Przeczytaj oficjalny opis

Multidyscyplinarne. Międzynarodowy. Uniwersytet Badawczy.

University of Turku jest aktywną społecznością akademicką złożoną z 25 000 studentów i pracowników, która prowadzi przełomowe i interdyscyplinarne badania. Angażujemy się w rozwój fińskiej i międzynarodowej edukacji oraz innowacje torujące drogę do lepszej przyszłości.

Oprócz Turku mamy kampusy w miastach Rauma i Pori oraz operacje w całej Finlandii - od Laponii po Morze Archipelagowe.

University of Turku najlepszych 1% na świecie
Rankingi QS World University 2018

Skuteczne badania

Prowadzimy badania i pracujemy na rzecz lepszej przyszłości i dobrego samopoczucia.

Promujemy bezpłatną, skuteczną i otwartą naukę. Nasze badania są interdyscyplinarne i międzynarodowe w celu opracowania nowych, interdyscyplinarnych inicjatyw.

Nasze badania są profilowane w sześciu obszarach tematycznych:

 • Biofutura
 • Dzieci, młodzież i nauka
 • Pamięć kulturowa i zmiany społeczne
 • Cyfrowe kontrakty terminowe
 • Opracowywanie i diagnostyka leków
 • Studia morskie i morskie

teamwork.jpg

Misja

University of Turku to międzynarodowo konkurencyjny uniwersytet naukowy, którego działalność opiera się na wysokiej jakości interdyscyplinarnych badaniach.

Promujemy edukację i bezpłatną naukę oraz zapewniamy szkolnictwo wyższe oparte na badaniach. Uniwersytet jest częścią międzynarodowej społeczności akademickiej. Ściśle współpracujemy ze społeczeństwem fińskim i aktywnie uczestniczymy w rozwoju naszego regionu.

Cele strategiczne

Skuteczne badania

Rozwiązujemy dziś i jutro skomplikowane problemy za pomocą naszych podstawowych badań. Stosujemy interdyscyplinarne podejście do naszych badań w celu podniesienia ich jakości i skuteczności społecznej. Umacniamy ścieżkę kariery naukowca, otwartą naukę i wsparcie badań.

Odpowiedzialna edukacja

Jesteśmy interdyscyplinarną i inspirującą instytucją szkolnictwa wyższego. Nasza edukacja opiera się na najnowszej wiedzy naukowej i odpowiada zmieniającym się potrzebom społeczeństwa. Zapewniamy, że ścieżki badań są elastyczne i proste.

Katalizator dobrobytu społecznego i gospodarki

Uznajemy innowacje wynikające z naszych badań i naszych globalnie konkurencyjnych usług edukacyjnych. Promujemy postawę przedsiębiorczą i wykorzystanie badań we współpracy z życiem biznesowym.

Dobrobyt społeczności

Jesteśmy odpowiedzialnym pracodawcą, a nasze działania opierają się na wspólnych wartościach. Budujemy zachęcający i interaktywny uniwersytet, w którym nauka i praca są przyjemnością.


Dzięki naszym wyjątkowym usługom, niewielkiemu kampusowi i aktywnemu życiu studenckiemu zagraniczni studenci czują się jak w domu i są bezpieczni od samego początku pobytu.

10 najlepszych powodów, aby wybrać UTU

 • UTU jest najbardziej międzynarodowym uniwersytetem w Finlandii.
 • Programy magisterskie i doktoranckie oparte na naszych mocnych stronach w badaniach.
 • Perspektywy kariery
 • Hojne stypendia, dostępne dla utalentowanych studentów.
 • Profesorowie i wykładowcy, którzy zapraszają Cię do nauki.
 • Osobiste wsparcie i usługi w trakcie studiów.
 • Doskonałe zaplecze i środowiska edukacyjne.
 • Szeroki wybór fakultatywnych i drobnych badań.
 • Aktywne życie studenckie i różnorodne zajęcia.
 • Kompaktowy kampus, w którym wszystko jest blisko.

