Przeczytaj oficjalny opis

Estonian Academy of Arts , założona w 1914 roku, jest jedyną publiczną uczelnią w Estonii oferującą wyższe wykształcenie w dziedzinie sztuk pięknych, projektowania, architektury, mediów, studiów wizualnych, kultury artystycznej, dziedzictwa kulturowego i ochrony przyrody. Położony w stolicy, Tallinie, jest aktywną placówką naukowo-badawczą i wiodącym krajowym centrum innowacji w kulturze wizualnej.

Obecnie prawie 1,200 studentów studiuje w Estonian Academy of Arts i jest prowadzonych przez 89 profesorów, profesorów nadzwyczajnych, nauczycieli i wykładowców z Estonii i za granicą. Studia odbywają się w małych grupach starannie wyselekcjonowanych studentów, a Estonian Academy of Arts szczyci się niskim stosunkiem liczby studentów do Estonian Academy of Arts profesorów.

EAA oferuje sześć programów magisterskich prowadzonych w języku angielskim: animacja, sztuka współczesna, projektowanie

Oferujemy również program licencjacki w zakresie grafiki medialnej , prowadzony w języku rosyjskim. Ponadto oferujemy międzynarodowy program doktorancki o nazwie Art and Design .

EAA zachęca do innowacji i eksperymentowania, a studenci mogą brać moduły i warsztaty poza swoje specjalizacje. Mam pomysł? Spróbuj! Znajdziesz tutaj odświeżający brak biurokracji. Osoby studiujące w EAA wkrótce odkrywają szerokie spektrum możliwości.

Zapraszamy, żebyś dołączył do nas!

HISTORIA

Od początku XX wieku Estonian Academy of Arts była ważnym ośrodkiem estońskiej edukacji artystycznej. Estońskie Towarzystwo Sztuki założyło w 1914 r. Szkołę sztuki stosowanej w Tallinie, która oferowała ogólne wykształcenie i szkolenia zawodowe w zakresie sztuki i rzemiosła.

Przy opracowywaniu programów nauczania wykorzystano w Petersburgu szkołę artystyczną Stieglitz - która skupiała się na nauczaniu umiejętności technicznych i praktycznych - jako wzór. W 1924 roku szkoła stała się Państwową Szkołą Sztuki Stosowanej, zapewniającą kształcenie we wszystkich tradycyjnych dyscyplinach sztuki użytkowej, a do jej programu dodano w latach 30. XX wieku dyscypliny sztuk wizualnych. W 1932 roku szkoła przeniosła się do nowego typu szkół wielostopniowych i stało się możliwe ubieganie się o dyplom specjalisty lub aplikanta.

Szkoła została przemianowana na State Industrial Art School w 1938 roku. W 1944 roku szkoła została przemianowana na Tallinski Państwowy Instytut Sztuki Stosowanej ESSR. W wyniku centralizacji systemu edukacji artystycznej w 1951 roku wszystkie badania zostały przeniesione z Tartu do Tallina, dodano studia architektoniczne, a nazwa została zmieniona na State Art Institute of the Estonian SSR (SAIE, estoński skrót ERKI). W 1989 r. Nazwa ERKI została przemianowana na Tallin Art University, a od 1995 r. Nosi nazwę Estonian Academy of Arts .

STOSUNKI MIĘDZYNARODOWE

Celem Akademii jest bycie w trakcie życia. Dlatego zwraca się uwagę na społeczeństwo i świat zawodowy w szerokim znaczeniu.

EAA posiada ścisłe związki i umowy o współpracy z ponad 100 międzynarodowymi uniwersytetami i wieloma międzynarodowymi sieciami, dzięki którym można negocjować wymiany studentów i wydziałów oraz rozszerzać możliwości przyuczania do zawodu. EAA jest członkiem CUMULUS (Międzynarodowego Stowarzyszenia Uniwersytetów i Kolegiów Sztuki, Projektowania i Mediów); EAAE (Europejskie Stowarzyszenie Edukacji Architektonicznej); ELIA (Europejska Liga Institutes of the Arts), a poprzez NORDPLUS jest członkiem wielu profesjonalnych sieci.

Od 1999 r. EAA jest członkiem programu Komisji Europejskiej "Uczenie się przez całe życie na rzecz szkolnictwa wyższego", programu Erasmus, w ramach którego podpisano ponad 100 dwustronnych umów o wymianie. Oprócz programu Erasmus, Estonian Academy of Arts podpisała umowy o wymianie studenckiej i wydziałowej z dziesięcioma uznanymi uniwersytetami artystycznymi spoza Unii Europejskiej.

Regularne i intensywne kontakty są utrzymywane ze światem poza środowiskiem akademickim poprzez wystawy i prace wydawnicze, organizowanie wielu wydarzeń oraz we współpracy z przedsiębiorstwami i instytucjami publicznymi.

Stosunki zagraniczne, wydziały i wymiany studenckie, porady dotyczące zagranicznych możliwości stażu oraz informacje o grantach są koordynowane przez Biuro Współpracy z Zagranicą.

WSPÓŁPRACA I PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

EAA współpracuje z uniwersytetami, instytucjami kulturalnymi, stowarzyszeniami artystycznymi, organami samorządowymi i przedsiębiorstwami w Estonii i za granicą.

Estonian Academy of Arts współpracuje z wieloma przedsiębiorstwami estońskimi i międzynarodowymi w dziedzinie nauki i rozwoju. Partnerzy różnią się w zależności od obszaru specjalizacji, a Akademia jest w stanie zaoferować szeroki zakres usług, od badań i analiz po tworzenie prototypów.

Departament Rozwoju jest łącznikiem między edukacją a biznesem. Usługi i rozwiązania wspierające główne działania EAA zostały opracowane, dając prawne i przedsiębiorcze porady dla pracowników i firm w celu realizacji wspólnych projektów z działami Akademii. Departament Rozwoju aktywnie współdziała z firmami w Estonii i za granicą oraz realizuje wspólne projekty. Wielu studentów realizuje zadania projektowe dla estońskich firm w sektorze publicznym i prywatnym oraz bierze udział w międzynarodowych i lokalnych konkursach podczas studiów.

Departament Rozwoju organizuje szkolenia z zakresu przedsiębiorczości, praw własności intelektualnej, planowania kariery, międzynarodowych praktyk zawodowych i zarządzania projektami. Studenci są informowani o planach biznesowych, a firmy EAA mają wiele zasobów (firmy założone przez studentów podczas studiów). Departament koordynuje międzysektorowe projekty rozwojowe i, jeśli to konieczne, realizuje projekty naukowe i rozwojowe. Departament Rozwoju zarządza lokalnymi i międzynarodowymi współfinansowanymi przez EAA lub wspólnymi projektami.

Programy prowadzone przez:
  • Język angielski
  • Estoński

Ta szkoła oferuje również:

MA

Estonian Academy of Arts

EKA oferuje dobrze zaokrąglone i wielopłaszczyznowe podejście do nauki. Współczesna sztuka, krytyka i teoria, architektura autorska, innowacyjne i oparte na umiejętnościa ... [+]

Dwuletni program magisterski Contemporary Art oferuje:

Trening dla współczesnych artystówLokalni i odwiedzający artyści, kuratorzy, filozofowie, teoretyści i galernicy pracujący ze studentamiIndywidualna swoboda projektowania własnego programu nauczania w ramach różnorodnego programu oferującego teoretyczne narzędzia i praktyczne szkoleniaMożliwość rozwijania swojej praktyki artystycznej poprzez studia sztuki dźwiękowej, sztuki opartej na soczewkach, instalacji i rzeźby, grafiki i malarstwaIndywidualne i grupowe samouczki, międzywydziałowe sesje krytyki grupowejZaangażowanie w rozwijanie i pogłębianie idei konceptualnych i społecznych w indywidualnej praktyce artystycznejKrytyczne środowisko dyskursywne do dyskusji na temat tworzenia, wyświetlania i myślenia o sztuce współczesnej i współczesnym społeczeństwieElastyczne przestrzenie studyjne i warsztaty w nowym budynku AkademiiDostęp do warsztatów technicznych w całej Akademii ze specjalistami, którzy pomagają we wszystkich projektach studenckich: wirtualne prototypowanie i studia druku 3D, tradycyjne i cyfrowe warsztaty drukarskie, analogowe i cyfrowe ciemni, studio fotograficzne, studia nagrań dźwiękowych i filmowania, warsztaty z drewna i metalu, nowoczesne czarne pudełko i monumentalne studio rzeźbyCiągły program wydarzeń poza terenem szkoły, wyjazdy studyjne, wystawyMożliwości wystaw w galeriach, muzeach, wyjazdach studyjnych i współpracy z różnymi instytucjami artystycznymi i uniwersytetami oraz programami wymiany (KUNO, DAMA, ERASMUS)Co sprawia, że ​​Estońska Akademia Sztuki (EKA) jest wyjątkowa?... [-]
Estonia Tallinn
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

Studia menedżerskie

Estonian Academy of Arts

Estońska Akademia Sztuk Pięknych oferuje 2-letniego programu Master of Animation do doktorantów zainteresowanych animacji reżyserii i produkcji filmowej. ... [+]

Departament Animacja powstała na Estońskiej Akademii Sztuki w 2006 roku, a od 2007 roku oferował dwuletnią magistra animacji (w języku angielskim). Program animacji MA jest prowadzone przez prof Priit Pärn i docenta Olgi Pärn. Głównym celem programu jest skuteczne kształcenie twórców filmów animowanych, dostarczając im wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych. Dalszy celem jest przyczynianie się do globalnego rozwoju animacji jako formy sztuki.

Animacja jest kwitnącej średnich i rozwija się w tempie większym niż kiedykolwiek wcześniej. Stało się częścią kultury masowej, a także jednym z jego głównych postaciach. Animacja może być postrzegane w cyfrowych grafik ekranowych, gier komputerowych, teledysków, filmów, etc. Podstawą dla każdego filmu - w tym filmie animowanym - to historia. Największym problemem w świecie filmu jest brak dobrych opowieści. W większości światowych szkół animacji, uczniowie nie uczą się sztuki pisania dobrych historii. To jest coś, co określa nasz program od siebie. Kładziemy nacisk na historię i uczyć unikalną metodologię profesora Pärn za tworzenie scenariuszy filmowych.... [-]

Estonia Tallinn
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Estonian Academy of Arts

Kształcimy przyszłych architektów wnętrz. Program zapewnia umiejętność krytycznej analizy, rozwijania i eksperymentowania z różnymi aspektami tworzenia środowiska przestr ... [+]

Współczesny świat charakteryzuje się złożonością i szybką zmianą, wpływając także na zawód architektów wnętrz i projektantów przestrzennych. Program studiów magisterskich w architekturze wnętrz opiera się na założeniu, że zestaw umiejętności projektowych, w wąskim tego słowa znaczeniu, nie wystarczy, aby architekci wnętrz odnieśli sukces w swoim zawodzie. Muszą również zrozumieć szerszy kontekst i być w stanie dostosować swoje rozwiązania do zmieniających się sytuacji.

Nasz program nauczania podzielony jest na dwa główne segmenty:

Pierwszy (tzw. "Hi-tech") segment dotyczy interakcji między przestrzenią a ludźmi oraz sposobów, w jakie zaawansowana technologia i inteligentne materiały pomagają poprawić tę interakcję. Drugi (tak zwany segment "low-tech") opiera się na założeniu, że jeśli mamy dobrą znajomość naszego otoczenia, szersze konteksty (takie jak klimat, natura, gospodarka i kultura) i ich wzajemne powiązania, bogatą wyobraźnię i prymitywne materiały to wszystko, czego potrzebujemy, aby stworzyć świeże, wysokiej jakości przestrzenie.... [-]

Estonia Tallinn
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Estonian Academy of Arts

Program MA in Interaction Design koncentruje się na projektowaniu skoncentrowanym na człowieku. Postępująca ewolucja inteligentnych technologii konsumenckich zwiększyła z ... [+]

Projektowanie interakcji (IxD) to szybko rozwijająca się dziedzina twórcza. Postępująca ewolucja inteligentnych technologii konsumenckich zwiększyła zapotrzebowanie na dobrze zaprojektowane intuicyjne interfejsy i doświadczenia użytkowników. Czy jest to aplikacja mobilna, front-end usługi internetowej lub złożony system obejmujący różne cyfrowe i fizyczne doświadczenia, projekt interakcji jest istotną częścią tego. Projektanci interakcji dążą do tego, aby spotkania użytkowników z zaawansowanymi informacjami i maszynami były tak proste i przyjemne, jak to tylko możliwe.

Nasz program koncentruje się na projektowaniu skoncentrowanym na człowieku. Badania użytkowników, analizy i testy stanowią podstawę programu nauczania. Badania teoretyczne opierają się na praktycznych projektach projektowych opartych na prawdziwych majtkach firm z Estonii i zagranicy. Oparte na użytkowniku, zwinne projektowanie i metody opracowywania produktów / usług zapewniają dobry wynik projektów.... [-]

Estonia Tallinn
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Estonian Academy of Arts

Program znajduje się na skrzyżowaniu interdyscyplinarnej architektury, urbanistyki i projektowania, historii sztuki i teorii, geografii krytycznej, socjologii, etnografii ... [+]

Jak pokazały wydarzenia i przemiany ostatnich dziesięcioleci, problematyka miejska przenika wszystkie najważniejsze wydarzenia społeczne, gospodarcze i polityczne, które są dzisiaj. Dwuletni program studiów magisterskich w zakresie badań urbanistycznych krytycznie angażuje się w szeroko zakrojony pokaz współczesnej urbanistyki. Jakie kształty zakładają dziś procesy urbanizacji? Jak powstają przestrzenie miejskie?

Program zakłada jednolitą perspektywę miasta jako przestrzeni fizycznej, przestrzeni społecznej i przestrzeni projektowania. Łączy w sobie rygorystyczne badania naukowe z intensywną pracą w terenie. Program znajduje się na skrzyżowaniu interdyscyplinarnym urbanistyki, urbanistyki i urbanistyki, teorii architektury, socjologii, etnografii miejskiej i geografii. Nasi studenci mają wykształcenie akademickie w dziedzinie architektury, nauk społecznych i humanistycznych. Integracja krytycznego przesłuchania i praktyki eksperymentalnej, program koncentruje się trzykrotnie na zastosowaniach społecznych, programach przestrzennych i formach miejskich.... [-]

Estonia Tallinn
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Estonian Academy of Arts

Estonian Academy of Arts oferuje program magisterski w zakresie projektowania i rzemiosła, dostarczany w języku angielskim. Studenci przystępują do wspólnego programu, al ... [+]

Dwuletni projekt

Uczniowie wchodzą do wspólnego programu, ale także wybierają specjalizację. Studenci, którzy studiują w projekcie

Projekt

ceramikaszkło artystyczne i wzornictwobiżuteria i kowalstwoprojektowanie tkaninsztuka i wzór ze skóryprojektowanie mody

Projektowanie oparte na materiale i dyscypliny rzemieślnicze mają wyjątkową perspektywę i filozofię, a Estonian Academy of Arts jest jednym z nielicznych miejsc na świecie, gdzie na niektórych poziomach można studiować na poziomie magisterskim. Każdy absolwent studiów magisterskich powinien być najlepszy na świecie - niezależnie od tego, czy produkuje genialny produkt, ma wyjątkową pozycję artystyczną, czy wykazuje dogłębne badania oparte na materiałach. Projektowanie... [-]

Estonia Tallinn
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Location address
Estonian Academy of Arts,
Põhja pst 7, Tallinn

Tallinn, Hrabstwo Harju, 10412 EE
Social Media