Ecole Camondo

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Przedmowa reżysera

Od ponad 70 lat Ecole Camondo szkoli i kształci projektantów, którzy kształtują i wyobrażają sobie środowisko wewnętrzne i zewnętrzne; którzy badają zastosowania i funkcje, których oczekuje się od przestrzeni prywatnych i zbiorowych. Nasza szkoła wyróżnia się na tle szkolnictwa wyższego zarówno w kraju, jak i za granicą, dzięki wysokiej jakości kursów międzyprzedmiotowych z zakresu architektury wnętrz i projektowania obiektów. Dajemy naszym studentom klucze do dynamicznej i wykwalifikowanej praktyki zawodowej - która jest zawsze w ruchu - i poświęcamy się dzieleniu się swoją wiedzą i umiejętnościami. Ta szlachetna i fascynująca odpowiedzialność, wspólnie dostarczamy naszym uczniom w służbie pędu zawodu na nadchodzące dziesięciolecia. Architektura wnętrz jest w toku, bardziej niż kiedykolwiek!

René-Jacques Mayer, szef Ecole Camondo116305_camondo_school.jpg

Nasza historia

Wyjątkowa sytuacja w Europie, szkoła Camondo, która powstała w 1944 roku, jest oddziałem instytucji kultury Les Arts Décoratifs.

Szkoła wspierana przez muzeum

Narodziny kluczowej dyscypliny

Central 'Arts Décoratifs' Union (który stał się Les Arts Décoratifs w 2004 r.) Powstał w 1882 r. Z inicjatywy kolekcjonerów, budowniczych i przemysłowców, którzy chcieli podjąć edukację. Od 1944 roku Centrum Sztuki i Techniki, przodek szkoły Camondo, zaczęło kształcić studentów w historii stylów; ukończyli studia po dwóch latach, uzyskując dyplom dekoratora. Lata sześćdziesiąte zwiastowały uznanie zawodu architekta wnętrz. CADU stale rozwijało swoje wsparcie dla współczesnego stworzenia i zapoczątkowało ruch, który doprowadziłby w 1969 r. Do utworzenia Przemysłowego Centrum Twórczości (CCI).

W tym żyznym kontekście, sprzyjającym prądom intelektualnym, socjologicznym i technologicznym, Szkoła skoncentrowała swoje wysiłki na budowie współczesnego języka i rozszerzyła swój program nauczania na pełne 5 lat. Szkoła pozostawiła bezcenny ślad w historii i DNA architekta wnętrz - zawodu projektanta. Obecnie dyplom, który dostarcza, jest certyfikowany przez Ministère de l'Enseignement Supérieur et de la Recherche i jest uznawany przez RNCP za poziom 1.

Od 1988 roku Szkoła mieści się przy Boulevard Raspail 266 w Paryżu, w budynku architekta Cuno Brullmanna, naprzeciwko obecnej Fundacji Cartiera.

We wrześniu 2019 r. Ecole Camondo otwiera drugą witrynę w Tulonie (autor: Devillers)

Lokalizacje

Toulon

Address
1 Parvis des écoles
83000 Toulon, Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, Francja

Paryż

Address
266 Boulevard Raspail
75014 Paryż, Île-de-France, Francja