VSB - Technical University of Ostrava

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Kim jesteśmy

Założony w 1849 r. VSB - Technical University of Ostrava (VSB-TUO) to czeski uniwersytet publiczny z długą tradycją w wysokiej jakości edukacji inżynierskiej i badaniach. Te tradycyjne podstawowe wartości były stale aktualizowane, aby odzwierciedlić obecne najnowocześniejsze technologie i stale ewoluujące potrzeby branży. VSB-TUO ma silne powiązania z przemysłem i rozwija się w badaniach stosowanych, we współpracy z firmami i instytucjami na całym świecie, w poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań współczesnych problemów.

Studia w VSB-TUO kładą nacisk na szkolenie praktyczne, jednocześnie badając rzeczywiste problemy współczesnego przemysłu z wykorzystaniem najnowszego oprogramowania i instrumentów. W wielu przedmiotach 50% zajęć jest zorientowane praktycznie, doskonale uzupełniając zaawansowane nauczanie teoretyczne i zapewniając, że absolwenci uzyskali wykształcenie i doświadczenie poszukiwane przez pracodawców na całym świecie.

Wizja

Jesteśmy jedną z czołowych europejskich uczelni wyższych, oferującą edukację techniczną i ekonomiczną, prowadzącą badania stosowane i podstawowe oraz zapewniającą społeczeństwu niezbędne wskazówki techniczne, konsultacje i fachową obsługę.

Nasza misja

Jesteśmy częścią systemu uniwersyteckiego, który jest najwyższym poziomem systemu edukacji w Czechach. Przekazujemy wiedzę, rozwijamy umiejętności i tworzymy przestrzeń do rozwoju zawodowego jednostek i rozwoju całego społeczeństwa w obszarach o specjalizacji technologicznej i ekonomicznej. Współpracujemy z organizacjami rządowymi, władzami lokalnymi, uniwersytetami krajowymi i zagranicznymi, instytucjami naukowymi, organizacjami i osobami prywatnymi. Naszym podstawowym zadaniem jest:

  • Zapewnienie szkolnictwa wyższego
  • Rozwijaj badania i rozwój
  • Rozwijaj współpracę z praktyką

Absolwenci VSB-TUO

  • 3176 absolwentów odnoszących sukcesy w tym roku
  • 40% absolwentów VSB-TUO to kobiety
  • Ponad 100 korzyści z karty absolwenta

131907_pexels-photo-1595391.jpegLis / Pexels

Nowoczesny kampus, który ciągle aktualizujemy

Stale rozwijamy nasz kampus, aby zapewnić wysokiej jakości środowisko dla naszych studentów, dzięki nowym i odnowionym budynkom, centrom badawczym, laboratoriom i wygodnym salom lekcyjnym.

Życie w kampusie

Kampus VSB-TUO oferuje wszelkiego rodzaju udogodnienia dla studentów, pracowników, ale także dla ogółu społeczeństwa. Nasz kampus może być dla Ciebie drugim domem.

Jeden z największych kampusów w Europie Środkowej

Kampus VSB - Technical University of Ostrava jest jednym z największych w Europie Środkowej. Oprócz zakwaterowania oferuje również usługi gastronomiczne, obiekty sportowe i kulturalne oraz szereg innych usług. Na tym kampusie można również znaleźć pocztę, sklepy studenckie oraz bezpłatne połączenie Wi-Fi dla wszystkich studentów. Na terenie kampusu znajduje się również galeria, biblioteka i pawilon komputerowy. Studenci mogą korzystać z usług lokalnego lekarza, psychologa lub doradcy zawodowego.

Kampus VSB-TUO oferuje szeroką gamę obiektów sportowych dla studentów, pracowników, ale także dla ogółu społeczeństwa. Na terenie kampusu znajdują się odkryte boiska do badmintona i siatkówki, ścianka wspinaczkowa, kryte boisko do koszykówki i siatkówki oraz boisko ze sztuczną nawierzchnią. Możesz grać w tenisa stołowego, próbować sztuk walki, chodzić do centrów fitness lub do naszej sali aerobowej, w której możesz wybierać pomiędzy szybkimi lub wolnymi formami ćwiczeń. Publiczny basen jest w zasięgu ręki - tylko jeden przystanek tramwajowy.

Główny kampus VSB-TUO znajduje się w bardzo przyjemnym otoczeniu Poruby - w pobliżu lasu, ze ścieżkami do jazdy na rolkach lub na rowerze. Kampus jest połączony środkami transportu publicznego z innymi częściami Ostrawy, nawet w nocy. Ostrawa jest bardzo dobrze dostępna nie tylko pociągiem, ale teraz, gdy autostrada została ukończona, również autobusem i samochodem.

Kodeks etyczny

Wraz z Kodeksem Etyki VSB - Politechnika Ostrawska, jako nośnik europejskiej kultury i edukacji, głosi wartości moralne wynikające z europejskiego środowiska kulturowego, a tym samym dąży do wysokiego standardu etycznego postępowania wykraczającego poza obowiązkowe normy prawne.

131909_pexels-photo-745045.jpegHelena Lopes / Pexels

Lokalizacje

Ostrawa

VŠB - Technical University of Ostrava

Address
17. listopadu 2172/15, 708 00
Ostrawa, Region Morawsko-Śląski, Czechy
Telefon
+420 597 321 111

Programy

Magisterskie