ESIGELEC Graduate School of Engineering

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

ESIGELEC zapewnia szkolenia dla studentów inżynierii, telekomunikacji, elektroniki, technologii informatycznych, sieci informatyczne, systemy wbudowane, automatyki i robotyki, elektrotechniki dla transportu, mechatroniki, energii i zrównoważonego rozwoju, inżynierii biomedycznej, inżynierii biznesu i inżynierii finansowej.

Nasze programy są oparte na studentów projektów, praktycznej pracy w laboratoriach, kursy zarządzania projektami, języków obcych oraz staże i proponuje międzynarodowe środowisko z silnych powiązań z branży, oferując studentom możliwość rozwoju osobistego / umiejętności zawodowych i być gotowy do pracy !

Studenci mogą być dopuszczone po liceum (5-letniego programu inżynierskiego w języku francuskim) lub po zajęciach przygotowawczych / pierwszego programu studiów w 2 lata na uniwersytecie (3-letnie studia inżynieryjne w języku francuskim) lub po tytuł licencjata (2 lata Program inżynierii w języku francuskim lub Masters / programów magisterskich w języku angielskim.

Różne powody, aby wybrać ESIGELEC:

Szkoła stworzył ponad 110 lat temu (w 1901 roku), posiadające wieloletnie doświadczenie w dziedzinie szkolnictwa wyższego, Przez Radę Akredytacji francuskiej stopni inżynierskich (CTI) na jego Inżynierii stopnia. Akredytacja przez francuskie Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego i Badań Naukowych dla swoich magistra. Akredytacja przez francuskiego Konferencja Szkół Top Management i Inżynierii (CGE) dla jego mgr inż. Dyplomy. Szkoła wspierany przez Izbę Przemysłowo-Handlową w Rouen (CCIR) i zarządzane jako stowarzyszenie non-profit przez Radę administracji, w tym przedstawiciele: Stowarzyszenia Absolwentów (SIGELEC), lokalnych instytucji publicznych (Izba Handlu i Przemysłu w Rouen, Rada Regionalna, Greater Rouen - CREA), spółki (Aircelle, EFR, France Telecom, synchroniczne, Thales Air Systems, Valeo i UIMM), i Szkolnictwa Wyższego (Uniwersytet w Rouen, Instytut "Kopalnie Telecom"). Szkoła plasuje się wśród najlepszych szkół inżynierii we Francji, o 5-letniego programu inżynierskiej:

  • Ranking 2014 z "L'étudiant" i "L'Express":
  • 4th Sieci Przemysłu 4th Międzynarodowej Outlook 2nd dla ZATRUDNIENIE w IT

Ranking 2013 z «SMBG": 1 miejsce w Elektronika i Elektrotechnika i Optyki Szkoła pod warunkiem, Master / mgr. programy pełni nauczane w języku angielskim: Master Nauk i Technologii w Wbudowany Systems-i -Elektroniczny Mistrza w Nauk i Technologii -Informacje Systems-(w partnerstwie z INSA ROUEN we Francji), a 2 mgr inż. programy w "Control and Instrumentation wbudowanego" oraz w "Automotive Embedded Systems" (we współpracy z University Manipal w Indiach). Możliwość przestrzegać programu doktoranckiego w Instytucie Badawczym w elektronicznych i systemów wbudowanych (IRSEEM) Bardzo silne środowisko międzynarodowe: więcej niż 35% studentów w programach szkoły; 85 partnerskich uniwersytetów w 40 krajach; obowiązkowy okres poza Francją 3 miesięcy minimum dla miejscowych studentów programu inżynierskiego w języku francuskim, z wielu wyborów: staże w firmach, szkoły letniej, pełnej semestru lub roku w uczelni partnerskiej za granicą, programy podwójnych dyplomów, ... 19 podwójnych programów studiów dla studentów programu inżynierii: 3 Manager Inżynier programy podwójnego stopnia (w partnerstwie z NEOMA BS, AUDENCIA, TELECOM Management School), programów podwójnego stopnia 3 Badacz-mechanika (we współpracy z University of Rouen ), 13 programów studiów za granicą dwukrotnie (USA, Irlandii, Niemczech, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Finlandii, Chinach). Wielu studentów klubów Znaczna sieć alumnis we Francji i abraod (ponad 9000, ponieważ szkoła została utworzona w 1901 roku). Nowoczesne, duże i dobrze wyposażone budynki w zalesionej okolicy, z łatwym dostępem do historycznego, dynamicznego i tętniącego życiem centrum miasta Rouen i znajduje się tylko na 1 godzinę i pół od centrum Paryża.

Kluczowe dane

Ponad 9000 absolwentów Od momentu powstania w 1901 roku Ponad 1650 studentów Ponad 35% studentów w programach ESIGELEC Akademickich i 407 osób, w tym 335 administracyjne pracowników dydaktycznych (62 stałych nauczycieli, profesorów wizytujących z 45 uczelni partnerskich za granicą, 83 ekspertów z branży, 145 profesorów z uniwersytetów lub niezależnych nauczycieli / język), a 72 osoby administracyjne 5 wydziałów: Informatyka, Elektronika i Telekomunikacja, Elektrotechnika i energii, wbudowanych systemów i oprzyrządowania, humanistyczne Języki i zarządzania Instytutu badawczego dla wbudowanych systemów elektronicznych (IRSEEM) 85 Partnerstwo uniwersyteckie w 40 różnych krajach Sieć 3000 partnerów korporacyjnych Około 51% absolwentów znajduje pracę przed ukończeniem studiów, a 95% wszystkich studentów znalazło pracę w czasie krótszym niż 6 miesięcy (w 2012 roku). 53% z nich znalazło zatrudnienie w obszarach Paryżu, a 10% za granicą Kampusie z 12 000 metrów kwadratowych, który otrzymał nagrodę "Auguste Perret" dla jej ładną architekturą. Dodatkowa powierzchnia 5000 metrów kwadratowych poświęcony Badań, Innowacji i Transferu Technologii (kampusu Integracji systemów wbudowanych - CISE) został otwarty w 2012 roku.

Lokalizacje

Rouen

ESIGELEC

Address
Technopôle du Madrillet
Avenue Galilée - BP 10024
76801 Saint-Etienne du Rouvray

Rouen, Normandii, Francja