Centrale Nantes

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Założona w 1919 r. Centrale Nantes (ECN) należy do czołowych instytucji szkolnictwa wyższego i instytucji badawczych we Francji w dziedzinie nauk ścisłych

Siła sieci

Centrale Nantes należy do prestiżowej Groupe des Ecoles Centrale, instytucji szkolnictwa wyższego i instytucji badawczych o długiej tradycji innowacji, projektowania, budowy i produkcji. Od momentu powstania Groupe des Ecoles Centrale kieruje się tym samym powołaniem: szkoleniem inżynierów zdolnych sprostać największym wyzwaniom swojej epoki. Centrale Nantes ułatwia wymianę międzynarodową profesorów i studentów poprzez programy magisterskie na wysokim poziomie z marką doskonałości Erasmus Mundus dostarczoną przez Komisję Europejską. W rzeczywistości instytucja jest obecnie zaangażowana w 4 projekty Erasmus Mundus A.1 (4 studia magisterskie, 1 doktorat), 15 projektów Erasmus Mundus A.2 (3 jako koordynator z Indiami i Azją Południową), dwa projekty A.3. Niektóre granty są dostępne w ramach tych projektów. Większość studentów zagranicznych otrzymuje atrakcyjne stypendia od Centrale Nantes , firm, Komisji Europejskiej, ambasad Francji lub regionu Loary. Uznanie doskonałości naukowej Centrale Nantes ułatwia współpracę z regionalnymi organami gospodarczymi, a także globalnymi firmami oraz interakcje z podobnymi sieciami za granicą. Centrale Nantes wypełnia luki między edukacją, badaniami, rozwojem a światem korporacyjnym.

126059_pexels-photo-1438072.jpegBuro Millennial / Pexels

Dostęp do najnowocześniejszych platform technologicznych

Jako źródło innowacji i otwartości Centrale Nantes zapewnia silne powiązania z przemysłem i cieszy się reputacją doskonałości na całym świecie. Szkolne jednostki badawcze dysponują unikalnym w swoich dziedzinach sprzętem eksperymentalnym, w szczególności w zakresie hydrodynamiki morskiej, mechaniki płynów, inżynierii lądowej, testów zderzeniowych, rzeczywistości wirtualnej, robotyki i obróbki mechanicznej. Laboratoria badawcze są w pełni zintegrowane z programem edukacyjnym szkoły, aby zapewnić studentom inżynierii badania uzupełniające i wzbogacić ich szkolenie, zapewniając im dostęp do pedagogiki indukcyjnej w laboratoriach i umożliwiając tym, którzy rozpoczynają karierę w R

Oto najlepsza oferta międzynarodowego programu Centrale Nantes : 6 międzynarodowych magisterskich (kursy prowadzone w języku angielskim) z 15 specjalizacjami:

Miasto i środowisko miejskie:

 • Atmosfera, woda i środowisko

Inżynieria mechaniczna:

 • Materiały, procesy
 • Zaawansowana produkcja
 • Energetyka
 • Mechanika obliczeniowa

Kontrola i robotyka:

 • Zaawansowana robotyka
 • Sygnał
 • Systemy kontrolne
 • Wbudowane systemy czasu rzeczywistego

Inżynieria lądowa:

 • Materiały i struktury w ich środowisku

Inżynieria przemysłowa:

 • Agile Factory Management
 • Inteligentne i połączone przedsiębiorstwo

Technologia morska:

 • Hydrodynamika dla inżynierii oceanicznej
 • Kapitan atlantycki w zakresie operacji na statkach i inżynierii okrętowej

126060_people-woman-coffee-meeting.jpgPoczątkowe fotografie / Pexels

Praktyczne informacje

Biuro międzynarodowe pomaga studentom zagranicznym w wypełnieniu wymogów administracyjnych i znalezieniu zakwaterowania w pobliżu kampusu. Centrale Nantes proponuje również wiele działań za pośrednictwem różnych klubów i stowarzyszeń.

Mieszka we Francji

Piąta co do wielkości gospodarka na świecie, Francja jest także czwartym najpopularniejszym kierunkiem dla studentów zagranicznych. Kraj pozostaje wierny swojej długofalowej polityce równego traktowania studentów krajowych i zagranicznych. Każdego roku Francja dokonuje ogromnych inwestycji w edukację i badania. W rzeczywistości edukacja jest największą kategorią wydatków rządowych, stanowiącą ponad 20% budżetu. Francuska gospodarka jest piątą co do wielkości na świecie. Odpowiada za 5% światowego PKB i 6%.

Opłaty za czesne

Opłaty za czesne w Centrale Nantes wynoszą od 0 do 15 000 € rocznie.

Informacje Alumni

Absolwenci są bardzo ważni dla Centrale Nantes . Stowarzyszenie absolwentów Centrale Nantes jest szeroko rozpowszechnione w wielu krajach na całym świecie, działając w różnych sektorach. Niektóre z nich zajmują wysokie stanowiska w różnych instytutach badawczych lub firmach, a kilka innych to przedsiębiorcy odnoszący sukcesy. Utrzymywanie kontaktu z absolwentami okazuje się dla studentów bezcenne pod wieloma względami. Sieć absolwentów daje studentom nie tylko szansę na interakcję z absolwentami, ale także pomaga absolwentom pozostać w kontakcie z instytutem i być na bieżąco z różnymi wydarzeniami. Oprócz tego platforma regularnej wymiany opinii i pomysłów wśród absolwentów jest równie ważna dla ich własnego rozwoju i wzrostu.

Lokalizacje

Nantes

Centrale Nantes Études

Address
Ecole Centrale de Nantes
1 rue de la Noë

44300 Nantes, Kraj Loary, Francja
Telefon
+33 2 40 37 16 21