EURECOM

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

EURECOM - wiodąca szkoła średnia i centrum badawcze w dziedzinie nauk cyfrowych

EURECOM jest szkołą podyplomową i centrum badawczym w dziedzinie nauk cyfrowych, zlokalizowanym w parku technologicznym Sophia Antipolis (Riwiera Francuska), ważnym europejskim miejscu działalności telekomunikacyjnej. Została założona w 1991 roku w formie konsorcjum [GIE], która umożliwiła EURECOM zbudowanie dużej sieci renomowanych partnerów akademickich i przemysłowych. EURECOM badawcze EURECOM składają się z międzynarodowych ekspertów, rekrutowanych na najwyższym szczeblu, których praca jest regularnie honorowana i zyskała międzynarodowe uznanie.

3 podstawowe misje:

1 / Badania

Priorytetowo nadano trzem dziedzinom badań: bezpieczeństwo cyfrowe, informatyka i systemy łączności.

2 / Edukacja na wysokim poziomie

EURECOM zapewnia studia magisterskie i podyplomowe z zakresu nauk cyfrowych oraz oferuje cztery Master of Sciences w pełni uznane przez państwo francuskie i przeznaczone dla studentów zagranicznych. W 2012 r. EURECOM otworzył dwa stopnie magisterskie w rozwijających się sektorach: bezpieczeństwo systemów komputerowych oraz komunikacja i komunikacja w zakresie inteligentnych systemów transportowych . Te stopnie są w 100% prowadzone w języku angielskim

STOPNIE MISTRZÓW - MSC

EURECOM i IMT (Institut Mines Télécom) oferują państwowe dyplomy magistra w 4 specjalnościach skierowanych głównie do studentów z zagranicy:

  • Mistrz w zakresie bezpieczeństwa cyfrowego
  • Magister inżynierii danych i inżynierii
  • Mistrz w mobilnych systemach komputerowych
  • Mistrz w Internecie przedmiotów (IoT)

Te stopnie są otwarte dla kandydatów z odpowiednikiem 3/4-letniego stopnia Bachelor w odpowiedniej dziedzinie. Stopnie magisterskie są akredytowane przez francuskie Ministerstwo Edukacji i Badań jako krajowe stopnie naukowe w dziedzinie nauki i technologii i dają dostęp do dalszego doktoratu. studia lub na najwyższe stanowiska w branży.

CZYNNIKI POST MASTERA

Ponieważ stanowiska informatyczne stają się coraz bardziej złożone, potrzebne są wyższe poziomy umiejętności. EURECOM magisterskie EURECOM są przeznaczone dla studentów i inżynierów, którzy ukończyli studia magisterskie, poszukując przewagi konkurencyjnej w szybko rozwijających się dziedzinach, takich jak bezpieczeństwo cyfrowe i pojazdy połączone / inteligentne systemy transportowe.

Stopień magistra (po francusku: " titre d'ingénieur de spécialisation ") jest akredytowany przez CTI, Francuską agencję akredytacyjną ds. Inżynierii, co gwarantuje państwową rozpoznawalność i wysoką widoczność wśród firm. Europejska Odznaka Jakości "EUR-ACE" została przyznana obu stopniom.

Dwie specjalizacje:

  • Bezpieczeństwo w systemach komputerowych i komunikacji
  • Komunikacja dla inteligentnych systemów transportowych (pojazdy połączone)

3 / Poznaj francuską Riverę

Dzięki swojej lokalizacji na francuskiej Riverze, EURECOM oferuje studentom nurkowanie, żeglarstwo, imprezy na plaży, weekendy na nartach, rafting w EURECOM Verdon i prostą przyjemność życia w miejscu, które cieszy się 300 dniami słońca rocznie, tylko dwie godziny lot z dala od największych stolic Europy.

2020 DOSKONAŁE STYPENDIUM CARNOT TSN

W następnej jesiennej EURECOM 2020 r. (Wrzesień 2020 r.) EURECOM , przy wsparciu Institut Carnot , ustanowił program stypendialny EURECOM / Carnot TSN Excellence otwarty dla wybitnych i silnie zmotywowanych studentów, którzy chcą wspólnie z nami EURECOM studia magisterskie potrafi wykazać udokumentowany apetyt na badania. Wybór kandydatów oparty jest na doskonałości i motywacji.

Informacje tutaj: href = "https://www.eurecom.fr/en/les-formations/diplome-national-de-master/excellence-scholarships

Kierunek studiów:

Kwalifikujące się programy magisterskie oferowane w EURECOM

Liczba nagród:

Ø1 (jedno) stypendium SUPER EXCELLENCE w wysokości 10.000 euro

ØDo 10 (dziesięć) stypendiów DOSKONAŁOŚCI w wysokości 5.000 euro

EURECOM został oceniony przez Quacquarelli Symonds (QS) na podstawie kluczowych filarów tego, co czyni uniwersytet światowej klasy.
EURECOM otrzymał pięciogwiazdkowy ranking doskonałości ogólnej (z pięciu gwiazdek) w rankingu QS Stars University 2018.
Jako ośrodek studiów, EURECOM jest uznawany na całym świecie dzięki swoim silnym powiązaniom z przemysłem, badaniami o dużym znaczeniu oraz ekscelencją jego nauczania .
EURECOM uzyskał pięć gwiazdek QS w nauczaniu, zatrudnialności i infrastrukturze .

