Przeczytaj oficjalny opis

EURECOM został oceniony przez Quacquarelli Symonds (QS) na podstawie kluczowych filarów tego, co czyni uniwersytet światowej klasy.
EURECOM otrzymał pięciogwiazdkowy ranking doskonałości ogólnej (z pięciu gwiazdek) w rankingu QS Stars University 2018.
Jako ośrodek studiów, EURECOM jest uznawany na całym świecie dzięki swoim silnym powiązaniom z przemysłem, badaniami o dużym znaczeniu oraz ekscelencją jego nauczania .
EURECOM uzyskał pięć gwiazdek QS w nauczaniu, zatrudnialności i infrastrukturze .

EURECOM - wiodąca szkoła średnia i centrum badawcze w dziedzinie nauk cyfrowych

EURECOM jest szkołą podyplomową i centrum badawczym w dziedzinie nauk cyfrowych, zlokalizowanym w parku technologicznym Sophia Antipolis (Riwiera Francuska), ważnym europejskim miejscu działalności telekomunikacyjnej. Została założona w 1991 roku w formie konsorcjum [GIE], która umożliwiła EURECOM zbudowanie dużej sieci renomowanych partnerów akademickich i przemysłowych. EURECOM badawcze EURECOM składają się z międzynarodowych ekspertów, rekrutowanych na najwyższym szczeblu, których praca jest regularnie honorowana i zyskała międzynarodowe uznanie.

3 podstawowe misje:

1 / Badania

Priorytetowo nadano trzem dziedzinom badań: bezpieczeństwo cyfrowe, informatyka i systemy łączności.

2 / Edukacja na wysokim poziomie

EURECOM zapewnia studia magisterskie i podyplomowe z zakresu nauk cyfrowych oraz oferuje cztery Master of Sciences w pełni uznane przez państwo francuskie i przeznaczone dla studentów zagranicznych. W 2012 r. EURECOM otworzył dwa stopnie magisterskie w rozwijających się sektorach: bezpieczeństwo systemów komputerowych oraz komunikacja i komunikacja w zakresie inteligentnych systemów transportowych . Te stopnie są w 100% prowadzone w języku angielskim

STOPNIE MISTRZÓW - MSC

EURECOM i IMT (Institut Mines Télécom) oferują państwowe dyplomy magistra w 4 specjalnościach skierowanych głównie do studentów z zagranicy:

 • Mistrz w zakresie bezpieczeństwa cyfrowego
 • Magister inżynierii danych i inżynierii
 • Mistrz w mobilnych systemach komputerowych
 • Mistrz w Internecie przedmiotów (IoT)

Te stopnie są otwarte dla kandydatów z odpowiednikiem 3/4-letniego stopnia Bachelor w odpowiedniej dziedzinie. Stopnie magisterskie są akredytowane przez francuskie Ministerstwo Edukacji i Badań jako krajowe stopnie naukowe w dziedzinie nauki i technologii i dają dostęp do dalszego doktoratu. studia lub na najwyższe stanowiska w branży.

CZYNNIKI POST MASTERA

Ponieważ stanowiska informatyczne stają się coraz bardziej złożone, potrzebne są wyższe poziomy umiejętności. EURECOM magisterskie EURECOM są przeznaczone dla studentów i inżynierów, którzy ukończyli studia magisterskie, poszukując przewagi konkurencyjnej w szybko rozwijających się dziedzinach, takich jak bezpieczeństwo cyfrowe i pojazdy połączone / inteligentne systemy transportowe.

Stopień magistra (po francusku: " titre d'ingénieur de spécialisation ") jest akredytowany przez CTI, Francuską agencję akredytacyjną ds. Inżynierii, co gwarantuje państwową rozpoznawalność i wysoką widoczność wśród firm. Europejska Odznaka Jakości "EUR-ACE" została przyznana obu stopniom.

Dwie specjalizacje:

 • Bezpieczeństwo w systemach komputerowych i komunikacji
 • Komunikacja dla inteligentnych systemów transportowych (pojazdy połączone)

3 / Poznaj francuską Riverę

Dzięki swojej lokalizacji na francuskiej Riverze, EURECOM oferuje studentom nurkowanie, żeglarstwo, imprezy na plaży, weekendy na nartach, rafting w EURECOM Verdon i prostą przyjemność życia w miejscu, które cieszy się 300 dniami słońca rocznie, tylko dwie godziny lot z dala od największych stolic Europy.

DLACZEGO EURECOM ?

„Zdecydowanie polecam każdemu spędzić rok w EURECOM !”