Czytaj więcej: utu.fi/masters

research.jpg

Inspirujące kariery badawcze

Dobre samopoczucie całej społeczności uniwersyteckiej jest dla nas ważne. Chcemy wspierać młodych naukowców w ich karierze i oferować środowisko badawcze oraz społeczność, która inspiruje ich do wyjątkowych osiągnięć i wyników.

16 programów doktoranckich
170 stopni doktoranckich rocznie
Innowacje z badań

Zapobiegawczy wpływ ksylitolu na próchnicę odkryto po raz pierwszy w Instytucie Stomatologii University of Turku . Każdego roku ponad sto różnych innowacji i dziesiątki ujawnień wynalazków pochodzą z badań przeprowadzonych na uniwersytecie.

Kreatywny, zwinny i innowacyjny

Rozwijamy postawy i działania przedsiębiorcze na całym uniwersytecie. Oferujemy platformę rozwoju dla startupów i spinoffów wynikających z najlepszych badań.

Zbuduj z nami swoją przyszłą karierę

University of Turku jest popularnym miejscem wymiany, studiów magisterskich i doktoranckich. Współpracujemy z ponad 400 uniwersytetami na całym świecie i oferujemy naszym studentom szeroki wybór kursów i programów prowadzonych w języku angielskim.

20 000 studentów z ponad 100 krajów
Rocznie 650 przychodzących i
750 wyjeżdżających studentów

95% studentów zagranicznych wybrało nas ze względu na badania wysokiej jakości

laskiainen.jpg

Witamy w Student City of Turku

Kampus w Turku na University of Turku znajduje się blisko centrum miasta i rzeki Aury, w pobliżu innych instytucji szkolnictwa wyższego, spółek Parku Naukowego Turku i Szpitala Uniwersyteckiego w Turku. Obszar kampusu rozciąga się od katedry w Turku aż do dworca kolejowego Kupittaa.

Wszystkie ważne usługi dla studentów, personelu i gości znajdują się w pobliżu kampusu. Poruszanie się wszędzie jest przydatne pieszo, rowerem lub autobusem miejskim Föli.

Wspólnym celem szkół wyższych w Turku i miasta Turku jest bycie najlepszym miastem studenckim w Finlandii! Aktywne życie studenckie, łatwy i dobrze funkcjonujący transport publiczny oraz niedrogie mieszkania to wielkie atuty Turku. Aż 99% miejskich studentów szkół wyższych poleca Turku jako miasto studenckie swoim znajomym. riveraura.jpg

Rozsądne koszty utrzymania dzięki wielu opcjom mieszkaniowym, pełnowymiarowym usługom publicznym i prywatnym, żywemu życiu kulturalnemu i różnorodnym możliwościom rekreacji na świeżym powietrzu w okolicach Morza Archipelagowego gwarantują, że Turku oferuje najlepszą jakość życia i jest lukratywną lokalizacją dla studentów, a także dla wykwalifikowanych specjalistów.

Zgodnie ze strategicznym celem wyznaczonym przez miasto, do 2029 r. Turku będzie najciekawszym miastem północnego Bałtyku, o silnych podstawach zarówno w dziedzinie sztuki, jak i nauki. Turku buduje unikalne aktywa - kreatywny przemysł wytwórczy, biotechnologię, wiedzę logistyczną - dzięki udogodnieniom klastrowym i synergiom.

Witamy w Turku, Finlandia!

Programy prowadzone przez:
 • English (UK)

Ta szkoła oferuje również:

MA

University of Turku

Program studiów magisterskich w zakresie futures Studies zapewnia wszechstronną, multidyscyplinarną i praktyczną edukację w zakresie studiów futures. Został zaprojektowan ... [+]

masters.utu.fi

Czy będziesz następnym ekspertem przyszłości?Program studiów magisterskich w zakresie futures Studies zapewnia wszechstronną, multidyscyplinarną i praktyczną edukację w zakresie studiów futures. Został zaprojektowany, aby kształcić ekspertów foresight, którzy pomagają organizacjom wykorzystać przyszłe możliwości i uniknąć niepotrzebnego ryzyka.

Futures Studies to nowo powstająca dziedzina badań. Ponieważ przyszłość jeszcze nie istnieje, futuryści badają przyszłe prognozy i nieciągłości w przeszłych trendach oraz obecne poglądy na przyszłość. Futures Studies są zainteresowane prawdopodobnymi kontraktami futures, możliwymi kontraktami futures i preferowanymi kontraktami futures. Jako działanie społeczne, badania przyszłości mają służyć prywatnym i publicznym decydentom poprzez nakreślenie alternatywnych długoterminowych strategii w zmieniającym się otoczeniu operacyjnym. Jako dziedzina badań akademickich, Futures Studies generuje wiedzę o sposobach i procesach radzenia sobie osób i organizacji z niepewną przyszłością. Typowe pytania badawcze w tej dziedzinie dotyczą epistemologii wiedzy o przyszłości, rozwoju metodologicznego narzędzi do badań przyszłości i analiz alternatywnych przyszłości o jasnym temacie lub bardziej ogólnym temacie. Futures Studies to interdyscyplinarna dziedzina, w której analizowane są szerokie tematy, a wyniki i podejścia bardziej tradycyjnych dyscyplin się spotykają.... [-]

Finlandia Turku
Sierpień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Turku

Program studiów magisterskich w zakresie badań nad płcią opiera się na interdyscyplinarnym badaniu płci i seksualności, łączącym nauki społeczne, sztukę i nauki humanisty ... [+]

href = "http://masters.utu.fi/

Zdobądź zaawansowane i interdyscyplinarne szkolenia z zakresu gender studies!Program studiów magisterskich w zakresie badań nad płcią opiera się na interdyscyplinarnym badaniu płci i seksualności, łączącym nauki społeczne, sztukę i nauki humanistyczne.

Kolejne spożycie nastąpi w 2021 r.

Zdobędziesz kompetencje w zakresie polityki i polityki dotyczącej płci, a także uzyskasz umiejętność samodzielnej pracy w kluczowych kwestiach związanych z płcią, feminizmem, równością płci, produkcją władzy i wiedzy.

Ten program jest doskonałym wyborem szczególnie dla studentów, którzy chcą kontynuować karierę w dziedzinie badań, polityki, polityki równych szans i instytucji zajmujących się prawami człowieka. Organizacje w sektorze prywatnym i publicznym, a także organizacje pozarządowe i społeczeństwo obywatelskie, to inne możliwe ścieżki kariery.... [-]

Finlandia Turku
Sierpień 2021
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Turku

Zdobądź dyplom w dziedzinie edukacji dzięki zaawansowanemu połączeniu teorii i praktyki! Program studiów magisterskich w zakresie edukacji i uczenia się szkoli Cię do róż ... [+]

masters.utu.fi

Zdobądź stopień naukowy w dziedzinie edukacji dzięki zaawansowanemu połączeniu teorii i praktyki!Zdobądź dyplom w dziedzinie edukacji dzięki zaawansowanemu połączeniu teorii i praktyki! Program studiów magisterskich w zakresie edukacji i uczenia się szkoli Cię do różnych krajowych i międzynarodowych zadań w dziedzinie edukacji.

Program EdLearn ma na celu szkolenie ekspertów w dziedzinie badań nad nauką i socjologią edukacji. Czyni to poprzez zajęcie się edukacją zarówno z perspektywy mikro, jak i na poziomie makro w ramach podstawowych studiów, przedmiotów do wyboru i tematyki ich pracy magisterskiej, ale także poprzez wykorzystanie umiejętności XXI wieku (zgodnie z dokumentami polityki międzynarodowej) w obszarach umiejętności uczenia się ( np. rozwiązywanie problemów krytycznego myślenia, metapoznanie przez całe życie), umiejętności życiowe (np. komunikacja, świadomość kulturowa współpracy i tworzenie sieci) oraz umiejętności czytania i pisania (informacja, ICT i matematyka... [-]

Finlandia Turku
Sierpień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Turku

Program studiów magisterskich w zakresie studiów wschodnioazjatyckich (EAST) daje wyjątkową okazję do pogłębionej wiedzy na temat dynamicznych społeczeństw współczesnej A ... [+]

masters.utu.fi

Zdobądź dogłębną wiedzę na temat dzisiejszych społeczeństw wschodnioazjatyckich i zostań specjalistą w najbardziej dynamicznym regionie świata!Program studiów magisterskich w zakresie studiów wschodnioazjatyckich (EAST) daje wyjątkową okazję do pogłębionej wiedzy na temat dynamicznych społeczeństw współczesnej Azji Wschodniej.

Studenci zdobywają doświadczenie we współczesnej historii, polityce i społeczeństwie wschodnioazjatyckim oraz poznają metody badań społecznych, aby stać się specjalistami w dziedzinie Azji Wschodniej. Języki wschodnioazjatyckie są badane jako część stopnia, aby wspierać zdobywanie wiedzy przez uczniów i pracę magisterską.... [-]

Finlandia Turku
Sierpień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Turku

Program studiów magisterskich z zakresu prawa i społeczeństwa informacyjnego (LIS) zapewnia niezbędne informacje, możliwości i narzędzia intelektualne do analizy problemó ... [+]

masters.utu.fi

Zostań ekspertem w prawnych wyzwaniach digitalizacji!Program studiów magisterskich z zakresu prawa i społeczeństwa informacyjnego (LIS) zapewnia niezbędne informacje, możliwości i narzędzia intelektualne do analizy problemów prawnych społeczeństwa informacyjnego.

Program oferuje swoim studentom unikalne połączenie prawa prywatnego i publicznego oraz interdyscyplinarnych perspektyw. Umiejętności analizy prawnej, krytycznego myślenia, badań i pisania są tym, co wyróżnia doskonałych prawników i prawników.

Nasze interaktywne metody nauki oparte są na najnowszych badaniach pedagogicznych, a kursy prowadzone są w małych grupach wybranych studentów. Program stwarza solidne podstawy dla doktorantów z zakresu prawa. Zapewnia również wiedzę niezbędną do udanej kariery w kancelariach prawnych i korporacjach, rządach i organizacjach międzynarodowych, a także na uniwersytetach i instytucjach badawczych.... [-]

Finlandia Turku
Sierpień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

MSc

University of Turku

Program studiów magisterskich w zakresie rozwoju żywności zapewnia kompetencje do sprostania wyzwaniom w zakresie badań i rozwoju w przemyśle spożywczym i środowisku akad ... [+]

masters.utu.fi

Skandynawska wiedza w zakresie naturalnych produktów spożywczychProgram studiów magisterskich w zakresie rozwoju żywności zapewnia kompetencje do sprostania wyzwaniom w zakresie badań i rozwoju w przemyśle spożywczym i środowisku akademickim.

Program ma na celu zapewnienie zrozumienia powiązań między różnymi aspektami i funkcjami żywności. Szczególną uwagę zwraca się na wpływ różnych czynników na skład, właściwości sensoryczne i wpływ zdrowotny żywności na poziomie molekularnym. Zastosowanie metabolomiki żywności i nowoczesnych metod biotechnologicznych w badaniach żywności i rozwoju żywności jest ważną częścią programu nauczania. Program obejmuje także różne aspekty bezpieczeństwa żywności oraz europejskie przepisy i ustawy dotyczące żywności.... [-]

Finlandia Turku
Sierpień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Turku

Program studiów magisterskich w zakresie globalnego zarządzania innowacjami ma na celu doprowadzenie naukowego sposobu myślenia do wyzwań menedżerskich na skrzyżowaniu mi ... [+]

masters.utu.fi

Innowacyjni liderzy dla przyszłego świata!Program studiów magisterskich w zakresie globalnego zarządzania innowacjami ma na celu doprowadzenie naukowego sposobu myślenia do wyzwań menedżerskich na skrzyżowaniu międzynarodowego biznesu, przedsiębiorczości i zarządzania innowacjami.

