, flamandzkiego renesansu i secesji, jego nietypowa architektura to prawdziwa rozkosz dla oczu!

Lokalizacje

Lille

European School of Political and Social Sciences

Address
60 boulevard Vauban
59016 Lille, Hauts-de-France, Francja

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium