Przeczytaj oficjalny opis

Odkryj Uniwersytet Hradec Králové

UNIWERSYTET HRADEC KRÁLOVÉ

Poznaj dynamiczne i młodzieńcze środowisko Uniwersytetu Hradec Králové - instytucji założonej w 1959 roku, która nosi obecną nazwę od 2000 roku. Obecnie Alma Mater ponad 7300 studentów, Uniwersytet w Hradec Králové zapewnia wysokiej jakości szkolnictwo wyższe w szerokim zakresie dziedzin nauki, które obejmują nauki społeczne, humanistyczne, edukacyjne, przyrodnicze, ekonomiczne i informatyczne. Duża liczba wniosków składanych co roku na uniwersytet świadczy o dużym popycie na studia na uniwersytecie i potwierdza jego znakomitą nazwę.

Uniwersytet w Hradec Králové jest tętniącą życiem instytucją, a jej stały rozwój znajduje odzwierciedlenie zarówno w działalności akademickiej, jak i budowlanej: powstają nowe wydziały i instytuty, akredytowane są nowe programy studiów, a budowa kampusu uniwersyteckiego przebiega nieprzerwanie. Kampus uniwersytecki jest dogodnie zlokalizowany w centrum miasta, w odległości krótkiego spaceru od innych budynków uniwersyteckich, Biblioteki Naukowo-Edukacyjnej i Starego Miasta.

Absolwenci

Uniwersytet w Hradec Králové przygotowuje wykwalifikowanych specjalistów, którzy odnoszą sukcesy na lokalnym rynku pracy, a także za granicą. W 2010 r. Uczelnia otrzymała certyfikat suplementu do dyplomu, certyfikat wydany przez Komisję Europejską potwierdzający, że Uniwersytet spełnia wszystkie standardy europejskich instytucji szkolnictwa wyższego. Dokument jest nadawany automatycznie wszystkim absolwentom i gwarantuje ogólnoświatowe uznanie dyplomu z Uniwersytetu w Hradec Králové.

Uczelnia składa się z czterech części: Wydział Edukacji, Wydział Informatyki i Zarządzania, Wydział Filozoficzny i Wydział Nauk.

FILOZOFIA

university building

Wydział Filozoficzny UHK oferuje programy studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich w języku czeskim w pełnym wymiarze godzin oraz, w kilku dziedzinach studiów, w niepełnym wymiarze godzin. Zapewnia edukację w dziedzinie historii, archeologii, archiwistyki, politologii (ze specjalizacją w regionach Afryki i Ameryki Łacińskiej w programach studiów magisterskich i doktoranckich), socjologii, filozofii i kilku interdyscyplinarnych dziedzinach studiów (koncentruje się na informatyce i multimediach w archiwalia i archeologia).

Studenci wydziału mogą ustąpić z kontaktów z zagranicznymi uczelniami i spędzić część studiów za granicą w jednej z instytucji partnerskich na całym świecie. Wydział Filozoficzny zapewnia naukę historii i nauk społecznych dla studentów programów nauczania na Wydziale Edukacji. Absolwenci wydziału uzyskują pierwszorzędną wiedzę z zakresu nauk humanistycznych i społecznych oraz znajdują szeroki wachlarz możliwości zatrudnienia w instytucjach publicznych, organizacjach pozarządowych, agencjach komercyjnych, mediach lub w badaniach i rozwoju.

Wydział Filozoficzny oferuje również studia magisterskie i doktoranckie w pełnym wymiarze godzin w języku angielskim, tj. Program studiów magisterskich Central European Studies i dwa doktoranckie programy studiów latynoamerykańskich i afrykańskich. Oprócz tych programów studiów oferuje również kurs przygotowawczy języka czeskiego i specjalistyczne szkolenia uniwersyteckie dla studentów zagranicznych.

PRZYDATNA INFORMACJA

Rok akademicki podzielony jest na 2 semestry. Semestr zimowy rozpoczyna się zwykle w trzecim tygodniu września, a kończy w grudniu; semestr letni rozpoczyna się w lutym, a kończy w lipcu. Po semestrze zawsze następuje 6-tygodniowy okres egzaminów.

Nasza uczelnia ma bardzo dobrze rozwinięty System Buddy. Misją ESN Buddy System HK jest pomoc w integracji Erasmusa i innych zagranicznych studentów z lokalnym środowiskiem.

Studenci Uniwersytetu Hradec Králové otrzymują zakwaterowanie w akademiku uniwersyteckim Palachova.

WIZA (obywatele spoza UE): Obcokrajowcy, którzy podlegają obowiązkowi wizowemu, są zobowiązani do ubiegania się o wizę przed przyjazdem do Republiki Czeskiej w autoryzowanej czeskiej ambasadzie. Wiza nie jest wymagana dla obywateli UE. Otrzymanie wizy może zająć 2 miesiące, więc nie zapomnij o terminie!

Zezwolenie na pobyt w celu nauki jest obowiązkowe dla wszystkich zagranicznych studentów przebywających tutaj przez ponad 90 dni. Kraje spoza UE: Studenci z krajów spoza UE muszą mieć pozwolenie na pobyt / wizę przed przyjazdem do Republiki Czeskiej - nie ma znaczenia, jak długo będą się tu uczyć. Studenci muszą ubiegać się o zezwolenie na pobyt czasowy w ambasadzie Republiki Czeskiej, placówce konsularnej lub misji dyplomatycznej w kraju lub w najbliższym kraju. Międzynarodowe biura na poszczególnych wydziałach zapewniają pomoc przyjeżdżającym studentom zagranicznym.

DLACZEGO W REPUBLICE CZESKIEJ?

Ponieważ oferuje bezpłatną edukację na publicznych uniwersytetach! Edukacja w Republice Czeskiej ma znaczną przewagę - może być bezpłatna dla tych, którzy chcą uzyskać dyplom z Uniwersytetu w Czechach, czyli dla tych, którzy studiują w języku czeskim.

Ze względu na wysoką jakość edukacji. Dziś dyplomy czeskich uczelni są wysoko oceniane na całym świecie, wraz z angielskim i amerykańskim, i są uznawane w każdym kraju Unii Europejskiej.

Ze względu na zdolność podróżowania po całej Unii Europejskiej. Republika Czeska jest członkiem UE, aw 2007 r. Przystąpiła do strefy Schengen, co pozwala studentom poruszać się bez wizy do wszystkich krajów układu z Schengen.

Z powodu perspektywy udanej kariery! Zagraniczni studenci po ukończeniu studiów mogą uzyskać pracę w czeskich lub europejskich społeczeństwach, a także w prywatnych instytucjach i firmach, tak samo jak obywatele czescy.

Ze względu na wysoką jakość życia w Europie i niskie ceny. Ze względu na swoją polityczną i gospodarczą otwartość, Republika Czeska jest dziś jednym z najbardziej rozwiniętych krajów Europy Środkowej. Standard życia jest porównywalny do Europy Zachodniej, ale ceny żywności, zakwaterowania i towarów są znacznie niższe.

Szybka adaptacja naszych studentów w czeskim środowisku. W dzisiejszych czasach Republika Czeska jest krajem wielokulturowym i otwartym, gdzie większość obywateli może mówić przynajmniej po angielsku.
Programy prowadzone przez:
  • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

MA

University of Hradec Králové, Philosophical Faculty

Głównym celem studiów magisterskich jest przygotowanie studentów do rozwiązywania skomplikowanych sytuacji życiowych osób, rodzin, grup i społeczności w ich środowisku sp ... [+]

Instytut Pracy Socjalnej oferuje tytuł magistra w zakresie pracy socjalnej .

Głównym celem studiów magisterskich jest przygotowanie studentów do rozwiązywania skomplikowanych sytuacji życiowych osób, rodzin, grup i społeczności w ich środowisku społecznym. Program zapewni studentom wiedzę z zakresu zarządzania i koordynacji, a także umiejętność odzwierciedlania wewnętrznych i zewnętrznych czynników pracy społecznej i umiejętności rozwiązywania pojawiających się dylematów. Na podstawie dyplomu Suplement do Dyplomu, stopień jest uznawany na rynku UE, gdzie absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w usługach społecznych i publicznych.

Wymagania i procedura przyjęć:... [-]

Czechy Hradec Kralove
Wrzesień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
University of Hradec Králové, Philosophical Faculty

Program magisterski jest przeznaczony dla studentów, którzy uzyskali tytuł licencjata. Badanie ma charakter wielodyscyplinarnego przeglądu nauk humanistycznych i społeczn ... [+]

Wydział Filozoficzny Uniwersytetu Hradec Králové oferuje studia magisterskie, które mogą być realizowane w pełnym wymiarze godzin. Program studiów magisterskich jest przeznaczony dla studentów, którzy uzyskali tytuł licencjata. Opracowanie zostało zaprojektowane jako multidyscyplinarny przegląd nauk humanistycznych i społecznych, w którym Europa Środkowa charakteryzuje się w szerokim kontekście.

Zawartość badań

Interdyscyplinarne studia z zakresu humanistyki i nauk społecznych.Europa Środkowa jest rozumiana i badana w szerszym, zwłaszcza historyczno-politycznym i społeczno-gospodarczym kontekście.W ramach studiów oferowane są kursy języka czeskiego, polskiego i niemieckiego.Absolwent kierunku studiów Środkowoeuropejskich uzyska szczegółową wiedzę o realiach środkowoeuropejskich, szczególnie w zakresie współczesnej historii, polityki, kultury, społeczeństwa i gospodarki w Europie Środkowej.Absolwenci otrzymają możliwość analizowania bieżących wydarzeń społecznych, gospodarczych i politycznych w tym regionie, a także w poszczególnych krajach Europy Środkowej.... [-]
Czechy Hradec Kralove
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

Studia menedżerskie

University of Hradec Králové, Philosophical Faculty

Program ten ma na celu przygotowanie wykwalifikowanych specjalistów w dziedzinie filozofii współczesnej z naciskiem na filozofię w naukach społecznych. Filozofia nie jest ... [+]

Stopień: Absolwent (Mgr.)Czas trwania: 2 lata (4 semestry)Forma: Pełny etatJęzyk angielskiSpożycie: wrzesień / lutyOpłata za naukę: 1500 € / semestrStypendium: dostępneTermin składania wniosków: 30 kwietnia / 31 październikaLokalizacja: Hradec Kralove, Czechy, UEPrzegląd

Program ten ma na celu przygotowanie wykwalifikowanych specjalistów w dziedzinie filozofii współczesnej z naciskiem na filozofię w naukach społecznych.

Filozofia nie jest pojmowana jako odosobniona dyscyplina, ale jako dyscyplina w dialogu z odkryciami nauk społecznych (i niektórych nauk przyrodniczych), zwłaszcza socjologii, antropologii kulturowej i społecznej, nauk politycznych, nauk kognitywnych itp.... [-]

Czechy Hradec Kralove
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Location address
University of Hradec Králové – Philosophical Faculty
Náměstí Svobody 331
(building B)

Hradec Kralove, Kraj hradecki Králové, 50003 CZ
Social Media