 • Eino (FINNISH) - Student EURECOM w EURECOM

„Zdecydowanie polecam EURECOM !

Budynek uniwersytetu jest mały, a wszyscy studenci są studentami z wymiany, więc atmosfera jest bardzo pozytywna i towarzyska.

Profesorowie pochodzą z wielu różnych krajów i są zmotywowani do wykładów i badań.

Tematy kursów i badań są aktualne, co zwiększa motywację do nauki.

Wybrzeże Lazurowe jako lokalizacja jest niesamowite, ponieważ mamy tutaj tylko kilka miesięcy „fińskiej wiosny”, a resztę czasu stanowi lato.

Nie należy obawiać się niesławnej biurokracji we Francji, ponieważ wielu pracowników uniwersytetu chętnie pomaga we wszystkich praktycznych aspektach.

Istnieje wiele możliwości nauki języka francuskiego, ale znajomość języka nie jest wymagana, ponieważ wszystko można zrobić w języku angielskim. ”

 • Janita, Jomar, Eirik, Christian, Fredrik, Amund, Marius (NORWEGIAN) - studenci NTNU w EURECOM

„My (Janita, Jomar, Eirik, Christian, Fredrik, Amund, Marius i EURECOM ) wybraliśmy się do EURECOM , aby zrobić coś nieco innego w naszym czwartym roku i okazało się, że to świetny wybór.

Tutaj otrzymujemy:

- Mniejsze kursy o 5 lub 3 punktach, co oznacza, że możesz uzyskać dość szerokie spektrum.

- Świetnie pasuje do toru, który zabieramy do domu - zatwierdzenie wyboru kursu nie jest bardzo trudne. (Jesteśmy z elsys, komtek i danych).

- Bardzo międzynarodowa grupa przyjaciół

- Dobre wsparcie finansowe ze strony Erasmusa, Lånekassen i CAF.

- Super ładna pogoda!

Czy zastanawiasz się nad EURECOM na semestr lub dwa za granicą? Kjør på! ”

 • Ivan (ROSYJSKI) - student CTU Prague w EURECOM

„Cóż, rok spędzony w EURECOM był zdecydowanie magnifique!

Poziom wykształcenia jest tutaj wysoki, więc nie zdziw się, że będziesz musiał dużo pracować. Z drugiej strony wiedza, którą tu EURECOM , jest na bieżąco z tym, czego wymaga przemysł, a nawet jeszcze więcej (ponieważ EURECOM to nie tylko uniwersytet, to także ośrodek badawczy).

Administracja uniwersytecka, nauczyciele i asystenci są bardzo przyjaźni i chętnie udzielą pomocy w razie utknięcia w czymś. To prawie jak mała rodzina :)

Oprócz kontaktu z nowoczesnymi trendami w branży, będziesz miał okazję poznać niesamowitą lokalizację Lazurowego Wybrzeża. Nie ma potrzeby przedstawiania Riwiery Francuskiej, wystarczy spojrzeć na mapę i zobaczyć odległości między wszystkimi znanymi lokalizacjami. Jest tak naprawdę wiele do odwiedzenia!

Ponadto, ponieważ jest dość niewielu studentów (z całego świata), łatwo dostaniesz swojego „towarzysza podróży” lub „relaksu” z kim będziesz miał (na pewno dużo) wspaniałych wspomnień i fascynujących podróży po całym świecie wybrzeże.

Dla mnie osobiście było to wspaniałe doświadczenie i jestem naprawdę wdzięczny za możliwość.

Życie nie byłoby takie samo po spędzeniu tutaj czasu. Dostaniesz nowe możliwości, nowych przyjaciół i ciepłe wspomnienia.

Krótko mówiąc, jeśli szukasz zmian w życiu, dobrej przygody lub dobrego czasu, to jest właściwe miejsce! ”

 • Aida (KAZAKHSTAN) - student CTU Praga w EURECOM

„Możliwość podjęcia nauki w EURECOM stanowi szczególną część

moje życie edukacyjne. Przyjazd na studia do programu Double Degree z Pragi był niezwykle przyjemny i bardzo satysfakcjonujący.

EURECOM ma wielokulturowe społeczeństwo, w którym osoby różnych narodowości są bardzo dobrze zintegrowane. Wszyscy profesorowie i administracja są wysoko wykwalifikowani, dostępni i bardzo pomocni. Jeśli chodzi o nauczycieli akademickich, naprawdę podobała mi się różnorodność oferowanych kursów i mogłem specjalizować się w przedmiotach, które najbardziej mnie interesowały. Kursy są dobrze zrównoważone z wykładami, pracami laboratoryjnymi i wyzwaniami. Nauczyłem się niesamowicie dużo w klasie i poza nią oraz poznałem wspaniałych ludzi. Zachęcam wszystkich do przyłączenia się do tego programu.

