University of Tartu

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Uniwersytet w Tartu (UT) jest wiodącym ośrodkiem Estonii badań i szkoleń. Jest to jedyny uniwersytet w krajach bałtyckich w rankingu W górę 1,2% najlepszych uniwersytetów na świecie (Ranking QS World University w 2017-18). UT jest jedynym klasycznym uniwersytetem w Estonii. Jest więcej niż 13 000 studentów studia na UT (zaw. 1300 zagranicznych studentów (2016)) i UT ma 3800 pracowników (incl. 1800 pracowników akademickich (190 profesorów)). W celu wspierania i rozwijania profesjonalnych kompetencji studentów i kadry akademickiej uniwersytet ma 80 partnerskich uniwersytetów w 31 krajach.

UT obejmuje 4 wydziały i 4 uczelnie. Większość UT znajduje się w Tartu, Drugie co do wielkości miasto w Estonii; Jednak jego uczelnie znajdują się w Parnu, Viljandi i Narva. Tartu liczy 100 000, a jedna piąta mieszkańców to studenci.

Tartu jest żywy uczeń miasta. Każdy rok akademicki zaczyna się od dni pierwszego roku, a najważniejsze z każdego semestru są wiosną i jesienią Dni studenckie, tygodniowy festiwal wydarzeń szczególnie dla studentów. UT ma wiele klubów i stowarzyszeń studentów, począwszy od organizacji zawodowych grup nieformalnych. Dla studentów ESN Tartu jest główną organizacją, która skupia swoją uwagę na dobro studentów międzynarodowych.

Światowej klasy badania UT jest podstawą do jego wysokiej jakości edukacji. Więcej stopni doktora są bronione w szkołach wyższych niż w innych uczelniach z Estonii: 120 stopni doktoratu broniono tylko w UT w 2016 r. (239 na innych uczelniach estońskich). UT należy do TOP 1% najbardziej cytowanych uniwersytetów i instytucji badawczych w dziedzinie medycyny klinicznej, chemii, środowiska i ekologii, geologii, roślin i zwierząt, nauk geologicznych, społecznych (ogólnie), biologii molekularnej i genetyki, Biologia i Biochemia, Neuroscience and Behavior, Psychiatria i Psychologia (ISI Web of Science 2017). W sumie 42 naukowców UT zalicza się do TOP 1% najbardziej cytowanych naukowców na świecie (ISI Web of Science 2017), w tym kierownik programu magistra inżyniera oprogramowania Marlon Dumas.

UT oferuje szeroki wybór programów i unikalnych dyscyplin dla studentów. UT uczestniczy także w kilku Erasmus Mundus oraz innych wspólnych programów magisterskich dostarczonych we współpracy z wiodących uniwersytetów. UT następuje proces boloński w organizacji jego nauczania i studia licencjackie i magisterskie (3 + 2) system modułów badawczych. Długość studiów doktoranckich wynosi 4 lata. Rok akademicki rozpoczyna się na początku st września każdego roku.

Lokalizacje

Tartu

University of Tartu

Address
Ülikooli 18
50090 Tartu, Hrabstwo Tartu, Estonia
Telefon
+372 737 5100

Programy