W programie studiów magisterskich zdobędziesz zaawansowaną wiedzę na temat teorii i praktyk związanych z zarządzaniem innowacjami oraz będziesz w stanie opracować i zastosować ramy, które pomogą zrozumieć, w jaki sposób innowacje są tworzone, wprowadzane i zarządzane w środowisku międzynarodowym. Dowiesz się również, jak powstają działania przedsiębiorcze i jakie kluczowe strategie stosują firmy, aby się rozwijać.... [-]

Finlandia Turku
Sierpień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Turku

Program mistrzów inżynierii oprogramowania jest prowadzony przez bezpośrednio zaangażowanych partnerów branżowych w Europie i Afryce Południowej w celu zapewnienia między ... [+]

masters.utu.fi

Zdobądź umiejętności, których firmy szukają w inżynierii oprogramowania na nowym kampusie w Południowej Afryce!Program mistrzów inżynierii oprogramowania jest prowadzony przez bezpośrednio zaangażowanych partnerów branżowych w Europie i Afryce Południowej w celu zapewnienia międzynarodowego programu w praktyce zawodowej.

Ten program znajduje się w Windhoek w Namibii.

Ten program inżynierii oprogramowania jest pionierską nową współpracą między Finlandią a Namibią, gdzie studenci studiują na kampusie satelitarnym University of Turku na Uniwersytecie Namibii w Windhoek. Bliska współpraca ze studentami i firmami z UE i Afryki Południowej wyszkoli inżynierów oprogramowania, którzy są w stanie zrozumieć wyzwania związane z IT na globalnym południu oraz projektować, opracowywać, wdrażać i oceniać rozwiązania programowe w celu spełnienia tych wymagań.... [-]

Finlandia Turku
Styczeń 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Turku

Dzięki Darwin wiemy, że proces ewolucji ukształtował oszałamiającą różnorodność, którą widzimy wokół nas. Dzięki temu programowi studenci zdobędą wyraźną ewolucyjną persp ... [+]

masters.utu.fi

Dzięki Darwin wiemy, że proces ewolucji ukształtował oszałamiającą różnorodność, którą widzimy wokół nas. Dzięki temu programowi studenci zdobędą wyraźną ewolucyjną perspektywę biologiczną w badaniach nad przyrodą, zwiększając w ten sposób zdolność rozumienia wzorców i procesów w skalach od poziomu komórkowego do ekosystemu.

Studenci mogą spodziewać się zdobycia umiejętności naukowych i analitycznych, wiedzy specjalistycznej w zakresie współczesnych teorii i nowoczesnych technologii, a także umiejętności praktycznych, w tym pracy zespołowej i interpersonalnej; wszystko w międzynarodowym środowisku. Po rozpoczęciu od ogólnego przeglądu biologii ewolucyjnej i tego, co oznacza bycie badaczem biologicznym, program ten koncentruje się głównie na genetyki ewolucyjnej.... [-]

Finlandia Turku
Sierpień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Turku

Tor Molecular Systems Biology oferuje obszerne szkolenia z nowoczesnej biologii molekularnej i edukacji skoncentrowanej na biologii systemowej (genomika, transkryptomika, ... [+]

masters.utu.fi

Tor Molecular Systems Biology oferuje obszerne szkolenia z nowoczesnej biologii molekularnej i edukacji skoncentrowanej na biologii systemowej (genomika, transkryptomika, proteomika, relacje struktura gen / białko-funkcja), ze szczególnym uwzględnieniem praktycznych umiejętności laboratoryjnych i sieci interakcji molekularnych.

Studenci zdobędą umiejętności naukowe i analityczne, wiedzę specjalistyczną w zakresie współczesnych teorii i nowoczesnych technologii, a także umiejętności praktyczne, w tym umiejętności pracy w zespole i umiejętności interpersonalne; wszystko w międzynarodowym środowisku. Zdobyte umiejętności i wiedza torują drogę przyszłej ścieżce kariery w środowisku akademickim lub przemysłowym.... [-]

Finlandia Turku
Sierpień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Turku

Program studiów magisterskich w dziedzinie nauk fizycznych i chemicznych: chemia materiałów uczy rozumienia, odkrywania, tworzenia i opracowywania nowych materiałów, któr ... [+]

masters.utu.fi

Zrozumieć, odkryć, tworzyć i opracowywać nowe materiały, które poprawiają jakość życia!Program studiów magisterskich w dziedzinie nauk fizycznych i chemicznych: chemia materiałów uczy rozumienia, odkrywania, tworzenia i opracowywania nowych materiałów, które poprawiają jakość życia!