DLACZEGO EURECOM ?

„Zdecydowanie polecam każdemu spędzić rok w EURECOM !”

  • Eino (FINNISH) - Student EURECOM w EURECOM

„Zdecydowanie polecam EURECOM !

Budynek uniwersytetu jest mały, a wszyscy studenci są studentami z wymiany, więc atmosfera jest bardzo pozytywna i towarzyska.

Profesorowie pochodzą z wielu różnych krajów i są zmotywowani do wykładów i badań.

Tematy kursów i badań są aktualne, co zwiększa motywację do nauki.

Wybrzeże Lazurowe jako lokalizacja jest niesamowite, ponieważ mamy tutaj tylko kilka miesięcy „fińskiej wiosny”, a resztę czasu stanowi lato.

Nie należy obawiać się niesławnej biurokracji we Francji, ponieważ wielu pracowników uniwersytetu chętnie pomaga we wszystkich praktycznych aspektach.

Istnieje wiele możliwości nauki języka francuskiego, ale znajomość języka nie jest wymagana, ponieważ wszystko można zrobić w języku angielskim. ”

  • Janita, Jomar, Eirik, Christian, Fredrik, Amund, Marius (NORWEGIAN) - studenci NTNU w EURECOM

„My (Janita, Jomar, Eirik, Christian, Fredrik, Amund, Marius i EURECOM ) wybraliśmy się do EURECOM , aby zrobić coś nieco innego w naszym czwartym roku i okazało się, że to świetny wybór.

Tutaj otrzymujemy:

- Mniejsze kursy o 5 lub 3 punktach, co oznacza, że możesz uzyskać dość szerokie spektrum.

- Świetnie pasuje do toru, który zabieramy do domu - zatwierdzenie wyboru kursu nie jest bardzo trudne. (Jesteśmy z elsys, komtek i danych).

- Bardzo międzynarodowa grupa przyjaciół

- Dobre wsparcie finansowe ze strony Erasmusa, Lånekassen i CAF.

- Super ładna pogoda!

Czy zastanawiasz się nad EURECOM na semestr lub dwa za granicą? Kjør på! ”

  • Ivan (ROSYJSKI) - student CTU Prague w EURECOM

„Cóż, rok spędzony w EURECOM był zdecydowanie magnifique!

Poziom wykształcenia jest tutaj wysoki, więc nie zdziw się, że będziesz musiał dużo pracować. Z drugiej strony wiedza, którą tu EURECOM , jest na bieżąco z tym, czego wymaga przemysł, a nawet jeszcze więcej (ponieważ EURECOM to nie tylko uniwersytet, to także ośrodek badawczy).

Administracja uniwersytecka, nauczyciele i asystenci są bardzo przyjaźni i chętnie udzielą pomocy w razie utknięcia w czymś. To prawie jak mała rodzina :)

Oprócz kontaktu z nowoczesnymi trendami w branży, będziesz miał okazję poznać niesamowitą lokalizację Lazurowego Wybrzeża. Nie ma potrzeby przedstawiania Riwiery Francuskiej, wystarczy spojrzeć na mapę i zobaczyć odległości między wszystkimi znanymi lokalizacjami. Jest tak naprawdę wiele do odwiedzenia!

Ponadto, ponieważ jest dość niewielu studentów (z całego świata), łatwo dostaniesz swojego „towarzysza podróży” lub „relaksu” z kim będziesz miał (na pewno dużo) wspaniałych wspomnień i fascynujących podróży po całym świecie wybrzeże.

Dla mnie osobiście było to wspaniałe doświadczenie i jestem naprawdę wdzięczny za możliwość.

Życie nie byłoby takie samo po spędzeniu tutaj czasu. Dostaniesz nowe możliwości, nowych przyjaciół i ciepłe wspomnienia.

Krótko mówiąc, jeśli szukasz zmian w życiu, dobrej przygody lub dobrego czasu, to jest właściwe miejsce! ”

  • Aida (KAZAKHSTAN) - student CTU Praga w EURECOM

„Możliwość podjęcia nauki w EURECOM stanowi szczególną część

moje życie edukacyjne. Przyjazd na studia do programu Double Degree z Pragi był niezwykle przyjemny i bardzo satysfakcjonujący.

EURECOM ma wielokulturowe społeczeństwo, w którym osoby różnych narodowości są bardzo dobrze zintegrowane. Wszyscy profesorowie i administracja są wysoko wykwalifikowani, dostępni i bardzo pomocni. Jeśli chodzi o nauczycieli akademickich, naprawdę podobała mi się różnorodność oferowanych kursów i mogłem specjalizować się w przedmiotach, które najbardziej mnie interesowały. Kursy są dobrze zrównoważone z wykładami, pracami laboratoryjnymi i wyzwaniami. Nauczyłem się niesamowicie dużo w klasie i poza nią oraz poznałem wspaniałych ludzi. Zachęcam wszystkich do przyłączenia się do tego programu.

Upewnij się, że nie przegapisz tak wyjątkowej i niesamowitej okazji! ”

Lokalizacje

Biot

Address
EURECOM
450 Route des Chappes
06410 Biot
France

Biot, Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, Francja