Przeczytaj oficjalny opis

O École Polytechnique

École Polytechnique jest wiodącym francuskim instytutem, który łączy w sobie najwyższe wyniki badań naukowych, akademickich i innowacyjnych w dziedzinie nauki i technologii. Jego program promuje kulturę doskonałości z silnym naciskiem na naukę, zakorzenioną w tradycjach humanistycznych. Szkoła produkuje odpowiedzialnych społecznie profesjonalistów, którzy przodują w prowadzeniu złożonych i innowacyjnych projektów, które odnoszą się do obecnych i przyszłych wyzwań stojących przed naszym społeczeństwem.

Strategia i misje

W dzisiejszym klimacie zaciętej konkurencji gospodarczej innowacja jest jedyną drogą do dobrobytu. École Polytechnique szkoli liderów z solidnym doświadczeniem w multidyscyplinarnej nauce poprzez szeroką ekspozycję na świat biznesu i badań.

DNA École Polytechnique : wiara w innowacyjność, siła napędowa dobrobytu

École Polytechnique została założona w 1794 roku, w okresie znaczącym nie tylko z powodu wstrząsów politycznych i gospodarczych, ale także pod koniec Wieku Oświecenia. W tym wyjątkowym momencie historii Comité de Salut Public (Francuski Komitet ds. Opieki Społecznej) przewidział przyszłe zastosowania niezliczonych odkryć naukowych i technicznych, które miały miejsce w XVIII wieku i wywołały rewolucję przemysłową. Powierzył Gaspardowi Monge, Lazare'emu Carnotowi i kilku innym uczonym zaciągnięcie się, poprzez konkurencyjny proces rekrutacji, najlepsze umysły swoich czasów i nauczanie ich na rzecz Republiki Francuskiej.

W 1804 r. Napoleon potwierdził rolę Polytechnique w służbie narodu, przyznając École Polytechnique status wojskowy i nadając szkole jego motto:

"Pour la Patrie, les Sciences et la Gloire" ("Za Ojczyznę, Naukę i Chwałę").

Teraz, na początku XXI wieku, kolejna epoka charakteryzująca się trudnościami geopolitycznymi, gospodarczymi i środowiskowymi, a także liczne przełomowe technologie, École Polytechnique utrzymuje ten sam filozoficzny rdzeń. Jako zagorzały obrońca idei, że innowacje są jedyną siłą napędową zbiorowego dobrobytu, uniwersytet ma znaczący udział w promowaniu odpowiedzialnego rozwoju produkcyjnego, gospodarczego i naukowego.

École Polytechnique produkuje i dzieli się wiedzą multidyscyplinarną na najwyższym poziomie

Jako instytucja szkolnictwa wyższego, l'X w naturalny sposób stara się dzielić najbardziej aktualną wiedzą, z korzyścią dla swoich studentów, wybranych w oparciu o kryteria doskonałości, dla których jest znana.

Jednak École Polytechnique również tworzy wiedzę, ponieważ jej profesorami są zarówno nauczyciele, jak i badacze. Obejmuje on około dwudziestu laboratoriów, które są ściśle związane z francuskimi krajowymi instytucjami badawczymi i zobowiązują się do prestiżowej współpracy międzynarodowej. Celem tych laboratoriów jest osiągnięcie wyników w postaci praw własności intelektualnej i publikacji w wiodących czasopismach zarówno w zakresie badań podstawowych, jak i stosowanych.

École Polytechnique ma być wielodyscyplinarna zarówno w zakresie nauczania, jak i badań. Zorganizowany w ramach dziesięciu dyscyplin naukowych, w tym nauk humanistycznych i społecznych, koncentruje swoje badania na ośmiu tematach, które dotyczą współpracy między laboratoriami. Taki model wynika z obserwacji, że owocne innowacje akceptowane przez społeczeństwo rodzą się z konfrontacji i współpracy dyscyplin, w tym filozofii.

