ENAC

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

ENAC została założona w 1949 roku w Paryż-Orly, i przeniósł się do Tuluzy w 1968 roku. Jest połączony z SEFA (Service d'Exploitation de la Formation Lotniczej) z dniem 1 stycznia 2011 r. Przycisk «École nationale de l'aviation civile» (ENAC) to unikalny przykład: jest to jedyna uczelnia w lotnictwie zorientowany we Francji iw Europie oferującym szeroki i kompletny panel aeronautyki zorientowanych programów i działań szkoleniowych, służąc świat lotniczej , a zwłaszcza sektor transportu lotniczego.

ENAC uczelnia składa się z:

2000 uczniów w 25 różnych szkoleń: inżynier, magister, doktor, pilot transportu lotniczego, kontroler ruchu lotniczego, etc., 7500 stażystów rocznie w 400 programach kształcenia ustawicznego lub zaawansowane szkolenia, 10 laboratoria badawcze, Działalność międzynarodowa: ENAC co roku wita setki studentów i stażystów z 5 kontynentów, Zespół edukacji mające wyjątkową ilość profesjonalnych umiejętności i know-how, materiały szkoleniowe wysoki poziom związany z jego wielodyscyplinarnych działań: symulatorów ATC, symulatory lotu, 130 samolotów, laboratoriów dla elektroniki, telekomunikacji, GNSS, UAV, przetwarzania danych, aerodynamiki, języków, itp ...

Przez wszystkie te działania, uniwersytet ENAC jest zobowiązana do spełniania wymogów określonych w dziedzinie lotnictwa, w którym biorą udział zarówno podmioty publiczne i prywatne, zarówno we Francji, jak i za granicą. W ciągu ponad 60 lat, z 20.000 absolwentów, ENAC zdobyła uznanie we Francji i za granicą, wśród wszystkich partnerów należących do szerokiego zakresu jej działalności. Dziś, dzięki uznanych umiejętności swoich nauczycieli, poszukiwaczy, studentów, praktykantów i całego personelu, uniwersytet ENAC zamierza wzmocnić swoje wpływy na całym świecie, jest zawsze zaangażowana w swojej dziedzinie doskonałości: aeronautyki.

Lokalizacje

Toulouse

Ecole Nationale de l'Aviation Civile - ENAC

Address
Ecole Nationale de l’Aviation Civile
Campus Toulouse:
7 avenue Edouard-Belin BP 54005 -

31055 Toulouse, Occitanie, Francja
Telefon
+33 5 62 17 40 00