Tallinn University of Technology

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

TalTech - okręt flagowy estońskiej inżynierii i technologii

Tallinn University of Technology (TalTech) to jedyna uczelnia technologiczna w Estonii. Według badań estońskich uniwersytetów, TalTech jest najbardziej innowacyjnym uniwersytetem w Estonii i jest szczególnie znany z innowacji w dziedzinie technologii cyfrowych i inżynierii. TalTech to miejsce, w którym tworzy się prawdziwa synergia między różnymi dziedzinami i nowe, żywe i rodzące się pomysły. Nasza uczelnia jest domem dla jedynego w Estonii auta samojezdnego (ISEAUTO) - projektu zrealizowanego przez naszych studentów i naukowców, a także poligonu dla pierwszej sieci 5G - prototypu przyszłego inteligentnego miasta.

TalTech - trampolina do twojej przyszłej kariery

TalTech posiada międzynarodowe uznanie i uznanie. Według różnych badań rynku pracy, większość odnoszących sukcesy specjalistów w Estonii to absolwenci TalTech. Nasi absolwenci posiadają szeroki zakres stanowisk, od przedsiębiorców, kadry kierowniczej, najlepszych specjalistów i konsultantów po wysokich urzędników państwowych i polityków. Wiele z nich wyrosło na liderów szybko rozwijającej się dziedziny międzynarodowych start-upów i cyfryzacji. TalTech kładzie szczególny nacisk na projektowanie programów studiów zgodnie ze zmieniającymi się i rozwijającymi potrzebami estońskiego i globalnego rynku pracy.

TalTech - dom dla międzynarodowych studentów

TalTech jest obecnie najbardziej międzynarodową uczelnią w Estonii z około 1600 studentami studiów międzynarodowych z ponad 90 różnych krajów. Oferujemy 4 programy licencjackie i 15 magisterskie w języku angielskim i współpracujemy blisko 500 uniwersytetów na całym świecie. TalTech znajduje się w rankingu 601-650 w rankingu QS World University 2019, który zalicza nas do 3% najlepszych uniwersytetów na świecie.

TalTech - partner rozwoju gospodarczego i technologicznego

W TalTech cenimy sobie współpracę z przedsiębiorstwami i biznesem. Dla wielu firm, jak również dla władz publicznych, często jesteśmy pierwszym punktem kontaktowym do znalezienia rozwiązań dla różnych kwestii organizacyjnych i rozwoju produktu. Nasze centrum innowacji i biznesu Mektory łączy naukowców, studentów i przedsiębiorców oferujących młodym ludziom inspirację, wiedzę i zasoby do tworzenia i rozwijania nowych studentów i innych innowacyjnych pomysłów biznesowych. Ponadto Tehnopol - kampus naukowy i biznesowy dla innowacyjnych firm technologicznych - dzieli się swoimi terenami z kampusem TalTech i jest siedzibą inkubatora rozruchowego, a także wielu firm, takich jak Skype, Cybernetica, Starship Technologies, Ektaco i SMIT.

Praktyczne informacje

Przeczytaj więcej o programach TalTech i ich życiu studenckim na stronie TalTech.

Szybkie fakty o TalTech

  • Publiczna uczelnia, założona w 1918 r
  • Największa uczelnia w stolicy z blisko 11 000 studentów
  • Unikalne i uznane na arenie międzynarodowej programy
  • Malowniczy miejski nowoczesny kampus
  • Najbardziej międzynarodowy uniwersytet w Estonii z ponad 90 różnymi narodowościami
  • Dynamiczna współpraca między uczelniami a przemysłem; silny nacisk na przedsiębiorczość
  • Mektory Innowacja i centrum biznesowe
  • No 601-650 w QS World University Rankings® 2019

Lokalizacje

Tallinn

Tallinn University of Technology

Address
Tallinn University of Technology, Ehitajate tee 5
19086 Tallinn, Hrabstwo Harju, Estonia
Telefon
+372 620 2022