Na University of Turku badania w chemii materiałów obejmują podstawowe badania właściwości materiałów, a także interfejsów, powierzchni i nanostruktur z chemicznego punktu widzenia. Badania stosowane koncentrują się na funkcjonalizowanej elektronice organicznej, materiałach luminescencyjnych i porowatych nośnikach, a także nanotechnologii, technologii wykrywania, magazynowaniu i konwersji energii.... [-]

Finlandia Turku
Sierpień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Turku

Program studiów magisterskich w dziedzinie nauk fizycznych i chemicznych - astronomia i fizyka kosmiczna obejmuje szeroki zakres tematów, od fizyki słońca i układu słonec ... [+]

masters.utu.fi

Od Słońca po Supernowe, gwiazdy neutronowe, czarne dziury i galaktyki!Program studiów magisterskich w dziedzinie nauk fizycznych i chemicznych - astronomia i fizyka kosmiczna obejmuje szeroki zakres tematów, od fizyki słońca i układu słonecznego po strukturę i ewolucję gwiazd i galaktyk, a także tematy z astrofizyki i kosmologii wysokich energii.

Ścieżka astronomii i fizyki kosmicznej jest jedną z czterech ścieżek specjalizacyjnych programu magisterskiego w dziedzinie nauk fizycznych i chemicznych. Inne utwory programu to chemia materiałów, fizyka materiałów i fizyka teoretyczna. Po ukończeniu studiów będziesz mógł korzystać z różnorodnego zestawu umiejętności nabytych w ramach tego toru, w tym technik obliczeniowych i numerycznych.... [-]

Finlandia Turku
Sierpień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Turku

Na ścieżce Fizyki Materiałów staniesz się ekspertem w zakresie badań i rozwoju nowych materiałów w zastosowaniach biomedycznych lub elektronicznych. ... [+]

masters.utu.fi

Poprawianie życia poprzez robienie rzeczy!Na ścieżce Fizyki Materiałów staniesz się ekspertem w zakresie badań i rozwoju nowych materiałów w zastosowaniach biomedycznych lub elektronicznych.

Fizyka materiałów jest jedną z czterech ścieżek specjalizacyjnych programu magisterskiego w dziedzinie nauk fizycznych i chemicznych. Inne utwory programu to astronomia i fizyka kosmiczna, chemia materiałowa i fizyka teoretyczna.

Będziesz pracował w aktywnej grupie badawczej wraz z innymi studentami, doktorantami i starszymi badaczami nad rozwiązywaniem problemów związanych np. Z efektywnością energetyczną i dostarczaniem leków. Oprócz teoretycznych podstaw fizyki materiałów nauczysz się także korzystać z najnowocześniejszego sprzętu badawczego z praktycznymi kursami.... [-]

Finlandia Turku
Sierpień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Turku

Ścieżka Teoretyczna fizyka wprowadza studenta w intrygującą różnorodność teorii fizycznych i umożliwia zrozumienie świata. ... [+]

masters.utu.fi

Zrozumienie praw natury od dołu do góry!Ścieżka Teoretyczna fizyka wprowadza studenta w intrygującą różnorodność teorii fizycznych i umożliwia zrozumienie świata.

Ścieżka fizyki teoretycznej jest jedną z czterech ścieżek specjalizacyjnych programu magisterskiego w dziedzinie nauk fizycznych i chemicznych. Inne utwory programu to astronomia i przestrzeń kosmiczna, chemia materiałów i fizyka materiałów.

Tematy od fizyki kwantowej po teorie grawitacji są włączone do toru fizyki teoretycznej. Problemy fundamentalnej fizyki kwantowej, informacji kwantowej, kwantowej teorii pola i kosmologii teoretycznej stanowią sedno badań w fizyce teoretycznej.... [-]

Finlandia Turku
Sierpień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Turku

Program studiów magisterskich w zakresie technologii informacyjnych i komunikacyjnych zapewnia wszechstronne i wysokiej jakości kształcenie w zakresie ICT w wybranych dzi ... [+]

masters.utu.fi

Program studiów magisterskich w zakresie technologii informacyjnych i komunikacyjnych zapewnia wszechstronne i wysokiej jakości kształcenie w zakresie ICT w wybranych dziedzinach ICT, o ugruntowanej reputacji w innowacyjnej edukacji interdyscyplinarnej i międzynarodowej.

