Audencia Business School

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Założona w 1900 roku Audencia Business School jest jedną z najlepszych szkół zarządzania w Europie.

Międzynarodowe akredytacje EQUIS, AACSB i AMBA dodane do pozytywnej oceny AERES (francuska agencja zajmująca się badaniami i szkolnictwem wyższym) podkreślają zaangażowanie w doskonalenie nauczania.

Jego programy są regularnie zaliczane do najlepszych na świecie przez The Financial Times i The Economist. Wizja nauczania w szkole opiera się na trzech kluczowych zasadach, które nadają sens naszym działaniom: globalnej odpowiedzialności, przedsiębiorczości i świadomości kulturowej, z których wynikają podwójne kompetencje, a międzynarodowy duch otwartości jest najbardziej emblematycznym przykładem.

W 2004 r. Audencia Nantes stała się pierwszą francuską szkołą zarządzającą, która zastosowała się do "Global Compact" Organizacji Narodów Zjednoczonych. Szkoła następnie uczestniczyła w określeniu przez ONZ jej PRME (Principles of Responsible Management Education). Audencia Nantes podpisała także strategiczne partnerstwo z WWF-France. W dużej mierze dzięki działalności inkubatora, w którym co roku odbywają się nowo uruchomione projekty z zakresu przedsiębiorczości, szkoła jest aktywna w zakresie tworzenia przedsiębiorstw. Dzięki swojej logice podwójnych kompetencji szkoła kontynuuje wzmacnianie działań rozpoczętych na mocy pierwotnego porozumienia podpisanego z Ecole Centrale de Nantes w celu kształcenia inżynierów-menedżerów. Dziś Audencia Nantes oferuje różnorodne ścieżki do nauki, które łączą zarządzanie i inne dyscypliny (architektura, sztuki piękne, prawo i nauki polityczne).

key figures/iframe>

Styl życia w kampusie

Jeden z najpiękniejszych kampusów we Francji

Kampus został stworzony z myślą o jakości środowiska edukacyjnego.

Biblioteka multimedialna o powierzchni 1140 m2, otwarta 76 godzin tygodniowo, 15 000 książek i baz danych, 500 czasopism francuskich i anglojęzycznych oraz dostęp do Wi-Fi.

Finansowa sala handlowa z dostępem do szeregu usług zarezerwowanych zazwyczaj dla profesjonalistów finansowych.

Kluby i stowarzyszenia: Życie studenckie w Audencia jest szczególnie bogate. W wolnym czasie uczniowie mogą brać udział w różnych zajęciach, koncentrując się na biznesie, finansach, sporcie, muzyce, kulturze, pomocy humanitarnej lub sprawach międzynarodowych. Na terenie kampusu działa około 30 klubów studenckich.

Pokoje gościnne na terenie kampusu dla zwiedzających.

Zakwaterowanie: specjalna baza danych na temat intranetu ucznia zawiera informacje o dostępnych pokojach w akademikach, studiach / mieszkaniach lub kwaterach prywatnych z rodzinami. Każdy międzynarodowy student przyjeżdżający do Audencia może liczyć na dedykowany międzynarodowy zespół łącznikowy, który gwarantuje, że każdy student znajdzie zakwaterowanie.

Campus Net, wirtualna platforma, która umożliwia uczniom dostęp do ich harmonogramu kursu, poczty e-mail, plików roboczych i szczegółów kursów.

Obiekty kampusu Saint-Nazaire, dedykowane nauczaniu i badaniom w zakresie zakupów i zarządzania łańcuchem dostaw.

aboutAudencia Nantes została wyróżniona w różnych międzynarodowych rankingach:/>

The Financial Times września 2015 r

Audencia zajmuje 28. miejsce na świecie pod względem mgr inż. Zarządzania i 6 miejsca na świecie w kategorii rang kariery.

Program ten ilustruje logikę programu ALLIANCE Audencia Nantes , Ecole Centrale de Nantes i Ecole Nationale Supérieure d'Architecture de Nantes.

Listopad 2014 - Najlepsze szkoły biznesu w Europie

Audencia należy do 80 najlepszych szkół biznesowych w Europie.

Ekonomista

2014 - 100 najlepszych programów MBA na świecie

Audencia MBA zajmuje 88. miejsce na świecie

Lokalizacje

Nantes

Audencia Nantes École de Management

Address
Audencia Nantes - School of Management
8 route de la Jonelière - B.P. 44312

31222 Nantes, Kraj Loary, Francja
Telefon
+33 2 40 37 34 34

Shenzhen

Address
Shenzhen, Guangdong, Chiny

Akredytacje