Silesian University - School of Business Administration

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Szkoła Business Administration (SU SBA) z siedzibą w Karvinie jest historycznie najstarszą częścią Uniwersytetu Śląskiego. Nowoczesny budynek szkoły zapewnia studentom przyjemną atmosferę. Wydział ma w sumie około 2 000 zarejestrowanych studentów (200 z zagranicy) i 80 nauczycieli. Szkoła ukierunkowana jest na edukację ekspertów w dziedzinach ekonomicznych, finansowych, społecznych, administracyjnych oraz informatycznych.

115933_115837_8.jpeg

Uniwersytet

Uniwersytet Śląski jest jednym z najmłodszych uniwersytetów w Republice Czeskiej, założonym w 1991 roku. Obecnie Uniwersytet Śląski w Opawie ma trzy wydziały: „Wydział Filozofii i Nauki w Opawie, Szkoła Administracji Biznesu w Karwinie, Wydział Publiczny Policies in Opava ”i Institute of Mathematics in Opava. W Kampusie Uniwersytetu Śląskiego przyszli specjaliści akademiccy przygotowują się do życia zawodowego lub naukowego w dziedzinie ekonomii, finansów, marketingu, historii, fizyki, matematyki, literatury, języka, gastronomii, opieki zdrowotnej, multimediów i sztuki. Wydziały oferują kilkadziesiąt programów licencjackich, magisterskich i doktoranckich, które spełniają standardy europejskiego systemu transferu i akumulacji punktów (ECTS). Nauczanie jest wspierane przez sieć profesjonalnych ekspertów i profesorów wizytujących.

Wydział

Szkoła Administracji Biznesowej w Karwinie (SU SBA) jest jednym z wydziałów Uniwersytetu Śląskiego w Opawie w Czechach. Nowoczesne pomieszczenia i udogodnienia SU SBA oferują przyjemną atmosferę dla wszystkich z 2 000 studentów i 80 wykładowców. SU SBA oferuje 3-letnie programy licencjackie, 2-letnie studia magisterskie i 4-letni program doktorancki. Główne kierunki studiów obejmują ekonomię i zarządzanie w biznesie, bankowość, zarządzanie społeczne, ekonomię publiczną i administrację, rachunkowość i podatki, zarządzanie hotelami i turystyką oraz informatykę menedżerską. Aby zapewnić najlepsze warunki dla studentów, SU SBA koncentruje się na badaniach i nauce, współpracy z firmami i internacjonalizacji. Miasto Karvina ma 60 000 mieszkańców i jest przyjemnym miejscem na spędzenie czasu. Jest w bliskim sąsiedztwie trzeciego co do wielkości miasta w kraju Ostrawa, blisko granic Polski i Słowacji, a także górskich kurortów w Beskidach.

115936_115836_3.jpeg

Kampus

Akademik

Nasz kampus oferuje najlepsze z obu światów, zarówno studiujących, jak i towarzyskich. Do nauki możesz skorzystać z naszej nowoczesnej biblioteki uniwersyteckiej i wielu klubów studyjnych. Twoje życie towarzyskie może być bogate dzięki wielu różnym sposobom poznawania ludzi i spędzania czasu razem. Możesz uprawiać różne sporty na naszym kampusie, czy lubisz biegać, grać w gry w piłkę lub uderzać w siłownię. Mamy nawet ligi sportowe dla konkurencyjnych typów. Po tym zajmij się miłym posiłkiem? Zapełnimy naszą własną restauracją i barem dla studentów. Lubisz grać w gry? Odwiedź nasze sale gier. I oczywiście jest kilka miłych i cichych miejsc na czas z przyjaciółmi, zarówno w domu, jak i na zewnątrz.

Nocleg

Studenci mogą wynająć nasze pokoje dwuosobowe, które są w pełni wyposażone w meble, dostęp do Internetu, poduszkę i koc (pościel są również dostępne i są regularnie zmieniane), tylko ręczniki kąpielowe nie są dostarczane. Co dwa pokoje mają wspólną łazienkę i toaletę. Wspólna kuchnia wyposażona jest w naczynia, lodówkę, kuchenkę mikrofalową i kuchenkę. Recepcja jest czynna całą dobę.

Biblioteka i urządzenia komputerowe

Biblioteka uniwersytecka znajduje się na terenie kampusu i jest najnowocześniejsza, posiada dziesiątki tysięcy źródeł, wiele książek jest zdigitalizowanych, studenci mogą korzystać z czytelni, dostępu do Internetu, multimedialnej sali komputerowej i wielofunkcyjnego urządzenia do kopiowania. Wszystkie nasze budynki i kampusy są pokryte darmową siecią Wi-Fi. Wszystkie nasze budynki mają również sale komputerowe, które mogą być swobodnie używane przez naszych uczniów w każdej chwili.

115931_115842_10.jpeg

Studiuj w Karwinie

Dawne miasto przemysłowe w pięknej dolinie rzeki Olzy i na północnym cyplu Beskidów. Znajduje się 18 km na wschód od Ostrawy, trzeciego co do wielkości miasta w Czechach. Część północnej granicy Karwiny jest także granicą narodową z Polską.

Nawet jeśli na pierwszy rzut oka może się wydawać, że to przemysłowe miasto jest również bogate w historię kulturową i społeczną. Miasto przeszło skomplikowany i wielowymiarowy rozwój przez ponad siedem stuleci.

W przeszłości znaczenie miasta było określane przez jego strategiczne położenie na szlaku handlowym wiodącym z Węgier do obszarów nadbałtyckich. Dzięki temu miasto stało się centrum handlowym, gospodarczym i kulturalnym całego regionu. Odkrycie węgla w drugiej połowie XVIII wieku było czynnikiem, który znacząco wpłynął na dalszy rozwój miasta. Pomimo faktu, że nasze miasto należy do obszarów o gęstej koncentracji przemysłu, część handlowa i turystyczna została wzmocniona w ostatnich latach.

Okolice Karviny zapewniają różnorodne miejsca, w których można cieszyć się życiem, jak Beskidy i Jesioniki z dużymi lasami, jeziora Těrlicko i Žermanice na letnią zabawę, centra handlowe w Ostrawie i ulica Stodolní z ponad 100 barami.

115932_115838_4.jpeg

Lokalizacje

Karwina

Address
Silesian University in Opava
School of Business Administration in Karviná
Univerzitní nám. 1934/3

73340 Karwina, Region Morawsko-Śląski, Czechy

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium