Przeczytaj oficjalny opis

Od żelaza i stali naszych sieci kolejowych, wymaganych do transportu ludzi i towarów, do złota i srebra wykorzystywanego w obwodach telefonów komórkowych, potrzebnych do przekazywania informacji, materiały są niezbędne dla współczesnego życia. Materiały mają również kluczowe znaczenie dla transformacji w gospodarkę, która emituje mniej gazów cieplarnianych. Pojazdy elektryczne potrzebują kobaltu i litu do akumulatorów litowo-jonowych, fotowoltaika i panele słoneczne polegają na krzemie, a bezrzędziowe turbiny wiatrowe wymagają pierwiastków ziem rzadkich do generowania energii odnawialnej.

Materiały są również skończone. Potrzebne są inteligentne, okrężne, zasobooszczędne sposoby zabezpieczenia dostaw materiałów pierwotnych i wtórnych dla europejskiego przemysłu i gospodarki. Potrzebujemy ludzi z odpowiednią wiedzą, umiejętnościami i postawami, aby zapoczątkować tę transformację. Nasze programy EIT Labelled przygotowują uczniów do bycia częścią rozwiązania!


EIT RawMaterials jest w stanie zaoferować uczniom wyjątkową okazję uczenia się w dynamicznym środowisku, koncentrując się na prawdziwych wyzwaniach.

EIT RawMaterials jest inicjowany i finansowany przez EIT (Europejski Instytut Innowacji i Technologii), organ Unii Europejskiej. Etykieta EIT to certyfikat jakości, który przyznawany jest wyłącznie znakomitym programom edukacyjnym na poziomie magisterskim i doktoranckim.

Będąc studentem programu EIT RawMaterials Labelled, będziesz częścią największego europejskiego partnerstwa surowcowego - z ponad 120 głównymi i stowarzyszonymi partnerami oraz 180 partnerami projektu z ponad 22 krajów europejskich pochodzącymi z wyższych uczelni, instytucji badawczych i przemysłu. Jako uczeń EIT Label będziesz miał okazję stać się częścią tego zaangażowanego partnerstwa, a także przyczynić się do osiągnięcia celu EIT RawMaterials, jakim jest znalezienie nowych, innowacyjnych rozwiązań zapewniających zrównoważoną dostawę surowców w całym łańcuchu wartości - od eksploracji wydobycie i wydobycie, przetwarzanie minerałów, recykling i opracowanie strategii gospodarki o obiegu zamkniętym.

EIT RawMaterials ma na celu pozyskanie nowej generacji innowatorów w Europie, wyposażonych w niezbędne podejście do przedsiębiorczości w zakresie projektowania i dostarczania rozwiązań. Dostaniesz także szansę na międzynarodową współpracę w celu opracowania kreatywnych i zrównoważonych rozwiązań dla naglących zasobów i wyzwań społecznych.

Krótko mówiąc, jest to świetna okazja, aby stać się globalnym graczem zmieniającym świat, zdobyć wiedzę, umiejętności i doświadczenie, które pracodawcy poszukują w przyszłych absolwentach i stać się częścią społeczności studenckiej LabelMasterials Academy Label.


Oferowane przez Ciebie programy EIT RawMaterials

 • Prowadzenie staży w wiodących firmach europejskich
 • Wiedza, aby stać się ekspertem w danej dziedzinie surowców, w połączeniu z przeglądem całego łańcucha wartości surowców
 • Mobilność europejska - studia w co najmniej dwóch krajach europejskich
 • Innowacyjne "uczenie się przez działanie", kursy oparte na zadaniach, które koncentrują się na rzeczywistych problemach
 • Członkostwo w EIT Label Alumni Community
 • Kursy zaprojektowane w celu rozwijania pomysłów na rozpoczęcie działalności w akceleratorach i inkubatorach
 • Wyjazdy studyjne i wizyty w siedzibach firm i zakładów przemysłowych
 • Nowe sposoby uczenia się - kursy online, wirtualna i rozszerzona rzeczywistość oraz MOOC
 • Moduły szkoleniowe poświęcone umiejętnościom i kompetencjom w zakresie przedsiębiorczości i innowacji
 • EIT RawMaterials Wsparcie innowacji: konkursy na biznesplan, bootcampy innowacyjne, fundusze zalążkowe
 • Letnie szkoły EIT RawMaterials i kursy interdyscyplinarne


Wsparcie finansowe dla studentów

Akademia RawMaterials oferuje stypendia w wysokości do 9 000 EUR na studenta, który chce realizować program magisterski, z dodatkowym wsparciem finansowym na zaangażowanie studentów w konferencje, szkoły letnie i inne imprezy. Dodatkowe stypendia są dostępne dla wybranych programów za pośrednictwem krajowych lub europejskich instytucji finansujących.


Stowarzyszenie absolwentów EIT RawMaterials

Główną korzyścią płynącą ze studiowania programu EIT RawMaterials jest członkostwo w wyłącznym stowarzyszeniu EIT RawMaterials Alumni Association. Uczestniczy to uczestników z pełnego zakresu działań EIT RawMaterials, w tym programów magisterskich i doktoranckich, start-upów, konkursów idei biznesowych i kursów rozwoju zawodowego. Stowarzyszenie korzysta z różnorodnych talentów i doświadczeń w społeczności EIT RawMaterials, aby zapewnić swoim członkom sieciowanie i możliwości rozwoju zawodowego nie tylko w ramach surowców, ale także poprzez udostępnienie poprzez EIT powiązań z szerszymi EIT Alumni. Zrzesza to kolegów ze społeczności innowacyjnych ds. Surowców, klimatu, innowacji, technologii cyfrowych, żywności i zdrowia, aby opracować innowacyjne rozwiązania dla wyzwań społecznych i wspierać rozwój zawodowy swoich członków.

Programy prowadzone przez:
 • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

MSc

EIT RawMaterials EMC

Potrójny Europejski Kurs Górniczy (EMC) o trzech stopniach obejmuje każdy aspekt cyklu życia zasobów mineralnych. Jest to program magisterski mający na celu zapewnienie s ... [+]

Przyznano wytwórnię EIT w 2017 roku

Wyzwanie

Wraz z rosnącą liczbą ludności na świecie i rosnącym dobrobytem na świecie zwiększa się popyt na większość metali i minerałów. Jednocześnie rynki metali i materiałów nie zawsze są przewidywalne, a poziomy rud zmniejszają się z upływem czasu, co sprawia, że ​​wyzwanie w zakresie identyfikacji i wydobywania zasobów w ramach efektu skali jest jeszcze bardziej złożone. Dodając do tego złożoność, rośnie świadomość problemów związanych ze środowiskiem, a świat oczekuje, że zasoby zostaną wydobyte w odpowiedzialny sposób. Do inżyniera górnictwa w przyszłości będzie należało skuteczne działanie w tym trudnym środowisku.... [-]

Finlandia Espoo Niemcy Stolberg (Rhineland) Niderlandy Delft Francja Bordeaux Darmstadt Grenoble Belgia Liège Metz Szwecja Luleå Freiberg Ghent Alsike Leuven Austria Leoben Włochy Trento Milan  + 20 Więcej
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Address
Espoo, Finlandia
Address
Stolberg (Rhineland), North Rhine-Westphalia, Niemcy
Address
Delft, South Holland, Niderlandy
Address
Bordeaux, Nouvelle-Aquitaine, Francja
Address
Darmstadt, Hesse, Niemcy
Address
Grenoble, Auvergne-Rhône-Alpes, Francja
Address
Liège, Walloon Region, Belgia
Address
Metz, Grand Est, Francja
Address
Luleå, Norrbotten County, Szwecja
Address
Freiberg, Saxony, Niemcy
Address
Ghent, Flanders, Belgia
Address
741 45 Alsike, Uppsala County, Szwecja
Address
Leuven, Flanders, Belgia
Address
8700 Leoben, Styria, Austria
Address
Trento, Trentino-South Tyrol, Włochy
Address
Milan, Lombardy, Włochy