EM Normandie Business School

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Normandy Business School (Ecole de Management de Normandie)

W ciągu ostatnich 25 lat izby handlowe w Caen i Le Havre połączyły swoje wysiłki w celu utworzenia wspólnej struktury szkolnictwa wyższego z korzyścią dla swoich miast i regionów.

Dzisiaj wysiłek ten zrodził Ecole de Management de Normandie, zjednoczoną i wzmocnioną szkołę biznesu gotową sprostać zarówno krajowym, jak i międzynarodowym potrzebom firm.

8128_CAEN-171.jpg

Ecole de Management de Normandie (Normandy Business School), której początki sięgają 1871 roku, stara się być szkołą biznesu z wyboru, która zapewnia wstępne doświadczenie i ustawiczne kształcenie w wysokiej jakości, skoncentrowanym na uczniach środowisku edukacyjnym.

Jego ogólne i specjalistyczne programy mają na celu ścisłe dopasowanie wymagań regionalnych i krajowych interesariuszy korporacyjnych do indywidualnych aspiracji studentów i wykładowców w celu edukacji odpowiedzialnych obywateli na całym świecie.

Aby osiągnąć te cele, Szkoła stosuje podejście dydaktyczne oparte na uczeniu się w działaniu i znaczących relacjach mentorskich z wykładowcami, specjalistami i społecznościami wspierającymi. Wkład naukowy, poparty badaniami istotnymi dla misji, potwierdza portfel programów zaprojektowanych w celu spełnienia krajowych i międzynarodowych standardów jakości.

Każdego roku ponad 1700 studentów studiuje biznes. Szkoła ma także absolwentów ponad 8 000.

8127_CAEN-064.jpg

Struktura szkoły

Struktura Ecole de Management de Normandie jest teraz stowarzyszeniem non-profit. Ten znaczący rozwój jest przykładem zakończenia fuzji trzech poprzednich instytucji i wzmocnionej współpracy zbudowanej przez dwie izby handlowe.

Ta znacząca ewolucja została podtrzymana przez znaczną inwestycję w nieruchomości: w Caen otwarto kolejne 2 000 m².

8129_Deauville__EMN-439.jpg

Jakość

Kilka lat temu szkoła zainicjowała system jakości mający na celu spełnienie procedur oceny akredytacji magistra francuskiego Ministerstwa Edukacji oraz procesu rozwoju kierowanego przez EQUIS.

Dziś mistrz Ecole de Management de Normandie jest uznawany przez państwo francuskie.

W maju 2006 r. Szkoła została uznana za kwalifikującą się do akredytacji EQUIS, a plan kandydatury jest teraz ukierunkowany na kontrolę oceny wzajemnej.

Ecole de Management de Normandie jest członkiem „Conference des Grandes Ecoles”.

Wszystkie tytuły magisterskie i magisterskie oferowane w szkole są akredytowane przez „Conference des Grandes Ecoles”, a certyfikat „Badge” został przyznany jednemu z programów kształcenia ustawicznego dla sektora bankowego w Normandii (zarządzanie i rozwój komercyjny).

„Grandes Ecoles” są specyficzne dla francuskiego sektora szkolnictwa wyższego: są bardzo selektywne i mają ograniczoną liczbę zapisów. Ich celem jest wykształcenie wysoko wykwalifikowanych absolwentów inżynierii, biznesu, sztuki, sztuk pięknych i nauk społecznych.

Lokalizacje

Caen

EM Normandie - Normandy Business School

Address
9, rue Claude Bloch
14000 Caen, Normandii, Francja
Telefon
+33 2 31 46 78 78

Le Havre

EM Normandie - Normandy Business School

Address
30, rue de Richelieu
76087 Le Havre, Normandii, Francja
Telefon
+33 2 32 92 59 99

Paryż

EM Normandie - Normandy Business School

Address
64, rue du Ranelagh
75016 Paryż, Île-de-France, Francja
Telefon
+33 (0)1 75 00 00 76

Rouen

Address
Rouen, Normandii, Francja

Oxford

Address
Oxford, Anglia, Wielka Brytania

Akredytacje

EFMD Equis Accredited
AACSB Accredited