École Polytechnique służy społeczeństwu, firmom i studentom

W dobrze poinformowanym i mobilnym społeczeństwie dzisiejsi najlepsi studenci na całym świecie mogą wybierać z dowolnej liczby uniwersytetów. Szkolnictwo wyższe jest międzynarodowym konkursem, a firma l'X ma swój własny udział w konkurencjach - które przypadkowo są często partnerami, których środki finansowe, zarówno ze źródeł publicznych, jak i prywatnych, są znaczne.

W tym stymulującym środowisku celem École Polytechnique jest uznanie przez najbardziej wyjątkowych studentów z całego świata za instytucję, w której mogą zdobyć bazę wiedzy i know-how oraz uzyskać dostęp do sieci byłych studentów, co pozwoli im mieć satysfakcjonujące życie zawodowe zgodnie z ich ambicjami.

Uczelnia rozwija także działania mające na celu przynoszenie korzyści firmom, które generują wartość. Ma nadzieję zaoferować im wyniki badań i rozwoju, które pozwolą im rozwijać się zarówno na poziomie przemysłowym, jak i gospodarczym.

Wreszcie École Polytechnique nie zapomina o swojej roli w społeczeństwie. Rola uniwersytetu w rozpowszechnianiu wiedzy nie ogranicza się do publikacji naukowych, a obecnie obejmuje także nauczanie online za pośrednictwem "Formations en Ligne Ouvertes à Tous" (Online Training Sessions Open to All). Jego wpływ w całej społeczności można zaobserwować nie tylko na poziomie edukacyjnym i naukowym; Choć jego działania na rzecz promowania tworzenia przedsiębiorstw, zasięg uniwersytetu został rozszerzony o rozwój gospodarczy.

Wartości do uzupełnienia wiedzy

L'X nie tylko dąży do tworzenia wiedzy. Dąży do rozwijania wzorowych wartości wśród swoich studentów i profesorów badawczych.

Nauka i sumienie: kult integralności i poczucie interesu publicznego są częścią jego głęboko zakorzenionej kultury. Szerzej, École Polytechnique jest otwarte na świat i entuzjastycznie wita nowe doświadczenia.

Uczelnia łączy teraz te podstawowe cechy z tak samo ważnymi cechami, a mianowicie śmiałością i duchem przedsiębiorczości, które stanowią kluczowe cechy w świecie, który uśmiecha się do zespołów sprawnych i skłonnych do podejmowania ryzyka.

Dumny ze swojej przeszłości, l'X jest zobowiązany do dokonywania naukowych, technologicznych i przemysłowych rewolucji w XXI wieku.

Historia École Polytechnique

Produkt École Polytechnique , będący produktem rewolucji francuskiej i wieku oświecenia, ma bogatą historię, która obejmuje ponad 220 lat. Od samego początku szkoła stała się tradycją doskonałości naukowej i zaangażowania w służbie wspólnemu dobru.

Rankingi

École Polytechnique to najlepsza francuska szkoła inżynieryjna, która jest konkurencyjna w skali krajowej i międzynarodowej.

N ° 1 Najlepsze francuskie Grandes Écoles w Nauce i Technologii / Wszystkie francuskie rankingi połączone / L'Usine Nouvelle / L'Étudiant

N ° 1 Francja i nr 16 Najlepsze uniwersytety europejskie / ranking światowy QS 2018

N ° 1 Francja i N ° 2 Najlepsze na świecie małe uniwersytety / Times Higher Education 2018

N ° 1 Francja i N ° 4 Światowy lider branży edukacyjnej / Według indeksu Alma Mater 2017

Zaangażowanie obywatelskie

Pokonywanie poważnych wyzwań społecznych jest integralną częścią historii i tradycji École Polytechnique , w dążeniu do doskonałości, postępu i nauki. Biorąc pod uwagę perspektywy akceptacji i dostępności, szkoła aktywnie angażuje się w politykę zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej.

Programy prowadzone przez:
Język angielski
Francuski

Ta szkoła oferuje również:

MSc

École Polytechnique

Ecole Polytechnique i nasza partnerska szkoła biznesu HEC Paris oferują nowy dwuletni wspólny program studiów podyplomowych w dziedzinie "Data Science for Business". Ma n ... [+]

Na pierwszy rzut okaDyplom: magisterTyp: stopień zorientowany na przemysłLiczba punktów ECTS: 140Początek: wrzesień 2019Czas trwania: 2 lataJęzyk: angielskiLokalizacja: FrancjaCzesne: 18 900 EUR rocznie

W dzisiejszym transformującym się i konkurencyjnym świecie firmy starają się wyprzedzić rynek i podejmować najbardziej świadome decyzje biznesowe. Inwestowanie w innowacyjną technologię stało się koniecznością.

Gromadzenie i analizowanie danych w czasie rzeczywistym pomaga firmom określić nowe trendy rynkowe. Inwestując i wdrażając duże systemy danych, uzyskują nowy wgląd w budowę bardziej responsywnego i efektywnego biznesu, osiągają wyższy poziom wydajności i otwierają nowe możliwości rynkowe, jednocześnie monitorując ryzyko.... [-]

Francja Palaiseau
Wrzesień 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

Studia menedżerskie

École Polytechnique

Dwuletni dyplom ukończenia studiów, w pełni nauczany w języku angielskim, ma na celu profesjonalizację. Podczas gdy nabywasz narzędzia i techniki podczas pierwszego roku, ... [+]

Master CybersecurityNa pierwszy rzut okaDyplom: magisterTyp: stopień zorientowany na przemysłLiczba punktów ECTS: 140Początek: wrzesień 2019Czas trwania: 2 lataJęzyk: angielskiLokalizacja: FrancjaOpłaty za naukę: € 15,000 / rocznieopis programu

Piractwo internetowe jest rosnącą i powszechną troską o ludzi, firmy i rządy. W miarę, jak hakerzy stają się bardziej elastyczni, specjaliści od cyberbezpieczeństwa stają się niezbędni dla każdej branży. Gwałtownie rosnący popyt na ekspertów wysokiego poziomu w cyberbezpieczeństwie zainspirował l'X do poświęcenia mu całego programu, tworząc Master of Cybersecurity: Threats and Defenses .

Dwuletni dyplom ukończenia studiów, w pełni nauczany w języku angielskim, ma na celu profesjonalizację. Podczas gdy nabywasz narzędzia i techniki podczas pierwszego roku, drugi rok skupia się na aplikacji "real world". Przez dwa lata studenci mają również możliwość nawiązania kontaktu z przemysłem, dzięki dwóm praktykom i doświadczeniom na miejscu z udziałem naukowców z l'X i wizytujących wykładowców.... [-]

Francja Palaiseau
Wrzesień 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
École Polytechnique

Ecotechnologies for Sustainability and Environment Management (ECOSEM) Graduate Degree oferuje rzeczywistą wiedzę techniczną na temat zagadnień środowiskowych, w tym diag ... [+]

Master Ecotechniki dla zrównoważonego rozwoju i środowiska ECOSNa pierwszy rzut okaDyplom: magisterTyp: stopień zorientowany na przemysłLiczba punktów ECTS: 140Początek: wrzesień 2019Czas trwania: 2 lataJęzyk: angielskiLokalizacja: FrancjaOpłaty za naukę: 12 000 € rocznie

École Polytechnique angażuje się w dostarczanie programów kładących nacisk na doskonałość w naukach, jednocześnie zapewniając pełne zrozumienie ich kontekstów przemysłowych, gospodarczych i społecznych.

Ecotechnologies for Sustainability and Environment Management (ECOSEM) Graduate Degree oferuje rzeczywistą wiedzę techniczną na temat zagadnień środowiskowych, w tym diagnostyki, leczenia i waloryzacji zanieczyszczeń gleby i wody, a także dogłębne zrozumienie ekonomicznych i społecznych wyzwań stojących przed ich rozwojem . Niektóre międzynarodowe regulacje prawne, a także wskazówki dotyczące etyki uzupełniają kursy techniczne i dotyczące zarządzania.... [-]

Francja Palaiseau
Wrzesień 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
École Polytechnique

Program Ekonomia, Analiza danych i Corporate Finance wyposaża studentów w metodologię ilościową i doświadczenie w świecie rzeczywistym, niezbędne do gruntownej nauki ekon ... [+]

