Jyväskylä University Faculty of Mathematics and Science

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Kreatywny i międzynarodowy: Wydział Matematyki i Nauk

Witamy na Wydziale Nauki! Wydział Matematyki i Nauki prowadzi międzynarodowe badania i zapewnia nauczanie na najwyższym poziomie we wszystkich dziedzinach matematyki i nauk, które reprezentuje. Na Wydziale powstają nowe pomysły i dzielą się nimi ze społecznością, a eksperci, którzy zbudują przyszłość w Finlandii i za granicą, są wykształceni.

Świat potrzebuje ekspertów, aby rozwiązać problemy jutra. Globalnie rośnie zapotrzebowanie na ekspertów w dziedzinie nauki. Troska o stan środowiska i chęć budowania zrównoważonej przyszłości jest tym, co łączy studentów matematyki i nauki. Odgrywamy aktywną rolę w rozwoju matematyki i nauk ścisłych w Finlandii.

Oferujemy szeroką gamę badań interdyscyplinarnych, z kilkoma wiodącymi na świecie grupami badawczymi. Posiadamy znaczącą infrastrukturę badawczą zarówno dla badań eksperymentalnych, jak i teoretycznych. Mamy najlepszych nauczycieli i naukowców, nie wspominając o nowoczesnych obiektach i międzynarodowym i kompaktowym kampusie.

Informacje ogólne

Wydział Matematyki i Nauk Przyrodniczych powstał w 1965 roku i jest najstarszym i największym wydziałem uniwersyteckim. Ma cztery departamenty zlokalizowane w kampusach Mattilanniemi i Ylistönrinne. Tereny Mattilanniemi i Ylistönrinne zostały starannie zaplanowane i mają swoje unikalne cechy. Około 2300 studentów jest zapisanych na wydział. Liczba pracowników wynosi około 560.

Na Wydziale Matematyki i Nauki działają cztery wydziały:

  • Katedra Nauk Biologicznych i Środowiskowych
  • Wydział Fizyki
  • Wydział Chemii
  • Katedra Matematyki i Statystyki

Ponadto mamy trzy ośrodki badawcze:

  • Laboratorium akceleratora
  • Centrum Nanonauki
  • Stacja badawcza Konnevesi

Lokalizacje

Jyväskylä

The Faculty of Mathematics and Science

Address
University of Jyväskylä
Ylistönrinne (YN), Survontie 9 C

FI-40014 Jyväskylä, Finlandia