Przeczytaj oficjalny opis

Przedstawiamy Uniwersytet

LUT University jest pionierską uczelnią naukową w Finlandii, łączącą dziedziny nauki i biznesu od 1969 roku.

Nasza międzynarodowa społeczność składa się z około 6000 studentów i ekspertów zaangażowanych w badania naukowe i edukację akademicką.

Rozwiązywanie problemów

Czysta energia i woda, gospodarka o obiegu zamkniętym i zrównoważony biznes to kluczowe pytania ludzkości, na które LUT szuka rozwiązań za pomocą technologii i biznesu.

Nasza wiedza na temat energii znajduje odzwierciedlenie w naszym zielonym kampusie, unikalnym środowisku badawczym i badawczym.

Współpraca biznesowa

LUT ma tradycję silnych powiązań ze społecznością biznesową. Fińskie czasopismo biznesowe "Talouselämä" uznało LUT za najlepszą uczelnię w dziedzinie współpracy technologicznej w Finlandii. Promujemy biznes generowany przez badania naukowe. Potwierdza to własna firma inwestycyjna Green Campus Innovations, która wspiera firmy rozpoczynające działalność badawczą LUT.

Spraw Międzynarodowych

Naszym celem jest być prekursorem w edukacji poprzez zabezpieczenie międzynarodowych znaków jakości dla naszych programów dyplomowych jako znaku doskonałości w nauczaniu.

Wartości

Nasza praca wspiera nasze wartości: odwagę do sukcesu, pasję do innowacji poprzez naukę i wolę budowania dobrego samopoczucia.


Dążymy do alternatywnej ścieżki

 • Do rozwiązań energetycznych, które sprzyjają odnawialnym źródłom energii
 • Do świata wolnego od odpadów, w którym przetwarzamy wszystko
 • Aby oczyścić wodę dla wszystkich
 • Do zrównoważonych i inteligentnych modeli biznesowych
 • Promowanie nowej przedsiębiorczości ekologicznej w celu pobudzenia wzrostu w Europie

Rozwiązania naukowe

Czysta energia

 • Rynki energii i gospodarka słoneczna
 • Technologie konwersji i przechowywania energii
 • Nauka o zrównoważonym rozwoju

Gospodarka o obiegu zamkniętym

 • Oczyszczanie i ponowne wykorzystanie wody
 • Przetwarzanie surowców wtórnych i odnawialnych
 • Produkty i ocena cyklu życia

Zrównoważony biznes i przedsiębiorczość

 • Innowacja i trwałe tworzenie wartości
 • MŚP i międzynarodowa przedsiębiorczość
 • Analityka biznesowa i podejmowanie decyzji
 • Digitalizacja przedsiębiorstw

Przekrojowe motywy

 • Digitalizacja i informatyka
 • Analiza obszaru tematycznego w kontekście rosyjskim i najlepszych rosyjskich partnerów


Cele

Rewolucja edukacyjna

Szkolimy następną generację przedsiębiorczych rozwiązujących problemy, którzy mają poczucie odpowiedzialnej ciekawości i którzy chcą i potrafią przekształcić wyzwania w możliwości, wykorzystując i kształtując środowisko biznesowe jutra. Korzystamy z najnowocześniejszych metod nauczania. Stopa zatrudnienia naszych absolwentów jest najwyższa wśród innych uczelni.

Badania na wysokich obrotach

Dążymy do doskonałości. Przekłada się to na wysokiej jakości badania o znaczącym wpływie i widoczności oraz na udaną konkurencję o finansowanie. Współpracujemy z najlepszymi międzynarodowymi partnerami. Rekrutujemy najlepszych kandydatów na arenie międzynarodowej.

Wpływ

Przyczyniamy się do udzielania odpowiedzi na dzisiejsze ważne wyzwania społeczne. Jesteśmy pierwszą fińską uczelnią przedsiębiorczą, która spełnia kryteria OECD i Komisji Europejskiej. Umacniamy naszą pozycję wśród najlepszych uniwersytetów na świecie.


Wartości

 • Odwaga odnieść sukces
 • Pasja do innowacji dzięki nauce
 • Czy zbuduje dobre samopoczucie
Programy prowadzone przez:
 • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

MSc

LUT University

Master's Program in Business Analytics to nowoczesny multidyscyplinarny program inżynieryjny, który ma zapewnić absolwentom szeroką gamę praktycznych umiejętności anality ... [+]

Master's Program in Business Analytics to nowoczesny multidyscyplinarny program, który ma zapewnić absolwentom szeroką gamę praktycznych umiejętności analitycznych, które są dziś niezwykle poszukiwane w branży.

Studenci kończący program pomyślnie będą mieli duże zapotrzebowanie i będą mieli dostęp do ciekawych pozycji w biznesie i przemyśle.

Program koncentruje się na przekazywaniu zarówno wiedzy teoretycznej, jak i umiejętności technicznych w zakresie odpowiednich metod analizy biznesowej, w tym analizy danych, modelowania, symulacji i metod podejmowania decyzji o wielu kryteriach, a także praktycznego know-how na temat stosowania metod w danych rzeczywistych w rzeczywistym świecie biznesu lub w kontekście przemysłowym. Oprogramowanie i narzędzia stosowane podczas kursu są standardem w branży.... [-]

Finlandia Lappeenranta
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
LUT University

W tym programie Mistrza dowiesz się, jak zastąpić towary usługami, jeśli są bardziej wydajne i lepsze dla środowiska. Na przykład technologia informacyjna może zaoferować ... [+]

Program studiów magisterskich w zakresie gospodarki cyrkulacyjnej jest oferowany przez Lappeenranta University of Technology (LUT) na terenie kampusu Lahti.

Istniejący system ekonomiczny opiera się na podejściu typu "załóż i zrób", opartemu głównie na paliwach kopalnych. Zakłada się, że wzrost gospodarczy przynosi tak dużo nadwyżki, że można sobie wyobrazić niekorzystny wpływ na środowisko.

System rośnie jednak tylko wtedy, gdy jest wystarczająco dużo zasobów na transformację, pochłaniacze odpadów, kredyt na inwestycje i wzrost gospodarczy.

Gospodarka o obiegu zamkniętym stanowi alternatywę. Ma na celu utrzymanie produktów, komponentów i materiałów przy ich najwyższej użyteczności i wartości. Ma na celu oddzielenie wzrostu gospodarczego od zużycia ograniczonych zasobów poprzez zamknięcie pętli cyklu życia produktu. System, w którym materiały są przekształcane w użyteczne towary i usługi w nieskończoność, jest zasilany przez systemy energii odnawialnej.... [-]

Finlandia Lappeenranta
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
LUT University

Master's Program in Industrial Design Engineering ma na celu dostarczenie studentom wiedzy na temat innowacyjnego projektowania, metod produkcji, czynników ludzkich, twór ... [+]

Nowe produkty są wprowadzane na rynek codziennie i ze wzrastającą szybkością, aby sprostać rosnącym wymaganiom klientów.

W rezultacie konkurencja między producentami wkracza również w nową fazę.

Master's Program in Industrial Design Engineering ma na celu dostarczenie studentom wiedzy na temat innowacyjnego projektowania, metod produkcji, czynników ludzkich, twórczego rozwiązywania problemów, zaawansowanych materiałów, wyzwań przemysłowych i biznesowych oraz aspektów środowiskowych.

Takie umiejętności są potrzebne na różnych etapach opracowywania produktów, aby sprostać potrzebom branż, wspierać użytkowników produktów i uwzględniać aspekty środowiskowe.... [-]

Finlandia Lappeenranta
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia i studia online
Czytaj więcej po polsku
LUT University

W tym programie nauczysz się, jak rozwijać kompetencje przedsiębiorcze, aby stworzyć nowy biznes i prowadzić jego rozwój na rynkach międzynarodowych. Dowiesz się również, ... [+]

Dzisiejszy biznes jest coraz bardziej globalny, oferując duży potencjał wzrostu zarówno nowym przedsiębiorcom, jak i istniejącym firmom.

Możesz odnieść sukces jako przedsiębiorca, tworząc własną firmę lub rozwijając karierę w zarządzaniu w istniejących firmach, ale aby odnieść sukces, najpierw musisz rozwinąć odpowiedni sposób myślenia i umiejętności.

W tym programie nauczysz się, jak rozwijać kompetencje przedsiębiorcze, aby stworzyć nowy biznes i prowadzić jego rozwój na rynkach międzynarodowych. Dowiesz się również, jak zarządzać międzynarodowym wzrostem i strategią firmy, jak zarządzać finansami i zasobami na rynkach międzynarodowych oraz jak kierować ludźmi w międzynarodowej firmie. Ponadto będziesz mógł skonsultować się z firmami na temat ich strategii międzynarodowych.... [-]

Finlandia Lappeenranta
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
LUT University

W tym programie magisterskim będziesz rozwijać doświadczenie w strategicznym marketingu globalnym, marketingu cyfrowym, analizie marketingowej, biznesie międzynarodowym i ... [+]

Aby zachować konkurencyjność, firmy muszą doskonalić się w globalnym zarządzaniu marketingiem.

Rynki globalne charakteryzują się wysokim poziomem niepewności. Ponadto trend digitalizacji stwarza zarówno wyzwania, jak i szanse dla międzynarodowego zarządzania firmami. Tym samym wzrasta wartość danych w podejmowaniu decyzji menedżerskich. Oparte na danych strategiczne podejmowanie decyzji i analizy marketingowe stanowią kluczowe kompetencje dzisiejszych menedżerów marketingu.

W tym programie magisterskim będziesz rozwijać doświadczenie w strategicznym marketingu globalnym, marketingu cyfrowym, analizie marketingowej, biznesie międzynarodowym i tworzeniu wartości w szybko zmieniającym się świecie. Treści programowe tego akredytowanego programu EPAS są starannie opracowane, aby zapewnić silny potencjał rozwoju kariery.... [-]

Finlandia Lappeenranta
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
LUT University

Dziedzina ta nieustannie potrzebuje specjalistów do kontrolowania reaktorów i generatorów elektrowni jądrowych, biorąc pod uwagę i realizując bezpieczeństwo jądrowe we ws ... [+]

Potrzeba siły roboczej w przemyśle jądrowym rośnie dzięki nowym projektom elektrowni.

Dziedzina ta nieustannie potrzebuje specjalistów do kontrolowania reaktorów i generatorów elektrowni jądrowych, biorąc pod uwagę i realizując bezpieczeństwo jądrowe we wszystkich podsystemach elektrowni jądrowej. W tym programie dowiesz się o ekonomice energii, wpływie na środowisko, oszczędnościach i emisjach, energii jądrowej i bezpieczeństwie oraz o rozwoju procesów w zakładzie.

Twoje badania będą kładły nacisk na reaktory z wodą lekką, ale nauczysz się również podstawowych zasad innych typów reaktorów, w tym reaktorów szybkich i ciężkich reaktorów chłodzonych wodą i gazem.... [-]

Finlandia Lappeenranta
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
LUT University

Program dotyczy zastosowania zasad inżynierii oprogramowania i rozwoju systemów, w tym metodologii projektowania, procesów biznesowych i modelowania usług i przeprojektow ... [+]

Rozwój oprogramowania i digitalizacja stanowią integralną część współczesnego społeczeństwa, kształtując praktycznie wszystko, od otaczających nas obiektów po sposoby komunikowania się.

Program studiów magisterskich w zakresie inżynierii oprogramowania i transformacji cyfrowej koncentruje się na rozwijaniu zaawansowanej wiedzy i umiejętności w zakresie projektowania i rozwoju oprogramowania i usług cyfrowych oraz cyfrowej transformacji procesów biznesowych.

Program dotyczy zastosowania zasad inżynierii oprogramowania i rozwoju systemów, w tym metodologii projektowania, procesów biznesowych i modelowania usług i przeprojektowania, zasad działania oraz podejścia do utrzymania i zapewnienia jakości.... [-]

Finlandia Lappeenranta
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
LUT University

Zarządzanie dostawami to wyjątkowy program magisterski w Finlandii, zapewniający wiedzę na temat strategicznego zarządzania dostawami i dostawcami. Program został zaproje ... [+]

Globalne sieci dostaw i łańcuchy dostaw na całym świecie są istotną częścią dzisiejszego biznesu.

Wydobycie konkurencyjności i zwiększenie zrównoważonego rozwoju firmy z jej sieci i łańcuchów dostaw wymaga specjalnych umiejętności, kompetencji i narzędzi do badania i zarządzania globalnymi sieciami dostaw.

Zarządzanie dostawami to wyjątkowy program magisterski w Finlandii, zapewniający wiedzę na temat strategicznego zarządzania dostawami i dostawcami. Program został zaprojektowany w taki sposób, aby odpowiadał rosnącym potrzebom współczesnego życia biznesowego, jeśli chodzi o kształcenie otwartych, innowacyjnych menedżerów w dziedzinie zarządzania zaopatrzeniem i zakupów.... [-]

Finlandia Lappeenranta
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
LUT University

W tym programie nauczysz się rozpoznawać wyzwania związane ze zrównoważonym rozwojem i oglądać je w sposób wielodyscyplinarny, tworząc rozwiązania, które obejmują wszystk ... [+]

Wszyscy chcemy zbudować społeczeństwo, które umożliwi owocne życie także naszym dzieciom.

Wraz ze wzrostem złożoności i natarczywości wielu problemów związanych ze zrównoważonym rozwojem, nie możemy już myśleć o naszych potrzebach inwestycyjnych tylko jako o specyficznym produkcie technicznym, który ma znakomitą wydajność.

W każdej decyzji inwestycyjnej należy wziąć pod uwagę rosnącą potrzebę skuteczniejszego przyczyniania się do wyzwań związanych ze zrównoważonym rozwojem.

Ocieplenie klimatu, osłabienie jakości powietrza, zanieczyszczenie wody i ilości odpadów to przykłady wyzwań związanych ze zrównoważonym rozwojem, które stają dziś przed światem. Czasem tradycyjne technologie oferują najlepsze rozwiązania, ale potrzebna jest także integracja nowatorskich rozwiązań ze złożonymi problemami środowiskowymi.... [-]

Finlandia Lappeenranta
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
LUT University

Program studiów magisterskich w biorafineriach jest dostarczany jako elastyczne kształcenie na odległość, niezależnie od miejsca i czasu. Jest odpowiedni dla osób już pra ... [+]

Zrównoważona produkcja energii, żywności, chemikaliów i materiałów jest dziś dużym wyzwaniem i dla przyszłych pokoleń.

Produkcja do tej pory była oparta na surowcach kopalnych, ale to z kolei spowodowało bardzo poważne wyzwania środowiskowe.

Wykorzystanie surowców odnawialnych tam, gdzie jest to technicznie możliwe i ekonomicznie wykonalne, jest jedną z kluczowych technologii łagodzenia zmian klimatycznych i oszczędzania ograniczonych zasobów naturalnych.

Biorafinerie obejmują szeroki zakres technologii i materiałów, a program ten analizuje te kwestie z otwartym umysłem i szerokim zakresem nie tylko technologii, ale także możliwości, jakie oferują w zakresie nowych kompetencji, rozwiązań i krytycznych ocen. W tym programie magisterskim będziesz specjalizował się w biorefiningu i powiązanych branżach lub np. W gospodarce o obiegu zamkniętym.... [-]

Finlandia Lappeenranta
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
2 lat(a)
Online
Czytaj więcej po polsku
LUT University

Po ukończeniu studiów w tym programie magisterskim uzyskasz wystarczającą wiedzę naukową i technologiczną do kariery w dziedzinie inżynierii chemicznej i procesowej w róż ... [+]

Inżynieria chemiczna jest wysoce interdyscyplinarną dziedziną związaną z różnorodnymi materiałami i procesami.

Obejmuje wiele dziedzin naukowych i technologicznych niezbędnych dla dobrobytu człowieka, czystego środowiska i zrównoważonego wykorzystania zasobów naturalnych.

W dzisiejszym społeczeństwie zasoby są coraz rzadsze, a wpływ procesów produkcyjnych na środowisko jest coraz bardziej niepokojący. Ważne jest rozwijanie technologii, która nie jest szkodliwa dla środowiska, racjonalne korzystanie z zasobów naturalnych i minimalizowanie marnotrawstwa.

Codziennie do zbiorników wodnych odprowadzane są dwa miliony ton ścieków oraz ścieków przemysłowych i rolniczych. Zwłaszcza w wielu częściach świata uzdatnianie wody jest niewystarczające, a przepisy dotyczące ścieków są stale zaostrzane. Co więcej, zrównoważony rozwój wymaga od nas refleksji na temat uzdatniania wody na różne sposoby.... [-]

Finlandia Lappeenranta
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
LUT University

W tym programie Master zdobędziesz najnowszą i najbardziej celową wiedzę i doświadczenie w projektowaniu i produkcji innowacyjnych, zrównoważonych, konkurencyjnych i bezp ... [+]

Maszyny umożliwiły wiele pozornie nierealistycznych pomysłów i ułatwiły wiele trudnych funkcji.

Machine Science jest jedną z najstarszych i najbardziej tradycyjnych nauk technicznych, cechującą się silną chęcią myślenia w odmienny sposób i wpływania na zmiany na świecie.

Cywilizacja wysokiego poziomu na świecie opiera się na spawanych konstrukcjach metalowych, które utrzymują konstrukcje w formie i działają maszyny. Ich projektowanie i produkcja to jedno z najbardziej fascynujących zadań inżynieryjnych.

W tym programie Master zdobędziesz najnowszą i najbardziej celową wiedzę i doświadczenie w projektowaniu i produkcji innowacyjnych, zrównoważonych, konkurencyjnych i bezpiecznych spawanych konstrukcji metalowych do wymagających zastosowań, szczególnie w dynamicznych obciążeniach lub warunkach arktycznych.... [-]

Finlandia Lappeenranta
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
LUT University

Studia w Master's Program in Electrical Engineering są szeroko zakrojone i istotne dla branży. Dowiesz się o konwersji, użyciu i przesyłaniu energii elektrycznej, kontrol ... [+]

Dostępność i bezpieczeństwo dostaw energii elektrycznej to globalne problemy związane z ciągłym wzrostem produkcji i zużycia energii.

Energia elektryczna jest teraz bardziej niż kiedykolwiek odpowiedzią na światowe wyzwania energetyczne. Energia elektryczna jest kluczową siłą napędową wydajności i sukcesu transformacji energetycznej w kierunku zrównoważonej, prawdziwie przemysłowej i zorientowanej na konsumenta gospodarki.

Elektrotechnika to największe i najbardziej zróżnicowane pole technologiczne na świecie. Studia w Master's Program in Electrical Engineering są szeroko zakrojone i istotne dla branży. Możesz specjalizować się w konwersji, użyciu i kontroli systemów elektrycznych lub rynku energii elektrycznej i energii słonecznej.... [-]

Finlandia Lappeenranta
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
LUT University

W programie pogłębisz swoją wiedzę, umiejętności i kompetencje w zakresie technologii energetycznej, np. Ekonomii energii, wpływu na środowisko, oszczędności i emisji, od ... [+]

Znajomość konwersji energii jest niezbędna do zaprojektowania systemów energetycznych dla zrównoważonej przyszłości.

