Przeczytaj oficjalny opis

Centrum Badań i interdyscyplinarność (Centre de recherches Interdisciplinaires - CRI) w Paryżu została założona w 2005 roku jako biesiadny miejsce na skrzyżowaniu nauk przyrodniczych i ścisłych, przyrodniczych, poznawczych oraz nauk społecznych.

Dziś CRI ​​oferuje trzy programy studiów zintegrowanych w programie nauczania Bettencourt: licencjat programu (Licencja Granic du Vivant, FDV, Paris Descartes University), program mistrzów (Interdyscyplinarne podejścia do Przyrodniczy, AIV Mistrz, Paris Descartes Uniwersytet w Paryżu -Diderot University) oraz studia doktoranckie (Frontiers of Life, Ecole doctorale 474 Granic du Vivant, FDV).

CRI obiekty dedykowane zajęć profesorów wizytujących, szereg kursów i wiele klubów studenckich.

Głównym zadaniem CRI jest promowanie nowych technik i strategii edukacyjnych uprawniających do podjęcia inicjatywy uczniów i rozwijania własnych projektów badawczych. Mentorzy, instytucje badawcze, firmy prywatne i fundacje, takie jak Fundacja Bettencourt, zapewnić wsparcie dla projektów badawczych przez studentów tworzone i działań.

Wyżej wymienione działania wahają się od pierwszej francuskiej drużyny biologii syntetycznej (iGEM Paris Bettencourt, do MIT-sponsorowany iGEM (IGEM) Konkurencja) do Festiwalu Nauki Paryż-Montagne i Science Académie, program zasięg, który umożliwia szkół uczniowie z ubogich dzielnic, aby odkryć ich kreatywności w nauce.

CRI znajduje się również instalacje laboratoryjne urządzenia U1001 z francuskiego Narodowego Instytutu Zdrowia i Badań Medycznych (INSERM) w Paris-Descartes University Medical School.

W 2012 i 2013 roku, działalność CRI Rozszerzyliśmy z następujących nowych projektów:

Nowy Instytut Learning Through Badań Naukowych (Institut Innovant de Formation par la Recherche - IIFR Paris Descartes / PRES Sorbonne Paris Cité), został otwarty w marcu 2012 roku przez Międzynarodowy Komitet Naukowy Narodowego Programu Innowacyjna Kształcenia (IDEFI) francuskiego Ministerstwa Badań , IIFR organizuje różne warsztaty, kursy doktoranckie, program wykonawczy i uruchomi nowy program główny, we wrześniu 2014 r. We wrześniu 2013 roku, działalność IIFR otrzymał krzesło UNESCO dla "Nauka nauką". Obywatel Cyberlab Europejskie Konsorcjum (nauka obywatel) został uruchomiony we wrześniu 2012 roku z funduszy z UE 7th Framework. Wiedza dla dzieci przygody / Savanturiers: te warsztaty naukowe w paryskich szkół podstawowych (dzieci 9-10 lat) rozpoczął się we wrześniu 2013 roku, we współpracy z Urzędem Miejskim w Paryżu. W lipcu 2013 r CRI została również wybrana przez miasto Paryż do projektowania i rozwoju innowacyjnego Mooc (Masywne Online Kursy otwarte), która uruchomi swoje pierwsze projekty w 2014 r.

Gwałtowny wzrost CRI doprowadziły w 2013 roku do poszukiwania nowych obiektów powitać wszystkich nowych członków zespołu CRI: część zespołu (sucha laboratorium) przeniosła się do nowego budynku przy 8-10 rue Karola V w Paryżu 4e , podczas gdy zespół laboratorium U1001 Inserm i mokre działalność pozostawała w laboratorium Wydziału Lekarskiego w Paryżu 14e - Port Royal.

W współzałożycieli CRI, François Taddei i Ariel Lindner, Przyniosły wiele publikacji w interesie ogólnym czasopismach naukowych, badawczych i ich starania zostały docenione przez wielu nagród.

François Taddei jest członkiem różnych grup roboczych na temat przyszłości badań i edukacji (Francja 2025, raportu OECD, itd.), A on został nominowany na francuskiej Wysokiej Rady Edukacji w 2012 roku.

Programy prowadzone przez:
  • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

Studia menedżerskie

Center for Research and Interdisciplinary (CRI)

Celem tego programu Master jest szkolenie przyszłych nauczycieli, naukowców i przedsiębiorców, aby zapewnić zrozumienie przemian zachodzących w edukacji cyfrowej oraz pom ... [+]

Podjęcia działań w celu promowania edukacji

Celem tego programu Master jest szkolenie przyszłych nauczycieli, naukowców i przedsiębiorców, aby zapewnić zrozumienie przemian zachodzących w edukacji cyfrowej oraz pomóc im w projektowaniu istotnych i trudnych projektów.

Edukacja jest zglobalizowany: nauczanie wszelkiego rodzaju nośniki są dostępne przez cały czas i wszędzie. Jeśli jest stymulowany przez gospodarkę cyfrową, edukacja musi z nim konkurować.

Szkoły są zobowiązane przez społeczeństwo, aby zachęcić kreatywność i chęć uczniów do nauki, aby je zachęcić do podjęcia i akcji, do rozwijania ich jasność, krytyczne myślenie i poczucie solidarności. Ale to cele nie łatwo dostępne, w kontekście kryzysów społecznych, rosnących nierówności i potrzeb demograficznych.... [-]

Francja Paris
Wrzesień 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Center for Research and Interdisciplinary (CRI)

Interdyscyplinarnego podejścia w Przyrodniczy (AIV) Master of Paris Diderot i uniwersytetów Descartes to interdyscyplinarny dwu- letni program walce z metod ilościowych w ... [+]

Zapraszamy do programu AIV o CRI

Interdyscyplinarnego podejścia w Przyrodniczy (AIV) Master of Paris Diderot i uniwersytetów Descartes to interdyscyplinarny dwu- letni program walce z metod ilościowych w różnych interfejsów z Przyrodniczy. Ma ona na celu szkolenie kreatywnych i utalentowanych uczniów do rozwijania swoich badań w środowisku jako wzbogacenie jak najlepszych absolwentów programów światowych. Program oparty jest na uczenie się poprzez pedagogiki badawczego - bogaty w stażach naukowych i projektów współpracy. Program jest finansowany przez Fundację Bettencourt Schueller.

1 roku z AIV Master jest pierwszym we Francji do nauczania biologii systemów i biologii syntetycznej. Szkolenie koncentruje się na styku nauk przyrodniczych i fizyki, matematyki i informatyki. Oprócz systemów i biologii syntetycznej, studenci dowiedzieć metod modelowania matematycznego, analizy statystycznej oraz, jak również state-of-the-art technologii (mikroskopii fluorescencyjnej, nano-produkcyjnych, pomiary siły molekularne, itp) używane do określenia właściwości systemów żywych , Zdobywają również umiejętności w zakresie komunikacji naukowej, a może chcesz wziąć udział w modułach zewnętrznych nabycia lub wzmocnienia konkretnej wiedzy.... [-]

Francja Paris
Wrzesień 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku