University of Oulu

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

University of Oulu to międzynarodowy uniwersytet naukowy, który tworzy innowacje na przyszłość, dobrobyt i wiedzę poprzez interdyscyplinarne badania i edukację. Przyszłe innowacje polegają na poszukiwaniu, wykorzystywaniu i stosowaniu nowej wiedzy. University of Oulu bada ludzi i kulturę w zmieniającym się środowisku życia, a także możliwości, jakie nowe technologie zapewniają w celu poprawy dobrobytu ludzi i środowiska. University of Oulu jest multidyscyplinarnym ekspertem od północy.

Najważniejsze 3 powody, by tu studiować

 • Na University of Oulu promujemy naukę i przeprowadzamy badania, które przesuwają granice znanego.
 • Wpływ Uniwersytetu jest oparty na doskonałości, wysokim ambicji i produktywności we wszystkich naszych działaniach.
 • Nasza strategia polega na zwiększeniu naszego znaczenia w badaniach międzynarodowych i zabezpieczeniu naszej roli wraz ze światowymi liderami w naszych obszarach zainteresowania.

O nas

# 201 Rankingi Uniwersytetu Światowego
według Times Higher Education
# 401
Akademicki ranking światowych uniwersytetów
przez Shanghai Jiao Tong University
oulumap

Historia

Nasza społeczność badawcza i edukacyjna, założona w 1958 r., Liczy 16 000 studentów i 3000 pracowników oraz jest jedną z największych i najbardziej interdyscyplinarnych uczelni wyższych w Finlandii. Dziesięć wydziałów, wiele wydziałów i wyspecjalizowane jednostki badawcze z University of Oulu tworzą podstawy dla multidyscyplinarnych badań, innowacji i szkolenia ekspertów do wymagających zadań zawodowych.

Edukacja

Struktura 10 wydziałów odzwierciedla profil University of Oulu w zakresie badań, edukacji i ról społecznych. Wydziały to:

 • Biochemia i medycyna molekularna BMM
 • Edukacja EDU
 • Humanistyka HUM
 • Technologia informatyczna i elektrotechnika ITEE
 • Medycyna MED
 • Oulu Business School OBS
 • OMS Mining School OMS
 • Oulu School of Architecture OSA
 • Science SCI
 • Technologia TECH

Badania

Na University of Oulu promujemy naukę i przeprowadzamy badania, które przekraczają granice tego, co znane. Wykorzystujemy nasz pełny potencjał, aby przyczynić się do rozwiązania niektórych z największych globalnych wyzwań, w tym zrównoważonego wykorzystania zasobów, odpowiedzialnego biznesu, dobrobytu ludzi i zdrowia przez całe życie, rozwoju inteligentnych systemów i usług oraz wykorzystywania zagrożeń dla środowiska.

Kariera

University of Oulu w północnej Finlandii to międzynarodowy, interdyscyplinarny uniwersytet badawczy z bogatą pulą kreatywnych i intelektualnych talentów. W szczególności University of Oulu obejmuje uniwersytet naukowy, uniwersytet techniczny i szkołę biznesu w tej samej organizacji. Region Oulu jest uznawany za światowej klasy R.

Usługi

Usługi studenckie

UniOulu opiekuje się osobami. Wspieramy Twoje wyzwania akademickie dzięki funkcjonującej infrastrukturze i łatwemu dostępowi do pomocy. Na wydziale będziesz miał osobisty kontakt akademicki, do którego można się swobodnie zwracać po imieniu i który pomoże ci w opracowaniu indywidualnego planu nauki. Dobrze przygotowany plan studiów jest cennym narzędziem do robienia postępów na ścieżce nauki. Możesz spotkać się z kummi, pierwszym kolegą ze studiów, online, jeszcze przed przyjazdem. Kummis to starsi studenci University of Oulu którzy zostali przeszkoleni, aby pomóc ci na początku przyzwyczaić się do codziennego życia w Oulu.

Zakwaterowanie studenckie

Lokalna studencka fundacja mieszkaniowa PSOAS oferuje szeroką gamę możliwości zakwaterowania, od wspólnych apartamentów po pokoje typu studio w całym mieście. Bez względu na to, gdzie mieszkasz w Oulu, usługi, od supermarketów po biblioteki i obiekty sportowe, są blisko twojego domu. PSOAS jest klasyfikowany przez studentów jako jeden z wiodących dostawców usług mieszkaniowych na świecie.

Tellus Innovation Arena

Tellus Innovation Arena to otwarta przestrzeń innowacji zlokalizowana w samym sercu kampusu Linnanmaa. Jest przeznaczony do nauki, współpracy i wydarzeń dla wszystkich odkrywców z wewnątrz i na zewnątrz uniwersytetu. Poznawaj ludzi, rozwijaj pomysły i prezentuj projekty - to robi różnicę.

Służba zdrowia

Usługi opieki zdrowotnej dla studentów studiów licencjackich i magisterskich znajdują się na terenie kampusu Linnanmaa. Usługi zdrowotne obejmują leczenie medyczne, psychiczne i stomatologiczne. Większość usług jest bezpłatna, a niektóre ponoszą symboliczną opłatę.

oulustudents102

Życie studenckie

Organizacje studenckie są ekspertami w organizowaniu imprez kulturalnych, wydarzeń sportowych, imprez i wycieczek w Finlandii. Te specyficzne dla studiów organizacje mają doświadczonych na arenie międzynarodowej członków, którzy dzielą się wiedzą z pierwszej ręki. Ponadto istnieją dwie ogólnouczelniane organizacje studenckie, które są szczególnie zainteresowane zagadnieniami edukacji międzynarodowej.

Sport uniwersytecki

Finowie to miłośnicy sportu. Uczelnia oferuje zajęcia sportowe dla swoich studentów i pracowników, od baletu po wspinaczkę i jogę, od kajakarstwa po narciarstwo biegowe. Wybierz ten, który jest najbliżej twojego ciała i duszy!

Lokalizacje

Oulu

Address
University of Oulu
Pentti Kaiteran katu 1

90570 Oulu, Finlandia

Akredytacje

EFMD Equis Accredited