Przeczytaj oficjalny opisWszystkie najlepsze uniwersytety w kraju chwalą się oferowaniem wysokiej jakości edukacji. Silliman nie jest inny. Ale kiedy dołącza do grona prestiżowych filipińskich uniwersytetów, upokarza go dar miejsca, który świadczy o dopełnieniu środowiska naturalnego do nauki akademickiej - jedna cecha, która odróżnia Silliman od reszty.

Kampus Silliman, pokryty ponad 300 akacjami, położony jest w wyjątkowym miejscu pomiędzy widokami gór Cuernos de Negros w tle i morzem Visayan w jego pierzei. W kampusie o powierzchni 62 hektarów znajdują się płaty zieleni, w których pielęgnowane są relacje osobiste, ułatwione duchowe pożywienie, a koncepcja jakościowego życia studenckiego została na nowo zdefiniowana.

Uniwersytet Silliman jest tyglem kultur i religii. Z ogólnej liczby ponad 9000 osób ponad 300 to międzynarodowi studenci z 23 różnych krajów. Jego przynależność do Zjednoczonego Kościoła Chrystusowego na Filipinach jako protestanckiego uniwersytetu nigdy nie była przeszkodą w korzystaniu z wolności religijnej. Większość uczniów Sillimana to katolicy, a wielu to muzułmanie z Mindanao.

Uczelnia znajduje się w uroczym mieście Dumaguete, zwanym " Miastem łagodnych ludzi ", godzinę drogi samolotem z Manili i cztery godziny jazdy łodzią od Cebu. Silliman rozkwita w mieście, w którym bary restauracji oferują dobre jedzenie wzdłuż bulwaru i gdzie wszystko, czego uczeń potrzebuje, jest tylko rzut kamieniem. Oferując pożądane środowisko "przejścia na emeryturę", miasto nie pozostaje w tyle za postępem. Możesz znaleźć rozwój infrastruktury i firm rozwijających się w celu wspierania miasta "University Town" koncepcji.

Życie w kampusie obraca się wokół hasła Via, Veritas, Vita (Chrystus jest Drogą, Prawdą, Życiem). Misją Sillimana jest rozwijanie całej osoby w kontekście chrześcijańskim i w zdrowym otoczeniu. Studenci powinni umieścić swoją edukację w służbie innym - kolejny znak, który odróżnia Silliman od innych instytucji szkolnictwa wyższego.

Jest to również sprzyjające życiu kampusu mieszkalnego, który wyróżnia Uniwersytet Silliman na tle innych wiodących uniwersytetów na Filipinach. 12 zwykłych i kooperatywnych akademików zapewnia dom z dala od domu dla uczniów Silliman, którzy pochodzą spoza Dumaguete. W akademikach studenci należą do rodziny, będącej częścią większej społeczności Silliman. Następstwem tego poczucia wspólnoty jest "duch Sillimana" - atmosfera osobistej bliskości, ciepła, przyjaźni i troski.

Wyróżnienia instytucjonalne

Silliman jest jedną z wybranych instytucji szkolnictwa wyższego w kraju, która uzyskała status autonomiczny przez Komisję ds. Szkolnictwa Wyższego. Ta sama agencja rządowa wyznaczyła także Silliman jako Centrum Doskonałości w Edukacji Pielęgniarskiej i Edukacji Nauczycieli oraz Centrum Rozwoju w Biologii, Edukacji Informatycznej i Księgowości.

Dzięki wsparciu amerykańskiej Agencji Rozwoju Międzynarodowego Silliman jest centrum doskonałości w zarządzaniu zasobami przybrzeżnymi . Program zarządzania zasobami przybrzeżnymi, oparty na społeczności, zainspirował do uznania Apo Island z miejscowości Dauin za jedno z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie.

Podobnie jak inne czołowe uniwersytety, programy akademickie Silliman są poddawane regularnej ocenie przez jedną z trzech agencji akredytujących: filipińskie stowarzyszenie akredytujące szkoły, uczelnie i uniwersytety, stowarzyszenie szkół, szkół wyższych i uniwersytetów - akredytację, Inc oraz stowarzyszenie edukacji teologicznej w Azja Południowo-Wschodnia.

Utrzymuje linki do wspólnych badań oraz wymiany wydziałów i studentów z uniwersytetami w Stanach Zjednoczonych i Azji, oprócz silnych powiązań z United Board for Christian Higher Education w Azji (UBCHEA) i międzynarodowych organizacji rozwojowych. Najdłużej działające programy wymiany studentów są prowadzone z trzema japońskimi uniwersytetami: International Christian University, Ferris University i Shikoku Gakuin University.

Programy prowadzone przez:
  • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

MA

Silliman University

Wydział Psychologii oferuje Master Degree of Arts w największych Psychologii w przemysłowej / Organizational Psychology. Program ten ma na celu przygotowanie specjalistów ... [+]

Wydział Psychologii oferuje stopień Master of Arts w dur Psychologii w przemysłowej / Organizational Psychology.

Program ten ma na celu przygotowanie specjalistów do korzystania z ich wiedzy w naukach podstawowych psychologii w swojej pracy, czy to w przemyśle, szkoły, agencje rządowe, społeczności lub warunkach klinicznych. Kursy organizowane są wokół teorii i zasad zachowania człowieka, ze szczególnym uwzględnieniem lokalnej kultury i praktycznego zastosowania.

Test Stojące jest podawany i wnioskodawca przeprowadzany jest wywiad. Szkolenie i doświadczenie zawodowe są dodatkowym atutem. Studia wyższe wykształcenie są oceniane.

Wnioskodawcy mają powyżej średniej wydajności w odpowiednich studiów licencjackich.... [-]

Filipiny Dumaguete
Listopad 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Silliman University

Studenci na kierunku Creative Writing mogą składać pracy twórczej (wiersze lub opowiadania, sztukę lub powieść) jako ich pracy. ... [+]

Studenci na kierunku Creative Writing mogą składać pracy twórczej (wiersze lub opowiadania, sztukę lub powieść) jako ich pracy. Znaczna krytyczne wprowadzenie do takiej pracy jest z reguły wymagane.

Kompleksowe Badanie

Wszyscy kandydaci na MA w języku angielskim z koncentracją w literaturze i kreatywnego pisania muszą zdać dwa egzaminy przed ich zapisać się pisania pracy. Jednego badania na podstawie lektury wspólnym dla wszystkich tych programów. Drugie badanie jest w obszarze koncentracji. W ramach literatury angielskiej i amerykańskiej, następujące mogą być wybrane:

Początek literatury angielskiej Literatura Angielska renesansu XVII Lit... [-]
Filipiny Dumaguete
Listopad 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

MSc

Silliman University

Egzaminy zasięg Comprehensive ... [+]

Egzaminy zasięg Comprehensive

Ilość tematów = 6

Elementy badań Teoretyczne i praktyczne wprowadzenie do organizowanych dochodzeń; Prawidłowa metoda gromadzenia stosownych danych i oceny wyników. Oceanografia biologiczna Systemów i procesów biologicznych w morzu; struktura ekosystemów morskich i przepływ biologiczny energii i materii w różnych czynników naturalnych i antropogenicznych; duży nacisk na ekologię systemów, synecology, ekologii populacji, i ekologii fizjologicznej. Oceanografia fizyczna Opisy porównawcze i fizyczne dynamika oceanów; Teorie transmisji energii i wniosków otrzymanych takich jak prądy, fale i pływy; W badaniach ocean... [-]
Filipiny Dumaguete
Listopad 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Silliman University

Pokrycie Comprehensive egzaminów: 6 tematów ... [+]

Pokrycie Comprehensive egzaminów:

Ilość tematów = 6

Ekosystemy Koncentruje się na różnych ekosystemów, ich części i interakcji między nimi, ze szczególnym uwzględnieniem ekosystemów przybrzeżnych Perspektywy społeczno-kulturowe CRM Zasady i techniki CRM Elementy badań Wprowadzenie podstawowych zasad prowadzenia badań naukowych, w tym technik gromadzenia, analizy i prezentacji danych Jeden wątek z przedmiotów kierunkowych Jeden wątek z Fakultety [-]
Filipiny Dumaguete
Listopad 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

Your Silliman Experience