Przeczytaj oficjalny opis

University of Ostrava (UO) jest publicznym uniwersytetem badawczym, kształcącym prawie 9000 studentów na sześciu wydziałach. Nasz Wydział Nauk Wydziału, Wydział Sztuk Pięknych, Wydział Lekarski, Wydział Nauk Społecznych i Wydział Edukacji oferują szeroką gamę dyscyplin i niekonwencjonalnych kombinacji kierunków.111160_Ostrava_2.jpg

Jako dynamiczna i stawiająca wyzwanie intelektualne nowoczesna instytucja, University of Ostrava zapewnia międzynarodowe środowisko do nauki. Nasz kampus rozprzestrzenia się głównie w starym centrum miasta, zapewniając stymulujące środowisko do kontemplacji żywych sztuk i nauk. Nauczanie w UO jest oparte na badaniach, a jego programy są często prowadzone przez aktywnych naukowców.

Uczelnia z dumą utrzymuje wykładowców, profesorów i badaczy, którzy są wiodącymi postaciami w swoich dziedzinach wiedzy, którzy są naukowcami oraz inspirującymi i otwartymi osobowościami z żywym poczuciem kreatywności.

Niewielki rozmiar uniwersytetu i jego względna młodość (założona w 1991 r.) Pozwala na bardzo indywidualne podejście do naszych studentów i elastyczne reagowanie na potrzeby współczesnego społeczeństwa i rynku pracy. Uczelnia oferuje wysokiej jakości edukację i wiele możliwości dla tych, którzy chcą realizować swoje wizje: czy w zakresie nauki języka, zakładania organizacji studenckiej, czy zdobywania praktycznego doświadczenia. Uczelnia aktywnie poszukuje możliwości podniesienia kwalifikacji i pomocy w rozpoczęciu kariery zawodowej.

University of Ostrava nawiązał współpracę z kilkoma organizacjami lokalnymi (takimi jak lokalna pracownia publicznej Telewizji Czeskiej), które zapewniają studentom cenne doświadczenie zawodowe. Zaangażowanie społeczne jest integralną częścią misji uniwersyteckiej edukacji i badań. UO i jego wydziały, organizacje studenckie i instytuty naukowe organizują i promują setki publicznych wydarzeń rocznie; w tym bezpłatne warsztaty, wykłady, seminaria, imprezy eksperymentalne, naukowe przygody, imprezy charytatywne, międzynarodowe spotkania, imprezy sportowe i kulturalne, wystawy sztuki, happeningi, zjazdy absolwentów, koncerty i sztuki teatralne.

University of Ostrava jest istotną częścią miasta i jego życia społecznego i nadal współpracuje ze stale rosnącą liczbą organizacji kulturalnych i lokalnych instytucji. Przeczytaj więcej na temat roli zaangażowania społeczności UO w sekcji "UO @live".111161_Kopie-souboru-Ostrava.jpg

Misja i wizja

Uniwersytet mający misję otwartą na świat, działający na rzecz regionu.

University of Ostrava jest instytucją, która widzi swoją rolę w rozwoju nauk humanistycznych oraz medycznych, naukowych i artystycznych w regionie lokalnym, tradycyjnie związanym ze sferą przemysłową i technologiczną.

Ma na celu przyczynienie się do rozwiązania pilnych problemów regionu morawsko-śląskiego w obszarach społecznych, środowiskowych i zdrowotnych oraz ukształtowanie Ostrawy jako prawdziwego miasta uniwersyteckiego. W tym celu zamierza nadal wykorzystywać swój potencjał, aby odzwierciedlić tożsamość, kulturę i historię regionu, a także kultywować go poprzez twórcze działania artystyczne.

University of Ostrava jest gotów przynieść postępowe tendencje europejskiej nauki i nauki w regionie oraz stworzyć sprzyjające warunki dla międzynarodowej współpracy i przyjaznego środowiska dla zagranicznych naukowców i studentów.

Uniwersytet stara się być instytucją, która celowo promuje wysokiej jakości działania naukowe, systematycznie poszukując nowych obszarów badawczych i zespołów, które mogą osiągnąć doskonałe wyniki.

University of Ostrava otwiera się na wyzwania współczesnego społeczeństwa i rozwija odpowiedzialne, indywidualne podejście do szerokiego grona studentów, w tym konkretnych grup (seniorzy, studenci w trudnej sytuacji społecznej, studenci ze specjalnymi potrzebami), oraz popiera równy dostęp do edukacji i przyjaźni komunikacja ze społeczeństwem.

Dlaczego warto studiować na University of Ostrava

 • Najwyższej jakości edukacja naukowa
 • Wiodące liczby w swoich dziedzinach wiedzy
 • Indywidualne podejście nauczyciela do studenta
 • Szeroki zakres dziedzin nauki
 • Młody, świeży, nowoczesny, otwarty umysł
 • Silny nacisk na indywidualny rozwój
 • Elastyczność i szybkość reakcji dzięki niewielkim rozmiarom i młodzieńczości naszej uczelni
 • Nacisk na trzecią rolę uniwersytetu - działanie jako liderzy społeczności lokalnej
 • Świetna przestrzeń dla dodatkowych zajęć dla studentów i akademików
 • Żywa i poetycka atmosfera dawniej industrialnego miasta Ostrawa

Programy prowadzone przez:
 • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

MSc

University of Ostrava

W ramach programu studiów matematycznych staramy się przygotować Cię do kariery naukowca lub eksperta w wielu różnych dziedzinach, takich jak przemysł, bankowość lub usłu ... [+]

W ramach programu studiów matematycznych staramy się przygotować Cię do kariery naukowca lub eksperta w wielu różnych dziedzinach, takich jak przemysł, bankowość lub usługi ubezpieczeniowe. Naszym podstawowym celem jest dostarczenie wiedzy matematycznej i pogłębienie jej. Naszym celem jest także rozwijanie umiejętności samodzielnego logicznego myślenia, abstrahowania i matematycznego rozwiązywania rzeczywistych problemów, rozwiązywania problemów za pomocą metod matematycznych i technologii komputerowej, a także poprawnej interpretacji wyników. Po ukończeniu studiów będziesz gotowy do pracy niezależnie, jak również w zespole, a będziesz w stanie poszerzyć i uzupełnić swoją wiedzę i umiejętności.... [-]

Czechy Ostrawa
Wrzesień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 - 4 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

Studia menedżerskie

University of Ostrava

Celem programu jest wykształcenie absolwentów specjalizujących się w filologii angielskiej - biegłych w posługiwaniu się językiem angielskim (C2 w ramach Europejskiego Sy ... [+]

Kolejny (kontynuacja) program studiów magisterskich "Filologia angielska" to anglojęzyczna wersja programu studiów "Anglická filologie"; wynika to z programu studiów licencjackich o tej samej nazwie. Celem programu jest wykształcenie absolwentów specjalizujących się w filologii angielskiej - biegłych w posługiwaniu się językiem angielskim (C2 w ramach Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego) z solidną znajomością językoznawstwa angielskiego oraz dogłębną znajomością literatury i kultury języka angielskiego kraje, które znają literaturę fachową w tych dziedzinach i inne zasoby informacyjne.

Profil absolwentaWiedza specyficzna dla dyscypliny

Absolwenci dwuletniego kolejnego (kontynuacyjnego) stopnia magistra posiadają szeroki zakres kompetencji w dyscyplinach filologicznych. Ich wiedza wykazuje jakościowy i ilościowy rozwój wiedzy teoretycznej, myślenia i świadomości zdobytej w ramach ich poprzednich studiów licencjackich z zakresu filologii angielskiej. Kursy z takich dyscyplin, jak pragmatyka językowa, lingwistyka tekstu, kontrastywna analiza językowa i socjolingwistyka umożliwiają studentom uzyskanie kompleksowego przeglądu krajobrazu dyscyplinarnego. Kurs gramatyki historycznej daje im wgląd w diachroniczny wymiar języka i językoznawstwa. Absolwenci zdobywają również głębszą wiedzę o literaturze i kulturze Wielkiej Brytanii (średniowieczna literatura angielska) i USA (wybrane rozdziały z literatury).... [-]

Czechy Ostrawa
Wrzesień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 - 4 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

Enjoy the Moravian-Silesian Region

Location address
Dvořákova 7
Ostrava, Region Morawsko-Śląski, 701 03 CZ
Social Media