ESCP Business School

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Założona w 1819 roku, ESCP Business School wychowała pokolenia liderów i przedsiębiorców. Dzięki sześciu miejskim kampusom w Berlinie, Londynie, Madrycie, Paryżu, Turynie i Warszawie prawdziwie europejska tożsamość ESCP Business School umożliwia jej oferowanie unikalnego wielokulturowego stylu edukacji w dziedzinie biznesu oraz globalnego spojrzenia na zagadnienia zarządzania międzynarodowego. Każdego roku ESCP Business School przyjmuje ponad 6500 studentów i 5000 menedżerów z ponad 120 różnych krajów, zapewniając im kompleksową ofertę kursów zarządzania i programów specjalistycznych (licencjat, magister, Executive MBA, doktorat i Executive Education). ESCP Business School posiada wielokrotną akredytację: AACSB, EQUIS, EFMD MBA EFMD EMBA - Śledź nas na Twitterze @ESCPeurope

Chociaż marka ESCP Business School ewoluowała przez prawie 200 lat historii, zawsze pozostała lojalna wobec pierwszych trzech liter. Począwszy od 1819 r. Pod nazwą Ecole Spéciale de Commerce et d'Industrie, a wkrótce potem przemianowano ją na Ecole Supérieure de Commerce, rozwinęła się do ESCP pięćdziesiąt lat później w 1869 r. Po połączeniu ze swoją siostrzaną szkołą, European School of Management (EAP), w 1999, szkoła była nazywana ESCP-EAP na około dekadę. W 2009 roku nazwa szkoły zmieniła się w ESCP Europe, wyraźnie nawiązując do europejskiego dziedzictwa i pozycji. W 2019 roku szkoła stała się ESCP Business School .

Międzynarodowy zasięg ESCP Business School jest widoczny od najmłodszych lat. Już klasa 1824 liczyła 30% studentów zagranicznych z 15 różnych narodowości, w tym siedmiu Hiszpanów, pięciu Brazylijczyków, pięciu Holendrów, czterech Niemców i dwóch Amerykanów. Edukacja językowa była istotną częścią pierwszego programu nauczania, który oprócz gramatyki francuskiej obejmował także kursy języka angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego. W 1825 r. W ESCP Business School uczyło się łącznie dziesięciu języków, a uczniowie musieli uczyć się co najmniej trzech z nich.

Około półtora wieku później ESCP Business School ponownie stała się pionierem dzięki stworzeniu wielokulturowej szkoły biznesowej. Aby odpowiedzieć na europejskie powołanie szkoły, kampusy w Niemczech i Wielkiej Brytanii zostały otwarte w 1973 r., Następnie w Hiszpanii w 1988 r., We Włoszech w 2004 r. I Warszawie w 2015 r. W kontekście coraz bardziej zglobalizowanego świata ambicja ESCP Business School ma dziś szkolić prawdziwie europejskich menedżerów, wspierając związek między wartościami humanistycznymi a edukacją w zakresie zarządzania. ESCP Business School staje się prawdziwą szkołą europejską otwartą na świat.

Misja i wartości

ESCP Business School łączy i kształtuje świat biznesu poprzez rozwój wiedzy i praktyki zarządzania międzykulturowego.

Nauczając zarządzania z perspektywy interdyscyplinarnej na najwyższym poziomie akademickim, rozwijamy inteligentnych kulturowo, wielojęzycznych liderów, którzy są otwarci, elastyczni i odpowiedzialni.

Jako menedżerowie i przedsiębiorcy absolwenci ESCP Business School są przygotowani do prowadzenia i inspirowania w zglobalizowanym świecie.

Kluczowe fakty

 • 6 kampusów ESCP Business School w Berlinie, Londynie, Madrycie, Paryżu, Turynie i Warszawie
 • Wielokrotnie akredytowane: AACSB, EQUIS, EFMD, MBA, EFMD EMBA, 5 europejskich standardów wyższych Ed
 • Pierwsza na świecie szkoła biznesu (ok. 1819)
 • Ponad 150 aktywnych zawodowo profesorów reprezentujących ponad 20 narodowości w naszych 6 kampusach
 • 90 profesorów stowarzyszonych, 40 profesorów wizytujących, ponad 800 praktyków i ekspertów
 • Ponad 130 sojuszy akademickich w Europie i na świecie
 • Pełne portfolio: licencjat, magister, dyplom MBA, doktorat i edukacja menedżerska
 • 5000 studentów w programach studiów reprezentujących 100 różnych narodowości
 • 5.000 uczestników wysokiego szczebla w dostosowanych szkoleniach i edukacji menedżerskiej
 • 55 000 aktywnych absolwentów w ponad 150 krajach na świecie
 • Zarządzanie europejskie reprezentujące głęboką europejską tożsamość szkoły
 • Regularnie zaliczany do najlepszych szkół biznesu na świecie

Kampusy

Charakterystyczny model ESCP Business School transgranicznej, wielo kampusowej szkoły biznesowej ucieleśnia serce naszej europejskiej tożsamości. Dzięki sześciu miejskim kampusom w głównych miastach europejskich, ESCP Business School aktywnie przyczynia się do rozwoju europejskiej kultury zarządzania i pozwala szkole oferować unikalny rodzaj międzykulturowej edukacji biznesowej:

 • BERLIN
 • LONDYN
 • MADRYT
 • PARYŻ
 • TORINO
 • WARSZAWA

Lokalizacje

Paryż

ESCP Europe

Address
ESCP Europe Campus Paris
79, avenue de la République

75543 Paryż, Île-de-France, Francja
Telefon
+33 1 49 23 20 00

Londyn

ESCP Europe - London Campus

Address
ESCP Europe Campus London
527 Finchley Road


NW3 7BG Londyn, Anglia, Wielka Brytania

Berlin

ESCP Europe

Address
ESCP Europe Campus Berlin
Heubnerweg 8-10

14059 Berlin, Berlin, Niemcy
Telefon
+49 30 320070

Turyn

ESCP-EUROPE Torino

Address
ESCP Europe Torino Campus
Corso Unione Sovieticà, 218 bis

10134 Turyn, Podgórski, Włochy
Telefon
+39 011 670 5894

Warszawa

Address
ESCP Europe Warsaw Campus
c/o Kozminski University
57/59 Jagiellonska St.

03-301 Warszawa, Województwo mazowieckie, Polska

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Akredytacje

EFMD Equis Accredited
AACSB Accredited

Programy