Przeczytaj oficjalny opis

Założona w 1924 roku, Lille Graduate School of Journalism (ESJ Lille) jest jednym z pierwszych profesjonalnych szkół szkolenia dziennikarstwa w Europie. Jest najstarszym z 14 szkół uznanych przez zawodu we Francji.

Latarnia absolwent szkoły, najstarsze, ważne dwa lata kształcenia dla 60 uczniów. Pierwszy rok jest Polymedia (radio, telewizja, gazety, agencje, web), a drugi jest wyspecjalizowanym. Te ostatnie mogą być wykonane przez naukę.

Jest on dostępny przez selektywną konkurencji na poziomie +3. Szczególnym wydarzeniem jest organizowany Studenci międzynarodowe, Konkurs organizowany jest wspólnie zLille Instytut Studiów Politycznych (Sciences Po Lille), Umowa ta pozwala studentom do odbioru pod koniec naukę w dwa dyplomy: the ESJ Lille (uznanego zawodu) i że z IEP Lille (warto klasa 2 Mistrza politologii).

ESJ Lille rozwinęła w ostatnich latach, w uzupełnieniu do ich stopnia i historii, inne kursy:

  • Od września 2014 roku Akademia ESJ Lille oferuje pocztowy trasy promu. Wprowadzić na rekord (150 miejsc) z minimalnym poziomie Bac. Ta "tła Dziennikarstwo ESJ Lille", wyjątkowa we Francji, pozwala studentom absolwentów do realizowania szkolenie wprowadzające do pracy w prasie i przygotowanie konkursu szkół około 10 godzin tygodniowo. Dla studentów w uczelniach partnerskich kanałów Lille 1,2,3 podążać tą drogą można potwierdzić jedna trzecia kredytów niezbędnych do uzyskania licencji oraz rok jego najlepszy start w konkursie szkolnym.
  • Regionalny naciśnij tygodniowe umrzeć jak piętnaście lat studentów do tygodników regionalnych. Jest to licencja zawodowa, nie wchodzi konkurencja w temperaturze od +2.
  • Dziennikarz i sektora naukowego (liceum M2) tworzą jedną studenci roku dziennikarstwa, którzy już posiadają tytuł magistra lub kapitan 1 nauki i technologii. Wchodzi ona konkurencję na +4.
  • Międzynarodowy die Magister zarządzania Mediów (Mi2M) (liceum M2). Wchodzimy dla abonentów z mistrzem 1, nauczanie odbywa się zdalnie, na platformie szkoleniowej.
  • Prep równych szans młodym ludziom towarzyszy wybranych kryteriów akademickich i społecznych w przygotowywaniu egzaminów wstępnych uznanych szkół dziennikarstwa. ESJ Lille obsługuje wszystkie koszty szkolenia, które są zwolnione uczniowie tej klasy.
  • TV-umożliwia przygotowanie kandydatów do szkół dziennikarskich przygotować w najlepszym nauczanie odbywa się zdalnie, na platformie szkoleniowej. Jest wpisany na rejestrację.

Szkoła rozwija także wiele działań międzynarodowych. Ona regularnie interweniuje w wielu krajach Europy, Afryki i Azji. Założyła w 1994 roku Theophrastus sieci skupiającej 20 francuskich ośrodków szkolenia dziennikarstwa.

ESJ Lille dąży do wspierania wymiany i refleksji wśród dziennikarzy i naukowców. Publikuje w ten sposób we współpracy z Uniwersytet Laval (Quebec), Les Cahiers dziennikarstwa. Szkoła chce także wykonywać funkcję laboratorium w służbie zawodowej i mediów.

Stowarzyszenie Szkoła Zarządzania składa się z pięćdziesięciu członków (pracowników informacji, absolwentów, władz lokalnych, przedstawicieli regionalnych szkolnictwa wyższego, firm regionalnych, politycznych, kulturowych i ekonomicznych). Plansza jest kierowany przez Louis Dreyfus, prezes Le Monde. Reżyser Pierre Savary (dziennikarz, były student ESJ Lille, 65-ty promocja).

Programy prowadzone przez:
  • Francuski

Ta szkoła oferuje również:

Studia menedżerskie

ESJ Lille : École Supérieure de Journalisme

ESJ Lille Dyplom jest najstarszym absolwentem szkoły. Dzisiaj jest dyplom uznawany przez Narodowy Wspólnego Komitetu Zatrudnienia Dziennikarzy (CPNEJ) i Ministerstwa Szko ... [+]

Le ESJ Lille Dyplom Jest to najstarszy absolwent szkoły. Dziś jest to dyplom uznawany przezNarodowy Wspólny Komitet Zatrudnienia Dziennikarzy (CPNEJ)oraz Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego poziomu "Master 2". Wchodzi konkurs do +3 (180 punktów ECTS).

Nauki szkolnej trwa dwa lata w ciągłej oceny. Po dwóch latach studenci otrzymują podwójny dyplom (dyplom i stopień ESJ IEP Lille Lille).

Uczniowie klasy 60 (w tym 10 zagranicznych studentów) przestrzegać kształcenia ogólnego w pierwszym roku i specjalizuje się w sekundę. Poprzez staże i współpracy z firmami medialnymi, opuszczają szkołę z uznanej wiedzy i pierwszych etapów w mediach.

Studenci są nadzorowane przez zespół doświadczonych i doświadczonych dziennikarzy na potrzeby nauki, prowadzonych przez menedżerów szkoleń na lekcje radia, telewizji, druku i multimediów.... [-]

Francuski
Zaoczne
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

Présentation de l'Ecole supérieure de journalisme de Lille (ESJ Lille)