ESCP Business School

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Założony w 1819 r. ESCP Europe produkował pokolenia liderów i przedsiębiorców. Dzięki sześciu miejskim kampusom w Berlinie, Londynie, Madrycie, Paryżu, Turynie i Warszawie prawdziwie europejska tożsamość ESCP Europe pozwala mu oferować unikalny wielokulturowy styl edukacji w dziedzinie biznesu oraz globalne spojrzenie na kwestie zarządzania międzynarodowego. Każdego roku ESCP Europe przyjmuje ponad 6000 studentów i 5000 kadry kierowniczej z ponad 120 różnych krajów, zapewniając im kompleksową ofertę kursów z zakresu zarządzania i specjalistycznych programów (licencjat, magister, Executive MBA, doktorat i edukacja dla kadry kierowniczej). ESCP Europe należy do zaledwie 1% szkół biznesu na świecie posiadających akredytację Triple Crown (AACSB, AMBA i EQUIS). www.escpeurope.eu - Śledź nas na Twitterze @ESCPeurope

Chociaż marka ESCP Europe ewoluowała w ciągu swojej prawie 200-letniej historii, zawsze pozostawała wierna swoim trzem pierwszym literom. Począwszy od 1819 roku pod nazwą Ecole Spéciale de Commerce et d'Industrie i wkrótce po zmianie nazwy na Ecole Supérieure de Commerce, rozwinęło się ono do ESCP pięćdziesiąt lat później w 1869 roku. Po połączeniu z siostrzaną szkołą Europejska Szkoła Zarządzania (EAP) W 1999 roku szkoła została nazwana ESCP-EAP przez około dziesięć lat. Wreszcie, w 2009 r. Nazwa szkoły zmieniła się w ESCP Europe, wyraźnie odwołując się do europejskiego dziedzictwa i pozycji.

Międzynarodowy zasięg ESCP Europe jest widoczny od najmłodszych lat. Już klasa 1824 liczyła 30% studentów zagranicznych z 15 różnymi narodowościami, w tym siedmiu Hiszpanów, pięciu Brazylijczyków, pięciu Holendrów, czterech Niemców i dwóch Amerykanów. Edukacja językowa była istotną częścią jej pierwszego programu nauczania, który obejmował oprócz gramatyki francuskiej również kursy w języku angielskim, niemieckim i hiszpańskim. Od 1825 roku w ESCP Europe nauczano łącznie dziesięciu języków, a uczniowie musieli uczyć się co najmniej trzech z nich.

Około półtora wieku później firma ESCP Europe ponownie stała się pionierem dzięki utworzeniu wielo-kampusowej szkoły biznesu. Aby odpowiedzieć na europejskie wezwanie szkoły, kampusy w Niemczech i Wielkiej Brytanii zostały otwarte w 1973 r., Następnie w Hiszpanii w 1988 r., We Włoszech w 2004 r. I Warszawie w 2015 r. W kontekście coraz bardziej zglobalizowanego świata ambicje ESCP Europe ma dziś wyszkolić prawdziwie europejskich menedżerów, wspierając związek między wartościami humanistycznymi a edukacją menedżerską. ESCP Europe staje się prawdziwą Szkołą Europejską otwartą na świat.

Misja i wartości

ESCP Europe łączy i kształtuje świat biznesu, rozwijając wiedzę i praktykę zarządzania międzykulturowego.

Nauczając zarządzania z perspektywy interdyscyplinarnej na najwyższym poziomie akademickim, rozwijamy inteligentnych kulturowo, wielojęzycznych liderów, którzy są otwarci, elastyczni i odpowiedzialni.

Jako menedżerowie i przedsiębiorcy, absolwenci ESCP Europe są przygotowani do tego, by przewodzić i inspirować w zglobalizowanym świecie.

Kluczowe fakty

 • 6 kampusów ESCP Europe w Berlinie, Londynie, Madrycie, Paryżu, Turynie i Warszawie
 • Potrójna akredytacja: AACSB, EQUIS, AMBA
 • Pierwsza na świecie szkoła biznesu (ok. 1819)
 • Ponad 150 aktywnych zawodowo profesorów reprezentujących ponad 20 narodowości w naszych 6 kampusach
 • 90 profesorów stowarzyszonych, 40 profesorów wizytujących, ponad 800 praktyków i ekspertów
 • Ponad 130 sojuszy akademickich w Europie i na świecie
 • Pełne portfolio: licencjat, magister, dyplom MBA, doktorat i edukacja menedżerska
 • 5000 studentów w programach studiów reprezentujących 100 różnych narodowości
 • 5.000 uczestników wysokiego szczebla w dostosowanych szkoleniach i edukacji menedżerskiej
 • 55 000 aktywnych absolwentów w ponad 150 krajach na świecie
 • Zarządzanie europejskie reprezentujące głęboką europejską tożsamość szkoły
 • Regularnie zaliczany do najlepszych szkół biznesu na świecie

Kampusy

Wyróżniający się model ESCP Europe transgranicznej, wielokulturowej szkoły biznesu stanowi serce naszej europejskiej tożsamości. Dzięki sześciu miejskim kampusom w głównych miastach europejskich, ESCP Europe aktywnie przyczynia się do rozwoju europejskiej kultury zarządzania i pozwala szkole oferować unikalny rodzaj międzykulturowej edukacji biznesowej:

 • BERLIN
 • LONDYN
 • MADRYT
 • PARYŻ
 • TORINO
 • WARSZAWA

Lokalizacje

Paryż

ESCP Europe

Address
ESCP Europe Campus Paris
79, avenue de la République

75543 Paryż, Île-de-France, Francja
Telefon
+33 1 49 23 20 00

Londyn

ESCP Europe - London Campus

Address
ESCP Europe Campus London
527 Finchley Road


NW3 7BG Londyn, Anglia, Wielka Brytania

Berlin

ESCP Europe

Address
ESCP Europe Campus Berlin
Heubnerweg 8-10

14059 Berlin, Berlin, Niemcy
Telefon
+49 30 320070

Turyn

ESCP-EUROPE Torino

Address
ESCP Europe Torino Campus
Corso Unione Sovieticà, 218 bis

10134 Turyn, Podgórski, Włochy
Telefon
+39 011 670 5894

Warszawa

Address
ESCP Europe Warsaw Campus
c/o Kozminski University
57/59 Jagiellonska St.

03-301 Warszawa, Województwo mazowieckie, Polska

Akredytacje

Programy