Upewnij się, że nie przegapisz tak wyjątkowej i niesamowitej okazji! ”

Programy prowadzone przez:
 • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

Studia menedżerskie

EURECOM

Zjawisko "Big Data" jest zakorzenione w dziedzinie nauki i inżynierii danych, której celem jest rozwój narzędzi komputerowych i matematycznych do przechowywania ... [+]

Opis

Zjawisko "Big Data" jest zakorzenione w dziedzinie nauki i inżynierii danych, której celem jest rozwój narzędzi komputerowych i matematycznych do przechowywania i przetwarzania danych. Coraz większa ilość danych jest codziennie generowana przez współczesne procesy przemysłowe (w takich dziedzinach, jak energia, inteligentne systemy transportowe, przemysł lotniczy i wiele innych ...) i napędzana przez rozwój narzędzi multimedialnych i Internetu rzeczy w naszym życie codzienne.

CelePołączenie nauk komputerowych i statystycznych w celu opracowania nowatorskich i podstawowych narzędzi umożliwiających efektywne rozwiązywanie problemów związanych z przetwarzaniem danych.Dowiedz się, jak opracować metody, algorytmy i oprogramowanie umożliwiające wydobycie wartości z ogromnych mas heterogenicznych danych o kilku wymiarach.Zapewnij spójne połączenie klas technicznych w zakresie eksploracji danych, inżynierii oprogramowania, systemów rozproszonych w połączeniu z podstawami Business, Innovation i Project Management, aby tworzyć profile wysoko cenione przez rekruterów korporacyjnych.Warunki przyjęć... [-]
Francja Biot
Październik 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 semestry
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
EURECOM

Internet przedmiotów (IoT) stanowi nowy etap rewolucji cyfrowej, w pełni przyczyniając się do budowy społeczeństwa cyfrowego. Kilka sektorów społeczeństwa cyfrowego korzy ... [+]

Opis

Internet przedmiotów (IoT) stanowi nowy etap rewolucji cyfrowej, w pełni przyczyniając się do budowy społeczeństwa cyfrowego. Kilka sektorów społeczeństwa cyfrowego korzysta lub korzysta z Internetu obiektów w celu usprawnienia procedur wdrażania, eksploatacji i industrializacji. Należą do nich inteligentny transport, inteligentne sieci, inteligentne miasto, przemysł 4.0 i tak dalej. Kwestie dotyczące opanowania technologii i procesów w Internecie obiektów są ogromne i wymagają bardzo wysokiego poziomu wiedzy specjalistycznej z najnowszymi umiejętnościami w dziedzinach multidyscyplinarnych.

CeleNarzędzia do projektowania do przetwarzania i analizy dużych ilości danych z czujników;Projektuj i rozwijaj aplikacje IoT oraz usługi dostosowane do potrzeb przemysłuZrozum i zaprojektuj mechanizmy komunikacji dostosowane do ograniczeń czujników (zużycie energii, brak możliwości obliczeniowych)Zdobądź podwójną wiedzę w zakresie kursów technicznych w zaawansowanych dziedzinach (wykorzystanie danych, tworzenie oprogramowania, sieci komunikacyjne w ograniczonych środowiskach, uczenie maszynowe, bezpieczeństwo czujników) związanych z kursami w zakresie innowacji, zarządzania projektami, przedsiębiorczości itp.Warunki przyjęć... [-]
Francja Biot
Październik 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 semestry
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
EURECOM

Ten Master zapewnia kompleksowy zestaw kompetencji w systemach komunikacyjnych: od warstwy fizycznej (teoria komunikacji bezprzewodowej i aspekty wdrażania), sieci mobiln ... [+]

Opis

Ten Master zapewnia kompleksowy zestaw kompetencji w systemach komunikacyjnych: od warstwy fizycznej (teoria komunikacji bezprzewodowej i aspekty wdrażania), sieci mobilnej (w oparciu o IPV6), po aplikacje (na smartfona, tablety itp.). Sophia-Antipolis jest uważany za główny europejski region dla badań i rozwoju telekomunikacji w południowej Francji. EURECOM od lat tworzy synergię z lokalnym środowiskiem przemysłowym na temat zaawansowanych badań.