W programie pogłębisz swoją wiedzę, umiejętności i kompetencje w zakresie technologii energetycznej, np. Ekonomii energii, wpływu na środowisko, oszczędności i emisji, odnawialnych źródeł energii i procesów w elektrowniach.

Po ukończeniu studiów będziesz w stanie analizować, projektować i wybierać procesy konwersji energii dla różnych aplikacji, biorąc pod uwagę aspekty technologiczne, ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.

Zamierzone efekty kształcenia

Zielona energia i technologia stanowią rdzeń ekspertyzy LUT.

... [-]
Finlandia Lappeenranta
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
LUT University

W programie studiów magisterskich Mechatronic System Design zapoznasz się z projektowaniem i symulacją nowoczesnych maszyn mechatronicznych, które obejmują układ mechanic ... [+]

Intensywna konkurencja wywiera presję na konstruktorach maszyn, aby dostarczali maszyny o wyższej wydajności, zmniejszonych kosztach operacyjnych i zwiększonym bezpieczeństwie.

Rosnące wymagania dotyczące wydajności złożonych systemów, takich jak maszyny produkcyjne, wymagają zastosowania nowych metod w procesie opracowywania produktu. Projektowanie systemów mechatronicznych zyskuje coraz większą popularność w procesie projektowania maszyn i jest kluczowym podejściem w procesie produkcyjnym wydajnych maszyn o cyklu życia.

W programie studiów magisterskich Mechatronic System Design zapoznasz się z projektowaniem i symulacją nowoczesnych maszyn mechatronicznych, które obejmują układ mechaniczny, przenoszenie mocy (hydrauliczne, elektryczne, pneumatyczne lub hybrydowe) oraz cyfrowy system sterowania.... [-]

Finlandia Lappeenranta
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
LUT University

Innowacje i technologia są obecne we wszystkich aspektach współczesnego społeczeństwa. Twoje studia będą koncentrować się na różnych aspektach firm technologicznych i inn ... [+]

Dzisiejszy globalny świat biznesu poszukuje utalentowanych absolwentów o międzynarodowym nastawieniu i zrozumieniu zarządzania innowacjami i nowymi technologiami.

Wielonarodowe przedsiębiorstwa i nowe innowacyjne firmy na całym świecie poszukują młodych ekspertów, którzy mogą zarządzać przedsiębiorstwami w otoczeniu globalnym.

Innowacje i technologia są obecne we wszystkich aspektach współczesnego społeczeństwa. Twoje studia będą koncentrować się na różnych aspektach firm technologicznych i innowacyjnych, począwszy od start-upów po duże międzynarodowe firmy.

Będziesz musiał zapoznać się z koncepcjami potrzebnymi do bycia efektywnymi menedżerami w szerokim zakresie ról w firmie, od marketingu, poprzez rozwój produktu, zarządzanie projektami lub zasoby ludzkie.... [-]

Finlandia Lappeenranta
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
LUT University

W tym programie magisterskim będziesz studiować dyscypliny finansów strategicznych i analiz biznesowych. Zdobędziesz interesujące i odpowiednie umiejętności umożliwiające ... [+]

Nowoczesne zarządzanie finansami wymaga coraz większej wiedzy o narzędziach i technikach analizy biznesowej.

Połączenie finansów strategicznych i analiz biznesowych jest wymagane w celu zaspokojenia potrzeb przedsiębiorstw działających w przyszłości, które chcą podejmować oparte na faktach decyzje w konkurencyjnym otoczeniu biznesowym.

W tym programie magisterskim będziesz studiować dyscypliny finansów strategicznych i analiz biznesowych. Zdobędziesz interesujące i odpowiednie umiejętności umożliwiające pracę w międzynarodowym środowisku biznesowym na różnych stanowiskach kierowniczych.

