Silliman University

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opisWszystkie najlepsze uniwersytety w kraju chwalą się oferowaniem wysokiej jakości edukacji. Silliman nie jest inny. Ale kiedy dołącza do grona prestiżowych filipińskich uniwersytetów, upokarza go dar miejsca, który świadczy o dopełnieniu środowiska naturalnego do nauki akademickiej - jedna cecha, która odróżnia Silliman od reszty.

Kampus Silliman, pokryty ponad 300 akacjami, położony jest w wyjątkowym miejscu pomiędzy widokami gór Cuernos de Negros w tle i morzem Visayan w jego pierzei. W kampusie o powierzchni 62 hektarów znajdują się płaty zieleni, w których pielęgnowane są relacje osobiste, ułatwione duchowe pożywienie, a koncepcja jakościowego życia studenckiego została na nowo zdefiniowana.

Uniwersytet Silliman jest tyglem kultur i religii. Z ogólnej liczby ponad 9000 osób ponad 300 to międzynarodowi studenci z 23 różnych krajów. Jego przynależność do Zjednoczonego Kościoła Chrystusowego na Filipinach jako protestanckiego uniwersytetu nigdy nie była przeszkodą w korzystaniu z wolności religijnej. Większość uczniów Sillimana to katolicy, a wielu to muzułmanie z Mindanao.

Uczelnia znajduje się w uroczym mieście Dumaguete, zwanym " Miastem łagodnych ludzi ", godzinę drogi samolotem z Manili i cztery godziny jazdy łodzią od Cebu. Silliman rozkwita w mieście, w którym bary restauracji oferują dobre jedzenie wzdłuż bulwaru i gdzie wszystko, czego uczeń potrzebuje, jest tylko rzut kamieniem. Oferując pożądane środowisko "przejścia na emeryturę", miasto nie pozostaje w tyle za postępem. Możesz znaleźć rozwój infrastruktury i firm rozwijających się w celu wspierania miasta "University Town" koncepcji.

Życie w kampusie obraca się wokół hasła Via, Veritas, Vita (Chrystus jest Drogą, Prawdą, Życiem). Misją Sillimana jest rozwijanie całej osoby w kontekście chrześcijańskim i w zdrowym otoczeniu. Studenci powinni umieścić swoją edukację w służbie innym - kolejny znak, który odróżnia Silliman od innych instytucji szkolnictwa wyższego.

Jest to również sprzyjające życiu kampusu mieszkalnego, który wyróżnia Uniwersytet Silliman na tle innych wiodących uniwersytetów na Filipinach. 12 zwykłych i kooperatywnych akademików zapewnia dom z dala od domu dla uczniów Silliman, którzy pochodzą spoza Dumaguete. W akademikach studenci należą do rodziny, będącej częścią większej społeczności Silliman. Następstwem tego poczucia wspólnoty jest "duch Sillimana" - atmosfera osobistej bliskości, ciepła, przyjaźni i troski.

Wyróżnienia instytucjonalne

Silliman jest jedną z wybranych instytucji szkolnictwa wyższego w kraju, która uzyskała status autonomiczny przez Komisję ds. Szkolnictwa Wyższego. Ta sama agencja rządowa wyznaczyła także Silliman jako Centrum Doskonałości w Edukacji Pielęgniarskiej i Edukacji Nauczycieli oraz Centrum Rozwoju w Biologii, Edukacji Informatycznej i Księgowości.

Dzięki wsparciu amerykańskiej Agencji Rozwoju Międzynarodowego Silliman jest centrum doskonałości w zarządzaniu zasobami przybrzeżnymi . Program zarządzania zasobami przybrzeżnymi, oparty na społeczności, zainspirował do uznania Apo Island z miejscowości Dauin za jedno z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie.

Podobnie jak inne czołowe uniwersytety, programy akademickie Silliman są poddawane regularnej ocenie przez jedną z trzech agencji akredytujących: filipińskie stowarzyszenie akredytujące szkoły, uczelnie i uniwersytety, stowarzyszenie szkół, szkół wyższych i uniwersytetów - akredytację, Inc oraz stowarzyszenie edukacji teologicznej w Azja Południowo-Wschodnia.

Utrzymuje linki do wspólnych badań oraz wymiany wydziałów i studentów z uniwersytetami w Stanach Zjednoczonych i Azji, oprócz silnych powiązań z United Board for Christian Higher Education w Azji (UBCHEA) i międzynarodowych organizacji rozwojowych. Najdłużej działające programy wymiany studentów są prowadzone z trzema japońskimi uniwersytetami: International Christian University, Ferris University i Shikoku Gakuin University.

Lokalizacje

Dumaguete

Address
Hibbard Avenue
6200 Dumaguete, Środkowe Visayas, Filipiny