University of Eastern Finland

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Z około 15 000 studentów i 2500 pracowników, University of Eastern Finland jest jednym z największych uniwersytetów w Finlandii. Kampusy uniwersytetu znajdują się w Joensuu i Kuopio .

University of Eastern Finland to multidyscyplinarny uniwersytet, który oferuje nauczanie ponad 100 głównych przedmiotów. Uczelnia składa się z czterech wydziałów: Wydziału Filozoficznego , Wydziału Nauk Leśnych , Wydziału Nauk o Zdrowiu oraz Wydziału Nauk Społecznych i Biznesowych .

Dobre samopoczucie studentów jest jedną z głównych trosk uczelni, która oprócz wysokiego standardu nauczania oferuje swoim studentom nowoczesne i stale rozwijane środowisko studiów .

Uczelnia ma szerokie stosunki międzynarodowe i jest zaangażowana w kilka międzynarodowych sieci. Kadra dydaktyczna i badawcza uniwersytetu oraz studenci aktywnie uczestniczą w różnych programach mobilności. Uczelnia zawarła bilateralne umowy o współpracy z około 100 zagranicznymi uczelniami . Ponadto uczelnia jest zaangażowana w kilka międzynarodowych sieci i projektów specyficznych dla dyscyplin.

Dzięki rozległym sieciom ten multidyscyplinarny i międzynarodowy uniwersytet stanowi znaczący klaster kompetencji, który promuje dobrobyt i pozytywny rozwój wschodniej Finlandii . University of Eastern Finland stara się znaleźć się w pierwszej trójce najważniejszych uniwersytetów w Finlandii i wśród 200 wiodących uniwersytetów na świecie.


Lokalizacje

Joensuu

Address
Yliopistokatu 2
P.O.Box 111

FI-80101 Joensuu, Finlandia

Kuopio

Address
Yliopistonranta,1
70210 Kuopio, Finlandia

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium