Tallinn University of Technology

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Wizja dzisiejszego społeczeństwa jest innowacyjna, przedsiębiorcza, zaawansowana technologicznie i otwarta na świat. O to właśnie wnioskuje Tallinn Unversity of Technology (TalTech) poprzez międzynarodowe studia i badania na wysokim poziomie.

W TalTech możesz doświadczyć przyszłości bez wkraczania w maszynę czasu. Tutaj edukacja spełnia wszystkie funkcje cyfrowe!

W TalTech tworzymy prawdziwe rzeczy i rozwijamy je od razu od zera. Prezentowane projekty obejmują szeroki zakres - pojazdy samojezdne, satelita TTÜ100, e-Pavemen t (nawierzchnia drogowa wytwarzająca energię słoneczną), sztuczna inteligencja do tworzenia osobistych tras dla turystów i wiele więcej! Oferujemy możliwość studiowania w nowoczesnym cyfrowym kampusie, w którym wiele najnowszych technologii jest codziennie testowanych i wdrażanych. Jedna z naszych ostatnich inicjatyw - TalTechDigital - łączy cyfryzację z edukacją, dzięki czemu TalTech jest najbardziej innowacyjnym kampusem w kraju.

Założony w 1918 r. TalTech jest jedynym uniwersytetem technologicznym w Estonii. Znajduje się w Tallinie, stolicy Estonii, i jest obecnie najbardziej międzynarodowym uniwersytetem w kraju. Około 1700 studentów studiów wyższych pochodzi z ponad 100 różnych krajów.

TalTech znajduje się w rankingu 2,5% światowych uniwersytetów i 2% w niektórych dziedzinach. Według rankingu QS TalTech zajmuje 601–650 pozycji wśród ponad 25 000 ocenianych uniwersytetów. Pozycja według pól:

  • 351–400 w inżynierii elektrycznej i elektronicznej
  • 351–400 w dziedzinie ekonomii i ekonometrii
  • 551–600 w dziedzinie informatyki

Nowoczesne programy studiów

Programy studiów i środowisko uczenia się TalTech stale się rozwijają. Zaangażowani i konsultowani są doświadczeni specjaliści zarówno z sektora prywatnego, jak i publicznego, aby stworzyć programy nauczania odpowiadające najnowszym potrzebom rynku pracy . Kilka laboratoriów uniwersyteckich zostało niedawno odnowionych, a coraz więcej zajęć odbywa się za pośrednictwem kanałów elektronicznych. Inżynieria i IT idą ze sobą w parze w TalTech, co znajduje odzwierciedlenie w naszych nowoczesnych programach studiów, które ściśle łączą te dwie dziedziny. Przez lata inżynierowie TalTech opracowali inteligentne i zrównoważone rozwiązania wielu istotnych problemów w Estonii.

Nasze programy zapewniają wysokiej jakości edukację , łącząc pogłębione badania i kreatywne laboratoria . W ten sposób uzyskasz najlepsze praktyczne doświadczenie w edukacji i karierze. Możesz znaleźć odpowiedni program dla swojej kariery z międzynarodowymi programami w:

  • School of Information Technologies
  • School of Business and Governance
  • Szkoła Inżynierii
  • School of Science

Łącząc studentów, naukowców i przedsiębiorców

W TalTech cenimy sobie współpracę z przedsiębiorstwami i biznesem. W przypadku wielu firm, a także organów publicznych, często jesteśmy pierwszym punktem kontaktowym w poszukiwaniu rozwiązań różnych pytań dotyczących organizacji i rozwoju produktu. Nasze centrum innowacji i biznesu Mektory zrzesza badaczy, studentów i przedsiębiorców, oferując młodym ludziom inspirację, wiedzę i zasoby, aby tworzyć i rozwijać start-upy studenckie oraz inne innowacyjne pomysły biznesowe.

TalTech jest liderem opinii akademickiej, a także okrętem flagowym estońskiej inżynierii i technologii. Odwaga do zmiany, wola ewolucji i chęć prowadzenia dyskusji opartych na wiedzy sprawiają, że TalTech jest ośrodkiem analitycznym w dyskusjach akademickich.

Uważamy, że wysoki poziom badań i studiów akademickich, a także swoboda akademicka są absolutnie kluczowe. W ten sposób TalTech stał się pierwszym uniwersytetem w Estonii, który oferuje model kariery akademickiej oparty na kadencji.

Lokalizacje

Tallinn

Tallinn University of Technology

Address
Tallinn University of Technology, Ehitajate tee 5
19086 Tallinn, Hrabstwo Harju, Estonia
Telefon
+372 620 2022