Magister ekonomii, analiza danych i finanse przedsiębiorstwNa pierwszy rzut okaDyplom: magisterTyp: stopień zorientowany na przemysłLiczba punktów ECTS: 140Początek: wrzesień 2019Czas trwania: 2 lataJęzyk: angielskiLokalizacja: FrancjaOpłaty za naukę: 12 000 € rocznie

Oparty na światowej klasy świadectwie doskonałości nauk stosowanych przez École Polytechnique w zakresie nauk stosowanych, Ekonomii, Analityki Danych i Corporate Finance Graduate Degree oferuje wyjątkową możliwość zdobycia pełnego, opartego na ekonomii strategicznego zrozumienia nowych i zmieniających się rynków w Przemysł XXI wieku.

Działa w świecie ciągłego przepływu

Dzięki technologii, która przeniknie do każdego sektora gospodarki, coraz szybsze tempo innowacji może spowodować zakłócenia na dowolnym poziomie przemysłu. Korporacyjni giganci mogą nagle znaleźć się w stanie upadku, przesiedleni przez błyskawiczny wzrost nowych, uciążliwych przybyszów - zobacz podobne skutki Uber i Airbnb w ich wstrząsie w sektorach transportu i hotelarstwa.... [-]

Francja Palaiseau
Wrzesień 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
École Polytechnique

Program Ingénieur Polytechnicien École Polytechnique to wyjątkowy program 4-letni: 3 lata na uzyskanie stopnia inżyniera i 1 rok na uzyskanie dyplomu École Polytechnique ... [+]

Zarówno badania ogólne, jak i specjalistyczne

Program Ingénieur Polytechnicien École Polytechnique to wyjątkowy program 4-letni : 3 lata na uzyskanie stopnia inżyniera i 1 rok na uzyskanie dyplomu École Polytechnique .

Ten 4-letni program zapewnia studentom:

Multidyscyplinarne szkolenie naukowe, które zapewnia studentom szeroką bazę naukową (nauki podstawowe, inżynieria, ekonomia społeczna).Trening ludzi, wojska i sportu, który pozwala uczniom rozwijać swoje umiejętności behawioralne i relacyjne.Specjalistyczne kursy z zaawansowanymi koncentracjami naukowymi, które rywalizują z najlepszymi szkołami technicznymi na całym świecie.

Studia ogólne są oferowane w ciągu pierwszych dwóch lat programu, w którym studenci nabywają solidne podstawy naukowe w sześciu przedmiotach z ośmiu oferowanych przez wydziały akademickie: Czystej i stosowanej matematyki, fizyki, chemii, biologii, mechaniki, ekonomii i informatyki .... [-]

Francja Palaiseau
Wrzesień 2019
Język angielski,Francuski
W pełnym wymiarze godzin
4 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
École Polytechnique

Inteligentne miasta i polityka miejska Graduate Degree zapewnia dogłębne zrozumienie nowych i zmieniających się obszarów metropolitalnych i ich otoczenia konkurencyjnego. ... [+]

Inteligentne miasta

Na pierwszy rzut okaDyplom: magisterTyp: stopień zorientowany na przemysłLiczba punktów ECTS: 140Początek: wrzesień 2019Czas trwania: 2 lataJęzyk: angielskiLokalizacja: FrancjaOpłaty za naukę: 12 000 € rocznie

W coraz bardziej globalnej gospodarce obszary metropolitalne są podstawowymi komponentami gospodarczej konkurencji i wzrostu. Kapitał, zasoby pracy, wiedza, infrastruktura i ich rozmieszczenie w przestrzeni geograficznej i między nimi odgrywają ważną rolę w rozwoju gospodarczym i dobrobycie obszaru metropolitalnego.