CelePodaj teoretyczne podstawy i zastosowane know-how dla inżynierów z mobilnych systemów komputerowych.Naucz się radzić sobie z problemami z punktu widzenia systemu, wykonując cięcie w pionie i stosując podejście wielowarstwowe.Zdobądź i opanuj narzędzia i metody, aby śledzić szybki rozwój technologii i dostarczać rozwiązania prowadzące do przyszłych generacji systemów.Zdobądź wiedzę menedżerską, aby zapewnić innowacje w systemach komunikacji mobilnej (zarządzanie projektem, organizacja, zarządzanie innowacjami itp.).... [-]
Francja Biot
Październik 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 semestry
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
EURECOM

Master in Digital Security jest przeznaczony dla tych, którzy chcą stać się ekspertami w rozwijającej się dziedzinie Digital Security w szerokiej gamie aplikacji (bezpiec ... [+]

Opis

Master in Digital Security jest przeznaczony dla tych, którzy chcą stać się ekspertami w rozwijającej się dziedzinie Digital Security w szerokiej gamie aplikacji (bezpieczeństwo systemów i oprogramowania, systemy wbudowane, bezpieczeństwo, Forensics, biometria itp.)

CeleZapewnienie solidnego zaplecza w zakresie projektowania i zarządzania bezpieczeństwem w głównych obszarach komunikacji i informatyki.Profesjonalne szkolenie w zakresie bezpieczeństwa będzie oferowane jako uzupełnienie zaawansowanego programu w zakresie sieci komputerowych, usług mobilnych i obrazowania.Zdobądź umiejętności w zakresie rozwiązywania problemów bezpieczeństwa występujących w sieciach, rozproszonych aplikacjach i przetwarzaniu obrazu.Płatna sześciomiesięczna praktyka zapewnia najnowocześniejsze doświadczenie zawodowe i przyszły potencjał konkurencyjny.Warunki przyjęć... [-]
Francja Biot
Październik 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 semestry
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
EURECOM

Post Master's Communications for ITS oferuje niezbędną wiedzę wymaganą przez inżynierów i menedżerów do projektowania aplikacji Connected Cars / Connected Mobility w ... [+]

Post Master's Communications for ITS oferuje niezbędną wiedzę wymaganą przez inżynierów i menedżerów do projektowania aplikacji Connected Cars / Connected Mobility w celu pełnego zrozumienia innowacji i unikalnych możliwości branży komunikacyjnej.

Kontekst - Połączone samochody i ITS

Inteligentne systemy transportowe (ITS) obiecują, że będą jedną z najbardziej dynamicznych i innowacyjnych dziedzin specjalizacji, z dużym spodziewanym wzrostem przemysłowym i biznesowym w ciągu następnej dekady. ITS ma na celu dodanie technologii informacyjnych i komunikacyjnych do infrastruktury transportowej i pojazdów, aby umożliwić agencjom publicznym i firmom transportowym poprawę:... [-]

Francja Biot
Październik 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
3 semestry
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
EURECOM

Celem Post Master's degree jest zapewnienie zaawansowanych umiejętności i nowatorskich doświadczeń w szerokiej gamie aplikacji Digital Security. Siła programu opiera ... [+]

Celem Post Master's degree jest zapewnienie zaawansowanych umiejętności i nowatorskich doświadczeń w szerokiej gamie aplikacji Digital Security. Siła programu opiera się na wieloaspektowym podejściu do kluczowych obszarów aplikacji bezpieczeństwa: bezpieczeństwo oprogramowania, systemów wbudowanych, przetwarzania w chmurze, danych, Internetu przedmiotów, sieci i komunikacji.

Kontekst

Wraz z szybkim rozwojem systemów komputerowych i komunikacyjnych w naszym życiu prywatnym i zawodowym, dziś pojawiają się oszustwa i wrogość w różnych formach. Ataki są rutynowo poczynając od prostych uciążliwości komputerowych, po cyberprzestępczość i zagrożenia, aż po krytyczną infrastrukturę. W ciągu ostatnich dziesięcioleci techniczne środki, by przeciwdziałać tym atakom, przeżyły ogromny wzrost i narodziny zupełnie nowych dziedzin:... [-]

Francja Biot
Październik 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
3 semestry
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

From EURECOM with love - India

From EURECOM with love - South America

Webinar EURECOM - Boost your career with a degree in IT/Telecommunication

Address
450 route des Chappes, Campus SophiaTech 06410 Biot
Biot, Provence-Alpes-Côte d'Azur, Francja