Treść programu opiera się na teoriach i pojęciach z zakresu ekonomii finansowej i finansów przedsiębiorstw. Zdobędziesz praktyczne umiejętności decyzyjne i wiedzę analityczną, która pomoże ci zbudować solidną bazę do kariery w zarządzaniu finansami.... [-]

Finlandia Lappeenranta
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
LUT University

W tym programie magisterskim zdobędziesz rozległą wiedzę z zakresu fizyki technicznej, matematyki lub informatyki i ich zastosowania w szybko zmieniających się problemach ... [+]

Obliczenia i fizyka są integralną częścią współczesnego społeczeństwa i nauki.

Nie można przecenić znaczenia wiedzy naukowej i inżynierii obliczeniowej w globalnym społeczeństwie informacyjnym i gospodarce przemysłowej, zwłaszcza że systemy, które stosujemy, stają się coraz bardziej złożone.

Efektywna inżynieria obliczeniowa pozwala skrócić czas cyklu projektowania, poprawić jakość produktu i poprawić funkcjonalność. Znajomość fizyki pomaga nam docenić, zrozumieć i lepiej współdziałać z otoczeniem.

W tym programie magisterskim zdobędziesz rozległą wiedzę z zakresu fizyki technicznej, matematyki lub informatyki i ich zastosowania w szybko zmieniających się problemach życia przemysłowego i gospodarczego.... [-]

Finlandia Lappeenranta
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
LUT University

Większe wykorzystanie dostępnych systemów energii odnawialnej jest sposobem na sprostanie wyzwaniom związanym ze zmianą klimatu, a jednocześnie pomaga nam zapewnić dostęp ... [+]

Przyszłe wyzwanie energetyczne wymaga nowych dostaw taniej, zrównoważonej energii.

Większe wykorzystanie dostępnych systemów energii odnawialnej jest sposobem na sprostanie wyzwaniom związanym ze zmianą klimatu, a jednocześnie pomaga nam zapewnić dostępność dostaw energii dla nas wszystkich. W tym programie nauczysz się, jak produkować energię bezpiecznie, ekonomicznie i przy użyciu niskoemisyjnej technologii i odnawialnych źródeł energii.

Po ukończeniu studiów zrozumiesz zalety i wady różnych technologii wytwarzania energii bioenergetycznej i będziesz w stanie zaprojektować małe systemy bioenergetyczne.

Zamierzone efekty kształcenia

Po ukończeniu tego programu magisterskiego będziesz mógł:... [-]

Finlandia Lappeenranta
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
LUT University

Podczas studiów nauczysz się widzieć możliwości i ograniczenia zrównoważonej produkcji. Będziesz rozwijać umiejętności, dzięki czemu możesz uczestniczyć w wymagających gl ... [+]

Aby rozwijać bardziej zrównoważone społeczeństwa, musimy lepiej zrozumieć, jak reagować na wyzwania środowiskowe, społeczne i gospodarcze oraz przekształcać zachowania przemysłowe.

Nowoczesne projektowanie inżynierskie może być realizowane przez setki różnych technik produkcyjnych, które są ostatnimi ogniwami łańcucha wartości, zanim produkt zostanie udostępniony klientowi. Optymalny łańcuch dostaw i zyskowny biznes można zagwarantować, wybierając odpowiednie techniki produkcyjne wraz z ich profesjonalnym wykorzystaniem.

Branża produkcyjna staje przed nowymi wyzwaniami, ponieważ zmieniają się potrzeby klientów w związku ze wzrostem świadomości na temat zrównoważonych metod produkcji i opracowywania nowych zaawansowanych materiałów. W tym programie zdobędziesz umiejętności i wiedzę niezbędną do zreformowania przemysłu wytwórczego i zwiększenia jego konkurencyjności poprzez zrównoważony projekt produktu.... [-]

Finlandia Lappeenranta
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Online
Czytaj więcej po polsku
Lappeenranta University of Technology
Address
Lappeenranta University of Technology Skinnarilankatu 34
53850 Lappeenranta, Finlandia
Witryna
Telefon
+358 29 4462111