Program ma międzynarodową podwójną współpracę z Master School Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii (EIT) oraz Uniwersytetem Fudan w Szanghaju w Chinach. W roku akademickim 2020-2021 program oferuje cztery główne przedmioty:

Bezpieczeństwo cybernetyczneInteligentne systemyCyfrowe zdrowieKryptografia

Główny przedmiot Cyber Security zapewnia swoim studentom gruntowne i merytoryczne wykształcenie oraz wiedzę specjalistyczną w dziedzinie bezpieczeństwa i technologii systemów sieciowych. Nacisk kładziony jest na badania technologii bezpieczeństwa cybernetycznego dla systemów sieciowych i zastosowań wymagających intensywnej komunikacji. Omawiane tematy technologiczne obejmują bezpieczeństwo inteligentnych środowisk, bezpieczeństwo systemu i sieci, bezpieczeństwo systemów i aplikacji komunikacyjnych oraz projektowanie bezpiecznych systemów. Studenci będą badać zarówno technologiczne, jak i teoretyczne osiągnięcia naukowe w tej dziedzinie i stosować je w praktyce. Absolwenci będą mieli silną wiedzę technologiczną, teoretyczną i praktyczną w zakresie cyberbezpieczeństwa. Dzięki swojej nowej wiedzy i umiejętnościom absolwenci mogą kontynuować karierę w zabezpieczaniu branży technologii informacyjnych i komunikacyjnych.... [-]

Finlandia Turku
Sierpień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Turku

Główny temat Smart Systems zapewnia konkurencyjny zestaw umiejętności i głęboką wiedzę w bardzo istotnej dziedzinie inteligentnych i autonomicznych systemów wbudowanych o ... [+]

masters.utu.fi

Główny temat Smart Systems zapewnia konkurencyjny zestaw umiejętności i głęboką wiedzę w bardzo istotnej dziedzinie inteligentnych i autonomicznych systemów wbudowanych opartych na Internecie przedmiotów (IoT), z głównymi obszarami zastosowań w mobilnych systemach robotycznych i inteligentnych środowiskach.

Program studiów magisterskich w zakresie technologii informacyjnych i komunikacyjnych zapewnia wszechstronne i wysokiej jakości kształcenie w zakresie ICT w wybranych dziedzinach ICT, o ugruntowanej reputacji w innowacyjnej edukacji interdyscyplinarnej i międzynarodowej. Program ma międzynarodową podwójną współpracę z Master School Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii (EIT) oraz Uniwersytetem Fudan w Szanghaju w Chinach. W roku akademickim 2020-2021 program oferuje cztery główne przedmioty:... [-]

Finlandia Turku
Sierpień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Turku

Program studiów magisterskich w zakresie technologii informacyjnych i komunikacyjnych zapewnia wszechstronne i wysokiej jakości kształcenie w zakresie ICT w wybranych dzi ... [+]

masters.utu.fi

Program studiów magisterskich w zakresie technologii informacyjnych i komunikacyjnych zapewnia wszechstronne i wysokiej jakości kształcenie w zakresie ICT w wybranych dziedzinach ICT, o ugruntowanej reputacji w innowacyjnej edukacji interdyscyplinarnej i międzynarodowej.

