Aarhus University

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

72735_AUcollage.jpg

Uniwersytet został założony w 1928 roku i dziś ma kilka światowej klasy dziedzin badawczych.

Uniwersytet został założony w 1928 roku i dziś ma kilka światowej klasy dziedzin badawczych.

Aarhus University ( AU ) jest pierwszą dziesiątką uniwersytetów wśród uniwersytetów założonych w ciągu ostatnich 100 lat. Ma długą tradycję współpracy z jednymi z najlepszych na świecie instytucji badawczych i sieci uniwersyteckich.

AU ma silne zaangażowanie w rozwój społeczeństwa, które jest realizowane poprzez współpracę z agencjami rządowymi i instytucjami oraz społecznością biznesową.

Celem uniwersytetu jest przyczynianie się do rozwiązywania złożonych globalnych wyzwań stojących przed światem. Uniwersytet stara się zatem łączyć wysoki poziom standardów akademickich swoich naukowców z współpracą w ramach granic dyscyplinarnych, aby łączyć badania w nowy sposób.

Odbywa się to w bliskim kontakcie z otaczającym nas światem i tworzy podstawę dla uniwersytetu, aby był konkurencyjny na arenie międzynarodowej w obszarach badań, edukacji, rozwoju talentów i wymiany wiedzy.

Najważniejsze powody, dla których warto wybrać Aarhus University

Aarhus University to młody, nowoczesny uniwersytet założony w 1928 roku. Urósł do czołówki publicznej uczelni badawczej o międzynarodowym zasięgu obejmującym całe spektrum badawcze.

100 najlepszych uniwersytetów

AU jest konsekwentnie uznawany za jeden z najlepszych uniwersytetów na świecie. W najnowszym rankingu Szanghaju zajęła 60. miejsce na liście 100 najlepszych uniwersytetów na świecie w 15 z 48 przedmiotów w najnowszym rankingu QS World University według tematu. Przeczytaj więcej o AU w rankingach .

Nauczanie oparte na badaniach

Na AU nauczyciele są aktywnymi badaczami, a nauczanie odbywa się w nieformalnym kontekście. Wszystkie programy są głęboko zakorzenione w badaniach i są na bieżąco weryfikowane, aby spełniały najwyższe krajowe i światowe standardy jakości.

Korzystne czesne

Czesne jest bezpłatne dla obywateli UE, EOG i Szwajcarii. W przypadku innych studentów czesne wynosi od 8 000 do 14 500 EUR rocznie.

Studiuj po angielsku

AU oferuje ponad 50 kompletnych programów w języku angielskim na poziomie licencjackim i magisterskim. Wszystkie programy doktoranckie są w języku angielskim.

Międzynarodowy uniwersytet

Około 12 procent z 40 000 studentów AU to osoby z zagranicy, reprezentujące ponad 120 narodowości.

Serwis i wskazówki

Dla studentów Międzynarodowe Centrum oferuje pełny program wprowadzający i wprowadzający, a także profesjonalne wsparcie i wskazówki przez cały czas spędzony na AU .

Aarhus University oferuje badaczom i doktorantom pełen zakres usług, dzięki którym przejście na uniwersytet jest tak płynne, jak to tylko możliwe. IAS pomaga naukowcom i doktorantom z zagranicy we wszystkich sprawach praktycznych, w tym wizach, pozwoleniach na pobyt i pracę, usługach mieszkaniowych , opiece nad dziećmi itp.

Światowej klasy system szkolnictwa wyższego

Według rankingu Universitas 21 2019 Dania zajmuje piąte miejsce na świecie pod względem udowadniania wyższego wykształcenia.

System zielonej karty

Zezwolenie na pobyt w ramach Zielonej Karty w celu ukończenia programu szkolnictwa wyższego w Danii jest ważne przez dodatkowe sześć miesięcy po ukończeniu studiów, więc absolwenci mają czas na poszukiwanie pracy w Danii.

Unikalne obiekty badawcze

Aarhus University oferuje najnowocześniejsze urządzenia i laboratoria. Mamy silną tradycję prowadzenia badań multidyscyplinarnych, na przykład w jednym z naszych 42 głównych ośrodków badawczych.

Atrakcyjne warunki pracy

Międzynarodowi pracownicy AU podkreślają korzystne warunki pracy jako ważną motywację do pracy na Aarhus University w Aarhus University . Obejmują one atrakcyjne wynagrodzenie, emeryturę i urlop rodzicielski.

Oprócz tego międzynarodowi pracownicy akademiccy mogą, pod pewnymi warunkami, skorzystać ze specjalnego systemu podatkowego w celu dalszej poprawy warunków pracy.

Doskonała równowaga między życiem zawodowym a prywatnym

Dania szczyci się zdrową równowagą między życiem zawodowym a prywatnym. Badacze będą mogli korzystać z elastycznych warunków pracy i sieci wsparcia społecznego, w tym urlopów macierzyńskich / ojcowskich i opieki nad dziećmi po rozsądnych cenach. Ponadto Dania jest powszechnie wymieniana jako jedno z najbardziej przyjaznych mieszkańcom miejsc na świecie. Według OECD ma jeden z najwyższych na świecie poziomów równości dochodów .

Bezpieczne, bezpieczne, równe

Dania jest powszechnie wymieniana jako jedno z najbardziej przyjaznych mieszkańcom miejsc na świecie. Ma najwyższy na świecie poziom równości dochodów według OECD.

Na podstawie wskaźnika przejrzystości korupcji Dania jest najmniej skorumpowanym krajem na świecie.

Angielski - nie ma problemu

Duńczycy zostali ostatnio uznani za jednych z najlepszych na świecie osób, dla których angielski nie jest językiem ojczystym , więc zagranicznym studentom łatwo jest dogadać się w Danii, nawet jeśli nie mówią po duńsku.

Lokalizacje

Aarhus

Address
Aarhus University
Nordre Ringgade 1

8000 Aarhus, Dania

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium