EPITA School of Engineering and Computer Science

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

O firmie EPITA

Założona w 1984 r. Szkoła Inżynierii i Informatyki EPITA (Ecole pour l'Informatique et Les Techniques Avancées) to szkoła inżynierska, która szkoli ekspertów, którzy projektują, rozwijają i ulepszają przyszłość technologii informacyjnych i komunikacyjnych (ICT). Pedagogika szkoły koncentruje się na przekazywaniu studentom zarówno podstaw inżynierii, jak i wiedzy specjalistycznej z zakresu informatyki i ICT.

Jako instytucja dwujęzyczna, EPITA oferuje programy licencjackie i magisterskie nauczane zarówno w języku francuskim, jak i angielskim. Szkoła rozwinęła strategiczne partnerstwa z ponad 80 prestiżowymi instytucjami w 40 krajach oraz szereg umów o podwójnym stopniu naukowym.

EPITA ma obszerną listę partnerstw korporacyjnych (Google, Microsoft, Orange, Facebook, IBM, HP itp.) I regularnie organizuje wydarzenia zawodowe. Absolwenci EPITA są bardzo poszukiwani przez francuskie i międzynarodowe firmy. Ponad 96% studentów jest zatrudnionych na stałe przed ukończeniem studiów. Obecnie ponad 7700 absolwentów pracuje w prawie 2000 firm w + 40 krajach.

EPITA jest akredytowana przez francuskie Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego i Badań Naukowych oraz CTI (Commission des Titres d'Ingénieur). Jest członkiem CGE (Conférence des grandes écoles).

W skrócie

  • Zajmuje pierwsze miejsce wśród szkół inżynieryjnych zajmujących się informatyką
  • 2700 studentów, z czego 15% to studenci zagraniczni z 40 narodowościami
  • 50% wydział międzynarodowy
  • 7700 absolwentów, pracujących w 2000 firmach w 40 krajach
  • 80 partnerskich uniwersytetów z 40 krajów
  • 40 stowarzyszeń studenckich

Lokalizacje

Paryż

EPITA

Address
14-16 rue Voltaire
Kremlin Bicêtre Cedex

94276 Paryż, Île-de-France, Francja