EDC Ecole des Dirigeants & Créateurs d’Enterprise

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

EDC Ecole des Dirigeants

EDC to wyjątkowa szkoła biznesu. Jest wyjątkowy, ponieważ należy do 240 absolwentów, wszystkich liderów biznesu, którzy wykupili szkołę w 1995 roku. Kierując się wartościami solidarności i zauważając, że we Francji nie było żadnego wykształcenia wyższego, faktycznie dostosowanego do przedsiębiorczości, opracowaliśmy ten projekt być nowoczesnym, niezależnym i pragmatycznym.

EDC jest wyjątkowy, ponieważ jest całkowicie niezależną szkołą, która posiada własny egzamin wstępny. Choć umiejętność akademicka jest kluczowa, jury przywiązuje również dużą wagę do wartości, które muszą kierować biznesem: ambicja i szacunek, popęd, poszukiwanie doskonałości, etyka i solidarność.

Prawie 9 lat temu EDC jako pierwsza dała ważne miejsce etyce w biznesie, tworząc " EDC - Ethique

Zbudowaliśmy naszą reputację na duchu przedsiębiorczości, na chęci i zdolnościach, którymi chcemy się podzielić z naszymi młodymi studentami. Chcemy pomóc im stać się własnymi szefami i rozwijać działalność we Francji lub w innych krajach, kierując się postawą odpowiedzialnej, twórczej i proaktywnej przedsiębiorczości, która odzwierciedla wizerunek ich szkoły.

Metody edukacyjne EDC pozwalają wcześnie zanurzyć się w świecie biznesu. Nasza potężna sieć byłych studentów, z 13 000 absolwentami, jest szczególnie aktywna w przyjmowaniu studentów, a następnie oferowaniu im zatrudnienia. Jednomyślnie uznana jakość i lojalność tej sieci pozwoliły na stworzenie EDC Capital, funduszu mającego na celu pomoc studentom i młodym absolwentom, którzy chcą założyć własną firmę; podejście unikalne we Francji.

20% naszych absolwentów zakłada własną firmę w ciągu pięciu lat od ukończenia szkoły.

80% powierza swoją pierwszą pracę natychmiast po uzyskaniu dyplomu.

Nasz oryginalny i skuteczny model jest teraz rozpoznawany na najwyższym poziomie. Od początku 2009 roku dyplom Bac 5 uzyskał poziom magistra; ten dodatkowy poziom pozwala EDC plasować się wśród najlepszych szkół biznesowych we Francji i daje absolwentom większą widoczność w Europie i silną międzynarodową mobilność. Od kwietnia 2010 roku EDC jest członkiem francuskiego stowarzyszenia "Conférence des Grandes Ecoles".

Lokalizacje

Paryż

Address
EDC 70, Galerie des damiers Paris la défense 1
92415 Paryż, Île-de-France, Francja

Programy

Ta szkoła oferuje również: