Academie Charpentier

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Dlaczego warto wybrać Akademię Charpentier?

Ponieważ Akademia Charpentier jest od ponad 70 lat Private Grande Ecole of Applied Arts, która szkoli projektantów wnętrz i dyrektorów artystycznych. Wierny wartościom swojego pochodzenia, kreatywności, człowieczeństwa, współczesności i ciesząc się bardzo silnym artystycznym śladem, zachował ludzki rozmiar.

Od 1958 r. Dziedziczka Académie de la Grande Chaumière, wówczas ośrodka wolności twórczej i eksperymentów plastycznych, kontynuuje prace eksploracyjne w świecie sztuk stosowanych, zachęcane nowym kierunkiem, który obecnie pracuje nad wzmocnieniem podstawy szkoły, będąc jednocześnie częścią nowoczesności.

Wybór Akademii Charpentier to:

studiować w jednej z najlepszych prywatnych szkół sztuki użytkowej dzięki uznaniu przez Krajową Komisję Certyfikacyjną Uznawania Zawodowego jego dyplomów architekta wnętrz i dyrektora artystycznego na poziomie I,
pracujcie w warsztatach ludzkich i towarzyszą im indywidualnie nauczyciele, którzy są profesjonalistami w swojej dyscyplinie,
otworzyć się na świat pracy poprzez warsztaty, konkursy, partnerstwa, konferencje i obowiązkowe staże, doskonalenie rysunku i pogłębianie techniki poprzez udział w warsztatach La Grande Chaumière (modele na żywo),
korzystać z filozofii szkoły opartej na ujawnieniu własnej tożsamości artystycznej i graficznej,
wyjazd na semestr za granicę za pośrednictwem programu Erasmus (Włochy, Hiszpania, Bułgaria, Niemcy itd.)
i ciesz się siecią ponad 12 000 absolwentów.

116300_pexels-photo-285814.jpegTranmautritam / Pexels

Projekt założenia i pedagogiki, aby towarzyszyć przyszłym specjalistom

Związek między nabyciem umiejętności, kreatywnością a rzeczywistością zawodów

Uwaga poświęcona każdemu uczniowi

Wyzwanie związane z integracją zawodową w kontekście, w którym modele, techniki i zawody są stale rozwijane, polega na rozwijaniu w każdym uczniu wizji świata, zdolności adaptacji, aparatu krytycznego, jego cech analizy. Każdy uczeń jest zatem rozpoznawany przez swoich nauczycieli i towarzyszy im indywidualnie, nie zmniejszając znaczenia dynamiki grupy.

Stały kontakt z branżami

Stały kontakt z branżami jest podstawą edukacji. Zespół pedagogiczny szkoły składa się z profesjonalistów zaangażowanych w wiadomości o dyscyplinach, w których szkolą uczniów. Reprezentują oni także swoje przyszłe powiązania ze światem pracy i konkretnie ukierunkowują uczniów w ich życiu zawodowym.Aby je przygotować, Akademia Charpentier zapewnia, że ich uczniowie podążają za stażami w firmach lub agencjach, uczestniczą w konkurencyjnych egzaminach. Architektura wnętrz, projektowanie lub komunikacja wizualna i wystawy. Wprowadzone partnerstwa wzmacniają ten wymóg i umożliwiają umieszczenie projektów w rzeczywistym kontekście.

Transwersalność

Bogata w dwa działy: architekturę wnętrz / projektowanie i komunikację wizualną / projektowanie graficzne, Akademia Charpentier promuje łączenie umiejętności i krzyżowanie poglądów przy okazji projektów lub wspólnych kursów. Ta transwersalność jest dziś niezbędna. W rzeczywistości architekt musi nauczyć się komunikować swój projekt, a grafik musi nauczyć się pracować w przestrzeni.

116299_pexels-photo-276267.jpegPixabay / Pexels

Otwór na zewnątrz

Ćwiczenie dwufunkcyjne

Badane przedmioty, badania prowadzone przez studentów są sugerowane lub proponowane na podstawie rzeczywistych danych. Są to ćwiczenia dwufunkcyjne, zarówno „próby”, jak i symulacje konkretnej sytuacji i materiałów dydaktycznych.

Konferencje prowadzone przez wybitne osobistości w swojej dziedzinie są okazją do uchwycenia różnych wizji obecnego świata, wysłuchania punktu widzenia w pracy, myślenia grupowego, a następnie pisania indywidualnie.

Wydarzenia i konkursy

Pedagogika zwróciła się ku przyszłości

Nasi uczniowie biorą udział w wystawach i konkursach na zasadzie ad hoc lub regularnie, co pozwala na ich ocenę w kontekście konkurencji zawodowej:

VIA (Promocja innowacji w meblach), Międzynarodowy Festiwal Plakatów Chaumont, Minimaousse, Ugitech, Camif, Procos Trophy, Premier Regard Festival, Medion / Konkurs Microsoft, Decitre, Steel

Lokalizacje

Île-de-France

Address
Rue Jules Chaplain,2
75006 Île-de-France, Francja