Designskolen Kolding

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Designskolen Kolding

Pracujemy na poziomie oczu, wierzymy w równość i szanujemy różnorodność.

Designskolen Kolding to edukacja oparta na przyjęciu talentów. Niniejszym wyróżniamy się od tradycyjnych uniwersytetów. Pielęgnujemy i cenimy talent oraz rzucamy wyzwanie uczniom, aby zastanowili się nad własnym procesem i uczą ich współpracy poprzez zadania wywodzące się z konkretnego kontekstu użycia - najlepiej w interakcji ze społecznością biznesową.

Designskolen Kolding opiera się na tradycji duńskiego designu i skupia się na projektowaniu, który ma sens. Wierzymy, że jeśli ktoś stosuje się do historii i tradycji, może stworzyć coś nowego. Podejście do nauki w szkole polega na tym, że nie udzielamy odpowiedzi, razem znajdujemy odpowiedź.

W Designskolen Kolding pracujemy z narzędziami, technikami, koncepcjami i metodami. Pielęgnujemy utalentowanego studenta i wierzymy w profesjonalną współpracę między osobami. Opieramy się na wiedzy i badaniach, kładąc nacisk na sensację i eksperymenty - połączenie ręki i ducha, głowy i dłoni.

Designskolen Kolding ma status uniwersytetu i tworzy ramy dla wielu uznanych badaczy w ramach młodej dziedziny badań i coraz większej liczby projektów doktoranckich. Jednocześnie stawiamy wysokie wymagania i ustalamy priorytety dobrych warunków warsztatowych, w których uczniowie mogą pracować z materiałem 1: 1. Podkreślamy, że regularni nauczyciele w szkole są praktykami w swoim zawodzie i korzystają z dużej liczby nauczycieli-gości, aby czerpać inspirację z praktyki zawodowej.

Alina Moat, była międzynarodowa studentka Designskolen Kolding of Designskolen Kolding : "Szkoła Designskolen Kolding może być mała w porównaniu z innymi szkołami, ale jest świetna, jeśli chodzi o interakcję z ludźmi, umiejętności i poświęcenie."


O szkole

Designskolen Kolding jest niezależną instytucją podległą Ministerstwu Badań, Innowacji i Szkolnictwa Wyższego. Szkolimy projektantów na poziomie licencjackim i magisterskim w ramach sześciu różnych programów studiów podzielonych na dwa wydziały:

Katedra Projektowania Produktów i Katedra Projektowania Komunikacji


Miło wiedzieć

Designskolen Kolding ma ok. 390 studentów i wielu doktorantów, w tym doktorantów biznesu. Każdego roku szkoła zajmuje około 90 nowych studentów.

Ponadto szkoła oferuje tytuł magistra zarządzania projektami we współpracy z University of Southern Denmark.
Od stycznia 2011 r. Szkoła jest również gospodarzem programu magisterskiego w zakresie projektowania interakcji w Copenhagen Institute of Interaction Design (CIID).

Lokalizacje

Kolding

Address
Designskolen Kolding
Ågade 10

6000 Kolding, Dania