Program ma międzynarodową podwójną współpracę z Master School Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii (EIT) oraz Uniwersytetem Fudan w Szanghaju w Chinach. W roku akademickim 2020-2021 program oferuje cztery główne przedmioty:

Bezpieczeństwo cybernetyczneInteligentne systemyCyfrowe zdrowieKryptografia

Główny temat kryptografii koncentruje się na badaniach w dziedzinie kryptografii. Celem tej specjalizacji jest kształcenie przyszłych ekspertów posiadających silną i szeroką wiedzę na temat matematycznych aspektów kryptografii i bezpieczeństwa danych w dziedzinie badań i sektora ICT. W kryptografii najważniejsze współczesne algorytmy i protokoły kryptografii symetrycznej i asymetrycznej są badane i analizowane z matematycznego punktu widzenia.... [-]

Finlandia Turku
Sierpień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Turku

Główny temat Digital Health oferuje obszerne szkolenia, od interakcji na poziomie molekularnym po jednostki i społeczeństwo. ... [+]

masters.utu.fi

Główny temat Digital Health oferuje obszerne szkolenia, od interakcji na poziomie molekularnym po jednostki i społeczeństwo.

Program ma międzynarodową podwójną współpracę z Master School Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii (EIT) oraz Uniwersytetem Fudan w Szanghaju w Chinach. W roku akademickim 2020-2021 program oferuje cztery główne przedmioty:

Bezpieczeństwo cybernetyczneInteligentne systemyCyfrowe zdrowieKryptografia

Cyfrowy kierunek zdrowia łączy umiejętności i zasady z informatyki, systemów wbudowanych i nauk medycznych w celu budowania zrozumienia teorii i zdobywania praktycznych kompetencji w tej dziedzinie.

Studenci, którzy ukończyli Digital Health, zdobędą umiejętności naukowe i analityczne, wiedzę na temat współczesnych teorii i nowoczesnych technologii, a także umiejętności praktyczne, w tym pracę zespołową, przywództwo i umiejętności interpersonalne w środowisku międzynarodowym. Nabyte umiejętności metodyczne i zaawansowana wiedza pozwalają uczniom na kontynuowanie kariery zawodowej w środowisku akademickim lub przemysłowym.... [-]

Finlandia Turku
Sierpień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

Studia menedżerskie

University of Turku

Program studiów magisterskich w języku fińskim i jego językach jest przeznaczony dla osób niemówiących po fińsku i innych językach ugrofińskich, które ukończyły studia li ... [+]

masters.utu.fi

Wybór studentów w programie magisterskim w języku fińskim i jego językachProgram studiów magisterskich w języku fińskim i jego językach jest przeznaczony dla osób niemówiących po fińsku i innych językach ugrofińskich, które ukończyły studia licencjackie za granicą lub w Finlandii.

Wstęp na studia magisterskie to licencjat na poziomie licencjackim, który łączy studia podstawowe i średniozaawansowane z języka i kultury fińskiej lub fińskiej, jako stopień lub jako osobny kurs. W wyjątkowych przypadkach studenci, którzy ukończyli studia licencjackie i którzy nie ukończyli powyższych studiów w języku fińsko-ukraińskim lub w języku fińskim, mogą również zostać przyjęci do programu poprzez test biegłości.... [-]

Finlandia Turku
Sierpień 2020
Fiński
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Turku

Więcej informacji już wkrótce. Jeśli jesteś zainteresowany tym programem, prosimy o kontakt z Admission Services na admissions@utu.fi. ... [+]

masters.utu.fi

Więcej informacji już wkrótce.

Jeśli jesteś zainteresowany tym programem, prosimy o kontakt z Admission Services na admissions@utu.fi.

Wymagania wstępneOgólne warunki przyjęcia

Ogólne wymaganie

Jesteś kwalifikującym się kandydatem na studia magisterskie, jeśli:

masz uznawany w kraju stopień pierwszego stopnia - zwykle licencjat - z akredytowanej instytucji szkolnictwa wyższego,twój stopień odpowiada co najmniej 180 punktom ECTS (punkty europejskie) lub trzyletnim studiom stacjonarnym,twój stopień naukowy znajduje się w odpowiednim polu dla programu studiów magisterskich, do którego aplikujesz. Sprawdź stronę programu, aby uzyskać szczegółowe wymagania dotyczące stopnia.... [-]
Finlandia Turku
Sierpień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

Opiskelijakaupunki Turku - The City of Students

Location address
Student and Admissions Services
University of Turku
20014 Turun yliopisto

Turku, FI
Social Media