Jak podkreślił ekonomista, raport amerykańskiego think-tanku Brookings Institution pokazuje, że "największe na świecie 300 metropolitalnych gospodarek stanowi 19% globalnej populacji i prawie połowę światowego PKB. W ostatniej dekadzie dochody i miejsca pracy rosły szybciej na tych obszarach miejskich niż ich średnie krajowe ".... [-]

Francja Palaiseau
Wrzesień 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
École Polytechnique

Internet of Things: Innovation and Management Program (IoT-IM) Graduate Degree jest oparty na multidyscyplinarnym podejściu Ecole Polytechnique i zapewnia niezbędną wiedz ... [+]

Mistrz Internet rzeczy: program innowacji i zarządzaniaNa pierwszy rzut okaDyplom: magisterTyp: stopień zorientowany na przemysłLiczba punktów ECTS: 140Początek: wrzesień 2019Czas trwania: 2 lataJęzyk: angielskiLokalizacja: FrancjaOpłaty za naukę: 12 000 € rocznie

Od telefonów komórkowych do zegarków, platform multimedialnych, sieci energetycznych i urządzeń medycznych, połączone obiekty przenikają wszystkie poziomy przemysłu i technologii. W miarę, jak społeczeństwo staje się coraz bardziej zdigitalizowane, generowane przez niego dane umożliwiają nowe interakcje i modele biznesowe, z szerokim wpływem na tradycyjne systemy gospodarcze, a nawet na nawyki społeczne.... [-]

Francja Palaiseau
Wrzesień 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
École Polytechnique

Nowy program studiów koncentruje się na sztucznej inteligencji, w tym uczeniu się statystycznego i aplikacjach do nauki o danych. Obejmuje również komplementarną dziedzin ... [+]

Mistrz w Sztucznej InteligencjiNa pierwszy rzut okaDyplom: magisterTyp: stopień zorientowany na przemysłLiczba punktów ECTS: 140Początek: wrzesień 2019Czas trwania: 2 lataJęzyk: angielskiLokalizacja: FrancjaOpłaty za naukę: € 15,000 / rocznieopis programu

Nowy program studiów koncentruje się na sztucznej inteligencji, w tym uczeniu się statystycznego i aplikacjach do nauki o danych. Obejmuje również komplementarną dziedzinę zaawansowanych technologii Visual Computing, w tym trójwymiarową grafikę komputerową, rzeczywistość wirtualną i rozszerzoną, interakcje multimodalne, wizję komputerową, robotykę i wytwarzanie 3D, które wykorzystują lub prowadzą do opracowania nowych metod sztucznej inteligencji. Ten program w Sztucznej Inteligencji i Wizualnych Informacjach jest zatem podstawą nauk cyfrowych i najbardziej obiecujących, najnowszych zastosowań.... [-]

Francja Palaiseau
Wrzesień 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
École Polytechnique

Traktując energię i środowisko jako dwie równe części, które określą naszą przyszłość klimatyczną, środowisko energetyczne: Nauka Technologia i Zarządzanie (STEEM) Gradua ... [+]

Master Energy Environment: Science Technology and ManagementNa pierwszy rzut okaDyplom: magisterTyp: stopień zorientowany na przemysłLiczba punktów ECTS: 140Początek: wrzesień 2019Czas trwania: 2 lataJęzyk: angielskiLokalizacja: FrancjaOpłaty za naukę: 12 000 € rocznie

W ostatnich latach pojawił się ogólnoświatowy konsensus w sprawie pilnej potrzeby wprowadzenia środków łagodzących zmiany klimatu, których kulminacją było grudniowe 2015 r. Porozumienie paryskie podczas 21. konferencji stron (COP21). 195 krajów przyjęło pierwszy w historii powszechny globalny porozumienie klimatyczne, aby ograniczyć do 2 ° C wzrost globalnych temperatur. W umowie określono również cel ograniczenia wzrostu do 1,5 ° C, co znacznie zmniejszyłoby ryzyko zmiany klimatu dla ekosystemów i populacji ludzkiej. Przyszłość produkcji energii, a zwłaszcza zdolności wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych, leży u podstaw wysiłków zmierzających do osiągnięcia tych nowych celów.... [-]

Francja Palaiseau
Wrzesień 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

École Polytechnique, a magical world

Behind the scenes at École Polytechnique

Address
91128 Palaiseau, Île-de-France, Francja
Witryna